Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Zanima me..


Ling^2
 Share

Recommended Posts

Zanima me kako bi mogao smanjiti driblinge mojih igrača,da više dodaju a ne da trče sami s loptom???

Smanjis im u instrukcijama run with ball. A kako da se dodaju vise, ne znam, meni je max 50 paseva po igracu.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav..

E sad, znači imam scouta kiji ima knowledge neke zemlje 100% i kad njega pošaljem da mi skautira tu zemlju idući dan se vrati i kaže da je finished sa pronađena 3 igrača.. Dali je to tako napravljeno ili.. Ne sviđa mi se to ni malo..

Probo sa par skauta i uvijek isto.. Ocjene su ima JPA i JPP oko 14,14 možda zato toliko malo igrača,ali zašto se odmah vrati s reportom?? Kad ih se pošalje da skautiraju zemlju za koju nemaju knowledge 100% onda to traje i nađu više igrača.. hmm

Link to comment
Share on other sites

Zanima me da li bi neko mogao da mi kaze ocenu za prilagodjavanje novoj poziciji za Gansa, Cleverleya i Ravela Morrisona. Za svu trojicu je u pitanju prilagodjavanje na CM. Zaboravio sam naziv na V nesto...  :dada U slucaju da je zabranjeno objavljivati tu informaciju na forumu, posaljite mi na PP. Ljubazno zahvaljujem.  :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav..

E sad, znači imam scouta kiji ima knowledge neke zemlje 100% i kad njega pošaljem da mi skautira tu zemlju idući dan se vrati i kaže da je finished sa pronađena 3 igrača.. Dali je to tako napravljeno ili.. Ne sviđa mi se to ni malo..

Probo sa par skauta i uvijek isto.. Ocjene su ima JPA i JPP oko 14,14 možda zato toliko malo igrača,ali zašto se odmah vrati s reportom?? Kad ih se pošalje da skautiraju zemlju za koju nemaju knowledge 100% onda to traje i nađu više igrača.. hmm

Ovako, scouting je malo zeznuta stvari.

Kad scout ima 100% znanje iz te drzave, znaci da se svi igraci koji su se pojavili iz te drzave vidjeti kad uradis search. To zavisi i od reputacije scouta. Ako je worldwide, onda bi trebalo da vidi sve igrace, ako je continental ili nesto nize, onda ne vidi igrace sa local reputacijom.

To sto se scout vrati nakon jednog dana je bas zbog toga sto poznaje tu drzavu 100% i ne treba mu puno da pronadje igrace koji bi tebi odgovarali.

Koliko ce igraca naci ne zavisi samo od JPA i JPP, nego i od adaptability (kako ce se dobro snaci u toj drzavi) i on determination ( koliko ce se truditi da nadje igrace). Jos od neceg zavisi koliko ce igraca naci. Ako posaljes nekog scouta da skautira Svaziland, normalo je da nece naci nikog, ili eventuelno jednog igraca. Znaci najvise igraca ce naci iz lige( drzave) koju si ucitao. Takodjer to zavisi i od reputacije tvog kluba. Ako si Man Utd npr, onda ti nece ( po pravilu) preporuciti igrace koji imaju manje od 2.5* PA, a ako si neki klub tipa San Marino, logicno je da ce ti od 10 igraca 9 pomoci, pa ce ti vise i igraca preporuciti.

A zasto kad scout nema znanja iz neke drzave ostaje duze u toj drzavi ? Pa zato sto mu treba vise vremena da pronadje igrace koji ti odgovaraju.

Nadam se da ti je ovaj monolog pomogao  :srecan:

Zasto

Link to comment
Share on other sites

Kako da namestim da mi iskusniji igrači rade sa mlađima ? Hoću da namestim da Ćosić uči od Dragutinovića i Mićko od Ergića. Da li može jedan iskusniji igrač da bude mentor dvojici mladih ?

 

E sada,ne možeš namjestit točno tko će koga učiti,to ti automatski bude izabrano...

Otiđi na Dragutinovića i onda na Private chat s njim...Zatim izaberi o čemu ćeš pričat,tema će biti Development i onda podtema Tutoring i izabereš pitanje koje ćeš pitati  :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |