Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Općenite diskusije


Ling^2
 Share

Recommended Posts

Koliko često se igrači ovako ponašaju, jer ja mogu uhvatiti najmanje 10 SS-ova u savršenim pozicijama, onakvim kakvim ih želim, ali da stalno to rade to još nisam postigao?

 

U napadu ovaj igrač s loptom da zna okrenuti na jedno od krila (vjerovatno su bekovi) fantastično bi bilo.

Link to comment
Share on other sites

Koji put znaju u obrani se izgubit ( to je bio slucaj sa Ronaldom i Ozilom, koji su cak na sebe navlacili i po 3 igraca)...

Ali stoperi skoro uvijek ovako stoje, bekovi malo manje, koji put se krila izgube, a koji put odigraju kao najveci

A u ovakvim situacijama u napadu, pretezno ovaj s loptom odigra prvom do sebe pa ovaj njemu povratnu i onda to ide na krilo

Edited by Cris
Link to comment
Share on other sites

Meni sve stoji ok osim desetke koja uglavnom mahnito ništa ne radi, niti čuva štopera (u biti ga ne treba čuvati jer im svjesno pustim loptu), niti se povuče da pravi liniju od pet, niti preuzme zadnjeg veznog i krila za koja sam izgubio više živce, nemam ideju kako da ih postavim da prate do kraja, do linije sa ostalim veznim onako po defaultu, mislim da je to iz ofanzivne linije nemoguće, sa MRL je to ok, super izgleda.

Link to comment
Share on other sites

Utakmica u kojom sam taktički uništen... ne mogu vjerovati kako je netko uspio ovako odlicno obranu odigrati cijelu utakmicu...

http://i.imgur.com/8TtGDFP.jpg

 

Dobio sam ih 4:1, ali sve to na račun individualne kvalitete

http://i.imgur.com/Oeq7dJ8.png

Link to comment
Share on other sites

Nije dobra odbrana ako je primila 4 gola :bo:

Nije dobra ako je dozvolila da od 21 šuta 13 bude u okvir gola. :bo:

Varaš se, znam da statistika govori drukčije, ali su igrali tako dobro obranu... dosta suteva je bila izvan 16m.

Jedan gol sa 30m (neznam ni ja kako), a ovo ostali sve neki "šugavi" golovi

Link to comment
Share on other sites

Kako Ajax kod mene sada igra bezidejno, loša tranzicija, prostor protivniku...

Glavna taktika je daj Gervinhu loptu da se proba probiti. Ja zatvorim Gervinha na beku i opet imam više igrača u odbrani nego oni u napadu. I opet im sudija da nepostojeći penal i utakmica završi 1:1. Stavljam još SS-ova kasnije.

 

http://www.dodaj.rs/f/y/Qv/2KrSn7mF/2013-08-0100013.jpg

 

 

Ovako je pao gol, puno slobodnog prostora. Kara započinje akciju dodavanjem Arzu koji onda ima mnogo mogućnosti (crvene linije), ali dodaje Pajotu (najbližem krugu) koji je proslijeđuje van Ginkelu (zelenom linijom) koji onda lako savladava golmana i to je gol.

 

http://www.dodaj.rs/f/16/2t/3QqoOBDy/2013-08-0100014.jpg

Edited by staridedo
Link to comment
Share on other sites

Počeo sam aktivno gledati sve detalje mečeva i analizirati igru protivnika do najsitnijih detalja.. Malo da vidim kako moja omiljena jednostavna,a efektivna taktika radi. Koliko sam se samo smijao Gervinhu. Šta sam mu uradio u OI, ništa nije mogao. Fischer dobio Bartru, ni on ništa nije mogao. Sada se mogu igrati sa njima, jer sam i na papiru jači. Redovno ih čistim u ligi,a oni mene u drugim takmičenjima :D

Link to comment
Share on other sites

Moram sutra izanalizirati meč Vitesse-Porto koji sam dobio 2:0 i meč protiv Barcelone sa Dortmundom. To je najbolji prikaz moje taktike u punoj snazi. Nadam se da ću je uz vašu pomoć moći i usavršiti.

Link to comment
Share on other sites

Cris nisam tebi bio govorio, nisam tvoj post ni vidio kad sam pisao. Nego od Madridiste tamo SS, gdje su svi regeni. Svaka čast tebi. ;) Inače na prošlom FM-u se dosta teže dolazilo do 700/800 dobacivanja, a na ovom FM-u nisam toliko obracao pozornost na to pa me zacudilo kad sam sinoć(točnije jutros) ugledo onih 690 jer nisam težio ka tome.

Edited by De facto
Link to comment
Share on other sites

Cris nisam tebi bio govorio, nisam tvoj post ni vidio kad sam pisao. Nego od Madridiste tamo SS, gdje su svi regeni. Svaka čast tebi. ;) Inače na prošlom FM-u se dosta teže dolazilo do 700/800 dobacivanja, a na ovom FM-u nisam toliko obracao pozornost na to pa me zacudilo kad sam sinoć(točnije jutros) ugledo onih 690 jer nisam težio ka tome.

Obe slike sa dodavanjima su moje :wink:
Link to comment
Share on other sites

Postavlja se pitanje šta želite sa tolikim dodavanjima? Mislim uvijek se postavlja pitanje šta želite postići s nečim? Jesu li vam ta dodavanja plod slučajnosti, plod neke zamisli koju broj dodavanja upotpunjuje ili su samo dodavanja radi dodavanja, radi njihovog broja, radi testiranja granica FM-a i onda hvaljenja s tim?

 

Namjerno nisam nikoga imenovao, ne želim da neko shvati da se ja zbog toga obrušavam na nekoga, ali želio bih da pročitam što više odgovora. Pep sigurno ne koristi dodavanja radi dodavanja iako to tako izgleda. Čitava filzofija se krije iza toga.

Link to comment
Share on other sites

Ja zelim da tako dolazim do golova... znaci sto imam vise dodavanja, samim time i vise posjeda, ostaje vrlo mala mogucnost protivniku da odnese 3 boda.

Ali sada mi je TIKI-TAKA malo pocela ic na k**** i mozes primjetiti da sa Dnjiprom igram sa kontrama i direct dodavanjima...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |