Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Kupiti/prodati igrača


Dino151
 Share

Recommended Posts

Mitchel-a iz Atletika za 3.4m?(treca sezona).

Nije za prvu opciju. Vise za rotaciju. Cekam i da li ce Velez za Peruzzija prihvatiti ponudu, pa ako zacepe cenu...

Edited by Dzoni
Link to comment
Share on other sites

imam par pitanja za vas kad kupujete igraca

1 dal kupujete prema scoutu sta je preporucio ili vi imate neke svoje zelje

2 jel kupujete prema zvjezdicama tocnije dal recimo igrac moze biti bolji ako scout kaze da ima 2.5 zvijezde od ovog od 3.5 recimo

3 zasto ne mogu pronaci nijednog igraca na ovom fm 13 da pise wunderkid

4 ako igram sa slabijim klubom skoro svaki igrac je dobar za key team recimo medutim ja igram sa chelsea i skoro svaki je fairly good

5 kad kupujem mladog igraca i scaut mu daje 5 zvijezda u prijevodu kupi ga ma koliko god kostao jer mora to i znacit da ce on za par godina postat igracina ili moze i ovaj koj recimo ima sad slab potencial postat velika zvijezda

 

 

1

Link to comment
Share on other sites

imam par pitanja za vas kad kupujete igraca

1 dal kupujete prema scoutu sta je preporucio ili vi imate neke svoje zelje

2 jel kupujete prema zvjezdicama tocnije dal recimo igrac moze biti bolji ako scout kaze da ima 2.5 zvijezde od ovog od 3.5 recimo

3 zasto ne mogu pronaci nijednog igraca na ovom fm 13 da pise wunderkid

4 ako igram sa slabijim klubom skoro svaki igrac je dobar za key team recimo medutim ja igram sa chelsea i skoro svaki je fairly good

5 kad kupujem mladog igraca i scaut mu daje 5 zvijezda u prijevodu kupi ga ma koliko god kostao jer mora to i znacit da ce on za par godina postat igracina ili moze i ovaj koj recimo ima sad slab potencial postat velika zvijezda

 

 

1

 

1. scout mi samo sluzi da obratim pozornost na nekog igraca, kojeg zatim dovodim prema vlastitoj ocjeni

2. ako scout nema bogzna kakve ocjene onda se to zna dogoditi, iako se ni jedan igrac ne razvije sam od sebe, jako puno faktora tu igra ulogu

3. iskreno ne znam na sto tocno mislis niti zasto ti je to vazno...

4. sasvim ocekivana stvar... ako je netko, npr., najbolji u sahu na lokalnoj razini ne znaci da je i prvak svijeta

5. kao sto sam prije rekao, o jako puno stvari ovisi hoce li se neki igrac razviti do svoj potencijala, ali igraci s 5 zvijezdica definitivno imaju najvece sanse

Link to comment
Share on other sites

imam par pitanja za vas kad kupujete igraca

1 dal kupujete prema scoutu sta je preporucio ili vi imate neke svoje zelje

2 jel kupujete prema zvjezdicama tocnije dal recimo igrac moze biti bolji ako scout kaze da ima 2.5 zvijezde od ovog od 3.5 recimo

3 zasto ne mogu pronaci nijednog igraca na ovom fm 13 da pise wunderkid

4 ako igram sa slabijim klubom skoro svaki igrac je dobar za key team recimo medutim ja igram sa chelsea i skoro svaki je fairly good

5 kad kupujem mladog igraca i scaut mu daje 5 zvijezda u prijevodu kupi ga ma koliko god kostao jer mora to i znacit da ce on za par godina postat igracina ili moze i ovaj koj recimo ima sad slab potencial postat velika zvijezda

 

1. Ja kupujem samo one koji mi stoje u 'Scouting centar' kako bi igru učinio realnijom ili igrače koje već znam, ali moram ga skautirat prije kupnje....

2. slažem se sa kolegom što je napisao prije

3. Rijetko koji je wonderkid, ali ima igrača poput Neymara i ekipe koji će biti worldclass player

4. to tako smatra tvoj skaut, možda on zapravo nije Fairly good, možda je extra dobar za tvoju ekipu, zavisi kako ti igraš i slično

5. slažem se sa kolegom što je napisao prije

Link to comment
Share on other sites

imam par pitanja za vas kad kupujete igraca

1 dal kupujete prema scoutu sta je preporucio ili vi imate neke svoje zelje

2 jel kupujete prema zvjezdicama tocnije dal recimo igrac moze biti bolji ako scout kaze da ima 2.5 zvijezde od ovog od 3.5 recimo

3 zasto ne mogu pronaci nijednog igraca na ovom fm 13 da pise wunderkid

4 ako igram sa slabijim klubom skoro svaki igrac je dobar za key team recimo medutim ja igram sa chelsea i skoro svaki je fairly good

5 kad kupujem mladog igraca i scaut mu daje 5 zvijezda u prijevodu kupi ga ma koliko god kostao jer mora to i znacit da ce on za par godina postat igracina ili moze i ovaj koj recimo ima sad slab potencial postat velika zvijezda

 

 

1

1. ako kupuješ igrače iznad 20 godina onda gledaj kad dobiješ report mane naprimjer ako se često ozljeđuje ili mu piše da mu je mana da nekad igra dobro nekad loše mislim da je to constant nešto onda ga nemoj kupiti barem ga ja onda ne kupujem a ako kupuješ mlađe igrače i scout ti daje 3 i pol,4 i više * onda ga uzmi jer se to može u par godina popraviti pogotovo konstantnost

2. zvijezdice barem meni ništa ne znače ja kupujem igrača po ocjenama za tu poziciju koje su mu najviše potrebne...kod mladih npr. od 16 godina ako igrač uzmimo DL-ta ima marking i tackling 10 uzmem u obzir da se igraču to može razviti u 5 godina za 3 do 4 ocjene i kupim ga...a za ove straije gledam zvijezdice ali ocjene su mi bitnije...

3.imaš ih par naprimjer točnije 32 kolko sam ja vidio na editoru samo ne znam koji su neymar ti je jedan od njih

4.to je zato jer je chelsea jači klub i odma su kriteriji veći za pojedine igrače(ne mora značiti da je igrač loš)

5. ja kupujem regene sa po 3,4 i više * jer i ovaj koji ima 3 zvijezdice može biti dobar i možeš ga kasnije prodati za solidne pare usput pogledaj pod broj 2. što sam napisao(meni se znalo dogoditi da mi igrač sa * i pol bude zvijer sa 21 godinu tako da gledaj ocjene)

Link to comment
Share on other sites

fala da nisam rekao scouti ima 19 i 20 drugi 20 20 uglavnom kod mene nema nitko ispod 18 ni jedno polje od ona dva za scaute pricam

stavit cu kasnie kad budem za kompom na regene neke moje koji ja mislim da ce rasturat za par godina a posebno jedan iz reala

zaknik pratim tvoj rad pa pitanje za tebe sta mlade da saljem na posudbe i tako do 20 sta mi se ne bi bolje igrac razvio da ga maznem koj put da zaigra Pl ili cup barem capital

Link to comment
Share on other sites

fala da nisam rekao scouti ima 19 i 20 drugi 20 20 uglavnom kod mene nema nitko ispod 18 ni jedno polje od ona dva za scaute pricam

stavit cu kasnie kad budem za kompom na regene neke moje koji ja mislim da ce rasturat za par godina a posebno jedan iz reala

zaknik pratim tvoj rad pa pitanje za tebe sta mlade da saljem na posudbe i tako do 20 sta mi se ne bi bolje igrac razvio da ga maznem koj put da zaigra Pl ili cup barem capital

ne znam koji klub imaš za feeder ako imaš nekog prvoligaša naprimjer iz neke od europskih liga šalji ih tamo posebno regene ali tek kad navrše 17,18 godina(ja ih inače sa 17 šaljem u twente razviju se duplo brže jer igraju u prvoj tamo dosta tekmi) i preporučam ti da staviš za svakog posebnog scouta da ga skoutira dok je na posudbi i tako pratiš njegovo razvijanje...naprimjer ako kupiš nekog igrača sa 16 godina pusti ga da ti jednu sezonu igra u rezervama i onda ga pošalji na posudbu i tako do 20 ili 19 ovisi kakav je igrač(o ocjenama pričam ako je dovoljno dobar da ti bude rezerva ili čak da igra u prvoj vrati ga sa 18,19 godina) :)

Link to comment
Share on other sites

ako se i ja smijem nadovezati... pozajmice su odlicna stvar i jedan od kljucnih faktora za njegov napredak... dobro je poslati igraca na pozajmicu u neki klub sa razvijenom infrastrukturom, ali ako ste deficitarni na toj poziciji, ja licno u tom slucaju ne saljem doticnog na pozajmicu, niti kupujem nekog novog, vec ga koristim kao backup

Link to comment
Share on other sites

imam par pitanja za vas kad kupujete igraca

1 dal kupujete prema scoutu sta je preporucio ili vi imate neke svoje zelje

2 jel kupujete prema zvjezdicama tocnije dal recimo igrac moze biti bolji ako scout kaze da ima 2.5 zvijezde od ovog od 3.5 recimo

3 zasto ne mogu pronaci nijednog igraca na ovom fm 13 da pise wunderkid

4 ako igram sa slabijim klubom skoro svaki igrac je dobar za key team recimo medutim ja igram sa chelsea i skoro svaki je fairly good

5 kad kupujem mladog igraca i scaut mu daje 5 zvijezda u prijevodu kupi ga ma koliko god kostao jer mora to i znacit da ce on za par godina postat igracina ili moze i ovaj koj recimo ima sad slab potencial postat velika zvijezda

 

 

1

1-2. Kupujem vecinom igrace koje ja pronadem znaci odvojim par minuta i dam se u search,ali takode se oslonim i na scout-e kad daju izvjestaje pa odem na njihov report i gledam samo mlade igrace sa 3.5 pa vise zvjezdica...

3.Najbolje ti je na google da ukucas koji su wonderkid-ovi i gledaj sve ispod 18 god jer stave tu i igrace sa 21 god,kad bi bila kategorija na search players wonderkid bilo bi super hehe

Link to comment
Share on other sites

razumijem ma ne treba mi wonderkid nego na fm 12 ih je bilo a ovdje ko da nema zato pitam a cekaj mislis kad imaju 15 16 da ih drzim u klubu pod 18 ili bas da ih u rezerve stavim imas prvi tem rezervni ido 18

sad cu nac neke klubove za feder.a se moze vidit kasnie dal igrac moj grije klupu ili igra u prvoj?

edit evo klubova http://upload.slike.com/slike/etVdr.png

Edited by nito24
Link to comment
Share on other sites

razumijem ma ne treba mi wonderkid nego na fm 12 ih je bilo a ovdje ko da nema zato pitam a cekaj mislis kad imaju 15 16 da ih drzim u klubu pod 18 ili bas da ih u rezerve stavim imas prvi tem rezervni ido 18

sad cu nac neke klubove za feder.a se moze vidit kasnie dal igrac moj grije klupu ili igra u prvoj?

stavi ih u U18 i avaiable 90 minuta za rezerve i razviju se nenormalno(znači igraju ti i za U18 i za rezerve) to znači više utakmica bolje se razvijaju...pa rekao sam ti stavi scouting na njega znači kad ga posudiš desna tipka miša na njega scouting i biraš jednog scouta...napomena stavi različitog skauta za svakog igrača kojeg pošalješ...a možeš i vidjeti da odeš tu i tamo u rezerve i stisneš na njega i ima prikazan broj utakmica na atribut pogledu...ionako ri kada staviš scouting na njega da report i kada igra za državu tj za U18,U19,U20,U21 francuske(prepostavimo da je taj igrač na posudbi francuz)

Edited by ZakNik
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |