Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Zanima me..


Ling^2
 Share

Recommended Posts

Prvo:

- Znaci da ce se odbrambeni igraci dodavati sve dok lopta ne dodje do igraca u centru ( znas kako barcina odbrana se dodaje ? Otprilike nesto tako)

Drugo:

- Izbijanje lopte na stranu, na krila. Znaci iz odbrane ce da ciste loptu prema aut liniji.

Trece:

- Malo teze za objasniti, ne mogu naci prave rijeci. Probam ovako:

Igraci ce ranije ubacivati loptu u sesnaesterac, nece cekati da dodju do gol linije pa da ubace, nego ce dosta prije ubacivati.

Cetvrto:

- Igraci ce driblati kroz odbranu, nece igrati "lopte u prostor"

Peto:

Obrinuto od cetvrtog.

Link to comment
Share on other sites

Hvala. Skapirao sam i treće. Poenta je da će centrirati sa veće udaljenosti.

Koliko je moguće imati stranaca u prvih 11 u drugoj, trećoj sezoni u domaćoj ligi ? Jel kao i za prvu, 4+1 ?

[mod]Od sad, pa na dalje i u buduce, koristi opciju 'IZMENI', nemoj postovati dva puta za redom u istoj temi. Hvala[/mod]

Link to comment
Share on other sites

Zanima me kako da pronadjem regene, kako skaute da uputim da traze igrace malo duze a ne da odmah dan posto sam ih poslao npr u Brazil da mi pronadju nekog talentovanog igraca da mi izbace izvestaj od tri igraca!

 

Zanima me takodje kad popricam sa nekim igracem i kazem mu da bi bio dobar trener/pomocnik/menadzer a on mi odgovori da moze odmah da pocne, kako da mu ponudim? Da li je poboljsano u odnosu na prosli FM? Secam se da sam Scholesu nudio sto puta ugovor trenera sa ogromnom platom a on bi svaki put odbio.

 

Zanima me da li je neko doveo Gotzea i koliko ga je kostao?

 

I zanima me da li editor radi samo na originalu? (:

Link to comment
Share on other sites

Zanima me kako da pronadjem regene, kako skaute da uputim da traze igrace malo duze a ne da odmah dan posto sam ih poslao npr u Brazil da mi pronadju nekog talentovanog igraca da mi izbace izvestaj od tri igraca!

 

Zanima me takodje kad popricam sa nekim igracem i kazem mu da bi bio dobar trener/pomocnik/menadzer a on mi odgovori da moze odmah da pocne, kako da mu ponudim? Da li je poboljsano u odnosu na prosli FM? Secam se da sam Scholesu nudio sto puta ugovor trenera sa ogromnom platom a on bi svaki put odbio.

 

Zanima me da li je neko doveo Gotzea i koliko ga je kostao?

 

I zanima me da li editor radi samo na originalu? (:

Najjednostavniji nacin da nadjes dobrog regena jeste da odes na Search i stavis godine - do 18, i cijena da mu bude minimalno 500.000. Poslje toga samo klikaj na igrace dok ne nadjes nekog dobrog. Ovo nije garancija da ces naci nekog dobrog regena, naravno.

Sto se tice tog nudjena posla, ne mozes mu odmah ponuditi, tek kad mu istekne ugovor sa tobom.

Goetze inace kosta oko 50ak miliona. Ako ga dovedes, budi siguran da ce se isplatiti.

A za editor ne znam, ja imam preko steama i radi mi.

1. znaci nije samo kod mene?

2. nema leka, bar ne jos uvek?

Nije samo kod tebe, i meni se desava kad sa 'report' kliknem na 'atributes'.

Za sad ne, bice sa novim patchom ( nadam se).

 

Link to comment
Share on other sites

Bio bih zahvalan kad bi dobio odgovor na pitanje zasto mi centralni bekovi stalno stoje visoko kad sam defanzivnu liniju stavio skroz deep na timskom meniju,i posebno kod svakog centralnog beka jer mi je odbrana skroz spora,a oni samo izlecu napred i tako primam skoro sve golove iz neke nabijene lopte napred,neke kontre????Unapred hvala

Link to comment
Share on other sites

Provjeri postavke "go forward" i "run with ball".  :thumbup:

 

Sve mi je to namesteno na "rarely",a Samuel i Lucio trce kao volovi napred,i ne cuvaju spica a stavio sam im striktne markacije!!! :(

I izvini sto gnjavim,imam jos par pitanja: Run from deep sta znaci,i kako da moji  playmaker-i salju vise lopti u prostor,slabo salju lopte iza ledja odbrane,a i napadaci nesto ne uskacu u prostor!!!Hvala unapred

Link to comment
Share on other sites

Sve mi je to namesteno na "rarely",a Samuel i Lucio trce kao volovi napred,i ne cuvaju spica a stavio sam im striktne markacije!!! :(

I izvini sto gnjavim,imam jos par pitanja: Run from deep sta znaci,i kako da moji  playmaker-i salju vise lopti u prostor,slabo salju lopte iza ledja odbrane,a i napadaci nesto ne uskacu u prostor!!!Hvala unapred

 

Mislim da ti ta opcija Run from deep znači da igrači više igraju kroz sredinu,a to da ti playmakeri šalju više lopti stavi ovo: Pass into space(Touchline Ins),a možeš i namjestit da ti neki napadač bude Target man i stavit mu Supply da bude Run onto ball...

Nadam se da sam pomogao :)

Link to comment
Share on other sites

Bio bih zahvalan kad bi dobio odgovor na pitanje zasto mi centralni bekovi stalno stoje visoko kad sam defanzivnu liniju stavio skroz deep na timskom meniju,i posebno kod svakog centralnog beka jer mi je odbrana skroz spora,a oni samo izlecu napred i tako primam skoro sve golove iz neke nabijene lopte napred,neke kontre????Unapred hvala

Lucio ti pici naprijed zato sto pod PP ima 'run with ball through center'. Pogledaj postavke za Lucia i Samuela ( da nisu mozda CB-Stopper, onda ce da izljecu naprijed)

Takodjer, pogledaj pod PI 'closing down'. Namjesti im skroz prema lijevo ( own area treba pisati), tako ce drzati liniju.

Sve mi je to namesteno na "rarely",a Samuel i Lucio trce kao volovi napred,i ne cuvaju spica a stavio sam im striktne markacije!!! :(

I izvini sto gnjavim,imam jos par pitanja: Run from deep sta znaci,i kako da moji  playmaker-i salju vise lopti u prostor,slabo salju lopte iza ledja odbrane,a i napadaci nesto ne uskacu u prostor!!!Hvala unapred

Objasnio je Dex sta run from deep znaci. Ako hoces da playmaker salju vise lopti u prostor, onda im namjesti u PI ( player instruction) 'through ball' na often. Takoder je pozeljno da u PPM ( to ti je kad kliknes na position pa vidis one 'poteze' koje on cesto radi) ima play through balls.

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da nadjem opciju gdje se odredjuje ko suta slobodnjake.Hvala unaprijed

Ne otvaraj teme bez razloga, drugi put ce biti uklonjena i neces dobiti odgovor.

Odes lepo na Tactic Screen i trazi set pieces.

 

Link to comment
Share on other sites

zanima me sta je to CA??

 

npr.neki igrac ima preko 185 CA??

Current ability. Sadasnji potencijal. Trenutni potencijal. Koliko je taj igrac trenutno dobar. CA kao i PA varira od 1-200, s tim da je 0 random.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |