Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Zanima me - treba mi pomoć?


Ling^2
 Share

Recommended Posts

Koliko znam to se ne može poboljšavati, to dolazi sa stadionom. Znači pri izgradnji novog stadiona ti je moguće da se to poboljša.

 

To su ti razni hoteli, trgovine, fan shopovi i slično pa ti to i nema nekog utjecaja na bilo što, osim zarade koji ti donose. Ne znam je li moguće poboljšati ako proširivaš stadion :bo:

Link to comment
Share on other sites

igrac mi vec cetvrtu sezonu igra u dinamu i pise mi da mu jos treba 1700 dana do drzavljanstva? znaci to bi bilo 9 godina? malo previse

 

znaci pise mi days to gain nationality 2920 dana ,days completed 1299 i status 1621... dali to znaci da za 1621 dan moze tek dobiti drzavljanstvo? ne kuzim se bas u to pa ako mi moze netko pomoci

Edited by tkrmak
Link to comment
Share on other sites

Ovako... zavrsavam 1 sezonu sa Ajax-om ... i imam neka pitanja.

Ja sam sve glavne igrace iz B tima i U19 stavio sa seniorima,a naznacio da mi igraju jedni za Ajax Jong a drugi U19.

Vecina tih igraca imaju CA 2 zvezde, par njih od 16 17 god iz U19 imaju 1,5 CA i jedan iz B tima ima 3 CA i 5 potencijal.

Pustao sam i jedne i druge da igraju u kupu, mada mi se dosta puta desavalo da se poklapaju njihove utakmice sa prvim timom,pa nisu mogli da igraju.

Razmisljao sam neke od njih da posaljem na loan, svi su od 16 - 19 godina.Pa me zanima dal da to radim,ili da ih drzim kod mene.Nisu oni jos toliko dobri da bi ih neki ozbiljniji timovi stavljali u prve timove.Ako mi budu stalno igrali u B timu,bojim se da nece da napreduju dovoljno,mada je skola i trening u ajaxu dobar.Svake sezone dodju neki novi klinci,i necu imati mesta za sve,pa moram da ih saljem.Dal da saljem ove malo iskusnije od 19 godina, sto imaju 2 CA... dal je bitnije da klub bude dobar a da igraci igraju ponekad,ili da klub bude osrednji sa osrednjim treningom a da igraju stalno.

Jel ima neki trik kako da najlakse prodam igraca? Kada vidim da je neko zainteresovan,dal da cekam... ili da ga stavim na TL, pa da pregovaram.Imacu par dobrih igraca za prodaju sledece sezone.Uglavnom mi je palio sledeci trik... stavim na TL sa opcijom da mi overmars nadje klubove,i onda vratim da ja dalje zavrsavam.Recimo na pocetku sezone monako ponudio za Blinda jedno 5 miliona... ja povecam malo, predlozim, on prihvati... i tako sam isao do 15 miliona plus 200 000 ya prvi nastup :) ... cim sam krenuo preko 15 on spustio na 5 opet,pa opet ispocetka malo po malo dok dodjem do 15. Mozda jos neko zna neku foru kako prodati igraca za sto vise para.Desilo mi se da dobijem oko 30 miliona za fishera,a on se ne dogovori sa klubom,i propadne sve.

 

Koja je fora sa uzimanjem mladih iz drugih zemalja... mislim na brazil argentinu i slicne.Desavalo mi se da potpisem ugovor i posle moram da cekam 2 godine da dodju u moj klub... tad ce imati 18 pa mi i ne trebaju.Dal je takav zakon kod njih,ili sam morao da im pridjem mnogo ranije,da bi dosli odmah kod mene.

Edited by Danesku
Link to comment
Share on other sites

da odgovorim za juniore. ovako ja radim što ne znači da je ispravno. sve juniore držim do isteka juniorskog staža u svom klubom. treniraju i dobivaju priliku kad su mi potrebni. naravno jače potencijale više stavljam, manje potencijale manje. baš loše juniore nekad dam svom najslabijem affilated klubu (da malo pomognu njima u nekoj banana ligi-bar za zapisnik, kad već ne trebaju meni i nemaju šanse za napredak). s tim da baš jačim potencijalima odmah dam profi ugovore da mogu trenirati u punom režimu. nakon isteka juniorskog staža (kad ne mogu igrati za juniore ili zbog godina, ili zbog isteka yth ugovora) odlučujem šta s njima. pošto uvijek planiram 1-2 godine u budućnost ocijenim koji mogu dobiti odmah šansu, koji će je najvjerojatnije dobiti za 1-2 godine, a koji neće ni tad. onda ove prve ostavljam u klubu i ulaze u prvih 11, ove druge šaljem na posudbe (tamo gdje će igrati, a ne gdje je dobar trening-jer su se u mene istrenirali), a ove treće otpuštam ili prodajem ili šaljem u svoje najlošije affilated klubove do isteka ugovora. kakav je ko potencijal i šta s njim ocjenjujem preko statistike, zvjezdica, i općeg dojma kad im dam šansu s obzirom da gledam utakmicu.

 

mislim da ti je općenito bolje držati u klubu i trenirati igrače dok ne dostignu određenu razinu ca, a onda im dati priliku da je još podignu na posudbama...

 

edit: bitno ti je i podizanje determinationa sa tutoringom. determination ti se može podignit ili spustit do razine determinationa kod mentora. s tim da paziš da su im personality koliko toliko slične. taj determination će im kasnije pomoć da ostvare svoj potencijal i budu bolji igrači. kad hoćeš da im se diže determination biraš tutoring-pa mentor off the pitch tako nešto...i biraš naravno mentore koji imaju dosta velik determination i veći od determinationa učenika

 

edit2: za argentince i ove mlade izvanka takav ti je zakon kod njih i protiv toga nemožeš ništa...

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovoru.

Nisam nasao opciju kako da nekom igracu predlozim da bude tutor.To mi je jednom na advice meetingu predlozio savetnik i ja sam prihvatio.Al ne znam kako ide procedura.Dal da idem u podatke igraca koji ce da bude tutor,pa da nadjem kojem mladom...

Ja sve igrace mlade od 16-17 koji imaju potencijal 4,5 ili 5 zvezdica, dam ugovor maksimalan,plus opcija za mene 3 godine.Dam im posle 30 utakmica malo povecanje plate i to mi je ok...bar 5-6 godina su kod mene.

Posto nemam puno timova konkurentnih u holandiji...onda mi je super da furam mlade talente od 19 20 godina... dobro igraju i brzo dobiju na ceni.Al onda imam problem sto nemam mesta za standardne igrace od 23 24 godine.

Da li mogu da posaljem te iskusne na loan,a da dobijem neke pare za 1 sezonu? i koliko bih mogao da trazim? Mozda cetvrtinu njegove vrednosti...bilo bi mi super da i tako zaradjujem,mada vecina klubova hoce besplatno da uzme igrace.

Edited by Danesku
Link to comment
Share on other sites

ja ne volim nagomilavati igrače. ako su igrač od 23 i onaj od 20 godina jednako dobri ostavim onog koji mi više paše, ne nužno mlađeg, ovog drugog prodam. ako ti baš teško prežaliti nekog igrača prodaj ga za malo manju cijenu i ubaci buy back klauzulu pa ga poslje opet otkupiš ako vidiš da ti fali ili da si se zajeba. što se tiče tutoringa tutori mogu biti igrači stariji od 23 godine, koji nisu ozlijeđeni i koji trenutno ne treniraju neku posebnu stvar. klik na igrača pa gore odabereš private chat i unutra imaš opciju tutoring i tu mu kažeš ono off the pitch i ponudit će ti igrače kojima može taj igrač bit tutor

Link to comment
Share on other sites

Da li se preporucuje staviti tutoring igracu koji ima manji determination od tutora jer mi za Hojbjerga savjetuje Mullera,Kroos-a i Martineza ali samo Kroos moze koji ima 8 determination a Hojbjerga 13?

http://www.fm-balkan.com/forum/topic/7619-tut-sve-o-tutoringu-igraca/

 

Ne.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |