Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Zanima me..


Ling^2
 Share

Recommended Posts

zanima me da li kada igram online ligu sa drugom,da li on moze da gleda moju tekmu 'uzivo' ili ja njegovu i kako?

:D

ali ne mislim na highlights nego na celu tekmu 'uzivo'? :D

Kad ti izbaci da on igra, klikni izmedju dva kluba ( tu treba negdje da bude) i onda ces moci gledati utakmicu ( pisace atend ili nesto tako).

Link to comment
Share on other sites

World>Europe>Champions League

I onda ti treba pisati coefficients, kliknes na to i to je to :D

 

Nije to baš ono na šta sam mislio. Hteo bih da vidim, kao i u FM11, posebno koeficiente za svaku od prethodnih pet godina.

Takođe, interesuje me gde mogu da vidim plasman, tj. koeficient lige.

Link to comment
Share on other sites

Nije to baš ono na šta sam mislio. Hteo bih da vidim, kao i u FM11, posebno koeficiente za svaku od prethodnih pet godina.

Takođe, interesuje me gde mogu da vidim plasman, tj. koeficient lige.

Ajd ako ti nije problem sacekati nekih sat vremena, ne da mi se sad paliti FM, gledam utakmicu online ?

Link to comment
Share on other sites

nije problem. samo probaj da ne zaboraviš. :)

Koeficijent lige vidis na world/overview/europe/competitions

Ako zelis da vidis koliko klubova iz tvoje lige ide u evro takmicenja, klikni na svoju ligu i idi pod rules. Tamo treba da pise.

Za klubove:

Ides na world, ides na competitions ( ispod nations), odaberi europe, klikni na clubs, pa na coefficients.

Nadam se da ti je pomoglo  :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Koeficijent lige vidis na world/overview/europe/competitions

Ako zelis da vidis koliko klubova iz tvoje lige ide u evro takmicenja, klikni na svoju ligu i idi pod rules. Tamo treba da pise.

Za klubove:

Ides na world, ides na competitions ( ispod nations), odaberi europe, klikni na clubs, pa na coefficients.

Nadam se da ti je pomoglo  :thumbup:

 

Hvala. To je ono što sam tražio. :)

 

Šta je najbitnije za napredovanje lige ? Da li to ima veze sa rezultatima reprezentacije.

 

Ja sam mislio da je najbitnije to kako klubovi igraju u evropi, ali izgleda da nije. I ja i partizan igramo i više nego dobro prve dve sezone u evropi, a liga nazaduje i to baš krupnim koracima. Bila je 41, sada je pala na 59 mesto.  hmm

Link to comment
Share on other sites

Hvala. To je ono što sam tražio. :)

 

Šta je najbitnije za napredovanje lige ? Da li to ima veze sa rezultatima reprezentacije.

 

Ja sam mislio da je najbitnije to kako klubovi igraju u evropi, ali izgleda da nije. I ja i partizan igramo i više nego dobro prve dve sezone u evropi, a liga nazaduje i to baš krupnim koracima. Bila je 41, sada je pala na 59 mesto.  hmm

Reputacija lige iskljucivo zavisi od rezultata klubova. Nema veze sa reprezentacijom. Pobjeda vrijedi 3 boda, nerjeseno 1 ( govorim o koeficijentima za LS i LE). Vjerovatno je pala zato sto su lige ispod JSL ostvarivale jos bolje rezultate nego Partizan i ti. Samim ulasom u grupnu fazu LS se ne dobija previse bodova, ali zato prolaskom u nok-aut fazu se ostvaruje znacajan broj bodova. Isto vrijedi i za LE, samo se naravno dobija manje bodova. Evo kako ti bodovi idu za LS:

1 bod za svaki odigrani mec u grupnoj fazi.

3 boda za pobjedu i 1 za remi

Prolazak u svakoj rundi nok-aut faze se nagradjuje sa 6 bodova

Osvajanje LS se nagradjuje sa 38 bodova

Svaki postignuti gol se nagradjuje sa 0.51 bodem, a poraz se kaznjava sa 0.5 bodova.

Koeficijenti se racunaju na svaka 2,5 ciklisa, tako sto se ukupan broj bodova dijeli sa brojem odigranih utakmica.

Link to comment
Share on other sites

Dosta za balkanske lige.

I nije ako hoces brze napredovati. Da 10 godina samo do grupe stizes, malo bi toga postigao, jer bi se samo vrtio u krug. Cisto sumnjam da bi i direktno mjesto u grupnoj fazi obezbjediom ali to vec zavisi i od drugih liga  :thumbup:

Najveca korist za balkanske klubove od ulaska u grupnu fazu jeste u novcanom smislu

( 8m za ulazak, 800k za pobjedu, 400 za remi + televizijska prava, oko 12 miliona samo od grupne faze se dobije minimum)

Link to comment
Share on other sites

Reputacija lige iskljucivo zavisi od rezultata klubova. Nema veze sa reprezentacijom. Pobjeda vrijedi 3 boda, nerjeseno 1 ( govorim o koeficijentima za LS i LE). Vjerovatno je pala zato sto su lige ispod JSL ostvarivale jos bolje rezultate nego Partizan i ti. Samim ulasom u grupnu fazu LS se ne dobija previse bodova, ali zato prolaskom u nok-aut fazu se ostvaruje znacajan broj bodova. Isto vrijedi i za LE, samo se naravno dobija manje bodova. Evo kako ti bodovi idu za LS:

1 bod za svaki odigrani mec u grupnoj fazi.

3 boda za pobjedu i 1 za remi

Prolazak u svakoj rundi nok-aut faze se nagradjuje sa 6 bodova

Osvajanje LS se nagradjuje sa 38 bodova

Svaki postignuti gol se nagradjuje sa 0.51 bodem, a poraz se kaznjava sa 0.5 bodova.

Koeficijenti se racunaju na svaka 2,5 ciklisa, tako sto se ukupan broj bodova dijeli sa brojem odigranih utakmica.

 

E sad mi tek nije jasno kako mi je liga pala za skoro 20 mesta.

 

Prva sezona:

zvezda - kvalifikovao se u LE, prošao grupe, prošao prvu nok-aut fazu, ispao u drugoj.

partizan - kvalifikovao se u LŠ, bio 3 u grupi, prošao prvu nok-aut fazu LE, ispao u drugoj.

 

druga sezona:

zvezda - kvalifikovao se u LŠ, bio drugi u grupi, ispao u 1/16 finala.

partizan - ušao u grupe LE, nisam pratio kako je igrao.

 

E zato sam i pitao dal zavisi od reprezentacije jer ona igra očajno, 60 i neka je na FIFA rang listi.

Ništa meni tu nije jasno.  hmm

Link to comment
Share on other sites

Hoces njih da vodis ?

http://www.fmscout.com/c-data12.html?id=1387&a=dl Ovo stavi u .Program Files\Steam\SteamApps\common\football manager 2012\data\db\1200 i ovo

Makni postojeće dbc, edt and lnc foldere prije nego šta kopiraš ovo.

Add new manager> Nations>Odaberi drzavu.

Da li si na to mislio ili nesto drugo ?

Link to comment
Share on other sites

Ako si skinuo neki skin:

Documents/SI/FM12/skins/ime skina/graphics/backgrounds

E sad, tu sliku koju hoces da stavis, promjeni joj ime u default i zamjeni postojecu njome. Pokreni FM i vidi da li treba reloadovati skin.

Ako imas default skin, pojma nemam.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |