Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Zanima me..


Ling^2
 Share

Recommended Posts

Zanima me koliko brzo neko moze da utrenira neku osobinu. Npr Andersonu sam stavio da trenira Finishing, trenutna ocena za finishing mu je 6, trenira na heavy. Koliko brzo ce moci da popravi svoj udarac ka golu i do koje mere? Da li mu ja usporavam ostale ocene trenirajuci ovu jednu ili ne?

 

Kako da nateram Giggsa da mi postane trener? Da li moram da cekam da mu istekne ugovor, pa na kraju sezone da mu ponudim ugovor za trenera? Kako da znam kad ce koji igrac da zavrsi karijeru? Da li ja mogu da uticem na to da je on zavrsi ranije?

 

I da, kad se regeni pojave, npr u Engleskoj marta, da li ostaju u igri zauvek ili nestanu posle izvesnog vremena?

Objasnicu ti najbolje sto mogu, ovako:

Koliko brzo moze da utrenira neku ocjenu, najvise zavisi od ambition i work rate. Ambition je skriveni atribut i on najvise utice da li ce se neki igrac razvijati. Dalje, to zavisi i od training schedules. Imas kod nas na forumu par training schedules koje su dobre. Ne znam kakve su kod drugih, ali ja imam jednu (amc -forward) koja se iskljucivo bavi kreativnoscu i finishingom. Ne moras nista da skidas, dovoljno je da napravis jednu za sebe i povecas u training schedules 'shooting' do kraja ( naravno i druge kategorije treninga moras da stavis bar na medium, sem GK ( 0 ).

Ako si primjetio kad udjes kod nekog igraca imas training. Kad kliknes na to, dole ispod ti pise sta trenira i kojim intenzitetom. To sto si stavio finishing na heavy utice samo na obicni trening. Znaci vise ce raditi na finishingu nego na necem drugom.

 

Za Giggsa moras sacekati da mu istekne ugovor, i da on postane trener, pa tek onda mozes nuditi ugovor. Kad ce koji igrac zavrsiti karijeru ne mozes da znas, ali mozes da utices ( na neki nacin). Stavis ga u rezerve i neka ti ne igra u prvom timu. On ce onda mozda odluciti da zavrsi karijeru ranije ( ako ima 34-35 godina).

 

Kad se jednom regeni pojave, oni ostaju u igri kao i pravi igraci. Znaci imaju svoj 'vijek trajanja'. Ali oni se konstantno pojavljuju da bi igra mogla da se igra beskonacno dugo.

 

Valjda sam pomogao  :srecan:

Link to comment
Share on other sites

Pomogao si mi dosta. A meni je Anderson jedan od najomiljenijih igraca Uniteda tako da se trudim da se igra dosta oko njega. Za sad ima 6 postignutih golova i oko 15 asistencija. (:

Rooney i Chicha kidaju u napada i sve je super.

 

Nego, kako da pitam igraca da nauci:knocks ball past opponent, round the keeper i slicno?

 

I koliko pomaze kad neki igrac tutorise mladjeg? Je l' ima neki poseban znacaj?

Link to comment
Share on other sites

Kako da nauci ?

Desni klik na igraca > Interaction > Start preferred move > I onda nadjes u onim razovorima..

Kad neki igrac uci nekog drugog ?

Prva stvar sto se mjenja kod mladjeg igraca jeste determination. Ako si pasu, onda ce mladji igrac poprimiti determination od starijeg. Nije bito da li stariji ima veci ili manji determination od mladjeg igraca.

Druga stvar je personality. Giggs je npr. model pro. Ako on uci nekog igraca, taj igrac ima sansu da postane model pro takodjer.

Treca stvar je PPM ( player personal moves). To je to sto sam ti rekao, knock ball, round the keeper itd. Znaci moze da primi njegove ( od starijeg igraca) PPM.

To je to, nista vise.

Link to comment
Share on other sites

Make an offer - tu prvo ides, onda stavis koliko si spreman odma da platis onda ispod imas additional fees i desno od toga ima padajuci meni i mozes da biras na koji nacin ces da biras da otplacujes na rate .. Mozes mesecno, mozes po odigranim utakmicama i tako dalje .. Nadam se da sam pomogao .. Poz :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Imam jedno pitanjce,igram sa zvezdom druga sezona i usao sam u ligu sampiona i sve to ali mi i dalje nije jasno zasto neki igraci tj. njihov agent me odbije kad se dogovorim sa klubom oko pare i sve a igrac i njegov agent me odbiju npr. Kadlec kog bi trebalo laganica da dovedem odbije  :lud:

Pomozite i bacite neki savet,hvala unapred.

Link to comment
Share on other sites

Imam jedno pitanjce,igram sa zvezdom druga sezona i usao sam u ligu sampiona i sve to ali mi i dalje nije jasno zasto neki igraci tj. njihov agent me odbije kad se dogovorim sa klubom oko pare i sve a igrac i njegov agent me odbiju npr. Kadlec kog bi trebalo laganica da dovedem odbije  :lud:

Pomozite i bacite neki savet,hvala unapred.

Ne treba ti SS.

Zato sto ti reputacija nije dovoljno dobra. U FM reputacija ima kljucnu rijec, a ne da li si usao u LS ili ne ( naravno, ulazak u LS ti dize reputaciju).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |