Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Pomoć


Lord
 Share

Recommended Posts

Je si probao malo da ih izbacuješ u rezerve, po nekad da kazniš sa čak dve plate...

 

Da, ali to svejedno ne objašnjava ovakve stvari..........tako sam izgubio već 5-6 tekmi u ovoj sezoni

 

Evo gubim kod kuće od Birminghama koji je 12-i na ljestvici u polufinalu Liga Kupa, i razbijaju me, kao da su oni Barcelona a ja Željezničar. Nevjerojatno kako obrana ispada iz igre, kako suparnik lako zahebe obrambene igrače. A gledam svoje igrače i suparničke općenito, pa individualna kvaltieta moji su debelo iznad svih. Što ja krivo radim nemam pojma. Pa i na loš dan, Man U bi ovakve žabe zgazio.

 

Eh da, i kod svakog igrača mi je kad ga hoću kaznit - no action i nemogu ga kaznit nikako. A igraju loše da nemogu lošije, sezona za zaborav

 

Jel mi može netko mailom poslati svoju taktiku da isprobam (al koja je super hehe) jer više neznam šta bih kod sebe radio, ili još bolje ako tko hoće da mu ja pošaljem svoj save s kojim igram pa da vidi kako je tu šta treba izmjenit itd itd

Link to comment
Share on other sites

Da, ali to svejedno ne objašnjava ovakve stvari..........tako sam izgubio već 5-6 tekmi u ovoj sezoni

 

Evo gubim kod kuće od Birminghama koji je 12-i na ljestvici u polufinalu Liga Kupa, i razbijaju me, kao da su oni Barcelona a ja Željezničar. Nevjerojatno kako obrana ispada iz igre, kako suparnik lako zahebe obrambene igrače. A gledam svoje igrače i suparničke općenito, pa individualna kvaltieta moji su debelo iznad svih. Što ja krivo radim nemam pojma. Pa i na loš dan, Man U bi ovakve žabe zgazio.

 

Eh da, i kod svakog igrača mi je kad ga hoću kaznit - no action i nemogu ga kaznit nikako. A igraju loše da nemogu lošije, sezona za zaborav

 

Jel mi može netko mailom poslati svoju taktiku da isprobam (al koja je super hehe) jer više neznam šta bih kod sebe radio, ili još bolje ako tko hoće da mu ja pošaljem svoj save s kojim igram pa da vidi kako je tu šta treba izmjenit itd itd

 

Joso, otvaram novu temu za tebe i sve nas koji se nerviramo zbog FM-a.

http://www.fm-balkan.com/index.php?topic=6589.msg159641#msg159641

Link to comment
Share on other sites

Koje bi bilo najbolje obećanje dati boardu na početku sezone? Tj ako dam obećanje da ću se borit za titulu hoće li igrači igrati tako? A ako dam obećanje da ću osvojit titulu hoće li igrači igrati na takvom nivou? Ili će oni igrati isto bez obzira što ti obećao boardu? Koliko znači visina isplata premija igračima za postignuća na kraju sezone? Dali ih to motivira ili  uopće utječe na bilokakav način?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Moj savjet je uvijek izaberi realnu opciju. Moj prijatelj je sa nekim ukrajinskim timom(Tavria cini mi se) izabrao winner samo da dobije 5m vise, zavrsio 15 i sutnuli su ga ladno na kraju sezone. Znaci, realna opcija je najbolja. I ne, ambicija ne utice na moral igraca ( uopste na igrace) dok premije, kao sto je vec receno, utjecu do polu sezone.

Link to comment
Share on other sites

Koje bi bilo najbolje obećanje dati boardu na početku sezone? Tj ako dam obećanje da ću se borit za titulu hoće li igrači igrati tako? A ako dam obećanje da ću osvojit titulu hoće li igrači igrati na takvom nivou? Ili će oni igrati isto bez obzira što ti obećao boardu? Koliko znači visina isplata premija igračima za postignuća na kraju sezone? Dali ih to motivira ili  uopće utječe na bilokakav način?

tvoje obećanje upravi ne utiče ni malo na igrače.recimo kada bi vodio Blackpool ili Čukarički koji su najslabiju u svojim ligama mogao bi upravi da obećaš osvajanje titule.uprava bi ti samo dala veći budžet,ali tvoji igrači bi bili daleko od tog nivoa.i ako bi kojim slučajem bio u donjoj polovini tabele a obećao si titulu najverovatnije bi dobio otkaz...tako da je najbolje da realno proceniš na kom mestu možeš završiti i da obećaš u skladu sa kvalitetom tima koji vodiš

Link to comment
Share on other sites

To sam i mislioo otprilike, a dobro stavio sam na početku sezone kao da ću se boriti za trofej i bit ću najvjerojatnije drugi, možda treći. S obzirom kako se kretala sezona drugo mjesto je fenomenalno! A sad što njima znači borit se za titulu.........pa svi se klubovi bore za titulu (title challenge).

 

Eh da, kako one subscriptions mijenjam? Tj kako stavljam koje hoću vijesti da mi stižu? Jer probao sam nešta tamo mijenjati da stavim npr vijesti iz BBWA ali nemogu ništa ručno stavljati

Link to comment
Share on other sites

da li wage budget utiče na to koliku platu će tržiti neki igrač...?

npr. ako mi je WB 1.5m, i ponudim nekom igraču ugovor.a kasnije smanjim WB na 1.1m i ponudim ponovo istom fudbaleru ugovor hoće li mi on tražiti istu platu kao i prilikom prve ponude ili ne...?

Link to comment
Share on other sites

nisi me razumeo,ali nema veze...

i ne mora da znači da će fudbaler uvek tržiti veću platu kada produžava ugovor.igrači u poznim igračkim godina pristaju prilikom produžavanja ugovora i na manju platu... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

da li wage budget utiče na to koliku platu će tržiti neki igrač...?

npr. ako mi je WB 1.5m, i ponudim nekom igraču ugovor.a kasnije smanjim WB na 1.1m i ponudim ponovo istom fudbaleru ugovor hoće li mi on tražiti istu platu kao i prilikom prve ponude ili ne...?

 

Kratko i jednostavno, ne :)

Link to comment
Share on other sites

nisi me razumeo,ali nema veze...

i ne mora da znači da će fudbaler uvek tržiti veću platu kada produžava ugovor.igrači u poznim igračkim godina pristaju prilikom produžavanja ugovora i na manju platu... :thumbup:

 

Ne nužno, meni je Kaka u 31-oj godini tražio 240 000 € plaće, prokletinja jedna..........

 

Btw moram se pohvaliti da su se stvari u novoj sezoni napokon stabilizirale, imam trenutno 6 pobjeda i 1 poraz i to u prvom kolu od Man Citiya kod kuće, već ih 5 puta zaredom u prvenstvu nemogu dobit, svih 5 poraza, već sam kompleks nabio.

Link to comment
Share on other sites

The installation of Football Manager 2011 Russian is finished, but some errors occurred during the install.  Please see the installation log for details. zbog ovoga mi jednostavno ne moze FM znal neko mozda rijesenje xD

Mozda da kupis igru ? Nadam se da znas da je piraterija zabranjena na ovom forumu ( tako bar cujem). Da ne ispadnem potpuni kreten:

- Jesi probao da re-instaliras FM ?

- Ako je da u predhodnom onda ovo uradi :

C:/program files/Sports Interactive/Football Manager 2011/

- Treca opcija... Kupi FM, cujem da ga mozes zbaviti za nekih 10-15 evra.

Link to comment
Share on other sites

imam vec cd vec sam formatiro kompjuter i prije mi je bila vista i sve e funkcionisalo al sad sam nabacio windovs 7 i to mi na kraju instalacije izbaci  :pras: :pras: :pras: :pras:

Neko te fajn zeznuo za CD, najvjerovatnije da je piraterija. Imas win7 ? Da li je x32 ili neki drugi ? ako je neki drugi onda desni klik na fm.exe, properties i nadji compatibility i namjesti na windows xp.

Da li si uradio sta sam ti rekao ? Da li si otisao u C/PF/SI/FM11 i odatle otvorio fm11 ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |