Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Zanima me - treba mi pomoć?


Ling^2
 Share

Recommended Posts

Ja NIKAD ne šaljem igrače na posudbu. Radije da igraju kod mene za juniore, ali da treniraju za prvu ekipu(ubaciš u prvu ekipu i staviš Eligible for youth ili tako nešto) nego da igra pod nekim teletabisima. Moj najjači dio "menađeriranja" je razvijanje igrača. Uvijek ostavim igrača do 19 godine u juniorima i onda ga stavljam u prvu ekipu ili ga šaljem na posudbu/prodajem/otpuštam ovisi o tome kako se razvio. Često igrač koji ima 17-18 godina ima već 30 nastupa za prvu ekipu jer mene nije strah stavit nekog klinca u vatru protiv jače ekipe. Draže mi je da on igra umjesto nekog skupog stranca.

  • Ostavit ga u klubu da trenira sa prvom ekipom
  • NE slat na posudbu do 19 godine
  • Sa 19 odlučujem je li materijal za prvu ekipu, treba se još razvijati ili je taraba kojoj nema spasa
  • Ako je prije 19-e godine materijal za prvu ekipu, ili blizu tome onda ga forsiram maksimalno
  • NE prodajem mladiće jer neželim ispustit nekog dragulja iz ruke i onda ga kasnije kupit za masne novce

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Apsolutno se slazem sa tobom

Na svo ovo tvoje bih samo dodao da "klincima" treba staviti tutora,nekog iskusnog,malo starijeg igraca iz prvog tima,i time ce se jos malo ubrzati napredak i razvijanje mladog igraca.

I slobodno ubacujte klince u igru i protiv vecih timova.

Nekada ce taj klinac,koji je zeljan igre i dokazivanja,pruziti vise nego neki starter iz prvog tima.

Link to comment
Share on other sites

Znam da na forumu nije dozvoljena piraterija, ali posto je ovo sa sortitoutsi-ja onda valjda ok

Evo o cemu je rec, posto i dalje koristim Metallic Logos iz FM13 za FM14 odlucio sam da skinem za FM14.

Medjutim, na njihovom sajtu se nalazi download, ali u delovima koje sam skinuo, i ipak u extractu postoji neki problem, a onda sam na kraju stranice i otkrio torrent download. E sad tu lezi jos jedan problem, kada ubacim na torrent, dok on sve to rascisti stigne do onoga "Finding peers" i recimo da sam pustio 15 minuta da to radi i dalje nije zavrsilo, sto znaci da skidanje nikako da pocne. Pa jel ima neko mozda neko objasnjenje za ovo ili drugi download?

Link to comment
Share on other sites

Nista previse. Ja imam 3.5* kada ucitam 135k igraca, a vrti mi istom brzinom kada ucitam 20k igraca. Nemoj se obazirati na to ukoliko ti FM ide dovoljno brzo. Jedino ucitaj manje liga ako komp to ne moze da izdrzi. Tada taj CPU Perf igra neku ulogu.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav!

 

Kako da povecam da mi skautna mreza bude sto veca? Dal da saljem skaute da traze igrace u kojim zemljama su najbolji, ili ih treba slati tamo gde nisu nigde bili, da i po drugim drzavama steknu iskustvo.

I kako najbolje da mi skauti nadju mlade igrace koji se pojavljuju novi u fm14. Ja imam datume kada novi igraci stizu i u kojim zemljama,al ne znam kako da najbolje to odradim.Dal da skaute saljem malo ranije u te zemlje, i dal treba da bude skaut sa iskustvom za tu zemlju da bi mi nasao regens igrace.

Prve sezone sam mogao odmah da potpisem dosta talentovanih igraca iz drugih klubova za male pare,sad je problem jer su skoro svi novi potpisali ugovore i nema sanse da ih kupim.Pa bih da znam kako da i ja dodjem do nekoh novog kvalitetnog igraca.

Skauti mi imaju ok i CP i CA , al nekako mi slabo nalaze.Stavim maksimalno 17 god, min 1 zvezda CA i 4,5 CP.

 

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Na toj stranici dolje ti je detaljan opis kako ubaciti. Evo, bit ću dobar pa ću ti kopirati.

 

Step 1

 

Once you have downloaded the background pack, open or extract it with 7-zip or Winrar

 

Step 2

 

Now go to:

Win Vista/7: C:\Users\<username>\Documents\Sports Interactive\Football Manager 2014\graphics\backgrounds

Win 2000/XP: C:\Documents and Settings\<username>\My Documents\Sports Interactive\Football Manager 2014\graphics\backgrounds

Win 98/ME: C:\My Documents\Sports Interactive\Football Manager 2014\graphics\backgrounds

Mac OS X: /Users/<username>/Documents/Sports Interactive/Football Manager 2014/graphics/backgrounds

Create the folders "graphics" and "backgrounds" if they don't exist.

 

Place the "BACKGROUNDS JOHNAKOS" folder there.

 

Step 3

 

Run Football Manager 2014 and go to: Preferences > Interface

Hit the "Clear Cache" button at the top, and then hit the "Reload Skin" button at the bottom.

 

Important: You need to have a skin with background support.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |