Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Pomoć


Lord
 Share

Recommended Posts

Cpu- upregade. Ostalo je sve pass  :dada  :thumbup:

 

Onda stvarno ne znam... izvini. :(

 

Pa nemogu da verujem ovo se samo meni moze desiti : Nesto sam cackao i sjebao i sad kad krenem da pustim kaze Error : Some essentials data ... bla bla bla zna li neko kako mi moze pomoci?????????  :(

 

Pun naziv errora molima

Link to comment
Share on other sites

Ovo je apsolutno nevjerojatno što se meni događa: U solidnoj sam formi napokon, idem kod Burnleya u goste koji je 19 na tablici, i nema nijednu pobjedu u 13 početnih  kola. Dominiram, sve ok, gol visi u zraku, kad odjednom Burnley vodi 1:0! Ja izjednačim na jedvite jade napokon , ma oni očajno igraju kad u 85, Burnley 2:1! Rašljak, neobrnanjivo! Ma nnemogu vjerovati šta se to događa, neobjašnjivo, nemam apsolutno nikakvih rješenja ni objašnjenja za te silne padove u igri, oscilacije, da ne spominjem krizu napadača......još mi ni fraps ne radi također iz neobjašnjivog razloga (a prije je radio) tak da ni tu sreće nema.

 

Evo uspio sam napokon, evo taktike

 

http://imageshack.us/g/847/fm2011072516553817.jpg/

 

Auuu prijateljuuu.... ti rece da igras na fluid ? Ako je tako, onda si ful'o pravo. Kad igras na fluid i very fluid moras da igras sa vise creative freedom. Pola igraca ti ima creative freedom na 0! Ostavi im na default.

Drugo, Wijnaldum i njegov closing down, lik ti stalno ostaje u napadu ( kad prevuces na najmanje onda igraci uopste ne zatvaraju i ne vracaju se u odbranu). Prebaci wingbackove na fullbackove, i stavi ih na support. Ako hoces da ti ide u napad stavi mu run from deep na often i attacking mentality.

Trece, stavi width na narrow.

Probaj pa javi.

Link to comment
Share on other sites

Auuu prijateljuuu.... ti rece da igras na fluid ? Ako je tako, onda si ful'o pravo. Kad igras na fluid i very fluid moras da igras sa vise creative freedom. Pola igraca ti ima creative freedom na 0! Ostavi im na default.

Drugo, Wijnaldum i njegov closing down, lik ti stalno ostaje u napadu ( kad prevuces na najmanje onda igraci uopste ne zatvaraju i ne vracaju se u odbranu). Prebaci wingbackove na fullbackove, i stavi ih na support. Ako hoces da ti ide u napad stavi mu run from deep na often i attacking mentality.

Trece, stavi width na narrow.

Probaj pa javi.

 

Sam malo, nisam te neke stvari razumio. pod ovim što si napisao da stavim igračima creative freedom na default, mislio si da prebacim sa little na normal? I da li svima?I što onda da radim sa Wijnaldumom?

 

Link to comment
Share on other sites

Sam malo, nisam te neke stvari razumio. pod ovim što si napisao da stavim igračima creative freedom na default, mislio si da prebacim sa little na normal? I da li svima?I što onda da radim sa Wijnaldumom?

 

Default= da onu kvacicu kraj imena skines... npr.. .moras da oznacis creative freedom da bi mogao da pomjeras ono dugme lijevo-desno. Oznacis sa onom kvacicom, skini tu kvacicu i to ti je default. Wijnaldum ti ima "closing down" na "own area" sto znaci da se NE VRACA U ODBRANU, nego ostaje na svom mjestu, u sredini terena. Stavi mu "closing down" na "whole pitch". Stoperima stavi "closing down" sa "own area" na default ( objasnio sam kako, ako trebas SS reci :) ). I da, svim igracima, sem golmana i stopera ( ako hoces) stavi creative freedom na default.

Link to comment
Share on other sites

Default= da onu kvacicu kraj imena skines... npr.. .moras da oznacis creative freedom da bi mogao da pomjeras ono dugme lijevo-desno. Oznacis sa onom kvacicom, skini tu kvacicu i to ti je default. Wijnaldum ti ima "closing down" na "own area" sto znaci da se NE VRACA U ODBRANU, nego ostaje na svom mjestu, u sredini terena. Stavi mu "closing down" na "whole pitch". Stoperima stavi "closing down" sa "own area" na default ( objasnio sam kako, ako trebas SS reci :) ). I da, svim igracima, sem golmana i stopera ( ako hoces) stavi creative freedom na default.

 

hmm, stoperima je default Own Half. Vidim svima je default drugačiji malo, različit. Tko je uopće namještao njihov default? Jel taj njihov default znači da je to baš osobina tog igrača? Btw stavio sam sve kak si rekao

Link to comment
Share on other sites

hmm, stoperima je default Own Half. Vidim svima je default drugačiji malo, različit. Tko je uopće namještao njihov default? Jel taj njihov default znači da je to baš osobina tog igrača? Btw stavio sam sve kak si rekao

 

Taj default zavisi od tvoje formacije. Ako igras short passing, creative freedom ce da se poveca igracima ( po pravilu), ako igras pressing, closing down ce da bude whole pitch za napadace, krila i vezne, cak i za bekove. Znaci, taj default odredjuje tvoja taktika. Pravo je znanje pomjeniti taj default, jer ne odgovara svim igracima isto. Sad cu to da demonstriram na Fletcheru i Mudingayi. Obojica najbolje igraju na Ball winning midfielder, ali su drugaciji sto se tice "odnosa" prema toj poziciji. Dok je Fletcher vise kreativniji, Mudingayi je bolji "unistavac". Usudim se reci, poslje Mascherana, najbolji na igrici. Posto nemam Fletchera u timu, pokazacu ti Mudingayija, i moje pomjene na njemu, i ukratko objasniti :)

http://i53.tinypic.com/idaz5w.png

 

Kao sto vidis, nije bas najbolji dodavac, niti je prijetnja po go ( ni u skoku, ni sa dalekim udarcima). Sta treba uradti da ga pretvoris u unistavaca ?

width=450 height=281http://i53.tinypic.com/23kxdax.png[/img]

 

Smanjiti mu sljedece. Kupi zute kartone, ali kupi i igrace. Sjajan je na toj poziciji. Ako u paru sa njim imas nekog ofanzivnijeg veznog, kao ja Jadsona, slobodno tom kreativnom igracu daj vise slobode. Rooney u ManU, Messi u Barci, Fabregas u Arsenalu, Ozil u RM itd. Nadam se da si shvatio :)

Link to comment
Share on other sites

Ah, još sam razmišljao da postavim ove svoje MR i ML gore da budu AMR i AML, uvijek sam te likove najviše volio. AL opet, nemožeš ti sustići (ne ti osobno) klub na ljestvici koji ne kiksa tijekom sezone uopće ili vrlo malo. Ja npr nevjerojatno osciliram. Evo npr pobijedim Liverpool u gostima 0:3, iduću tekmu Chelsea kod kuće 4:0, pa Galatasaray kod kuće 2:0 i onda u gostima odigram 1:1 s Wiganom, i to dobio gol u 93-oj minuti

Link to comment
Share on other sites

Ah, još sam razmišljao da postavim ove svoje MR i ML gore da budu AMR i AML, uvijek sam te likove najviše volio

 

Znas kako, ako igras ofanzivno onda da, ako ne, onda ih spustis. Ja kad igram protiv jacih timova od sebe, igram sa potpuno drugom formacijom i filozofijom uopste. Igram sa dva zadnja vezna, anchorman i defense min/deep l. playmaker na defend. Jednim centralnim- advanced playmaker na support, te dva krila ( amr, aml) i advanced forwardom.

A to sto osciliras to je do tebe, ne tempiras igracima formu, moras da pazis na fitnes, moral i u kakvoj je ko formi. Cim vidis da neko igra lose, kazni ga i obrnuto :)

Link to comment
Share on other sites

Znas kako, ako igras ofanzivno onda da, ako ne, onda ih spustis. Ja kad igram protiv jacih timova od sebe, igram sa potpuno drugom formacijom i filozofijom uopste. Igram sa dva zadnja vezna, anchorman i defense min/deep l. playmaker na defend. Jednim centralnim- advanced playmaker na support, te dva krila ( amr, aml) i advanced forwardom.

A to sto osciliras to je do tebe, ne tempiras igracima formu, moras da pazis na fitnes, moral i u kakvoj je ko formi. Cim vidis da neko igra lose, kazni ga i obrnuto :)

Pa pošto sam Man U, rijetko koja momčad je jača od moje lol, sam me živcira što Tottenhama jedino ja mogu pobijediti. Izgube prošle sezone od mene 4:0 i onda iduća 34 kola ne izgube niti jednu tekmu u prvenstvu!

 

Pa ja neznam zbilja šta se ovo događa: Pobijedim Liverppoola u gostima 0:3 i iduću kod kuće 4:0 Chelsea. Zatim iduća 2 kola idem u goste 17-o plasiranom Burnleyu i 19-o plasiranom West Hamu koji su u OČAJNOJ formi i odigram s Burnleyem 1:1 i West Hamom izgubim 1:0. Pa šta se to događa. Dok u međuvrmenu ekipe iznad mene uopće NE KIKSAJU.  Nevjerojatno. Imam  već 5 poraza, svih 5 sam izgubio 1:0, i svih 5 od ekipa koje kandidiraju za ispadanje! Apsolutno nevjerojatno! A što god ima kažem na poluvremenu oni odigraju upravo suprotno! Ja kažem za navijače, oni kod im se hebe za navijače, ja kažem you can win this, oni izgube............STRAŠNO

 

Dali je bolje stavit obrambene igrače na  man marking ili zonal?

 

Edit- evo opet sam kiksao. Odigrao 0:0 kod kuće sa Blackpoolom - ZADNJOM MOMČADI NA TABLICI!! Neznam šta da radim, Hernandez igra kao Anderson Costa, Chicao zabio samo 5 golova, bolje da sam ostavio Higuaina a ne ga prodao. Lijepo i dalje momčadi ispred mene ne kiksaju svi pobjeđuju osim mene. Tottenham je PONOVNO pobijedio nekoga 1:0 po tristoti put i ja sad zaostajem 10 bodova za njima i sedmi sam na tabeli. Kako ovo frustrira kad si nemoćan

 

Čovjek bi pomislio da nakon što su zgazili Liverpool i CHelsea, ono, da će dobiti krila i da će stalno pobjeđivati odsad ali ništa, oni još gori.

 

Edit2- evo zgazio me i Tottenham i sad bježe 13 bodova prvenstvo je izgubljeno i ja sam dobio otkaz, tako da su sve one izmjene u taktici koje sam radio još sve i pogoršale........idem probat ponovit tekmu da bar odigram nerješeno da ne dobijem

otkaz

 

edit3-sorry što ovoliko pišem al moram hehe. Evo u ponovljenoj utakmici sam pobijedio Tottenhama 0:1. Morao sam ponoviti da nedobijem otkaz, jer volim tu u Manchesteru izgradio sam momčad praktički sam. Malo sam varao al neću više nikad haha

Link to comment
Share on other sites

Pa pošto sam Man U, rijetko koja momčad je jača od moje lol, sam me živcira što Tottenhama jedino ja mogu pobijediti. Izgube prošle sezone od mene 4:0 i onda iduća 34 kola ne izgube niti jednu tekmu u prvenstvu!

 

Pa ja neznam zbilja šta se ovo događa: Pobijedim Liverppoola u gostima 0:3 i iduću kod kuće 4:0 Chelsea. Zatim iduća 2 kola idem u goste 17-o plasiranom Burnleyu i 19-o plasiranom West Hamu koji su u OČAJNOJ formi i odigram s Burnleyem 1:1 i West Hamom izgubim 1:0. Pa šta se to događa. Dok u međuvrmenu ekipe iznad mene uopće NE KIKSAJU.  Nevjerojatno. Imam  već 5 poraza, svih 5 sam izgubio 1:0, i svih 5 od ekipa koje kandidiraju za ispadanje! Apsolutno nevjerojatno! A što god ima kažem na poluvremenu oni odigraju upravo suprotno! Ja kažem za navijače, oni kod im se hebe za navijače, ja kažem you can win this, oni izgube............STRAŠNO

 

Dali je bolje stavit obrambene igrače na  man marking ili zonal?

 

Edit- evo opet sam kiksao. Odigrao 0:0 kod kuće sa Blackpoolom - ZADNJOM MOMČADI NA TABLICI!! Neznam šta da radim, Hernandez igra kao Anderson Costa, Chicao zabio samo 5 golova, bolje da sam ostavio Higuaina a ne ga prodao. Lijepo i dalje momčadi ispred mene ne kiksaju svi pobjeđuju osim mene. Tottenham je PONOVNO pobijedio nekoga 1:0 po tristoti put i ja sad zaostajem 10 bodova za njima i sedmi sam na tabeli. Kako ovo frustrira kad si nemoćan

 

Čovjek bi pomislio da nakon što su zgazili Liverpool i CHelsea, ono, da će dobiti krila i da će stalno pobjeđivati odsad ali ništa, oni još gori.

 

Edit2- evo zgazio me i Tottenham i sad bježe 13 bodova prvenstvo je izgubljeno i ja sam dobio otkaz, tako da su sve one izmjene u taktici koje sam radio još sve i pogoršale........idem probat ponovit tekmu da bar odigram nerješeno da ne dobijem

otkaz

 

edit3-sorry što ovoliko pišem al moram hehe. Evo u ponovljenoj utakmici sam pobijedio Tottenhama 0:1. Morao sam ponoviti da nedobijem otkaz, jer volim tu u Manchesteru izgradio sam momčad praktički sam. Malo sam varao al neću više nikad haha

 

Hahahaha... dobar si.. ne znam kako da ti vise pomognem... Ocito je da nesto ne stima.. probaj malo mijenjati, rotirati igrace, ako Javier ne daje golove, ubaci nekog drugog mjesto njega....

E da... nemoj da korsitis you can win this, umjesto toga ili encourage( ako vodis ili nerjeseno) ili dont get complacent ( ako vodis), ako gubis, idi na radikalno "leting the team down". Kazni igrace koji lose odigraju, oduzmi im sedmicnu platu itd. Ovo je veoma vazno

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj Liverpoola u RL-u. Nije ti isto igrat protiv kandidata za naslov koji će se otvoritit i protiv kandidata za ispadanje koji će se zatvoriti.

Fenjeraše jednostavno moraš razvuć i oslonit se na individualnu kvalitetu - dribling, udarac iz daljine,...

I tu bi ti bilo dobro imat nekog j*bačkog playmakera koji bi dirigiro igrom.

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj Liverpoola u RL-u. Nije ti isto igrat protiv kandidata za naslov koji će se otvoritit i protiv kandidata za ispadanje koji će se zatvoriti.

Fenjeraše jednostavno moraš razvuć i oslonit se na individualnu kvalitetu - dribling, udarac iz daljine,...

I tu bi ti bilo dobro imat nekog j*bačkog playmakera koji bi dirigiro igrom.

 

Kupio sam Matiasa Serrana iz Lyona (kak imaju odlične igrače, stalno od njih kupujem) platio sam ga 57 milijuna al neka, čini se da je zvjer, nadam se  da neću požalit. Inače ovaj Borel što sam ga kupio od Lyona za 50 milijuna se pokazao kao odlična kupovina.

Link to comment
Share on other sites

Vidit će on post i bez toga

imaš tamo gore u lijevom kutu: Pozdrav Joso1000 | Novi postovi od vaše zadnje posjete | Novi odgovori na vaše postove

Ja pratim sve teme u kojima sam pisao (samo kliknem na Novi odgovori na vaše postove)...tako ti je puno jednostavnije vidit nove postove... mailove dobivam samo kad dobim Privatnu poruku...

 

Link to comment
Share on other sites

Kako nema, onda će on dobiti mail da je netko njega citirao i odgovorio, ako ne citiram neće dobiti mail. Barem je tako meni

Ja ti primam mailove samo u slučaju ako je netko prijavio post, tako da ti je svejedno.  :D

Da ne bacaš malo previše para na te igrače? Moj prijedlog ti je da proširiš networking, youth recruiment, mogućnosti za trening i infrastrukturu za mlade i mislim da bi ti se za par godina lijepo isplatilo.

Također dovedeš maksimalan broj scouta, raširiš ih svuda po svijetu da traže isključivo mlade igrače i uživaš u regeima koje će oni pronaći.

Mislim da bi prošao puno jeftinije na taj način, pa čak i bolje jer bi za iste novce mogao dovesti čak 2-3, ako ne i više igrača iste kvalitete. Naravno, jedina mana je što bi ovako dovodio igrače koji se tek trebaju razvit, a sada kupuješ razvijene igrače.

Link to comment
Share on other sites

A dobro meni je trenutno trebalo ove dvije pozicije pa sam kupio gotove igrače, zapravo ovaj Borel ima tek 21 g a već je razvijen do potencijala koliko je imao. A osim toga, financijski super stojim :)

 

Edit- evo pobijedim nesavladivog Tottenhama u gostima i iduću sa superb moralom u momčadi izgubim kod Blackburna 0:1!!!  Šta se to događa nemam pojma. A teamtalk apsolutno nikakav utjecaj nema, znanstveno dokazano! Što god im kažem kao da sam u vjetar govorio! A ako protivnik prvi zabije gol nema šanse da se moji vrate i okrenu rezultat, to mi se NIKAD nije desilo. I sve tekme u ovoj sezoni sam izgubio 1:0! Ja ih ohrabrujem i kažem kod gubljenja 1:0 da za navijače igraju oni još gore igraju........

 

Ma ja se vraćam na svoju staru taktiku, moja 2 napadača ovdje zabila zajedno 10 golova! Prošlih sezona Hernandez i Higuain zajedno zabijali 50 golova u sezoni! Ova dvojica nemogu zajedno ni prdnuti! Sramota. Neznam uopće kako se ja nalazim na 4 mjestu.........

 

Pa ja nemogu zabit Crystal Palaceu koji je u drugoj ligi! Evo u kupu me zajebavaju. Ja u 55-oj minuti imam udarce na gol 11 (6) a oni 0, i prvi udarac njihov na moj gol i oni vode 1:0. Više ni drugoligaša nemogu pobijedit. Ako netko ima taktiku da si prebacim koja funkcionira, da mi ju nekako pošalje mailom, jer ovo su muke po Isusu.

 

Strašno loša dodavanja, dodavanja protivinku ( izgleda kao da namjerno dodaju ) pa izvođenje auta protivniku a mog igrača ni blizu tog mjesta gdje je bacio loptu, suigrači neidu na odbijene lopte (iako su bliži) nego stoje i puštaju protivnika da dođe i uzme. Gube svaki duel u zraku, svako uklizavanje protivnika je uspješno, to sve je strašno

 

Edit- evo ponovno sam izgubio i to ponovno 0:1 na domaćem terenu od 19-o plasiranog Wolvesa!!! Šta se ovo događa ja zaista neshvaćam

Link to comment
Share on other sites

treba mi hitno pomoc oko trenera jer mi u klubu stalno odbijaju svakoga koga pokusam dovest govore kako mi imamo vec nekoga za to  i da nije drugi potreban pitanje je kako rijesiti to  ??? ??? ??? ??? ???

 

Odgovorni u timu misle da ne trebaju ti vise trenera , i zato oni stopiraju taj transfer , trebas pricati sa njima ali tesko da ti odobru , isto se i meni dogadjalo , za da usovrsim treninze hteo sam kupiti dosta trenera ali mogao sam samo 4 da imam .

Link to comment
Share on other sites

Evo! U prvoj tekmi polufinala Liga Kupa protiv Crystal Palacea ja gubim  u gostima 0:1 i jedva izjednačio u 93 minuti da se može igrati ponovljena tekma. U ponovljenoj tekmi na Old Traffordu ja razbijam ih, potpuno dominiram, ma oni očajno igraju. Ja na jedvite jade zabijem u 58-oj za 1:0. Oni penal u 80 i nekoj zabiju iz ničega, i produžeci, I oni u 117-oj zabiju iz kornera za 2:1 pobjedu i ja ispao! NEVJEROJATNO! Udarci na gol moji 27 (10), njihovi 10 (4). I šta tu ja sad da radim?! Apsolutno sam nemoćan! Team Talk opet apsolutno nikakvog učinka nije imao. Ma kažnjavam ih financijski, kritiziram, ma ništa ne funkcionira.... A btw taj hebeni Crystal Palace je 12-i u DRUGOJ engleskoj ligi!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |