Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Zanima me (treba mi pomoć)


Dino151
 Share

Recommended Posts

Probaj izbrisat sve dodatke koje

 

Ako to ne upali onda reinstaliraj Steam i FM ;)

 

 

 

 

 

I opet downloadat sve igre i patcheve i ne znan šta još...ne dolazi u obzir, radije ću ga lansirati kroz prozor. Moga bi ga opet ugasit na neko vrime, sve mi se čini, neman volje sve brisat i reinstalirat.

Link to comment
Share on other sites

Evo ovako, imam PC sa quad procesorom, 4 gb rama i grafičkom hd 7750 1gb ddr5. Do sada mi je manager sa 5 liga i large databazom klizio skoro na maksimumu i to sa slabijom grafičkom i 2 gb rama.

 

Igrao sam sa hajdukom otakako je izašao manager i sada sam odlučio krenuti sa ligama petice ispočetka. Computer performance mi je sada 1 zvjezdica i 3d grafička sposobnost 1ipo zvjezdica. Također igra se tako i ponaša, sve je usporeno u odnosu na prije.

 

Koji se vrag dogodio??

Ajde mi daj SS Task managera kada ti je ukljucen FM ( CTRL + ALT + DEL se ukljucuje task manager. Nakon toga idi na Processes i uslikaj mi to, uploaduj sliku negdje i postavi ovdje).

Link to comment
Share on other sites

Ajde mi daj SS Task managera kada ti je ukljucen FM ( CTRL + ALT + DEL se ukljucuje task manager. Nakon toga idi na Processes i uslikaj mi to, uploaduj sliku negdje i postavi ovdje).

 

Kasno je sada. reinstaliram managera. Procesor je bio na nekih 60 posto kad bi vrtilo pun gas managera i ram zauzet 2,5 od 3,5 GB...Od ostalih procesa većeg zauzeća tu je chrome i steam, ostalo je zanemarivo, ako se dobro sjećam...

Link to comment
Share on other sites

Ma nemaš ti pojma.

 

Sutra računaj na mene za balun.

 

 

P.s. prijavi se za koje online natjecanje da vidimo te sposobnosti toliko opjevane :rac:

Edited by Mikrofonija™
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kasno je sada. reinstaliram managera. Procesor je bio na nekih 60 posto kad bi vrtilo pun gas managera i ram zauzet 2,5 od 3,5 GB...Od ostalih procesa većeg zauzeća tu je chrome i steam, ostalo je zanemarivo, ako se dobro sjećam...

Ako ti bude i nakon reinstalacije isti problem, slobodno postavi sliku. Bicu tu i sutra. Vjerovatno pijan, ali cu biti tu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako ti bude i nakon reinstalacije isti problem, slobodno postavi sliku. Bicu tu i sutra. Vjerovatno pijan, ali cu biti tu.

 

Može stari, hvala svejedno ;)

 

EDIT: Neman vrimena za online natjecanja, jbg...

Edited by Marco Basler
Link to comment
Share on other sites

Lepo ti je rekao. Ne mora da ima veze to koliko zvezdica prikazuje da ima. E sad sto ti je sporije ima veze verovatno sa dodacima koje koristis (najpre grafikom).

 

Znaš kako.. ja sam kod jednog člana koji igra FM ranije na FMS video na skrinovima da isključi slike igrača, tj da ih nema u igri i ja to radim zadnje tri verzije igre i ne koči mi uopšte ni trunku, a do tada jeste posle dve tri sezone zaje*ano bude.. sada koristim samo grbove i dresove u ligama regiona te skin i to je to. Nemam nikada crash dumps i sl. Pa eto to preporučujem svima ko ima problema, samo u opcijama da isključe slike igrača.. ;)

 

p.s. Marco Basler@ Ja sam ti lepo rekao, a ti za promenu nauči se malo kulturi prema sagovorniku. Toliko. :* Ja se uvek svima trudim da izađem u susret.. ;)

Edited by SlobaGrobar
Link to comment
Share on other sites

Znaš kako.. ja sam kod jednog člana koji igra FM ranije na FMS video na skrinovima da isključi slike igrača, tj da ih nema u igri i ja to radim zadnje tri verzije igre i ne koči mi uopšte ni trunku, a do tada jeste posle dve tri sezone zaje*ano bude.. sada koristim samo grbove i dresove u ligama regiona te skin i to je to. Nemam nikada crash dumps i sl. Pa eto to preporučujem svima ko ima problema, samo u opcijama da isključe slike igrača.. ;)

 

p.s. Marco Basler@ Ja sam ti lepo rekao, a ti za promenu nauči se malo kulturi prema sagovorniku. Toliko. :* Ja se uvek svima trudim da izađem u susret.. ;)

 

 

Reinstalirao sam managera i opet ista stvar. Stvarno mi nije jasno, probat ću to isključit (ako je uopće uključeno), ali jednostavno to nije to.

 

Ja i dalje stojim iza onoga što sam rekao, ako nemaš nešto konstruktivno za reći, bolje ništa ne pisati (meni je to spam), jer sam lijepo napisao i objasnio situaciju iz koje se vidi točno problem i da to nema veze sa onim što si ti napisao i što svatko tko igra manager mjesec dana može zaključiti. Jedino što priznajem da jesam sinoć bio više nego malo živčan pa mi se nije dalo puno okolišati :jasam: . Moja kultura je sasvim u redu, pitaj Mikrofoniju :)

 

 

Lijep pozdrav i hvala na pomoći.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma dobro, bez nerviranja samo. Moguce i da je nesto do Windowsa (skoro sam siguran), nema sanse da je do igre, meni je ne pola zvezdice i radi extra.

Moguce da ti neki program radi u pozadini i da on koci celu stvar, pogledaj u Task Manageru sta ti je jos ukljuceno dok igras, ne znam sta da ti kazem ali do igre nije 200%.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

koju grafičku imaš? ako imaš integriranu i 2gb rama uvijek će ti biti pola zvjezdice...koji antivirus imaš i to može biti uzrok jer neki antivirusi jebu komp skroz...a sa druge strane ti može komp biti pun virusa koji su možda oštetili i fm datoteke i zato ti je sporo...ima dosta razloga...meni inače bude nekad 1* nekad 5* al mi isto radi fm :D

Link to comment
Share on other sites

nikakvo reinstaliranje ti neće pomoći kod virusa vjeruj mi...malo si pročitaj o tome...ako ti je menađer prije radio normalno i sad odjednom počeo štekati može biti do grafičke koja se pregrijava ili do nekog kvara na ramu...možda ti je ram crko a ti ni ne znaš da je...skini everest besplatni program i vidi kolika ti je temp grafičke i jel imaš rama kolko bi trebao imati možda pomogne :D

Link to comment
Share on other sites

nikakvo reinstaliranje ti neće pomoći kod virusa vjeruj mi...malo si pročitaj o tome...ako ti je menađer prije radio normalno i sad odjednom počeo štekati može biti do grafičke koja se pregrijava ili do nekog kvara na ramu...možda ti je ram crko a ti ni ne znaš da je...skini everest besplatni program i vidi kolika ti je temp grafičke i jel imaš rama kolko bi trebao imati možda pomogne :D

 

Prijatelju, nije u tome problem, 4gb rama i nova grafička sa 1gb ddr5 i quad procesor. Za managera više nego dovoljno. Sam manager mi za bilo kakve postavke - jedna liga sa minimum detalja ili 7 liga - pokazuje isto, a to je da imam kantu od kompa (pola zvjezdice) i tako se i ponaša, što nije bio slučaj kad sam ga tek instalirao, niti kada sam ga igrao na duplo sporijem računalu.

 

Meni se isto sve čini da je nešto sa windowsima u banani, ovo su inače moje kakrakteristike kompjutera, kažem vam trebalo bi ludilo pičit sve...

 

 

 

http://imageshack.us/a/img703/2985/51029733.png

 

 

http://imageshack.us/a/img842/4303/69314540.png

Edited by Marco Basler
Link to comment
Share on other sites

Ajde mi daj SS Task managera kada ti je ukljucen FM ( CTRL + ALT + DEL se ukljucuje task manager. Nakon toga idi na Processes i uslikaj mi to, uploaduj sliku negdje i postavi ovdje).

 

 

 

Ova prva slika je dok sam stisnuo continue (5 liga uključeno , igram sa sochauxom), te ispod task manager za to vrijeme:

 

 

http://imageshack.us/a/img842/9642/89988903.png

 

 

http://imageshack.us/a/img17/439/29861402.png

 

http://imageshack.us/a/img10/6844/99777466.png

Edited by Marco Basler
Link to comment
Share on other sites

Google Chrome da te je*a.

 

Izgasi ga pa probaj opet ili nabavi 6GB Rama i vidimo se u 7 na balunu.

 

To i dalje ne objašnjava zašto su mi sve performanse tako niske i manager mi komp prikazuje ko staru kantu. ne bude li dobro, očekuj da ga večeras lansiran u tvoje dvorište :jebote:

 

aj zagrij se da ti zabijen 5 komada danas :admin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To i dalje ne objašnjava zašto su mi sve performanse tako niske i manager mi komp prikazuje ko staru kantu. ne bude li dobro, očekuj da ga večeras lansiran u tvoje dvorište :jebote:

 

aj zagrij se da ti zabijen 5 komada danas :admin:

Performanse ( ili ti zvjezdice) su ti odraz stanja kompjutera, tj. koliko radne memorije ima FM za normalno funkcionisanje. Ja imam 2gb rama, od toga koristim oko 800mb radne memorije na FM. Ostatak od ta 2gb, koji je prostom matematikom oko 1200mb, je slobodan, uglavnom. Sem par programa kao sto je Steam ili Explorer koji trebaju da rade.

Kod tebe je Win7? Da li je x64 ili x32 ( 86)?

I trece, sto vise programa imas upaljenih dok igras neku igru, ta ce igra dobiti manje 'podrske' i od procesora, i od rama i od graficke. Iskljuci Chrome, iTunes i disejbluj avast dok igras FM( avast ti je golo govno, ja sam ti ga imao, uzasno mi je usporio komp. Ako znas da koristis interent, antivirus ti i ne treba). Otidji opet tu gdje biras lige, i vidi da li ima povecanje u zvjezdicama.

Sada ja nisam siguran, da li tebi ide sporo u igri? Ili je to rijeseno? Probaj ovo gore sto sam ti rekao, pa javi.

Imas jos jednu opciju > desni klik na computer > properties > advanced > performance ( settings) > adjust for best performance. Ustedices sigurno oko 150mb rama na ovaj nacin.

Evo, jos necega sam se sjetio. Otvori stranice kompjutera i vidi da li ima prasine u njemu. Da li ti se zagrijava komp? Mozda ti je jedan cooler zatvoren pa ne moze da hladi kako treba?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |