Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Pomoć oko taktike


Keot
 Share

Recommended Posts

Ja uvijek stavljam da imam AMC-a i on mi je playmaker jer mi najlakše može slati lopte na napadače i sa strana na krila,dok u vezu stavim jednog klasničnog veznjaka i 'razbijača'....ni ja nisam igrao s tri napadača,tj. rijetko kada koristim 4-3-3,a tu bih stavio jednom veznjau box to box,playmaker i central midfielder,a u napad target mana,poachera i traq,a po svemu sudeći ti to možeš imati...sada izaberi...

 

@LingLing to sam mu samo savjetovao onako usput :)

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, ja smatram da u napadu su tri igraca previse. Meni uvijek jedan daje golove, drugi povezuje vezni red i napad. Ne znam sta bih radio sa trecim, iskreno da kazem. Radje bih prebacio jednog veznog na box to box ili cm-attack, a napadaca prebacio na anchormana.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, ja smatram da u napadu su tri igraca previse. Meni uvijek jedan daje golove, drugi povezuje vezni red i napad. Ne znam sta bih radio sa trecim, iskreno da kazem. Radje bih prebacio jednog veznog na box to box ili cm-attack, a napadaca prebacio na anchormana.

 

4-3-3 se može igrat,al ja to preferiram baš zadnjih 20 minuta utakmice kad nemam šta izgubit (a već gubim ili igram neriješeno).Istina je da izgleda prenatrpano gore,ali ako imaš Target Man-a Poacher-a i Advanced Forward-a i nije :) onda dobiješ nešto slično tom što ti pričaš. :)

Link to comment
Share on other sites

Ok ako ides na sve ili nista. Tada ti dobro dodje jedan viska u napadu. Ali igrati tako citavu utakmicu nisam nikad probao. Jednostavno smatram da taj covjek viska bolje dodje u odbrani kao a-man nego kao smetaalo :D

I jesam li vam rekao da preferiram odbrambene taktike :D

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, ja smatram da u napadu su tri igraca previse. Meni uvijek jedan daje golove, drugi povezuje vezni red i napad. Ne znam sta bih radio sa trecim, iskreno da kazem. Radje bih prebacio jednog veznog na box to box ili cm-attack, a napadaca prebacio na anchormana.

 

ne volim za medije pricat o taktici, vise volim o tome pricat sa svojim igracima :D al' ajde, odat cu vam neke tajne....

Napadaca nikad dosta :P , koristim 4-3-3 duze vrijeme i to vise nego uspjesno.... Naravno da postoji vise uloga za tu trojicu, al' da vas sad ne gnjavim i davim, evo meni najdraze raspodjele "uloga". Lijevi i desni napadaci su mi POACHER-i, a srednji TREQUARTISTA.

 

evo vam jedan SS http://img825.imageshack.us/img825/8317/49482516.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Rukavina i Beciraj su igrali na pozicijama Poacher-a.

 

Ako ima ko kakvo pitanje, neka se slobodno javi na PP. :pras:

Link to comment
Share on other sites

Nemoj me pogresno shvatiti, ali pobjedjivati slabije timove od sebe se moze lagano. Odigraj 4-3-3, pogotovo sa trequartisom i poacherima, koji po svojim pozicijama uopste ne sudjeluju u odbrani, protiv jaceg tima od sebe, neces dobro zavrsiti. Sve sto mogu dva poachera, moze i jedan. Po cemu se drugi razlikuje od prvog ? Ja sam zagovornik toga da svako u timu mora da ima ulogu. Gledam svoju taktiku, 4-5-1. Vezni red se sastoji od a-mana, svi znamo sta on radi. Oba vezna su CM-Support, gdje jedan ima ulogu deep l. playmaker, a drugi btb. Jedno krilo ima visoku kreativnost i sluzi kao druga spica ( nesto kao inside forward, ali nije) dok drugo krilo je klasicno krilo. Dobar work rate je potreban.

Sa slikom nisam previse impresioniran. Rekoh zasto, imas bar duplo bolje igrace od Varazdina. Kako ti ide u Evropi ?

E da sad ne ispadne da kenjam nesto, nisam rekao da te taktike ne valjaju ili nesto slicno. I sa njima se ostvaruju vrhunski rezultati. Ali moras imati dodjavola dobru odbranu, i jos bolji vezni red da bi mogao nadomjestiti manjak igraca u odbrani, Kad smo vec kod slika

http://i1225.photobucket.com/albums/ee386/LingLingTheUltimate/VitessevFeyenoordInformation_Overview.png

A igram sa 1 napadacem :)

Link to comment
Share on other sites

bas cu stavit fixtures listu jer sam tek poceo, pa jos nemam europskih tekmi, msm imam. al protiv slabijih ekipa u kvalifikacijama, al u grupi sam sa rubinom, barcom i milanom, valjda su to dovoljno jaki klubovi....

Link to comment
Share on other sites

Uf teska grupa. Ja sam u 3. sezoni 7-3 od Barce izgubio u 1/16. Sretan sam sto nije bio i vise :D

 

kad sam igrao sa Cityem, tri sezone zaredom u grupi sam ih redovno dobivao i doma i kod njih, al su me zato uvek u kasnijoj fazi izbacili....

Link to comment
Share on other sites

Kada sam igrao sa nekim jacim klubom ( uglavnom ako uzmem nekog jaceg, uzmem United), ne sjecam se da su me jednom pobjedili. Zapravo, ne sjecam se da u prvoj sezoni ne osvojim sve, osim jednom kad me je City ostavio 5-6 bodova ( bilo na polusezonu 14 xD). Jbg, nisam htio nikog da kupim, a kada se povrijedi Giggs nemam dovoljan kvalitet u centru.

Link to comment
Share on other sites

kako možete igrat sa jakim klubovima,meni to nema nikakvog cilja kada sve pobjeđivaš,ali svatko svoje :)

Zasto ne bih igrao sa klubom kojeg volim otakad sam bio klinjo ? Obicno kada predjem igru sa nekim slabijim, onda uzmem United i sklapam tim bez nekih pojacanja ( tipa 50 miliona na Hamsika), i kupujem samo Engleze... Uvijek neki cilj si das da ti bude zabavno.

Link to comment
Share on other sites

Nista ne brini za off, ovdje se diskutuje oko taktika. Nema problema. Svako ima svoj stil, neko ne voli igrati sa jakim timovima, neko igra samo sa njima, neko sa oboje. Niti jedan FM nije prosao da nisam uzeo United, tako je bilo i ovdje. Sezonu-dvije odigram cisto da zadovoljim svoj prividni san.

Link to comment
Share on other sites

pa ti onda reci da nije dobra taktika.....

 

 

http://img534.imageshack.us/img534/8617/gnkdinamofixturesfixtur.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

pobede protiv rubina sam ocekivao, kod barce sam dobio gol par minuta pre kraja (mojom greskom, stavio sam da se brane zadnjih deset min.)...malo me muce porazi od Milana, al' realno nije ni bilo za ocekivati nesto vise......al' zato smo iznenadili Barcu u ZGu u zadnjem kolu.....naravno da nismo prosli skupinu sa devet bodova, isto toliko je imao i Milan....

 

evo jos jedan SS nase najvece pobjede

 

 

http://img692.imageshack.us/img692/1361/dinamovbarcelonasplitviy.png

 

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

hm....dajem 3,5 po tekmi (bez LP 3,0), a primam 1,2 gola po utakmici (bez LP 0,7) stvarno mnogo.... BRAOMALI

 

sa Realom sam imao gol razliku u ligi 125-20 u 38 utakmica...

 

to ti je prosjek isti kao i kod Dinama 3,0 dati i primljenih 0,5

 

s takvom statiskom ja sam zadovoljan...... :dinamo:

Link to comment
Share on other sites

Jeste druze, razlika je sto igras sa Dinamom u ligi, i sto si igrao sa Realom. Budi iskren, imas sa DInamom daleko najbolji tim, da igras bez golamana toliki bi ti bio prosjek. U LS je druga prica. U 6 utakmica si 15 golova primio. To je vise od 2 po utakmici. Dao si 11, manje od 2 po utakmici.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |