Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Zanima me..


Ling^2
 Share

Recommended Posts

imam jos jedan problem koji mi se javio maloprije naime kada kliknem na igraca i stisnem atribute izbaci me van i neki crash dumps mi izbacuje...sta da radim to mi se nije prije dogadjalo..i kad stisnem na nekog managera primjer jose mourinho ne vidim ni njegovu sliku ni atribute nista se ne vidi???

Link to comment
Share on other sites

Nisam znao gde da pitam. Pitanje cisto informativnog karaktera. Sta znaci kada neko kaze da je predsednik SD? Sta znaci ta skracenica? Npr. Toulouse-u je predsednik SD. (lupam).

I od cega zavisi kada ce uprava dati neku odredjenu svotu novca, da li samo kada smo u minusu? Trenutno mi je pozitivan balance (nesto vise od 2m).

Link to comment
Share on other sites

SD - suggar daddy

Zavisi od mnogo stvari. Sta osvojis, koga prodas, kolike su ti plate, koliko ce ti vlasnik kluba dati svog novca ( upravo ta 3 tipa SD-a)...

A to sta je SD, to imas u tutorijalima objasnjeno sta koji radi.

Edited by LingLing
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Suggar Dady,odnosno osoba koja će ti kapati milione kada ti trebaju,dijele se u tri skupine,Toulouse je u ono "najslabijoj",kada će predsjednik dati pare samo kada si u fin.problemima ili kada si ostvario dobar rezultat,samo tada.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E, imam problem. Vodim Partizan, zakljucan mi je TB. Nema kintu da dovedem nijednog trenera, a da ne pricam o nekom malo kvalitetnijem igracu za nasu ligu. Kako mogu da uticem da mi otkljucaju TB? Prva sam sezona, usao sam u LS, iz tri utakmice imam jednu pobedu, dobio sam Villareal, izgubio od Uniteda 3:0 u gostima i od Kobenhagena 3:2. Mislim da imam sanse za trece mesto u grupi.

Edited by Spavljin
Link to comment
Share on other sites

To ti je vjerovatno kada mjenjas upravu,kada se promjeni,moci ces.

 

Je l' ima neki sablon za promenu uprave? Ili moram da sacekam da se smiluju. Dobili su lepe pare od LS. Ne znam sto se proseravaju, nisam imao do sada takvih problema. O.o

Link to comment
Share on other sites

A da ti nisi slucajno kliknuo tj. iskljucio kada si pravio igru. allow transfer budget... To sam jednom stisnuo slucajno, pa sam morao ponovo da pravim.

Ne moguce u prvoj sezoni da je zakljucan TB!!! Koji pec koristis?

Link to comment
Share on other sites

A da ti nisi slucajno kliknuo tj. iskljucio kada si pravio igru. allow transfer budget... To sam jednom stisnuo slucajno, pa sam morao ponovo da pravim.

Ne moguce u prvoj sezoni da je zakljucan TB!!! Koji pec koristis?

 

Nisam kliknuo. Nakon zavrsetka prelaznog roka zakljucan mi je TB. Doveo sam neke igrace, doveo sam Vrsica, Opeku(jebo me dan kad sam ga doveo), Erasmu, Maksimovica... I jos nekoliko njih. E, onda mi je zakljucan TB pa ni trenere ne mogu da dovedem. O.o

Link to comment
Share on other sites

Steti li igracima ako ja mjenjam taktiku nakon 2-3 utakmice... npr odigram 2-3 utakmice i onda mi sljedi utakmica sa Manchester Unitedom gdje zelim igrat malo defanzivno.. oce li to stetit igracima i oce li losije igrat? neznam gdje sam procito za FM 11 da to kao "zbunuje" igrace kad mjenjas taktiku, sad neznam jel tako za FM 12(?)

Link to comment
Share on other sites

Imaš sa strane da možeš staviti do tri taktike koje će ti igrači uvježbavati i ima ti jedna plava traka u tom dijelu koja označava koliko je određena taktika ukonponirana...znači,staviš dvije ili tri taktike tu i oni ih treniraju da budu spremne za utakmice,a ako ne vježbaju onda loše igraju jer ne znaju se postavit na nekoj drugoj taktici,ako me razumiješ?

 

 

evo ti TUT o tome Familiarity,koliko je zapravo taktika uvježbana

Tutorijal o Značenju Familiarity:

 

1.Formation: Sa istreniranom formacijom vaši igrači će tačno znati svoja zaduženja i mnogo bolje će se uklopiti u isti.

Objašnjenje može da se igra: Jednostavno sama vam reč kaže drugo objašnjenje ne postoji to je skup pozicija važih igrača. Svaki igra ono gde mu vi odredite...

2.Mentality: Sa istreniranin mentalitetom vaši igrači će se mnogo bolje prilagoditi na ofanzivne odnosno defanzivne zadatke i vaše zamisli.

Objašnjenje može da se igra:označav igracev mentaltiet,odnosno u kojoj vrsti smjera igra,dal u napadackoj ili obranbenoj. To dosta zavisi od role,ako je samo attack,igrac nece sudjelovat prema nazad i obrnuto,ako je support,pomagat ce i jednim i drugim.

Nisu ceste promjene u mentalitetu,kada se recimo smanji napadacu mentalitet,on ce sam dolaziti u dubinu po loptu,ali to dosta ovisi i o fluidnoj odnosno rigidnoj igri,dali ce vasa postavka biti da napadaci obrate paznju prema nazad i obrnuto,ili ce jednostavno ne mjenjati pozicije. Fluidna igra se moze tesko ostvariti ako imate neuigran i jako slab tehnicki i fizcki sastav,te bolje ostanite na rigidnoj.

3.Passing: Sa istreniranim pasovima vaši igrači će dodavati tačnije i preciznije lopte ma kakve one bile, kratke, duge ili mixovane.

Objašnjenje može da se igra:Style-shot-oznavaca kratke ili krace pasove,gdje igrac nece riskirati puno da doda,short se stavlja kada napadate,gdje treba vise kretnje kako bi se probili protivnicki redove,najcesce bunker.Preporucava se stavit sto krace pasove stoperima i opcenito defanzivcima,da ne grijese puno.

Direkt-vecinom i najcesce se koristi u kontra napadima,kada vam je cilj sto brze doci do protivnickoj 16-rca,direktni pasovi su vise riskantiniji,ali mogu i vise donijeti,jer su to jaca dodavanja,najcesce ispred ili tocno u igraca,o tome puno ovisi primanje lopte,predvidjanje te koncentracija.Preporucava se staviti jedino igracima koji imaju passing i kreativnost iznad 16,17

4.Creative Freedom: Sa istreniranom kreativnošću vaš tim će što mu je ona veća logično bolje kreirati igru.

Objašnjenje može da se igra:expressive donosi vecu slobodu u igri,kada ce vasi igraci htjeli sve raditi po svome,a ne prema vasim naredjenjima.

To je dobro ako imate timski orijentirane igrace,a ako su skrti,naravno ne.

Disciplirano-suprutno od ovog,minimalna slobodna se dozvoljava,te se sve mora odvijati prema planu.Preporucava se stavljati ovo kada se branite.

5.Closing Down: Sa istreniranim hajde da kažemo postavljanjem vaš tim će se bolje postaviti bilo da im je zadatak da vrše presing na rivala ili da se povuku na svoju polovinu.

Objašnjenje može da se igra:press more-sama rijec kaze pritisak na protivnicku momcad,ovo se preporucuje kada igrate protiv slabije orijentirane defanzivne ekipe,koja nema brze i agilne napadace,gdje ce ih jednsotavno stisnuti pa ce morati izbacit,odnosno vratiti loptu vama.

stand off-duboka obrana-preporucava se kada se branite,gdje cete u skracivanje prostora,smanjiti mogucnost protivnicke ekipe,i njihovih napada,ovo se takodjer jos i preporucava kada vasi stoperi nisu pretjerano kvalitetni,a ne zelite primati puno golova.

6.Marking: Sa istreniranim markiranjem vaši igrači će mnogo bolje markirati protivničke igrače bilo da je u pitanju zona ili markiranje čoveka.

Objašnjenje može da se igra:zonalno markiranje,preporucava se kada imate slabije defanzivce i kada igra totalno defanzivno.

covjek na covjeka-samo ako imate super defanzivce koji mogu pokriti svaku rupu u obrani,preporucavaju se igrati sa visokim mentalnim ocjenama.

7.Tempo: Sa istreniranim tempom vaš tim će lakše nametnuti svoj ritam ako žele da se igra sporo tako će se igrati ako žele brzo opet će se tako igrati. Naravno zavisi i koliko je protivnikov tempo istreniran.

Objašnjenje može da se igra:pori tempo kada vodite i kada zelite da ostane rezultat isti,tu vam mogu pomoci i kratki pasovi,retrain possesion,te pass to feet.

brzi-+direktni pasovi mogu vam pomoci u dva nacina-kada igrate bunker da sto prije iznenadite protivnika,te brzi kada sto prije zelite stici rezultat.

8.Vidth: Sa istreniranom širinom igre kao i za tempo ako je vaša bolje istrenirana vi ćete bolje širiti odnosno skupljati igru.

Objašnjenje može da se igra:sirina igre moze se podijeliti takodjer ako napadate i ako se branite,naravno sire i preko krila kada ste favoriti i kada zelite rasiriti protivnicku obranu,da sto prije zabijete gol

skracena "igra"- kada se branite i kada zelite sto manje riskirati prema naprijed,ovdje ide napad kroz sredinu,gdje zelite uz sto manje napore osigurati ponoljan rezultat,ovdje se moze dodati play narrower.

 

Edited by Madridista
Link to comment
Share on other sites

Pozz!Zanima me dali bi mogao ko napraviti novi transfer update za HNL ja znam sve igrače koji su slobodni i koji igraju u klubovima!Recimo Knežević benko bjelanović neretljak vranješ brezovec u Rijeci!U dinamo je novi Tomasov...!Ja bih mu sve pomogao a on bi to napravio!Naravno ko to zna napraviti!Hvala!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |