Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Ima jedan tim... V2


SlobaGrobar
 Share

Recommended Posts

Ne znam kako će tebi igrati Ignjatović ako ga dovedeš ali meni se sviđa kako igra. Dobar igrač za našu ligu. Ja ti preporučujem da pogledaš Žarka Markovića, ja sam ga kupio još prve sezone. :) Makeda je dobar, samo se nadam da će mi Ferguson izaći u susret i ustupiti ga na još godinu dana. :) Stojiljković me je po malo razočarao i nadam se samo da je ovo period adaptacije. Omladinci su dobri, Nastasić pogotovo (njega baš forsiram), Lukić je bio dobar ali je se sada povredio a Brašanac je solidan.

 

Hvala što redovno pratiš. :)

 

Abdejt će verovatno biti tokom noći. :)

 

Markovic je u Partizan  :bo: A trebami jedan dobar stoper imam Otasevica,Mihajlovica i Demikelisa ali prave dosta kikseve..Samo imam jednu zamerku na ovu pricu to je sto ne ubacujes vise ss-eva..Probaj da u svakom apdejtu ubacis po 5-6 ss-a tabele,igraca,transfera ebem li ga sta jos  :zlo:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

http://www.dodaj.rs/f/1B/YZ/3w4Xlcn/3/1952.pnghttp://www.dodaj.rs/f/2v/7d/ky97v0J/45.png

 


 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/80/RTS1.png

 

SOLIDAN ŽREB PO SRPSKOG ŠAMPIONA

 

http://www.tvarenasport.com/files/vesti/liga_sampiona_izvlacenje2_921526590.jpg

 

Na današnjem žrebu za Ligu Šampiona u taboru Srpskog šampiona Partizana i mogu i ne mogu biti zadovoljni. Partizan će se za jedno od prva tri mesta boriti protiv Liverpula, PSŽ i Zenita.

 

Svi znamo za kvalitete jednog Liverpula i igrače koji nastupaju za njih. Ipak Rejna, Ager, Džerard, Suarez, Barneta, Kerol, Meirales, Kajt, Džo Kol i Karager bez obzira na ime i prezime koje nose neće imati toplu dobrodošlicu u Beogradu. Glavna pretnja Partizanu iz redova Francuskog predstavnika PSŽ biće svakako Giljerme Hoarau ali ne treba zaboraviti ni Bodmera i Sakoa. Zadnji rival ekipi Partizana možda i glavni konkurent za treće mesto je ekipa Zenita koja je prošle godine igrala i 1/4 Lige Šampiona ali ih je u daljem pohodu zaustavio Inter. Za Zenit nastupa i bivši fudbaler Partizana Danko Lazović. Ipak, Partizan sigurno ove sezone neće biti ekipa koja će služiti za nabijanje gol razlike što su potvrdile i kvalifikacije za najelitnije evropsko takmičenje. Partizan je kroz kvalifikacije zabeležio svih 6 pobeda uz gol razliku 15:3. Partizan je u kvalifikacijama redom izbacivao Dinamo iz Tirane (2:0, 3:0), Slaviju iz Sofije (2:1, 3:0) i Jang Bojs (2:0, 3:2).

 

Što se tiče ostalih grupa u grupi A su Milano, Porto, HSV, Kluž. U grupi B Arsenal, Udineze, Marselj, Rendžers. U grupi C Barselona, Mančester Siti, PSV, Genk. U grupi D Bajern, Atletiko Madrid, Spartak iz Moskve i Visla. U grupi E se nalaze Mančester Junajted, Verder, Brondbi i Panatinaikos. U grupi F koja je možda i grupa smrti se nalaze Sent Etjen, Sevilja, Juventus i Šahtjor. I za kraj grupa H gde se nalaze Sporting, Real, Fenerbahče i Makabi iz Tel Aviva.

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/80/RTS1.png

 

IMA NADE ZA PARTIZAN

 

http://3.bp.blogspot.com/_nRU5BjOPBRw/SdluSs01SlI/AAAAAAAAA6Y/ssCuZ3FCCVw/s400/Federico+Macheda2.jpg

 

Stadion: Stadion FK Partizan, Beograd

Gledalaca: 31.641

Rezultat i strelci: Partizan - Liverpool 1:1 (Macheda 57 - Kuyt 55)

 

Jedini zaključak koji se može izneti posle odigrana dva kola u grupnoj fazi Lige Šampiona jeste da ima nade za jedini preostali Srpski klub u evropi - Partizan. PSŽ je po malo neočekivano demolirao Zenit u gostima sa 0:4 a Partizan je napravio iznenađenje i odigrao 1:1 sa Liverpulom. Da podsetimo u prvom kolu Partizan je izgubio u gostima od PSŽ sa 0:2 golovima Hoaraua i Tčojia dok je Liverpul neprijatno iznenadio svoje navijače remijem protiv Zenita (0:0) kod kuće.

 

Liverpul je očekivano bio onaj tim koji je dominirao i stvarao prilike. Liverpulovi igrači su za 90 minuta uspeli četiri puta da pogode prečku i promaše jednu 100% šansu. Ipak, ni Partizan nije bio naivan pored datog gola grčevito su se borili da se pred svojim navijačima pokažu što bolje i uspeli su pored datog gola i da promaše jednu 100% šansu poput suparničkog tima. Liverpul je u prednost došao u 55 minutu, Amoah je odlično ušao u kazneni i prošao dva fudbalera Partizana, šutirao lopta pogađa u prečku a na nju naleće Kajt i smešta je u skoro prazan gol. Golman Aleksić je bio nemoćan u ovoj situaciji. Samo što su krenuli sa centra dok su se fudbaleri Liverpula još radovali Partizan je izjednačio. Lazevski je dobro prošao po boku i pokušao je da centrira ipak Džonson mu je izblokirao šut ali Bogunović iz prve asistira po zemlji do Makede koji je u kaznenom bio i sam i nikoga nije čuvao što je i iskoristio i praznu poslao loptu (Rejna je bio na drugoj stativi). Za igrača utakmice proglašen je oglman Partizana Branimir Aleksić koji je se ovime na neki način iskupio za lošu utakmicu iz prvog kola.

 

Za Partizan su ovaj meč igrali Aleksić, Miljković, Savić (od 56 min. Marković), Ignjatović (od 45 min. Nastasić), Lazevski, Petrović, Smiljanić, Morales, Babović (od 20 min. Tomić), Bogunović i Makeda.

 

- Zadovoljan sam kako su se momci trudili, ovo je po meni dobar rezultat i sada nam ostaje da se usresredimo na dvomeč sa Zenitom a ako momci ponove ovakvu igru ne vidim razlog zašto bar četiri boda iz ta dva međusobna duela ne bi uzeli - prokomentarisao ukrakto Milovanović.

 

Tabela grupe G posle 2. kola: PSŽ 6, Liveprul 2, PARTIZAN 1, Zenit 1.

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/8/88/SABC_TV.PNG/200px-SABC_TV.PNG

 

MILOVANOVIĆ NOVI SELEKTOR BAFANA BAFANA

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/2/2e/South_Africa_FA.png/194px-South_Africa_FA.png

 

Samo jedan dan posle otkaza koji je uručen Pitso Motsomeneu fudbalski savez Južne Afrike je našao zamenu. Radi se o Srpskom stručnjaku Slobodanu Milovanoviću koji je trenutno i trener najboljeg Srpskog kluba FK Partizan. Milovanović je u intervju za sajt televizije South African Broadcasting Corporation izneo svoje planove kao selektora Južne Afrike ali je i rekao da on ipak nije čudotvorac i da to što je prethodnik uradio neće biti lako ispraviti.

 

Samo pre dva sata na našoj televiziji odjeknula je vest da ste vi novi selektor Južne Afrike. Kod nas se ne prati Srpski fudbal ali su Srpski stručnjaci jako cenjeni i prema najnovijim istraživanjima sajta naše televizije pozdravlja se potez fudbalskog saveza ali se u isto vreme i ne veruje da ste vi dobili priliku umesto recimo Vladimira Vermezovića koji je ovde jako cenjen.

 

- Hvala na ovako lepim rečima. Pa upravo zahvaljujući Vladi ja sam novi selektor Južne Afrike. On je predložio mene za novog selektora jer kako kaže za njega bi bilo previše da vodi klub i reprezentaciju a ostalo je istorija.

 

Priča se da vam ponuda fudbalskog saveza Južne Afrike nije bila jedina na stolu?

 

- Tako je. Imao sam još ponude od fudbalskih saveza Alžira i Gvineje ali sam odlučio da odbijem te ponude zahvaljujući upravo Vladi koji je fudbalskom savezu Južne Afrike predložio mene za selektora.

 

Kakvo je po vama trenutno stanje u i okolo reprezentacije Južne Afrike?

 

- Ukratko rečeno katastrofalno. Reprezentacija se nije kvalifikovala za treću rundu kvalifikacija za Svetsko Prvenstvo u konkurenciji Ugande, Zimbabvea i Komorosa ali ni na predstojeći Kup Afričkih Nacija. Ono što je još gore reprezentacija zauzima tek 88 mesto na svetu a za zemlju igraju igrači poput Pjenara, Anelea, Digačoia, Kunea, Žozepa, Mfela, Šabalala koji inače igra za najvećeg rivala mog kluba i Masilela koji igra kod mene a koji iz nekog razloga nije pozivan zadnje dve-tri godine u reprezentaciju. Naravno ima još dobrih igrača poput Bernard Parkera, Arona Mokoene i Kermit Erasmusa. Ukratko ovo je za mene izazov i ja jednostavno volim izazove, nisam mogao odbiti ovakvu priliku.

 

Ima te li već u planu šta će te menjati kao novi selektor Južne Afrike?

 

- Da imam. Razmatram par novih imena za kapitena, pripremaću reprezentaciju kao i Partizan na tri različite taktike, do kraja godine biće odigran jedan prijateljski susret protiv Danske a na početku godine protiv Srbije koja je trenutno 5 na svetu i naravno u oba meča smo gosti. Želim tim da pripremim što bolje za predstojeće izazove kao što su kvalifikacije za Kup Afričkih Nacija i zato mislim da je bolje da naše mečeve igramo u gostima protiv ozbiljnih selekcija. Pored ovoga raspisan je i oglas za trenera golmana, asistenta, pomoćnog trenera, doktora i selektora za tim do 20 godina.

 

I za kraj ima te li poruku za građane Južne Afrike?

 

- Ja nisam čudotvorac ali pokušaću da ispravim greške mog prethodnika. To će biti i teže nego što mnogi misle ali kao što sam rekao to je izazov a ja izazove volim.

 

Hvala na odvojenom vremenu. Nadamo se da će te ovu zemlju učiniti ponosnom.

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/b/bd/TV_Avala_logo.svg/200px-TV_Avala_logo.svg.png

 

PARTIZAN PONIZIO ZVEZDU U SVIM SEGMENTIMA FUDBALSKE IGRE

 

 

Stadion: Stadion FK Partizan, Beograd

Gledalaca: 22.527

Rezultat i strelci: Partizan - Crvena zvezda 3:0 (Milinković 35, Savić 53, Macheda 58)

 

Naslov i statistika sa utakmice govore više od hiljadu reči. Ovo danas što smo gledali je bila igra mačke i miša, igrači koji su danas igrali za C. zvezdu su verovatno svesni da nisu ni blizu Partizanovog B tima i to sve zbog transfer politike kluba. Vidno je bilo da jedan Petrić, jedan Karišik ali i recimo Ivanović kojem ovo nije bio prvi derbi igraju pomalo uplašeno. Ono što se nije očekivalo jeste da iskusniji igrači odigraju ovako kako su odigrali. Koroman i Mihajlović su skroz podbacili dok su Kaluđerović i Šabalala solidno odigrali. Jedini koji je danas u zvezdi odigrao dobro i da mu se reč ne može reći jeste Ivan Milošević koji je standardno dobro odigrao. Za razliku od fudbalera Crvene zvezde u Partizanu su svi do jednog odigrali perfektno i gotovo bez greške svih 90 minuta. Lepo je bilo videti kako jedan Nastasić koji je tek ove sezone dobio šansu u prvom timu apsolutno savladao Kaluđerovića u skoro svim duelima, inače najboljeg strelca zadnja dva prvenstva te i kada on ne bi zaustavio Kaluđerovića to je sa lakoćom činio drugi štoper Partizana Stefan Savić. Italijan Federiko Makeda pokazao je se kao sjajno pojačanje još jednom tako što je i danas postigao gol i prema najnovijim vestima iz kluba Milovanović će na kraju sezonu pokušati da produži pozajmicu na još jednu sezonu jer im je takav igrač nedostajao zadnje dve sezone.

 

C. zvezda je jedinu i pravu priliku imala već u 15 minutu ovog meča. Ognjen Koroman je imao slobodan udarac sa nekih 19 metara iskosa i veoma ga je dobro izveo ali lopta je završila na prečci i kasnije je Nastasić otklonio opasnost od gola Aleksića. U 18 minutu Milinković šalje sjajnu loptu ka Baboviću koji istrčava u situaciju 1 na 1 sa Petrićem ali šutira pravo u njega, ipak lopta se nekako vraća nazad do Babovića koji pokušava da asistira nasumice i šalje loptu na peterac ali je Karišik izbacuje u aut. Igrao se 31 minut kada je Babović sjajno uposlio Milinkovića a ovaj prešao jednog fudbalera zvezde i šutirao sa nekih 23-24 metra ali lopta odlazi samo pored gola. U 35 minutu Partizan je poveo sa 1:0. Bila je to akcija koja je zaista lepo izgrađena a presudilo je sjajno dodavanje Petrovića ka Milinkoviću koji je prešao Karišika a prema golmanu rivala nije imao milosti, šutirao je veoma snašno pod prečku i postigao gol za 1:0. U nadoknadi prvog poluvremena sjajno je Milinković izveo korner a Savić sa nekih 7-8 metara šutirao glavom ali je njegov udarac zaustavio golman Petrić. Prva prava prilika za Partizan u drugom poluvremenu i već je 2:0. Posle sjajno izvedenog kornera Moralesa Savić je bez problema glavom sproveo loptu u mrežu Petrića za u tom trenutku veoma osetljivu prednost. Samo četiri minuta posle drugog gola stiže i treći, Petrić je loše ispucao loptu a na nju je naleteo Makeda ušao u kazneni, lažnim pokretom prevario Petrića i postigao gol za visokih i ubedljivih 3:0. Kako je meč odmicao Partizan je igrao sve bolje i bolje. U 68 minutu Tomić je dobio jednu loptu od Smiljanića i ušao u kazneni u svom stilu ali je veoma traljavo šutirao i lopta odlazi pored gola. U 75 minutu Milinković prolazi dvojicu igrača, dodaje Petroviću koji iz prve šalje loptu Makedi ali Makeda u situaciji 1 na 1 šutira pravo u golmana. U 80 minutu Tomić sjajno namešta gol šansu za Milinkovića koji sa peterca šutira u golmanov desni ugao ali nažalost neuspešno. Petrić je fenomenalno zaustavio taj udarac. U 84 minutu i zvezda stvara jednu povoljnu priliku za gol. Andrija Kaluđerović izlazi u situaciju 1 na 1 sa Aleksićem ali šutira pored gola. Ujedno to je bila i zadnja ozbiljnija situacija na ovom susretu, bez sumnje Partizan je ostvario veliku pobedu i kako stvari trenutno stoje male su šanse da ove sezone ne osvoje titulu prvaka Srbije.

 

- Prezadovoljan sam i rezultatom i igrom. Momci su se trudili i to je na kraju rezultiralo visokom pobedom od 3:0. Nisam hteo da kombinujem i ako nas za tri dana čeka teška utakmica u Ligi Šampiona protiv Zenita jer ovo je derbi i želeo sam da ga odigramo punom snagom stavivši ga ispred Lige Šampiona. Zadovoljan sam trenutnom formom igrača i iskreno se nadam da će se ovakva forma zadržati što duže - rekao je Milovanović po završetku večitog derbija.

 

- Neverovatno, opet smo izgubili na naše greške. Ovime nam je posao mnogo otežan, sada zaostajemo šest poena za Partizanom i ako ovako budemo igrali i u drugom delu prvenstva bolje je da ne izlazimo na teren jer ne mogu da zamislim šta bi moglo da se dogodi. Mi naravno ne odustajemo od borbe za titulu ali ta titula je ovim porazom već posle osam kola veoma daleko - rekao je Robert Prosinečki kojem se klupa mrda već više od dve godine i ako zvezda nastavi ovako da igra što u ligi što u evropi pitanje je vremena kada će biti smenjen.

 

Za Partizan su danas igrali Aleksić, Miljković, Nastasić, Savić, Masilela, Petrović, Smiljanić, Babović (od 69 min. Bogunović), Morales (od 60 min. Tomić), Milinković i Makeda (od 77 min. Stojiljković). Za Crvenu zvezdu su danas igrali Petrić, Đorđević (od 82 min. Rudić), Mihajlović, Karišik (od 76 min. Milanović), Tošić, Milošević, Ivanović (od 65 min. Jeremić), Alempijević, Koroman, Šabalala i Kaluđerović.

 

Posle 8 kola Partizan vodi na tabeli sa 21 bodom (7 pobeda i 1 poraz) a prate ga sa 16 Rad i sa po 15 BASK i Crvena zvezda. Partizan je jedini poraz doživeo još u prvom kolu kada je izveo ceo rezervni sastav zbog meča u kvalifikacijama za Ligu Šampiona protiv Jang Bojsa. Tada je rival bila BSK Borča koja je slavila sa 3:2. Kasnije su se ređale pobede Rada, Vojvodine, OFK Beograda, Radničkog iz Sombora, Hajduka iz Kule i večeras Crvene zvezde. U Partizanu se nadaju da će se niz pobeda nastaviti i posle utakmice sa Jagodina koja će biti rival u sledećem kolu. Partizan kao i prošle sezone većinu mečeva igra u kombinovanom ili rezervnom sastavu i izgleda da poteškoća sa jurenjem rivala kao prošle sezone neće imati jer nam je liga ubedljivo najslabija u zadnih 10 a možda i više godina što dokazuje i to da nas Partizan jedini predstavlja u evropi i ove sezone jer su Crvena zvezda, BASK i OFK Beograd već poispadali u kvalifikacijama za Evropsku Ligu.

 

Tabela JSL nakon nekompletnog osmog kola: Partizan 21, Rad 16, BASK 15, Crvena zvezda 15, Banat 14, OFK Beograd 13, Jagodina 12 (-1), Sloboda Point 11 (-1), BSK Borča 9, Zemun 8, Spartak Zlatibor voda 8 (-1), Hajduk Kula 8, Vojvodina 6 (-1), Čukarički 4, Radnički (Sombor) 4 i Inđija 3.

Link to comment
Share on other sites

Teska grupa u LS..Ipak imas velike sanse da prodjes grupu posto se za sada ne odvija situacija kako treba  :dada Makeda pokazao da je pravo pojacanja za Par samo kad bi mogao da mu otkupis ugovor  :bo: Demolirao si nejaku Zvezdu ali ono sto je i u RL-u u Srbiji nemas pravog protivnika za nadigravanje  :bo: Srecno sa Afrikancima  VAMOSS

Link to comment
Share on other sites

Slažem se sa Playom Zvezdu si uništio svaka čast u ligi ide dobro što se tiče Europe mislim da imaš šanse bar za 3 mesto vidi se da su L'pool i Zenit u krizi i to probaj da iskoristiš bar na domaćem terenu srećno dalje Macheda je odličan :cast:

Link to comment
Share on other sites

http://www.dodaj.rs/f/1B/YZ/3w4Xlcn/3/1952.pnghttp://www.dodaj.rs/f/2v/7d/ky97v0J/45.png

 


 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/80/RTS1.png

 

PARTIZAN IZGUBIO SA 3:1 OD LIVERPULA

 

http://www.smedia.rs/sport/slike/news_7775.jpg

 

Stadion: Anfield, Liverpool

Gledalaca: 44.303

Rezultat i strelci: Liverpool - Partizan 3:1 (Suarez 9 i 27, Asamoah 46 - Tomić 2)

 

Partizan je večerašnjim porazom od 3:1 u Liverpulu završio sa evropskim utakmicama za ovu sezonu. Gledali smo solidnu utakmicu na trenutke je Partizan bio bolji ali sve je to nakratko trajalo i Liverpul bi opet krenuo da dominira terenom. Inače ovom pobedom Liverpul je obezbedio nokaut fazu Lige Šampiona. Posle ovog zadnjeg kola PSŽ je prvi sa 13 poena, drugi je Liverpul sa 11, treći Zenit sa 7 i četvrti Partizan sa samo dva osvojena poena.

 

Partizan je ovaj susret započeo kao iz snova. Akciju su započeli Lazevski i Savić koji je uputio možda i ključno dodavanje ka Moralesu koji dodaje ka Makedi a ovaj sjano ka Tomiću koji bez i malo respekta šutira i postiže gol za 0:1. Ipak radovanje nije trajalo dugo, već u 9 minutu 1:1. Asamoa je sjajno dodao ka Suarezu koji sa 17 metara šutira pod prečku i izjednačuje na 1:1. Golman Aleksić je mogao mnogo bolje da reaguje u ovaj situaciji. Već u 27 minutu Liverpul skroz preokreće utakmicu. Asamoa još jednom sjajno dodaje loptu ka Suarezu koji izlazi u situaciju 1 na 1 sa Aleksićem i lagano ga lobuje. Samo što je krenulo drugo poluvreme Liverpul postiže i treći gol. Babović gubi jednu loptu na sredini terena, Maksi Rodrigez dodaje do Suareza koji ide u duel 1 na 1 protiv Markovića ali nije hteo da nastavi da ide više napred i dodaje što pre ka Asamoi koji beži Saviću i lepo odmerenim šutem matira Aleksića za konačnih Liverpul - Partizan 3:1.

 

- Žao mi je što ni ove sezone nismo ništa napravili u evropi ali molim navijače za strpljenje još jednu sezonu. Sada je najvažnije da ove sezone osvojimo duplu krunu što neće biti ni malo lako a zatim da tokom drugog dela sezone radimo ono što smo i radili tokom prvog dela sezone, što više šansi da dajemo mladim igračima, pre svega Brašancu koji je za razliku od Lukića i Nastasića koji je odigrao više od poluvinu utakmica u ovoj polusezoni manje igrao. Sledeće sezone sam siguran da će Partizan imati dva puta jači tim, sa Nastasićem, Brašancom, Lukićem a možda i Šakom koji će polako početi da dobija šansu od drugog dela sezone i dve tri visoke investicije koje će se napraviti jer mislim da je vreme da klub počne malo više da ulaže. Naravno odmah da znate neće se dovoditi zvezde i zvezdice već dobri igrači koji će da ginu za svaku loptu a ne da se izležavaju na terenu. Većina tih igrača što će biti dovedeni na leto će biti domaći igrači ali nije isključeno da bude doveden i neki stranac. Masilela i Morales dobijaju Srpsko državljanstvo na leto dok Makeda je još neizvestan da li će biti u timu za narednu sezonu. Generalno učinjenim u ovoj polusezoni nisam nezadovoljan jer smo pokazali karakter ali treba nam igrač koji će donositi prevagu za jedno 70% i radimo na tome da dovedemo takvog igrača - rekao je Milovanović posle utakmice sa Liveprulom.

 

Za Partizan su na ovoj utakmici igrali Aleksić, Miljković, Marković (od 81 min. Ignjatović), Savić, Lazevski, Petrović, Lukić, Tomić, Babović (od 64 min. Milinković), Morales, Makeda (od 81 min. Stojiljković).

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/sr/thumb/6/6e/B92-logo.png/120px-B92-logo.png

 

ZVEZDA BAŠ NEMA SREĆE

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/1/13/Kup_Srbije.JPG/190px-Kup_Srbije.JPG

 

 

I ove sezonu, treću sezonu od kada je Slobodan Milovanović na klupi Srpskog šampiona Partizana gledaćemo večiti derbi i u kupu. Opet je to polu finale a prvi meč se igra na Stadionu FK Crvene zvezde 10 aprila dok se revanš igra na Stadionu FK Partizan sedam dana kasnije.

 

U Partizanu sigurno žele osvetu posle prošlogodišnjeg izbacivanja od strane upravo zvezde i sasvim je sigurno da Milovanović ove sezone neće izvoditi kombinovani sastav te da će bez obzira na potencijalne suspenzije u oba meča izvesti najjači tim. Ono što je zanimljivo jeste da će se igrati tri derbija u drugom delu sezonu i to zaredom. Između dva kup derbija igra se i jedan ligaški derbi.

 

Drugi polufinalni par čine Banat i Rad. Oni su u zadnje tri sezone igrali samo dva puta a po jednu pobedu imaju i Banat i Rad. Do polu finala Partizan je izbacio Radnički iz Niša, Tekstilac Ites i Bežaniju. Crvena zvezda Resnik, Radnički iz Obrenovca i Kolubaru. Banat BSK Borču, Jagodinu i Mladost iz Lučana. I na kraju zadnji polufinalista Rad je izbacio Zemun, Metalac i Novi Sad. Još treba napomenuti da je Partizan jedini tim koji nije primio ni jedan gol do polu finala a svaki od prethodna tri meča u kupu igrao je u skroz rezervnom sastavu.

 

http://www.mondo.rs/v2/images/logo-mondo.png

 

DOŠAO JEDAN IGRAČ (POZAJMICA), OTIŠLA DVOJICA (JEDAN NA POZAJMICU)

 

http://cg-fudbal.com/wp-content/uploads/2011/01/transferi.jpg

 

Završen je još jedan prelazni rok a šampion Srbije Partizan doveo je samo jednog igrača i to na pozajmicu dok su dva igrača napustilu klub, jedan od te dvojice je otišao na pozajmicu u Teleoptik koji se u TPLS grčevito bori za opstanak. Jedini igrač koji je došao u klub je Luc Castaignos iz Intera na šestomesečnu pozajmicu. Castaignos igra na pozicijama levog, desnog krila, plejmejkera i špica. Klub su napustili Dejan Babić koji je prešao u Kaljari uz obeštećenje od 1.2 miliona i Zvonimir Vukić koji će narednih šest meseci nositi dres Teleoptika i pokušati da im pomogne da opstanu u ligi.

 

- Luc je doveden da bude bakup ako negde zaškripi zbog povrede ili suspenzije. Nije doveden da bude standardan igrač i ako je došao iz Intera. Za Zvonimira mislim da je najbolje da bude šest meseci na pozajmici u Teleoptiku jer već svi znaju da njega i Ilića ne bih pustio ni za 50 miliona iz razloga što su oni legende kluba ali trenutno ne računam na njih i želim da pomognu Teleoptiku koji pokušava da izbori opstanak odnosno Partizanu u ligi B timova koji juri titulu. Babić je pušten u Kaljari jer nismo hteli da ga zadržavamo iz razloga što je ponuda veoma dobra a i on nije bio u prvim planovima kod mene. Šaka će biti prekomandovan iz U-19 i menja će ga do leta a možda i cele sledeće sezone. Nismo želeli da na polusezoni mnogo menjamo tim a to se i vidi. Od sledeće sezone krenućemo ozbiljnije da obavljamo transfere. Makeda se vraća u Junajted sa pozajmice dok Masilela i Morales dobijaju srpsko državljanstvo što znači da bi mogli da dovedemo još nekog stranca. Prioritet nam je svakako da dovedemo pojačanja na poziciji desnog beka i poziciji štopera. Nije tajna da pratimo već duži period Clea, Chidi Odiaha i Kornel Salatu i ti transferi će biti pokušani da se realizuju na leto. Naravno tu nećemo stati, pokušaćemo da angažujemo još nekog igrača a moja teorija je da je odbrana ključ uspeha.

 

http://img.sportal.rs/images/logo.gif

 

ŠAMPION ŠAMPIONSKI ZAVRŠIO PRIPREME

 

 

Partizan je osvojio turnir Dragan Mance u konkurenciji Katanije (Italija), Starta (Norveška) i Guam Shipiarda (Guam). Prvi turnir koji nosi naziv po legendarnom fudbaleru Partizana po prvi put se održao ove zime na Stadionu FK Partizan i ta tradicija će se nastaviti u narednim godinama, tačan datum održavanja se ne zna ali zna se da će se održati svake godine za vreme zimske pauze. Finalnoj utakmici sa Katanijom prisustvovalo je skoro 19 hiljada ljudi koji su mogli videti pboedu Partizana na finale. Da podsetimo u prethodna dva dana odigrana su dva polu finala kao i borba za treće mesto a ovo finale je bilo samo šlag na tortu. Da podsetimo prvog dana u polu finalnim mečevima mogli smo videti iživljavanja Partizana i Katanije nad Norveškim Startom i ekipom iz Guama. Partizan je pobedio Start sa 5:0 golovima Stojiljkovića, Moralesa, Ignjatovića i Komazeca dok je autogol dao Kjorsvik, Katanija je bila dosta ubedljivija i savladala je ekipu iz Guama sa čak 0:9! Pre ovog meča u borbi za treće mesto Norveški Start je jedva trijumfovao protiv ekipe iz Guama pobedivši ga sa samo 1:0. U finalu videli smo konačno pravu borbu, Partizan je posle penala pobedio i to penala ne bi ni bilo da gol nije postignut u zadnjih par sekundi utakmice. Partizan je poveo golom Makede u 33 minutu ali Katanija preokreće golovima Silvestrea posle kornera u 45+3 i 88 minutu, ipak penale Partizanu donosi Savić u 90+3 minutu takođe posle kornera. Na penalima za Partizan su bili precizni svi koji su i šutirali, dakle Morales, Miljković, Makeda i Savić dok su za Kataniju pogodili samo Bareta i Sivlestre dok su Pejs i Valentini omašili ili tačnije Aleksić im je odbranio. Ovo je ujedno bio i zadnji prijateljski susret Partizana pre starta drugog dela sezone.

 

Pre ovog turnira Partizan je odigrao šest utakmica i pobedio u svih šest. Dakle ukupno osam mečeva i osam pobeda mada ruku na srce rivali osim Katanije i nisu bili bog zna šta jaki. Pre Starta i Katanije savladani su Borac 0:4 (Savić, Castaignos, Smiljanić, Stojiljković), Novi Sad 0:4 (Stojiljković, Lukić, Ignjatović 2x), Zeta 1:6 (Lukić 2x, Babović, Komazec, Ignjatović, Marković), Mogren 1:5 (Stojiljković, Milinković, Makeda, Ignjatović, Morales), Rudar 2:4 (Tomić 2x, Babović, Marković) i Mladenovac 0:3 (Tomić, Castaignos, Brašanac). Navijače Partizana interesovaće da su svi tokom pripremnog perioda dobili podjednako šansu i da novo pojačanje Castaignos pokušava na svaki mogući način da se nametne Miliovanoviću pa je tako tokom priprema igrao na sedam mečeva i postigao je dva gola. Još treba uzeti u obzir i to da on ni jednom nije odigrao više od 45 minuta te da je kao i svi ostali igrači igrao jednako može se reći da bi on mogao da bude pravo pojačanje za Partizan i ako je Milovanović rekao da na njega ne računa previše. Sledeće što je obradovalo Milovanovića kao i sve navijače crno-belih jeste da je Stojiljković počeo da rešeta, na pripremama je odigrao sedam utakmica i dao tri gola (četiri puta je igrao u prvih 45 minuta a tri puta je ulazio u drugih 45 minuta).

 

- Zadovoljan sam kako je odrađen ovaj pripremni period. Samim tim što nam je gol razlika 33:6 na kraju ovih pripremnih utakmica vam kaže koliko nam je se popravila realizacija mada i za prvi deo sezone nije loša, pogotovo u ligi i kupu gde imamo sjajnu šansu za duplu krunu. Ovom prilikom želeo bih da kažem da znamo plan priprema za narednih pet godina. Naime FK Partizan, tačnije gospodin Dragan Đurić juče je bio u Los Anđelesu na potpisivanju unosnog ugovora sa MLS o igranju prijateljskih utakmica za vreme letnjih priprema sa članovima MLS lige. Ugovor je potpisan na pet i po godina i Partizan će igrati za vreme turneje tri prijateljske utakmice i godišnje od turneje po Americi će zarađivati 3.5 miliona eura (17.5 miliona za pet godina) i te pare će biti date u dobrotvorne svrhe. Zimske pripreme će se obaviti u Crnoj Gori gde će se u narednih nekoliko godina takođe održavati turneja ali zimska, pored turneje u Crnoj Gori tu su i dve - tri prijateljske utakmice sa klubovima iz Srbije ali i turnir koji će od ove sezone postati tradicionalan a to je turnir Dragana Mancea - završio je Milovanović.

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/8/88/SABC_TV.PNG/200px-SABC_TV.PNG

 

JUŽNA AFRIKA SA LESOTOM, BOCVANOM i DR KONGOM

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/4a/Flag_of_Lesotho.svg/124px-Flag_of_Lesotho.svg.png    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/fa/Flag_of_Botswana.svg/124px-Flag_of_Botswana.svg.png    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/6f/Flag_of_the_Democratic_Republic_of_the_Congo.svg/124px-Flag_of_the_Democratic_Republic_of_the_Congo.svg.png

 

Na sajtu fudbalskog saveza Južne Afrike jutros je se pojavila vest kako su ugovorena tri prijateljska susreta sa tri afričke selekcije pred start kvalifikacija za kup afričkih nacija. Rivali će biti Lesoto (27 mart), Bocvana (12 jun) i Demokratska Republika Kongo (14 avgust). Ovaj meč sa Demokratskom Republikom Kongo još nije siguran a sve zavisi u koju će kvalifikacionu grupu upasti Južna Afrika. Da podsetimo da otkada je Slobodan Milovanović selektor Južne Afrike su odigrana dva prijateljska meča i u oba je Južna Afrika poražena uz gol razliku 0:3. Pretrpljeni su porazi od Danske (0:2) i Srbije (0:1).

 

- Zadovoljni smo trenutnim radom Slobodana Milovanovića i svesni smo da su ovo samo prijateljske utakmice. Cilj nam je prvobitan da kroz prijateljske utakmice ekipu što bolje pripremi za predstojeće kvalifikacije za kup afričkih nacija a ne rezultati koje ostvaruje u tim utakmicama. Lesoto, Bocvana i Demokratska Republika Kongo su tri jako kvalitetna rivala i sigurno je da će Milovanović kroz ove tri utakmice moći da vidi na koga može a na koga ne da računa za predstojeće kvalifikacije za kup afričkih nacija - rekao je Kirsten Nematandani predsednik fudbalskog saveza Južne Afrike za South African Broadcasting Corporation.

Link to comment
Share on other sites

Veoma uredno i lepo pises,pratim od pocetka ovo.Jedina zamerka je to sto ne ubacujes ss grupe ls ili tabele lige,pa barem nakon svih sest kola (mislim na ls) cisto da znam kakvo je stanje tamo.Sve ostalo je vrh,makeda je odlican,ja sam ga dovodio u Zvezdu.Srecno,pratim :)

Link to comment
Share on other sites

Dobro si odradio pripremni period a pogotovo ovaj turinir Dragana Manceta(gde ti pade ta ideja  :dada),prelazni rok sasvim dobar,mozda si treba da dovedes jos nekog igraca ali i ovaj je dobar cim moze da igra toliko pozicija..Svidja mi se sto si poslao Vukica u Teleoptik..Ponovo sa Zvezdom u kupu nadam se da ces biti nezan  ::love:: Srecno dalje i ubaci koji vise ss  ::love::

Link to comment
Share on other sites

Dobar report slažem se da lepo pišeš samo bih voleo i neki ss da staviš kao i Miloš šteta za Europu ali biće bolje narednih sezona pojačanje je solidno pripreme dobre i ajmo sgazi Zvezdu još jednom :cast:

Link to comment
Share on other sites

http://www.dodaj.rs/f/1B/YZ/3w4Xlcn/3/1952.pnghttp://www.dodaj.rs/f/2v/7d/ky97v0J/45.png

 


 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/80/RTS1.png

 

PARTIZAN NA SRED "MARAKANE" UNAKAZIO ZVEZDU

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/1/13/Kup_Srbije.JPG/190px-Kup_Srbije.JPG

 

Stadion: Stadion FK Crvena zvezda, Beograd

Gledalaca: 35.654

Rezultat i strelci: Crvena zvezda - Partizan 1:6 (Mišan 45+2 - Savić 15 i 51, Morales 27, Macheda 49, Ignjatović 82, Bojatović 90)

 

Završen je prvi od tri derbija u nizu. Zaključak je da zvezda sa ovakvom igrom nema šta da traži u preostala dva derbija i da im je bolje da se predaju odmah nego da dožive katastrofe poput ove. Odmah na startu je se videlo da zvezda ne može ništa na praviti na ovom susretu, ponovo dosta nepotrebnih šuteva iz velike daljine i na kraju rezultat koji je sve ljubitelje fudbala u Srbiji iznenadio. Crvena zvezda - Partizan 1:6.

 

Partizan je protiv zvezde izveo skoro najjači sastav, skoro iz razloga što je Nemanja Tomić očito čuvan za ligaški derbi koji je za tri dana. Za Partizan su večeras igrali Aleksić, Miljković (od 71 min. Ignjatović), Savić, Nastasić, Lazevski (od 71 min. Marković), Petrović, Smiljanić, Morales, Milinković, Babović, Makeda (od 71 min. Bojatović). Deo jednog od najtežih poraza u istoriji zvezde bili su Jorgić, Đorđević, Rosić, Karišik (od 50 min. Trifunović), Tošić, Milošević, Ivanović, Mišan, Degen (od 56 min. Milanović), Šabalala (od 56 min. Đurić), Kaluđerović. Pre kratkog izveštaja sa ovog meča treba još i pomenuti da je glavni sudija bio Boško Jovanetić i da je podelio pet žutih i jedan crveni karton. Žuti pa crveni je dobio Tošić iz zvezde dok su samo po žuti dobili Mišan i Milanović iz zvezde odnosno Petrović i Smiljanić iz Partizana.

 

Partizan u prednost dolazi u 15 minutu. Morales je sjajno izveo korner a najviši u skoku je bio Savić. Igrači C. zvezde su verovali da je Savić igrao rukom ali nisu bili u pravu što je se videlo i na kasnijem ponovljenom snimku. U 27 minutu Partizan dolazi u prednost od 0:2. Babović jedan od najboljih igrača Partizana prolazi jednog igrača i nekako loptu dodaje Milinkoviću koji laganim driblingom prelazi još jednog fudbalera a onda dodaje loptu po zemlji do Moralesa koji šutira u skoro prazan gol. Ipak tračak nade za zvezdu pružio je gol Mišana u 45+2 minutu kada je Kaluđerović ostavio jednu loptu za Mišana a ovaj pogodio pod prečku sa nekih 25-30 metara od gola Aleksića. Ubrzo po startu drugog poluvremena svi snovi navijača i igrača C. zvezde su srušeni. Najpre u 48 minutu fantastična kombinacija Makede i Petrovića čime je se otvorio prostor u kaznenom i na kraju je Petrović bio asistent a lagano je Makeda završio ovu akciju. Kako igra Makeda u drugom delu sezone samo pohvale i može da dobija. U samo zadnja tri ligaška duela postigao je osam golova, na dva meča po tri i na jednom dva i za sada je vodeći strelac Jelen Super Lige. Tek u 70 minutu kreće prava goleada, najpre opet sjajno izveden korner od strane Moralesa i opet je Savić najviše skočio za C. zvezda 1 - 4 Partizan. U 82 minutu još jedan gol crno-belih posle kornera. Morales je opet izveo korner a ovaj put najviši u skoku je bio Ignjatović koji 99% napušta Partizan na leto i prema pisanjima mnogih medija prelazi u jedan tim iz skanidavije za obeštećenje od oko 2 miliona. Konačan rezultat ovog susreta postavio je Bojatović koji je zamenio sjajnog Makedu. Babović je poslao sjajnu loptu u kazneni, Morales šutirao a golman odbranio i lopta dolazi pravo na nogu Bojatoviću koji šutira u potpuno prazan gol i pogađa za konačnih C. zvezda - Partizan 1:6.

 

Igrači Partizana posle meča nisu krili oduševljenje ali su u svojim izjavama bili umereni s obzirom da ih mnogo važniji duel čeka za tri-četiri dana na istom ovom mestu protiv istog rivala. Smiljanić je izjavio kako je Partizan večeras potvrdio da je najbolji fudbalski klub u Srbiji i da misli da će ovu sramotu fudbaleri zvezde pamtiti dugo,dugo,dugo. Kapiten Raća rekao je kako on smatra da je konačno Partizan pokazao svoje pravo lice ali da je ovo hokejaškim rečnikom tek jedna četvrtina završena i da ima još da se igra. Golman Branimir Aleksić je prvo pohvalio gol Mišana a zatim rekao da je njegov tim sasvim zasluženo pobedio i da će Partizan tek od leta imati tim koji se gradi već sada strpljive tri godine. Do izjave najboljeg igrača Partizana u ovoj drugoj polusezoni, Makede nismo uspeli da dođemo. Evo šta je neposredno posle meča izjavio Slobodan Milovanović kojeg već sada upoređuju sa Ser Aleks Fergusonom, Žoze Murinjom, Kapelom...

 

- Šta reći. Pobedili smo našeg rivala na njegovom stadionu i to veoma ubedljivo. Mislim da je ovo poraz koji će ih peckati dugo, dugo godina jer se ovako nešto ne zaboravlja preko noći a verujem da su toga i oni svesni. Momcima svaka čast, borili su se lavovski, svi do jednog i ova pobeda je nagrada za to. Ovaj meč je za nas već prošlost i arhiviran je, sada se okrećemo mnogo bitnijem meču sa zvezdom a to je onaj u ligi za 3-4 dana.

 

Za razliku od Partizana u taboru Crveno-belih nisu bili raspoloženi za priču pa je pored trenera Roberta Prosinečkog svoje mišljenje rekao još samo Mišan. Mišan je rekao kako čisto sumnja da njegov tim u revanšu može da pobedi Partizan sa 0:5 i da je za njega ovaj dvomeč završen već sad. Bolje nam je da se koncentričemo na ligu i da probamo da smanjimo zaostatak sa osam na pet poena. Robert Prosinečki je ukrakto izjavio da će ovaj poraz njegovu ekipu peckati dugo vremena ali da se mora regrupisati i on i njegovi igrači i pokušati da nastave dalje uzdignute glave pa šta bude.

 

U drugoj utakmici polu finala kupa Banat i Rad su odigrali bez golova. Revanš mečevi se igraju za sedam dana.

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/b/bd/TV_Avala_logo.svg/200px-TV_Avala_logo.svg.png

 

PARTIZANU I LIGAŠKI DERBI

 

http://www.rts.rs/upload/storyBoxImageData/2010/10/02/6302526/navijaci-Partizana-01.jpg

 

Stadion: Stadion FK Crvena zvezda, Beograd

Gledalaca: 40.949

Rezultat i strelci: Crvena zvezda - Partizan 1:2 (Kaluđerović 80 - Macheda 24, Tomić 35)

 

Partizan nastavlja da pobeđuje u duelima između ova dva tima. Doduše ovaj put i po prvi put od kada je Milovanović trener Partizana a Prosinečki C. zvezde po prvi put je Partizan nadigran ali je opet pobedio. Najviše na tome može da zahvali rano postignutim golovima jer kasnije je se premor i jednih i drugih posebno Partizanovih igrača video a tu je se najbolje snašla C. zvezda koja je postigla gol ali kasno.

 

Partizan je danas igrao u malo izmenjenom sastavu u odnosu na meč pre par dana koji je se igrao na ovom istom stadionu. Za Partizan su danas igrali Aleksić, Miljković, Savić, Ignjatović, Lazevski, Petrović (od 51 min. Brašanac), Smiljanić, Tomić, Babović (od 67 min. Lukić), Morales (od 46 min. Milinković) i Makeda. Za Crvenu zvezdu danas su igrali Jorgić, Cvetković (od 69 min. Milanović), Rosić, Karišik, Tošić, Milošević, Mišan, Stanković (od 62 min. Koroman), Degen, Šabalala (od 74 min. Trifunović), Kaluđerović.

 

Partizan u prednost od 0:1 dolazi u 24 minutu. Sjajni Morales odlaže loptu za centaršut Lazevskog koji to čini veoma uspešno ka Makedi koji postiže gol za prednost crno-belih od 0:1. Posle nekih 10-tak minuta Partizan je postigao gol broj dva. Makeda je odradio veliki deo posla osvojivši veliki deo prostora a zatim je Moralesu prosledio loptu koji u sitlu najboljih svetskih fudbalera asistira ka Tomiću koji iz prve šutira ka golu C. zvezde i postiže gol. C. zvezda je postigla utešni gol i to tek u 80 minutu koji će se ispostaviti na kraju je bio dovoljan samo za konsolidaciju i ništa više. Mišan sjajno prosleđuje loptu ka Kaluđeroviću koji u situaciji 1 na 1 sa Aleksićem nije mogao da promaši.

 

Po završetku utakmice Milvoanović je izjavio za RTS kako je prezadovoljan rezultatom dok igrom nije ali pobeda je najvažnija i samo se ona piše. Prosinečki nije hteo da govori posle meča rekavši u prolazu sutra će biti ozbiljan sastanak u klubu nakon kojeg će te saznati više. Pored večitog derbija danas su odigrane i ostale utakmice 23 kola Jelen Super Lige. Iznenađenje kola je svakako napravio Čukarički savladavši u gostima BASK sa 0:1 golom Nikole Đokića u 76 minutu. U ostalim utakmicama postignuti su sledeći rezultati: Hajduk Kula - BSK Borča 1:1, OFK Beograd - Inđija 4:0, Radnički (Sombor) - Rad 2:2, Zemun - Banat 2:1, Jagodina - Spartak Zlatibor voda 3:1 i Sloboda Point - Vojvodina 0:2. Kako trenutno izgleda tabela možete pogledati ovde.

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/80/RTS1.png

 

PARTIZAN ODIGRAO REVANŠ RUTINSKI

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/1/13/Kup_Srbije.JPG/190px-Kup_Srbije.JPG

 

Stadion: Stadion FK Partizan, Beograd

Gledalaca: 25.933

Rezultat i strelci: Partizan - Crvena zvezda 0:0

 

Završeni su i revanš utakmice polu finala nacionalnog kupa. Kao što je se očekivalo C. zvezda nije uspela da nadoknadi minus od pet golova i Partizan je prošao u finalu. Crno-beli bez neke prevelike želje da napadnu dok crveno-beli su više mislili kako da sačuvaju svoj gol da ih ne snađe još neka bruka i u tome su uspeli. Za vreme ovog revanša polu finala pokazana su četiri žuta kartona i to sva četiri fudbalerima Partizana. Ipak suspenzija nikome nije pretila jer igračima kojima je pretila suspenzija pred ovaj meč nisu bili u protokolu.

 

I za ovaj meč i Milovanović i Prosinečki su izmenili sastave. Milovanović u želji da spreči slučajnu suspenziju nekog igrača dok Prosinečki verovatno pod utiskom da je sve gotovo želeo je šansu da da 2-3 igrača koji nisu igrlai prethodna dva derbija. Za Partizan su danas nastupili Aleksić, Miljković (od 80 min.Ignjatović), Savić, Nastasić, Marković, Brašanac (od 71 min. Lukić), Žuka, Babović, Morales, Milinković i Makeda (od 90 min. Bojatović). Za C. zvezdu su danas nastupili Jorgić, Đorđević, Rosić, Milošević (od 16 min. Đurić), Golubović, Kovačević, Mišan, Ivanović, Degen (od 69 min. Stanković), Šabalala (od 52 min. Trifunović) i Makeda.

 

Partizan je prvu ozbiljniju priliku imao već u 6 minutu. Zaobišao je jednog igrača Vojvodine Makeda, ušao u 16 metara i u situaciji 1 na 1 šutirao samo pored gola. U 28 minutu ponovo Partizan stvara gol priliku. Milinković dodaje u 16 metara loptu do Moralesa koji šutira ali lopta pogađa samo spoljni deo mreže. U 37 minutu Savić posle kornera sjajno šutira glavom ali sa gol linije loptu izbacuje jedan fudbaler zvezde. Verovali ili ne sledeća prava prilika bila je u 70 minutu i to za zvezdu. Posle jednog kornera jedan igrač zvezde je odlično zahvatio loptu glavom ali je njegov udarac Aleksić odbranio. U nastavku utakmice Partizan i C. zvezda su imali po jednu polu priliku i to je bil osve što smo videli od fudbala danas.

 

- Cilj opravdava sredstva. Igrali smo koliko nam je bilo dovoljno, držali smo loptu u svom posedu a rival nije mogao da nam je uzme. Ipak ostaje žal za neiskorišćenim šansama, ako sam dobro brojao promašili smo tri ali razumem igrače i verujem da su se oni baš ispraznili u prethodna dva večita derbija tako da nemam šta da im zamerim. Mi se sada usresređujemo na osvajanje udple krune a verujem da će ona biti osvojena ako ekipa nastavi ovako da igra - rekao je Milovanović po zavšretku večitog derbija.

 

U drugom polu finalu Rad je na banjici savladao Banat sa 3:0 i plasirao se u finale kupa koje će igrati protiv Partizana 8 maja sa početkom u 20 časova.

Link to comment
Share on other sites

http://www.dodaj.rs/f/1B/YZ/3w4Xlcn/3/1952.pnghttp://www.dodaj.rs/f/2v/7d/ky97v0J/45.png

 


 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/80/RTS1.png

 

PARTIZAN BEZ DUPLE KRUNE

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/1/13/Kup_Srbije.JPG/190px-Kup_Srbije.JPG

 

Stadion: Stadion FK Crvena zvezda, Beograd

Gledalaca: 38.113

Rezultat i strelci: Partizan - Rad 1:2 (Macheda 25 - Jovanović 69, Kosorić 90+5 pen.)

 

I ako Rad igra jako dobro ove sezone verujem da se ovo ni u najluđim snovima nije moglo očekivati. Partizan koji trenutno beži 18 poena OFK i Radu u ligi, a 20 Crvenoj zvezdi večeras je savladan od strane Rada koji odlično igra ove sezone.

 

Partizan je izgubio sa 1:2 a za to su najzaslužnije greške golmana Aleksića, crveni karton Lazevskog posle kog je i napravljen preokret ali kako kaže trener Partizana Slobodan Milovanović i sudija koji je nadoknadio utakmicu dva minuta više bez ikakvog razloga a zatim dosudio penal za Rad. Partizan je poveo u 25 minutu preko Makede. Lazevski je sjajno ubacio loptu u kazneni ka Makedi koji prelazi dvojicu i matira nemoćnog golmana. Samo što je Partizan dobio crveni karton, tačnije Aleksandar Lazevski Rad izjednačuje, najzalsužniji za to je bar prema izvorima monda budući fudbaler Partizana Romario. Sjajni desni bek je ubacio loptu u kazneni, čistu loptu ispušta Aleksić a Branislav Jovanović nekadašnji fudbaler Partizana postiže gol za 1:1. I kada su se svi pripremali za produžetke hladan tuš za navijače i igrače Partizana. Savić pravi penal nad jednim fudbalerom iz Rada a precizan sa 11 metara bio je Aleksandar Kosorić još jedan bivši fudbaler Partizana. Posle ove odluke igrači, navijači ali i stručni štab i uprava Srpskog šampiona bili su ogorčeni jer je kraj trebao biti odsviran dva minuta ranije. Pored već pomenutog crvenog kartona i dva minuta više koje je sudija produžio od predviđenog treba pomenuti i promašeni penal Radosava Petrovića u 4 minutu utakmice.

 

Milovanović je naravno posle ove utakmice bio jako neraspoložen i nije se pojavio na konferenciji za štampu. Posledice za to će snositi a to je zabrana vođenja jedne ligaške utakmice i plaćanje kazne u iznosu od 3.5k eura. Zanimljivo je da je Milovanović imao samo dva manja ispada za ove tri godine koliko je trener Partizana i da su takve izjave bile i očekivane posle igre tima na tim utakmicama ali nikada nije viđen ovako besan.

 

- Sramota! To bi trebalo da bude sve što hoću da kažem ali ne. Dodaću još nešto što ne bi trebao da kažem po cenu visokih kazni jer realno zabole me dal će me kazniti sa 10 ili 50k eura odnosno 3 ili 4 utakmice zabrane vođenja ekipe. Dovoljna je kazna ovo sramno oduzimanje kupa. Mogli ste videti da kada sudi sudija Danilo Grujić Rad obavezno dobija te utakmice i zato žalba na suđenje mora biti uložena i hoće jer mi to nećemo da trpimo. Svaka čast Jokanu na uspehu koji je ove godine ostvario sa Radom i ja to ne želim da osporavam ali pogledajte kako se sudi za Rad i to mi jako smeta. Moje pitanje glasi koliko li ste platili ovaj uspeh? Nema veze, šta je bilo bilo je ali kazne će biti preduzete i protiv igrača koji su potpuno neprofesionalno odradili ovaj meč, pre svega protiv "kapitena" Radosava Petrovića. Posle ovako očajno odigrane utakmice razmišljam da mu oduzmem i kapitensku traku a ono što je sigurno jeste da će pomenuti "kapiten" Petrović, golman Aleksić, desni bek Miljković, štoper Savić i vezni igrač Darko Brašanac biti drastično kažnjeni izbacivanjem u rezerve u periodu od dve do četiri nedelje. Lazevski će bez obzira na dobru igru biti izbačen u rezerve na nedelju dana i kažnjen sa dve plate. Sve to zbog crvenog kartona koji nas je po meni najviše i koštao večeras. Od sledeće sezone nema više zajebavanja. Dovodim kvalitetna i iskusna pojačanja sa zadržavanjem velikog broja igrača koji su ove sezone igrali u prvom timu i naravno forsiranju i dalje igrača koji su ponikli u klubu.

 

Partizan je igrao u sastavu Aleksić, Miljković, Marković, Savić, Lazevski, Petrović, Žuka, Tomić, Lukić, Milinković, Makeda. U drugih 45 minuta zaigrali su Nastasić, Brašanac i Morales. Vredi još pomenuti da je titulu ovogodišnjeg najboljeg igrača u kupu poneo Zoran Todorov iz Smedereva dok je najbolji strelac Bogdan Milojević iz Kolubare sa šest golova.

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/b/bd/TV_Avala_logo.svg/200px-TV_Avala_logo.svg.png

 

PARTIZAN RUTINSKI SAVLADAO INĐIJU

 

http://www.smedia.rs/sport/slike/news_33014.jpg

 

Stadion: Stadion FK Partizan, Beograd

Gledalaca: 24.066

Rezultat i strelci: Partizan - Inđija 3:0 (Tomić 7, Smiljanić 26, Babović 47)

 

Završena je još jedna sezona Jelen Super Lige, za Partizan neki će reći uspešna a neki ne. Osvojena je ubedljivo titula, izbačen najveći rival u kupu ali poraz u finalu od Rada i ponovo grupna faza Lige Šampiona. Kad smo kod evrope treba napomenuti da je UEFA upravo juče saopštila da prema najnovijoj listi Partizan zauzima 81 mesto. Čisto radi upoređenja najbolji Hrvatski tim na UEFA listi je Dinamo koji zauzima 177 poziciju, zatim sa ovih prostora sledi još jedan Hrvatski tim a radi se naravno o Hajduku koji zauzima 195 poziciju i za kraj Crvena zvezda koja zauzima 253 poziciju.

 

Da se vratimo ovoj utakmici, zadnjoj u ovoj sezoni za crno-bele. Partizan je savladao Inđiju sa 3:0 na oproštaju od ove seozne i samo potvrdio priču da nema pravog rivala u ligi. Što na kraju govori i tabela. Crno-beli su u prednost došli već u 7 minutu preko Nemanje Tomića. Babović je sjajno uposlio Tomića koji je u stilu Kristijana Ronalda matirao golmana Inđije. Partizan u 26 minutu duplira prednost preko Milana Smiljanića. Posle centaršuta Babovića Smiljanić je bio najviši u skoku i poslao je loptu iza leđa golmana Inđije za 2:0. Samo što je krenulo drugo poluvreme Partizan dolazi u prednost od 3:0. Miljković sjajno asistira ka Babović koji na pet metara sjajno zahvata loptu glavom i matira golmana Inđije za 3:0.

 

Slobodan Milovanović je posle Rada izbacio u rezerve nekoliko igrača ali i bez njih savladani su Banat i Čukarički. Zatim su par igrača vraćeni iz rezervi zbog povreda i suspenzija i odigrano je 2:2 sa Spartakom a zatim su svi igrači vraćeni iz rezervi i Partizan je zabeležio pobedu od 3:0 nad Inđijom. Dakle u ovom susretu Partizan je igrao u sastavu Aleksić, Miljković, Savić, Nastasić, Masilela, Nastasić, Petrović, Tomić, Morales, Babović i Makeda. U drugih 45 minuta zaigrali su Brašanac, Lukić i Bogunović.

 

http://img.sportal.rs/images/logo.gif

 

JSL SEZONSKE NAGRADE

 

http://sportbloger.com/wp-content/uploads/2010/04/jelen-super-liga-grb.jpg

 

Posle završetka još jedne sezone podeljene su nagrade najboljima u Jelen Super Ligi. I ove sezone dodeljivane su nagrade za fer plej, gol sezone, menadžera sezone, po menadžerima igrač sezone, igrač sezone, sudija sezone, najbolji mladi igrač sezone, tim sezone i najbolji strelac.

 

Nagradu za fer plej dobila je ekipa Banata sa 40 disciplinskih poena. Druga je Crvena zvezda koja ima 43 disciplinska poena dok je treća ekipa Hajduka iz Kule sa 49 disciplinskih poena. Gol sezone je postigao Nemanja Đurović (Banat) protiv Vojvodine. Drugi gol sezone je Stefan Milanović iz Jagodine protiv Crvene zvezde dok je treći Miloš Živanović iz Spartaka a on je gol dao protiv Vojvodine poput Nemanje Đurovića. Ukrakto sva tri gola su prekrasna. Za sudiju sezone je izabran Dejan Dimitrijević je sudio jedan ligaški derbi i jedan derbi između Vojvodine i C. zvezde. Po mnogima prvi derbi je solidno odsudio ali u ovom drugom gde je Vojvodina trijumfovala sa 1:0 nije dobio prelaznu ocenu. Drugi najbolji sudija je Darko Bogdanović a treći Dragan Krstić. Što se tiče najboljeg strelca konačno je prekinuta dominacija Andrije Kaluđerovića. Federiko Makeda je najbolji strelac sa 18 golova, Andrija Kaluđerović je dao 16 a treći je Abubakar Oumaru iz Vojvodine sa 15.

 

U izboru menadžera JSL najbolji igrač je Marko Milinković iz Partizana sa 49 glasova. Drugi je takođe igrač Partizana Pedro Morales sa 34 glasa a treći je fudbaler Hajduka iz Kule Agjemang sa 22 glasa. U izboru za igrača sezone sva tri prva mesta zauzeli su fudbaleri Partizana. Milinković, Morales i Makeda se nalaze na pozicijama od 1 do 3. Partizan sa ponosom može reći da ima i sva tri igrača u izboru za najboljeg mladog fudbalera sezone. Prvi je Matija Nastasić koji je dobio 56 poena. Drugi je fudbaler Rada (od leta verovatno Partizana) Romario sa 31 glasom. I na kraju treći je Nenad Lukić iz Partizana naravno sa 18 dobijenih glasova.

 

I na kraju tim sezone. Među 18 igrača nalaze se sedam fudbalera Partizana, tri Crvene zvezde, dva Rada i po jedan BASK-a, Hajduka iz Kule, Jagodine, Slobode Point Sevojno i Vojvodine. U prvih 11 nalaze se Aleksić (Partizan), Miljković (Partizan), Milićević (BASK), Savić (Partizan), Nastasić (Partizan), Degen (C. zvezda), Milinković (Partizan), Morales (Partizan), Agjemang (Hajduk iz Kule), Makeda (Partizan), Vorgu (Rad). Na klupi se nalaze Božović (Sloboda), Jakšić (OFK Beograd), Beljić (Jagodina), Oumaru (Vojvodina), Kaluđerović (C. zvezda), Alempijević (C. zvezda) i Kojić (Rad).

Link to comment
Share on other sites

http://www.dodaj.rs/f/1B/YZ/3w4Xlcn/3/1952.pnghttp://www.dodaj.rs/f/2v/7d/ky97v0J/45.png

 


 

http://www.mondo.rs/v2/images/logo-mondo.png

 

ŠAMPIONSKI ODRAĐEN PRELAZNI ROK

 

http://pinkradio.com/_pictures/_redaktion/2010/Zeni-se-ivica-dragutinovic-2010-05-12.jpg

 

Partizan je završio još jedan prelazni rok a Milovanović kao što je i rekao pred kraj prošle sezone ove se sezone puca na visoke ciljeve. U klubu kažu da su ovo pojačanja koja mogu da ostvare njihove ciljeve ove sezone. Prvo pojačanje koje je predstavljeno je nekadašnji Srpski reprezentativac

Ivica Dragutinović koji i ako ima 37 godina bi u dobroj meri mogao ove sezone da pomogne klubu, posebno u evropi. Dragutinović ili kako mu je nadimak Drago došao je u Partizan po isteku ugovora u Rodi. Drugo pojačanje je mladi ali pun perspektive desni bek Romario kog je Milovanović zapazio prošle sezone na pozajmici u Radu iz Vitorie. Partizan je na račun Vitorie uplatio 2 miliona eura za slobodu ovog igrača. Sledeće pojačanje, ako se to tako može nazvati je Milan Smiljanić. Milan Smiljanić je zadnje tri sezone proveo u Partizanu na pozajmici a sada ostaje za stalno posle obostranog dogovora. Pošto mu je ugovor u Espanjolu istekao Milan Smiljanić poznat po nadimku Lola dolazi u Partizan bez obeštećenja. Ono što je navijače Partizana mnogo više obradovalo jeste dogovor uprava Partizana i Mančester Junajteda o pozajmici Federika Makede na još godinu dana. Partizan je na račun Mančester Junajteda uplatio svega 180k ali je dužan da Makedi plaća punu platu koja iznosi 13.500 eura nedeljno. Peto pojačanja i nije toliko bitno, radi se o Bojanu Šejiću koji je doveden da bude zamena za prvog čuvara mreže Branimira Aleksića. Bojan Šejić je doveden kao slobodan igrač. Zadnje pojačanje (šesto) ostavljeno je namerno za kraj. Radi se o povratniku među crno-bele, miljeniku "grobara" Kleu. Obeštećenje koje je Partizan morao da da za povratak Brazilca sa Srpskim pasošem Klea iznosi 4 miliona eura a tu je i astronomski ugovor prema kojem će Kleo biti najplaćeniji fudbaler Srpskog šampiona. Kleo će nedeljno zarađivati čak 36.000 eura ali to po Partizanove finansije neće predstavljati nikakav problem.

 

Što se tiče odlazaka bilo ih je dosta više od dolazaka. Ugovori su istekli Aleksandru Radosavljeviću, Nebojši Gavriloviću, Marku Obradoviću, Stefanu Preliću, Luki Stojanović, Marku Divjaku, Marku Markoviću, Jovanu Tomiću i Stefanu Saviću (U-19). Od uprave Srpskog šampiona odrešene ruke da traže novu sredinu dobili su Nenad Adamović (prešao u Strazbur) i Dragomir Levajac (prešao u Sinđelić). Na jednogodišnje pozajmice otišli su Nikola Aksentijević (Javor), Filip Ilišić (Teleoptik) i Vojkan Miljković (Sloboda Point Sevojno, 18k). Klub su pored ovih igrača još napustili Marko Stanovčić koji je prešao u Ksamaks za 300k, Rajko Brežančić u Aris za 600k i Aleksandar Ignjatović za 2.1 milion u Brondbi. Ukupno za Partizan se može reći da je odradio veoma dobar posao u ovom prelaznom roku. Konačno i Milovanović malo više ulaže u klub ali opet to nije nešto puno gledajući godišnji transfer budžet koji prema rečima jednog od članova uprave Srpskog šampiona iznosi 24 miliona eura. Ukupno za ovaj prelazni rok Partizan je potrošio 6.25M eura dok je dobio 3M eura što znači da Milovanović raspolaže sa još malo više od 20M eura.

 

- Zadovoljan sam kako je odrađen ovaj prelazni rok. Mislim da pojačanja nisu mogla biti bolja i mislim da je ovo sezona kada konačno moramo nešto više uraditi u evropi. Dragutinović je tu pretežno doveden zbog iskustva, Nastasić i Savić su skoro zacementirani u prvih 11. Romario je mlad i perspektivan igrač a ako bude igrao bar u pola kao u Radu prošle sezone u svojoj prvoj sezoni kod nas mi ćemo biti prezadovoljni. Što se tiče Smiljanića i Makede to su igrači koje ja jako cenim i zadovoljan što će i ove sezone biti sa nama. Šejić je doveden da bude rezervni golman i on zna to, o Kleu ne treba trošiti reči, ne mogu da opišem moje zadovoljstvo što sam upoznao takvog igrača - završio je Milovanović.

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/b/b1/FOX_Soccer_Channel.png/150px-FOX_Soccer_Channel.png

 

PARTIZAN USPEŠNO ZAVRŠIO TURNEJU PO SAD

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/8d/Federico_Marcheda_vs_MLS.jpg/270px-Federico_Marcheda_vs_MLS.jpg

 

Partizan je uspešno završio mini turneju po SAD i večeras se vraća u Beograd. Crno-beli su za vreme turneje po Americi odigrali tri prijateljska susreta sa ekipama koje dolaze iz različitih zemalja i krajnji utisak je pozitivan.

 

Prvu prijateljsku utakmicu fudbaleri najboljeg Srpskog tima odigrali su protiv ekipe Porto Rika iz istoimene države i pobedili su sa 1:2 golovima Bogunovića i Nastasića. Druga prijateljska utakmica odigrana je protiv ekipe koja dolazi iz Kanade, Vankuvera. Ostvarena je pobeda i u tom susretu a Partizan je pobedio sa čak 1:6. Lukić, Nastasić, Savić, Babović, Makeda i Morales su bili strelci. Zadnji prijateljski meč odigran je protiv ekipe domaćina Filadelfie, Partizan je pobedio i u toj utakmici a konačan rezultat je 2:5. Dva gola za crno-bele dao je Makeda, po jedan su dali Savić, Marković i Milinković.

 

- Moj utisak na kraju ove zadnje utakmice jeste da je ekipa odigrala dobro u sva tri susreta na ovoj mini turneji, mogu biti samo zadovoljan prikazanim. Svestan sam da je ovo tek pripreman period pa je tako razlog za zadovoljstvo sa moje strane još veći. Videćemo kako će ekipa igrati kako sezona bude odmicala ali mislim da ovaj pripremni period dosta obećava - rekao je Slobodan Milovanović svoje mišljenje o igri ekipi u ova tri prijateljska susreta.

 

http://img.sportal.rs/images/logo.gif

 

MILOVANOVIĆ IZVRŠIO PROZIVKU

 

http://static.rtv.rs/slike/2011/01/17/fudbaleri-partizan-pripreme_500x250.jpg

 

Slobodan Milovanović je danas u SRC Zemunelo izvršio prozivku igrača na koje računa u predstojećoj sezoni. Na spisku se nalazi svega 22 fudbalera a preko rezervi još 18 fudbalera će pokušati da se nametnu Milovanoviću za drugi deo sezone. Evo spiska igrača koji će u narednih 6 meseci sigurno konkurisati za prvih 11.

 

Golmani

Branimir Aleksić, Bojan Šejić

Odbrana:

Stefan Savić, Ivica Dragutinović, Žarko Marković, Matija Nastasić, Aleksandar Miljković, Aleksandar Lazevski, Peter Masilela, Romario

Vezni:

Žuka, Milan Smiljanić, Radosav Petrović, Nemanja Tomić, Marko Milinković, Nenad Lukić, Darko Brašanac, Stefan Babović, Pedro Morales, Miloš Bogunović

Napad:

Kleo, Federiko Makeda

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro nije Kanada SAD lol

 

Očekivao sam da će neko to reći. :D Vankuver je iz Kanade ali se vodi kao Američki tim. Kada zakažeš turneju po Americi imaš priliku da igraš pored ekipa iz Amerike i protiv Kanadskih i Portorikanskim timovima koji se vode kao Američki.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://www.dodaj.rs/f/1B/YZ/3w4Xlcn/3/1952.pnghttp://www.dodaj.rs/f/2v/7d/ky97v0J/45.pnghttp://www.dodaj.rs/f/1n/11n/27GladDU/1657.pnghttp://www.dodaj.rs/f/i/V/yO9vxJz/802.png

 

Od ovog posta ovo postaje karijera pa molim moderatore da prebace temu u predviđeni pdf. Nemam inspiracije da pišem kao priču, ajde što sam svaki od abdejtova pisao dva sata ili više dosta me je i usporavalo u igranju. Naravno abdejtovi će biti i dalje opširni, možda čak i veći nego dok sam pisao priču ali će biti sezonski. U ovom postu vam predstavljam tri zadnje odigrane sezone uz malu dozu humora.

:D Sezonu 2013/2014, sezonu 2014/2015 i sezonu 2015/2016. Koga mrzi da čita a cenim da niko neće imati snage da pročita ovo do kraja :D , preporučujem da se pročita onaj specijal na kraju posta koji je jako dugačak ali mislim da ga vredi pročitati. :)

 


 

SEZONA 2013/2014

 

http://www.dodaj.rs/f/1B/YZ/3w4Xlcn/3/1952.png

 

Ova sezona je definitivno najbolja sezona koju sam odigrao na ovom FM. U nastavku opisivanja ove sezone videćete i zašto. Pre nego što krenem sa opisivanjem toka sezone pogledajte

transfere i odigrane prijateljske utakmice. Ukratko oko transfera bih dodao da je baš ove sezone počela da me drma finasijska kriza zbog ne samo plata već i obavljenih transfera. Hteo sam da napravim konkurentan tim za evropu u čemu sam i uspeo ali je zato moj wage budget poprilično trpeo. Wage budget nisu previše opteretili igrači koji su došli već igrači koji su već bili u klubu. Sa svim igračima koje sam smatrao potrebnim ekipi u narendom periodu potpisao sam petogodišnji ugovor.

 

http://www.dodaj.rs/f/V/vE/3DGsjdmz/1/132321.png

 

 

Jelen Super Liga osvojena bez nekih većih problema. Tabele sa polusezone i na kraju sezone verujem da sve govore. Inače prvi deo sezone u ovoj sezoni je imao 17 kola a drugi 13 što mi je dosta pomoglo u evropi.

 

 

Ovo su najzanimljiviji i meni najdraži mečevi tokom čitave sezone u najelitnijem Srpskom takmičenju. Naglasio bih još samo da mi Tole nije pomogao, sve sam ostvario sam i bez njegove pomoći.

 

http://www.dodaj.rs/f/n/p9/gb3aALm/2/136499.png

 

 

Jeste ovo jako nebitno takmičenje ali ajde da ga osvojimo čisto iz dosade. Do finala su redom padali Veternik, Javor, Vojvodina i Spartak Zlatibor voda a zatim i u velikom finalu nacionalnog kupa Novi Pazar koji je savladan sa čak 4:0. Ove sezone kao što možete videti izdominirali smo Srbijom, onome kome su trebali bodovi za opstanak su ih i dobili, dok sam u kupu od zavisnosti od rivala u ligi ili evropi menjao sastav prema kondiciji igrača.

 

http://www.dodaj.rs/f/0/Ic/1i7HEgsx/1/1301394.png

 

Tabela Grupe B

Sve utakmice odigrane u okviru Lige Šampiona

Partizan - Galatasaraj 2:1

Partizan - Verder 2:1

 

Što se tiče evrope ostvaren istorijski uspeh. Za početak da krenemo sa Ligom Šampiona. Dobio sam neverovatno tešku grupu, kada sam je prošao pa makar i kao treći nisam mogao da verujem. Šahtjor iz godine u godinu sve bolji i redovni učesnik završnica Lige Šampiona. Verder te sezone jako dobro igrao ali nije mogao dalje id 1/8 i odličnog Liona. I na kraju Galatasaraj jako dobra ekipa koja je bila sve samo ne lak rival. Dovoljno je reći da sam prolaz u nokaut fazu Evropske Lige obezbedio u zadnjoj utakmici, u 92 minutu autogolom Monreala iz Verdera.

 

http://www.dodaj.rs/f/18/oI/3H8zEEL8/1/1301396.png

 

 

Put iz snova u Evropskoj ligi kreće preko Nemačkog HSV. Ekipa je sjajno odigrala prvu utakmicu, Makeda im je smrtno presudio i mislim čak da je taj gol Makede iz 77 minuta presudio čitav dvomeč. U revanšu švabe rano povele, ponadali se ali to je trajalo sve do 18 minuta kada je Morales iz penala postigao gol za konačnih 1:1.

 

 

Opet sam u prvom meču rešio pitanje pobednika u ovom dvomeču. Pobeda u Italiji i gol u gostima apsolutno su šokirali rivale pa se oni za revanš mentalno nisu mogli oporaviti. Pastore je se trudio, trudio i trudio ali ne može on sam kada ima botiće, botove i botine od saigrača. Nastasić nas je doveo u prednost, Pastore samo tri minuta kasnije izjednačio a Morales u 89 minutu iz penala doneo pobedu koja je značila da moraju da me pobede sa dva gola razlike u revanšu ako žele u u 1/4 Evropske Lige. Naravno Italijani nisu uspeli da mi daju dva gola a krajnji rezultat revanša glasio je 1:1. Morales nas doveo u prednost u 23 minutu a samo 2 minuta kasnije Baćinović je izjednačio i to je bilo sve što smo videli u ovom revanšu 1/8 evropske lige.

 

 

Kada sam izvukao Đenovu mislio sam da mi je tu kraj ali... U prvom meču opet penal i opet Pedro Morales pogađa. Bilo mi je sumnjivo što sam dobio tri penala u ovih pet mečeva Evropske Lige, pitao sam Toleta po završetku prvog meča zna li slučajno nešto o tome ali kaže da se nije dugo čuo sa Platinijem pa sam mu poverovao. U revanšu probao je Boško kao nešto, pustili ga moji odbrambreni da da dva gola ali da ste videli kako je cmizdrio posle 80 minuta kada je Makeda ućutkao čitav stadion golom koji je dat posle jednog kontra napada. Bilo mi ga žao, pa sam mu rekao sine ako želiš nešto da osvojiš u svojoj karijeri dođi u Partizan.

 

Inter - Partizan 0:2

Partizan - Inter 0:4

 

Očekivao sam da ispadnemo od Intera jel ipak da smo izbacili i prvi tim na svetu po UEFA listi bilo bi previše. Prvi meč ipak šokirao je fudbalsku javnost ne samo u Italiji i Srbiji već i u nerazvijenim fudbalskim zemljama poput građane Somalije, Bermuda i Kirgistana. Grande Inter je savladan sa 0:2 a za taj rezultat najzaslužniji su bili Luis Enrike (autogol) i Marko Milinković. U revanšu mislim da su presudila dva faktora. Rano primljeni gol i Šnajder (nije Đura). Poraženi smo sa 0:4 i tako smo završili vrlo uspešnu sezonu u evropi šteta što se ona neće ponoviti možda u narednih 5-6 godina. Čisto da se zna ja sam jedini klub koji je ove sezone pobedio Inter koji je i Evropsku Ligu osvojio kasnije pobedom protiv Arsenala u finalu.

 

http://www.dodaj.rs/f/2v/7d/ky97v0J/45.png

 

Tokom ove sezone vodio sam samo Južnu Afriku a pred start sledeće sezone preuzeo sam Urugvaj. Sa Južnom Afrikom sam se pripremao za Kup Afričkih Nacija gde je Južna Afrika i trebala da bude domaćin ali sam posle dve godine za vreme koje sam vodio nacionalni tim oko 20 puta rešio sam da podnesem ostavku i krenem u veći izazov, izazov zvani Urugvaj. Najviše me je u Južnoj Africi pored starosti igrača peckalo i to što mi se pripisuje neuspeh iz kvalifikacija za Svetsko Prvenstvo a ja reprezentaciju nisam uopšte predvodio ni na jednom meču tokom tih kvalifikacija.

 

SEZONA 2014/2015

 

http://www.dodaj.rs/f/1B/YZ/3w4Xlcn/3/1952.png

 

Pre nego što krenem sa opisivanjem druge, odnosno treće sezone da napomenem da će u njima nedostajati skrinovi i da će biti samo najvažniji ubačeni. Zaboravio sam da uzmem skrinove za ovu sezonu a za sledeću me je mrzelo da uzimam ali će tkaođe biti ubačeni najvažniji skrinovi. Još bih napomenuo da ovo nije moj zvanični stil pisanja karijere, biće drugačije ali kako će zo izgledati videćete tek u sledećem abdejtu. Pre starta opisivanja druge sezone pogledajte

transfere.

 

http://www.dodaj.rs/f/V/vE/3DGsjdmz/1/132321.png

 

Tabela

 

Jelen Super Liga opet osvojena ubedljivo. Završio bih sezonu bez poraza ali sam u zadnjem kolu lige pustio Slobodu Point da odnese tri boda i tako opstane u ligi. Mislim da skor na kraju sezone od 23-6-1 sve govori i da je svaka moja reč suvišna. Što se tiče nagrada igračima rekao bih samo za Nenada Lukića, igrača koji je ponikao u Partizanu i kome je trenutna cena 6,500,000 eura. Ukratko dovoljno je reći da je u svojoj debi sezonio bio drugi najbolji mladi igrač sezone, da je u zadnje tri sezone (ove tri sezone za koje pišem abdejtove) proglašen za najboljeg igrača sezone i za najboljeg igrača sezone po menadžerima i dva puta je bio drugi u izboru FA za fudbalera godine.

 

http://www.dodaj.rs/f/n/p9/gb3aALm/2/136499.png

 

SS svih kup utakmica

 

Kup sam odbranio teže nego što sam očekivao. U prvom kolu jedva sam prošao Radnički 1923 na penale. U drugom kolu sve samo ne laka utakmica ali ipak pobeda nad OFK Beogradom od 5:1. Onda slede rutinski mečevi i pobede protiv Sloge (Pe) sa 4:1 i Hajduka iz Kule u dvomeču sa 3:0, 0:2. U finalu teže nego očekivano savladan Metalac sa 1:0 ali tek posle produžetaka.

 

http://www.dodaj.rs/f/0/Ic/1i7HEgsx/1/1301394.pnghttp://www.dodaj.rs/f/18/oI/3H8zEEL8/1/1301396.png

 

U Ligi Šampiona u šest kvalifikacionih utakmica ostvareno šest pobeda. U grupnoj fazi uz malo sreće mogao sam i do nokaut faze 1/8 a nedostajao mi je smao bod ili tačnije sreća. Takmičenje sam završio sa 9 poena i na trećoj poziciji a Seltik dva puta (3:2, 0:2) i Bajern (Minhen) sa 2:0. Pored Seltika i Bajerna Šahtjor je još izvučen u ovoj grupi ali neverovatno je da nemam sreće u žrebanju pa da mi uvek zapadne Šahtjor kojeg ne mogu da pobedim nikako.

 

U Ligi Evrope 1/16 za rivala sam imao Odenze. Naravno očekivano sam prošao. 1:1 je bilo u prvom meču a 3:1 za mene u drugom. Sledeći rival je bio Napoli ujedno i zadnji u evropi ove sezone Prvi meč sam dobio sa 3:1 a revanš izgubio sa 1:4.

 

http://www.dodaj.rs/f/1n/11n/27GladDU/1657.png

 

Klupu selektora Urugvaja preuzeo sam neposredno po završetku Svetskog Prvenstva 2014 godine u Brazilu. Urugvaj sam vodio par meseci, tačnije do završetka Kopa Amerika posle kojeg sam podneo ostavku jer sam to smatrao moralnim činom. U okviru priprema za Kopa Amerika odigrano je devet prijateljskih utakmica i ostvareno šest pobeda uz dva nerešena i jedan poraz. Argentina, Italija i Gana su samo neki od rivala sa kojima smo se pripremali za najveće internacionalno takmičenje u Južnoj Americi. Došlo je vreme i za Kopa Amerika od koje sam ja lično očekivao dosta i počelo je sjajno. Savladana je Venacuela sa 3:0. U drugom kolu je napravljeno iznenađenje ali neprijatno po nas, Kosta Rika nas je savladala sa 1:3. U zadnjem kolu smo odigrali sa Čileom 2:2 i tako prošli iz grupe kao drugi. Žreb nije bio milosrdan prema nama i doneo nam je Argentinu koja nas je rutinski savladala sa 1:3 i ako smo mi poveli ipak opšti utisak je da nismo mogli više da uradimo na ovom takmičenje. Fudbalski savez je očekivao 1/2, ja sam došao samo do 1/4 i pored toga rekli su da veruju u moje sposobnosti i da mi ne zameraju pre više jer znaju ko je Argentina ali sam ja shvatio kao obavezu da podnesem ostavku i zahvalio im se na saradnji. Ipak ostavku nisam podneo odmah posle Kopa Amerike već je odigrana još jedna utakmica i to prijateljska sa Belgijom koja je savladana sa 1:0 na mom oproštaju od Urugvaja.

 

SEZONA 2015/2016

 

http://www.dodaj.rs/f/1B/YZ/3w4Xlcn/3/1952.png

 

Od ove sezone imam dosta skrinova ali opet neću postavljati bar što se tiče Partizana. Takođe ću postavljati samo najvažnije dok će oko reprezentacije biti mini specijal na kraju ovog posta i učešća na Evropskom Prvenstvu 2016 u Francuskoj. Pre nego što krenem sa opisivanjem sezone 2015/2016 pogledajte sve

transfere. Samo da kažem da verovatno zahvaljujući Đuri nije ostvaren bolji uspeh u evropi. Prodao je bez mog znanja Darka Brašanca u Saragosu za 4.5 miliona i Romaria u Atletiko Mineiro za 12.5 miliona eura. Nije da se bunim ali ti igrači su mi bili preko potrebni za drugi deo sezone i sada se mučim na njihovim pozicijama poprilično dosta kako bih našao dobre zamene a sledeća sezona samo što nije počela. Što se tiče igrača koje sam ja prodao izdvojio bih Zorana Radošao koji je prodat Benfici za 1m i ako nije odigrao ni jedan zvanični meč za klub inače radi se o ekstratalentovanom Hrvatu koji kod mene nije imao mesta iz razloga što mi je zauzimao mesto stranca. Pored njega još je prodat Džefrej Bruma u Frankfurt za 2.3 miliona zbog njegove astronomske plate pa sam time malo oslobodio wage budget i na kraju Miloš Šaka prodat u Dnjepro za 825k eura uz procenat od njegove sledeće prodaje. Dobar je igrač ali Tomić i Radović mi igraju na toj poziciji pa za njega nema mesta među 23 igrača na koje računam. Što se tiče ovog skrina koji vidite sa transferima ne gledajte zadnja dva jer su oni dovedeni za predstojeću sezonu ali mi je uletelo u skrin od ove sezone. Doveo sam dobre igrače i bolje i da sam hteo nisam mogao. Ne računajući Stevanovića i Mehmedovića koji su bili backup u slučaju povrede igrača na tim pozicijama te Hernandeza i Prieta koji su igrali za rezerve svi ostali igrači su igrali veoma važnu ulogu ove sezone u ekipi.

 

http://www.dodaj.rs/f/V/vE/3DGsjdmz/1/132321.png

 

 

Da li sam bio dovoljno ubedljiv? Tole mi nije verovao još na početku sezone da ću i ove sezone uzeti titulu, ali ja mu kažem Tole videćeš, na kraju će se sezone pevati "saće stoka da vas nabije..." i zaista je tako i bilo. Razlika na kraju sezone između mene i C. zvezde je čak 34 poena. Uz ovakav razvoj situacije mogla bi i ona pesma "novi rivali biće tebi...". Jedna zanimljivost koju bih izdvojio iz ove sezone jeste da je C. zvezda posle 12 kola bila zadnja sa svega nekoliko osvojenih poena ali onda dolazi ćuran (Vladimir Petrović Pižon) i diže ih iz mrtvih. Od skrinova pored tabele izdvajam i dva večita derbija sa Crvenom zvezdom. Prava rutina i ponosno mogu reći da i posle šest sezona od C. zvezde imam samo jedan poraz i to onaj u kupu (revanš polu finala pre par sezona).

 

http://www.dodaj.rs/f/n/p9/gb3aALm/2/136499.png

 

 

A način na koji sam osvojio kup mi je još uvek neverovatan. Kup je osvojen sa maksimalnih šest pobeda uz gol razliku 19:0! Takođe bih napomenuo da sam sve do finala igrao u rezervnom sastavu a da sam najjači sastav izveo tek u finalu i rutinski savladao C. zvezdu sa 2:0. Od skrinova pored finala izdvajam još i SS svih utakmica.

 

http://www.dodaj.rs/f/0/Ic/1i7HEgsx/1/1301394.pnghttp://www.dodaj.rs/f/18/oI/3H8zEEL8/1/1301396.png

 

U evropi sam ove sezone opet lošije odigrao od prethodne sezone. Tvrdim da je na to uticala prodaja Romaria i Brašanca. Grupnu fazu Lige Šampiona sam prošao ali jedva. U prvom kolu sam sjajno otvorio grupnu fazu Lige Šampiona pobedom nad Jang Bojsima od 6:0 ali... onda kreće serija poraza, poražen sam od Valensije sa 1:0 i dva puta od Liverpula sa 4:0 i 0:2. U petom kolu ipak usledio je još jedan lakši trening sa mladim momcima iz Švajcarske (Jang Bojsima) i pobeda od 0:5. Ta pobeda je iz više razloga bila važna, ne znam šta je ali Jang Bojsi su tako očajno igrali protiv mene i Liverpula da je to neverovatno i služili su nam za trening a protiv Valensije su tako dobro odigrali da su u dva meča ostali neporaženi (jednom su pobedili i jednom su igrali nerešeno). Eh kad smo kod Valensije oni su u zadnjem kolu uspeli da me demoliraju sa čak 1:5 i tako priredivši mi najveću katastrofu ako se ne varam pred svojim navijačima otkad sam krenuo sejv. Sramota. Na kraju grupne faze Lige Šampiona Liverpul je skupio 16 poena, Valensija 8, ja 6 a mladi momci iz Švajcarske 4. Da dobro ste pročitali razlika između mene i Valensije je na kraju bila samo dva boda zahvaljujući mladim momcima što znači da sam odigrao bar nerešeno u zadnjem kolu Lige Šampiona sa Valensijom prezimeo bi u najjačem klupskom takmičenju. Pri žrebanju za nokaut fazu Evropske Lige imao sam sreće i izvukao Tvente ali kad sam video da im na golu brani retard Mihajlov znao sam šta sledi. U prvom meču koji je odigran u Holandiji rezultat je bio 2:2 i ni sam ne znam kako sam im dao gol a tek dva. Dakle imao sam pozitivan rezultat pred revanš a retard Mihajlov je već u tom prvom meču očitao lekciju mojim igračima i glavni je zaslužni što nisam ostvario pobedu u tom prvom meču. U revanšu ono što sam očekivao i obistinilo se, retard Mihajlov je branio sve i svašta i ja sam izgubio sa 1:2. Jednostavno nemam šta da zamerim svojim igračima, dobro su odigrali, trudili se i napadali ali im je Mihajlov očitao dobru lekciju i proglašen je za igrača utakmice. Naravno zaboravio sam da pomenem da je i trava bila visoka, to se dogodi kada Đura neće da angažuje ljude da je lepo pokose. Sada mi predstoji ozbiljno renoviranje tima, biće dovedeno par ozbiljnih igrača i rešio sam da podmladim tim jer imam previše star tim i za dve-tri sezone bi ovo mogao da postane drugi Milano a to ne želim. Naravno iskusnih igrača se neću otarasiti i recimo da će Masilela pa verovatno i Morales završiti karijeru u Partizanu.

 

http://www.dodaj.rs/f/i/V/yO9vxJz/802.png

 

Negde krajem oktobra tek što sam ustao iz kreveta i da krenem na trening zazvonio mi je kućni telefon. Ja sam se naravno javio i pitao ko je to? Sa druge strane čuo je se prepoznatljiv smeh, naravno radi se o gospodinu Tomislavu Karadžiću koji je negde posle 10 min priče samnom (neke nebitne stvari) pitao ko iz topa hoćeš li da budeš selektor Srbije? Ja sam ćutao nekih 10-tak sekundi i onda pitao a Pižon? A on je rekao ma pusti ćurana, ne može da prođe ovako laku kvalifikacionu grupu za Evropsko Prvenstvo pa smo ga otpustili. Ako prihvatiš dobijaćeš mesečno 70.000 eura a ugovor će biti produživan od zavisnosti od rezultata i od ciklusa do ciklusa kvalifikacija za Evropsko odnosno Svetsko Prvenstvo. Za početak trogodišnji ugovor pa da odradiš ovaj baraž za Evropsko Prvenstvo, zatim Evropsko Prvenstvo ako nas odvedeš tamo mada mislim da to ne bi trebao da bude problem i predstojeće kvalifikacije za Svetsko Prvenstvo a za nastavak saradnje će se videti. Naravno ja sam pristao na ove uslove, san svakog čoveka je da postane selektor svoje države i ovaj poziv da vodim svoju nacionalni fudbalski tim svoje zemlje nisam mogao da odbijem. Pomenuti baraž sam jedva prošao, retard Mihajlov je bio odličan na golu Bugarske i najviše zbog toga prvi meč u Sofiji završen je rezultatom 2:2 koji mi nije ni malo odgovarao i u revanšu mi je odgovarala samo pobeda ili bilo koji nerešen a da nije 0:0, 1:1 ili 2:2. U revanšu već pomenuti retard Mihajlov je svašta branio i onda 90 minut... Korner ne sećam se sada tačno ko izvodi ali mislim da je Zoran "Bambi" Tošić, centrira na prvu stativu a Vidić glavom je prosleđuje na drugu stativu i Uroš Ćosić u zakucava loptu iz pada u skoro nebranjeni gol. Srbija je na Evropskom Prvenstvu. Ako mi se projekat sa Partizanom zove "Evropski Partizan" ovaj projekat sam nazvao "Velika Srbija" aludirajući pri tom da želim da moja Srbija postane jedna od najvećih sila u evropi i svetu. Znam da će biti teško ali ja sam generalno optimista.

 

http://www.dodaj.rs/f/1P/Tx/1QgGAakj/1/7.png

 

Zbog usranog kalendara UEFE odigrao sam u pripremnom periodu za Evropsko Prvenstvo samo jednu jedinu utakmicu. Rival je bila jako ozbiljna selekcija Češke a i ako sam eksperimentisao sa taktikom ostvarena je pobeda od 1:0. Strelac gola je bio Boško Janković. Pošto je ovo bila jedina provera pred šampionat evrope logično je da sam i hteo da isprobam neke igrače pa smo na ovom susretu nastupili u sastavu Nemanja Jorgić, Pavle Ninkov, Žarko Marković, Marko Jovanović, Ivan Obradović, Zdravko Kuzmanović, Marko Vejinović, Nenad Milijaš, Nikola Mojović, Filip Đuričić i Miloš Reljić. Sa klupe su ušli Gojko Kačar, Aleksandar Kolarov, Boško Janković, Dejan Milovanović, Aleksandar Kirovski i Nemanja Kojić. U ovakvom sastavu ostvarena je pobeda pa sam logično i bio zadovoljan. Sada pravac Francuska, Tole očekuje 1/4 što je po meni tada bilo apsolutno realno ali sam zaboravio na to da se po prvi put na Euru 2016 igra po novom sistemu. Sada umesto četiri ima šest grupa, iz svake grupe prolazi po dve najbolje selekcije + četiri najbolje drugoplasirane. Onda ide prvo osmina finala pa tek onda četvrtina finala, polu finale i na kraju finale. Ono što znam jeste da neće biti ni malo lako pogotovo zbog onog poznatog baga da kada zabraniš igraču da ide u reprezentaciju on za tu zemlju više neće da nastupa tako da za EP ne mogu da računam na jednog od najboljih fudbalera u Srbiji Nenada Lukića, sjajnog golmana Branimira Aleksića ali i na Marka Šćepovića koji igra veoma dobro u svom sadašnjem klubu.

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/c/cc/UEFA_Euro_2016_logo.jpg/200px-UEFA_Euro_2016_logo.jpg

 

Dugo sam razmišljao i na kraju dobro razmislio i doneo odluku koja 23 igrača da povedem na ovaj veliki događaj za Evropu. U Francusku sam poveo golmane Bojana Šaranova, Živka Živkovića i Nemanju Jorgića, fudbalere zadnje linije Branislava Ivanovića, Nemanju Vidića, Nevena Subotića, Nenada Tomovića, Ivana Obradovića, Uroša Ćosića, Žarka Markovića i Nikolu Lekovića, fudbalere sredine terena Zdravka Kuzmanovića, Dejana Milovanovića, Nenada Milijaša, Adema Ljajića, Miloša Krasića, Zorana Tošića, Nemanju Matića, Boška Jankovića i Gojka Kačara, i napadače Klea, Danijela Aleksića i Nemanju Kojića.

 

Grupa A

Grupa B

Grupa C

Grupa D

Grupa E

Grupa F

 

Gledajući da tim nije baš onakav kakav bih ja hteo da imam na okupu i da smo zbog povrede oslabljeni neigranjem Aleksandra Kolarova morao sam da budem veoma oprezan sa svojim očekivanjima u vezi ovog evropskog prvenstva. A kako su prve dve utakmice završene mislio sam da ću pre sići sa mesta selektora reprezentacije nego što sam došao njeno mesto. Sa ovih prostora na ovom Evropskom Prvenstvu igrali su pored Srbije i Hrvatska i Slovenija koji su bili u istoj grupi zajedno. Crna Gora je bila jako blizu Evropskog Prvenstva ali je ispala u baražu dok BIH je bila u grupi sa Letonijom i zauzela tek treće mesto na kraju kvalifikacija. Makedonija je u svojoj kvalifikacionoj grupi bila zadnja. Od skrinova vam predlažem svih šest grupa na kraju grupne faze.

 

 

Kao što sam već rekao posle prve dve utakmice mislio sam da je gotovo pa čak i posle pobede u zadnjem kolu nad Letonijom mislio sam da ispadam odmah u prvoj rundi nastavka takmičenja ali... O tome kasnije. Na startu ovog prvenstva evrope igrali smo sa veoma neugodnim Portugalcima. Očekivao sam poraz i on je došao. Poraženi smo sa 1:3 a Portugal je igrao bez najveće zvezde Ronalda i opet me je deklasirao. Jedini gol za nas dao je niko drugi nego golman Portugala (autogol posle promašenog penala Klea) ali taj gol je došao u trenutku kada je sve bilo kristalno jasno. Za Portugalce dva gola dao je Nelson Oliveira a jedan Đalo. Na megdan Portugalu istrčali smo u sastavu Šaranov, Ivanović, Vidić, Subotić, Obradović, Kuzmanović, D. Milovanović, Matić, Krasić, Tošić i Aleksić. Sa klupe u igru su ušli Kleo, Marković i Milijaš. U drugom kolu sam igrao sa Norvežanima i znao sam da moram da pobedim ako ne želim da teorija igra u zadnjem kolu. Izgubio sam a meč su obeležili kasapin Kuzmanović i inicijativa Norveške tokom celog meča. Golove za Srbiju postigli su Hangeland (autogol) i Boško Janković dok su strelci za Norvežane bili Abdulae koji je dao dva gola i Eliounousi strelac trećeg gola. Mislim da smo mogli više da uradimo na ovom meču ali da su domaćini malo bolje pokosili travu možda bi bar remizirali. Ono što nam sada ostaje pred zadnje kolo jeste da se nadamo čudu, čudu zvanom teorija. I ako nam je rival Letonija ona sigurno tu nije bila došla za džabe i ipak su se ravnopravno nosili u kvalifikacijama za EP sa BIH što je za mene bio dovoljan alarm a mi u zadnjem kolu moramo da pobedimo njih sa 2 ili više razlike da bi imali bolju gol razliku ali i da Švajcarska pobedi Češku. Na utakmici protiv Norveške istrčali smo u sastavu Šaranov, Ivanović, Marković, Ćosić, Obradović, Kačar, Ljajić, Kuzmanović, Krasić, Janković i Kleo. Sa klupe u igru su ušli Živković, Tomović i Aleksić. I eto došlo je vreme za zadnje kolo i ja naravno pošto znam da nemam šta da izgubim odlučim se na riskantan potez. Promeniti taktiku usred jednog ovakvog ozbiljnog turnira a svi znamo da je to sa reprezentacijama ravno samoubistvu jer nemaju puno vremena kao u klubu da se priviknu na nju. Test nove taktike je apsolutno uspeo, savladana je Letonija sa 4:0 a i selekcija Švajcarske je odradila svoj deo posla i pobedila Češku. Golove za Srbiju na ovom meču postigli su Zoran Tošić, Dejan Milovanović, Kleo i Danije Aleksić. Taktika je bila kao bomba a za osminu finala taktika je morala biti malo dorađena i ako me bude služila kao u drugom krugu ovog takmičenja za 10 godina a možda i manje napraviću Srbiju koju niko neće moći da pobedi.

 

 

Odmah posle žrebanja za osminu finala na kojoj je Srbija izvučena da igra protiv Švedske, Hrvatska Engleske a Slovenija protiv najjače reprezentacije na svetu Španije izvlačeni su parovi i za četvrtinu finala. Jedan potencijalni par se većini nije dopao posebno meni ali što se mora nije teško. Srbija i Hrvatska u slučaju da prođu igraće jedna protiv druge, zar to ne bi bio spetakl? Za navijače i ljubitelje fudbala da ali za mene ne. Kada sam pogledao ko sve igra u sastavu Hrvatske nije mi bilo ni malo prijatno ali svakako da ako prođem Švedsku da bih više voleo da igram sa Hrvatima nego sa Englezima ali opet... šanse Hrvata u ovom meču bile su potpuno male ali reprezentativci Hrvatske su potpuno razuverili novinare. Hrvatska je golom Maria Mandžukića u 117 minutu izbacila Engleze sa Eura i prošla je u četvrtinu finala gde je čekala boljeg iz duela Srbije i Švedske. Ja sam na moje opšte iznenađenje prošao Šveđane i to sa pobedom od 2:0. Strelci za nas su bili Zoran "Bambi" Tošić i Kleo. Ono što UEFA i organizatori ovog takmičenja nikako nisu hteli dogodiće se, Srbija i Hrvatska će u četvrtini finala odmeriti snage. Na ovom susretu nastupili smo u sastavu Živković, Ivanović, Marković, Subotić, Obradović, Milijaš, Ljajić, D. Milovanović, Krasić, Tošić i Aleksić. Sa klupe u igru su ušli Leković, Vidić i Kleo.  Slovenija i ako je u većini segmenata fudbalske igre bila bolji rival od Španije nije uspela da ih ugrozi previše i Španija je lagano trijumfovala sa 3:0. Pored Srbije, Hrvatske i Španije dalje su još prošli Belgijanci (bili bolji od Izraela 1:2), Portugalci (bili bolji od Holandije 4:1), Škotlanđani (bili bolji od Italijana posle penala, u regularnom delu bilo je 1:1), Švajcarci (bili bolji od Norvežana sa 3:0) i domaćini Francuzi koji su bili bolji od neugodnih Nemaca sa 0:1.

 

 

Duel četvrtine fiinala između Hrvatske i Srbije očekivan već nekoliko dana napokon je došao. Kada sam video sastav Hrvatske bio sam jako zabrinut. Za Hrvatsku su na teren izašli Delač, Ćorluka, Vida, Lovren, Srna, Vrsaljko, Badelj, Rakitić, Sertić, Ilićević, Kalinić, Antolović, Kranjčar. Pored ovih igrača na klupi su im još bili Kramarić, Oremuš, Mandžukić i Strinić, igrači kojih sam se pribojavao jer mogu da naprave strašnu razliku u kvalitetu i ako su rezervisti. Ipak najviše me je brinuo Sertić koji je na četiri duela dok je igrao za Šahtjor protiv mene demonstrirao čas fudbala i jednostavno nisam znao kako da postaivm igru prema njemu. Kleo je video da sam zabrinut i rekao "šefe ne brini se, dobijamo ovo lagano" čime mi je na koju sekundu vratio osmeh na lice. Dugo sam se dvoumio kojih 11 igrača da izvedem na teren i na kraju se odlučio za Živkovića, Ivanovića, Subotića, Vidića, Obradovića, Kačara, Jankovića, Tošića, Krasića, Matića i Klea dok su u drugom poluvremenu u igru ušli Milijaš, Ljajić i Marković koji je kasnije dobio i crveni ali opravdano i ne ljutim se na njega čak da mogu nagradio bih ga. Bio je ovo ujedno šlag na tortu jer su se Srbija i Hrvatska u prethodna dva meseca sastali i u uzrastu do 19 godina i u uzrastu do 21 godine. Igrači do 19 godina poraženi su sa 0:1 dok su igrači do 21 godine demolirali u svakom smislu te reči svoje vršnjake iz Hrvatske sa čak 5:0. Posle 30 minuta izgledalo je kao da sanja, na semaforu je pisalo Croatia - Serbia 0:2. Oba gola dao je Kleo a u tom trenutku sa tribina čula je pesma Ooooo Kleo Srbine, Ooooo Kleo Srbine, Ooooo Kleo Srbine... Ipak posle jedne greške Obradovića u 33 minutu Kalinić uzima loptu tj krade i postiže gol i samim tim snjauje rezultat na 1:2. Do kraja prvog poluvremena nije bilo puno prilika te je ovaj rezultat bio i na poluvremenu. Na startu drugog poluvremena imao jasan cilj, odbraniti rezultat. Rekao sam igračima da što više odugovlače, da se valjaju itd. i da gol Delača pokušaju da ugroze iz kontra napada. Uspelo nam je, umrtvili smo igru 100% ali onda... 88 minut Mandžukić dobija loptu u prazno sa polovine terena sam i ne ometan kreće ka Živkoviću u situaciju 1 na 1 i taman kada je sa nekih 21-22 metra hteo da matira Živkovića odjednom ga je sustigao Marković i sa leđa oborio što je jasno direktan crveni karton. Cilj opravdava sredstva zar ne? Živkoviću svaka čas na ovome, da mogu dao bi mu orden za ovaj potez koji nas je odveo u polu finale. Da dobro ste čuli polu finale. Srna je izveo slobodan udarac ali pravo u živi zid i ja sam do kraja meča igrao totalni bunker za istorijski uspeh Srbije. U polu finale su još prošli Španci koji su izbacili domaćina Francuze sa 1:0, Portugal koji je izbacio Belgiju sa 2:3 i Švajcarska koja je izbacila Škotsku sa 2:0.

 

 

U žrebanju za polu finale nisam imao sreće. Bog (hoću reći Platini) je Špancima poslao Švajcarce a meni Portugalce. Ipak ono što niko ali baš niko od fudbalske javnosti širom planete nije očekivao ostvarilo se. Srbija je prošla u finale Evropskog Prvenstva savladavši veliki Portugal sa sve Ronaldom sa čak 3:1! Kada je Ronaldo iz penala u 15 minutu dao gol za 0:1 mislio sam gotovo, opet ću biti potopljen od strane Portugala ali tako nisu mislili Zoran Tošić i Miloš Krasić. Njih dvojica preokrenuli su rezultat na 2:1 tako da je u 51 minutu na semaforu stajalo Serbia - Portugal 2:1. Portugal je sve jače i jače napadao dok su moji igrači nekako odolevali i onda kada su u Portugalu svi krenuli u napad u 90+3 minutu Kuzmanović koji je uspeo da dođe od tragičara do heroja nacije uzima loptu šalje je ka Tošiću koji iz prve šalje ka Krasiću loptu a ovom nije bilo ni malo teško da matira nemoćnog Eduarda za 3:1 i veliko slavlje. Na megdan Portugalu istrčali smo u sastavu Živković, Ivanović, Vidić, Subotić, Obradović, Kačar, Ljajić, Kuzmanović, Krasić, Tošić i Kleo. Sa klupe su u igru ušli Milijaš, Matić i Kojić. U drugom polu finalu Španija je bila bolja od Švajcarske sa 2:1.

 

 

Došao je i taj dan, dan za veliko finale. Na kraju prvenstva evrope dve najbolje reprezentacije su se sastale, reprezentacije Španije i Srbije. Znao sam da je ova Španija bez premca najjača reprezentacija u evropi ali ovo je finale i ja nisam hteo da se predam. Tokom čitavog meča vodila je se velika borba a posle 90 minuta rezultat je bio 1:1. Krasić je dao gol za Srbiju a Tores za Španiju. U produžecima Španija je navaljivala a mi smo odolevali, veliku sreću smo imali u 99 minutu kada je Španija dobila jedanaesterac a Živko Živković odbranio penal Toresu. Posle 120 minuta rezultat je i dalje bio nerešen pa je se logično pristupilo izvođenju jedanaesteraca. Španija je pobedila sasvim zasluženo pobedila, moji igrači nisu psihički izdržali kada je bilo najvažnije. Za nas su sa 11 metara golove dali samo Krasić i Kuzmanović dok su neprecizni bili Obradović, Tošić i Aleksić. Za Špance su pogodili Silva, Fabregas i Dijego Košta dok je jedini promašio Pike. Nema veze, veoma sam zadovoljan sa učinjenim i uopšte nisam bio ljut na igrače, šta više sam im i rekao da je ovo jako dobar rezultat i da će biti bolje za četiri godine. Sada napadamo Rusiju i svet 2018 uz verovatno dosta veću podršku što domaćih navija što naših koji bi trebalo da dođu u većem broju nego sada u Francusku. Naravno prvo treba da se kvalifikujemo ali to neće biti ni malo lako ali bi u slučaju nekfalivikovanja za svetsko prvenstvo za mene bi to bio ogroman neuspeh. U finalu nastupili smo u sastavu Živković, Tomović, Ivanović, Subotić, Obradović, Kačar, Ljajić, Kuzmanović, Krasić, Tošić i Kleo. Sa klupe u igru su ušli Vidić, Aleksić i Janković.

 

 

I za kraj ovog opširnog opisa toka Eura 2016 nagrade. Od srpskih igrača Zoran Tošić je proglašen za najboljeg trećeg igrača turnira. On je na šest utakmica dao 3 gola i upisao četiri asistencije. U drim timu ovog Evropskog Prvenstva u prvih 11 ušao je upravo Zoran Tošić dok su na klupi kapiten Miloš Krasić i Ivan Obradović.

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/a/a8/Russia2018bidlogo.svg/220px-Russia2018bidlogo.svg.png

 

 

Izvučeni su sastavi grupa za predstojeće kvalifikacije za Svetsko Prvenstvo u Rusiji 2018 godine. Srbija je žrebana iz prvog šešira a rivali će biti Izrael, Mađarska, Poljska, i Moldavija. I ako se na prvi pogled čini da je ovo laka grupa siguran sam da nije i da ćemo imati veoma težak zadatak ali verujem da možemo da se kvalifikujemo direktno na najveću svetsku smotru fudbala bez ikakvih dodatnih kvalifikacija. Pre i za vreme evropskih kvalifikacija za Svetsko Prvenstvo biće odigrano nekoliko veoma jakih provera. Engleska, Gana, Rusija, Francuska, Bahrein i Japan će biti reprezentacije sa kojima će se u naredne dve godine igrati prijateljski susreti. Što se tiče suseda Hrvatska je izvučena u grupi 1 a rivali će im biti Vels, Grčka, Albanija, Lihtenštajn i Španija. BIH je izvučena u grupi 2 a rivali će im biti Turska, Luksemburg, Belgija, Engleska i Malta. Crna Gora je izvučena u grupi 3 a za rivale ima Kipar, Azerbejdžan, Jermeniju, Švedsku i Nemačku. Makedonija je izvučena u grupi 4 a za rivale ima Ukrajinu, Dansku, Austriju, Andoru i Portugal. I za kraj Slovenija koja je izvučena u grupi 6 a za rivale će imati Italiju, Litvaniju, Farska Ostrava, Estoniju i Republiku Irsku.

Link to comment
Share on other sites

Pročitao...  :D Odličan report.  :respekt: Šteta za ona dva europska ispadanja pred domačim navijačima, kao da si pre toga imao previše sreče (penali...).

 

Čestitke i za velik uspeh sa tvojom trečom reprezentacijom!  :cast: Lepo je videti, da zemlje sa ovih prostora (konačno) siju. Mislim, da češ se na SP kvalificirati ubedljivo.

Link to comment
Share on other sites


Samo Aleš pročitao ceo abdejt?

:D Odlučio sam ipak da pišem na polusezoni zbog ne znam kako bih se izjasnio mini-kategorije u okviru dela o Partizanu + još jedne mini-kategorije u okviru dela karijere koji je posvećen reprezentaciji Srbije. Ovakav stil pisanja primenjivaću u nastavku karijere.


 

http://www.dodaj.rs/f/1B/YZ/3w4Xlcn/3/1952.png

 

Došao sam do polusezone sedme sezone ovog sejva. Mnogo toga zanimljivog je se dogodilo u ovoj polusezoni počevši od lige pa kupa i naravno evrope koja mi je prioritet i ove sezone. Samo da kažem da bar po meni

tim u ovoj polusezoni je bio nikad slabiji u prethodnih sedam sezona i nikada na manje igrača nisam računao za utakmice. Svega 19 igrača je bilo u konkurenciji za sastav tokom većeg dela sezone a kasnije je otpao Maloča sa kojim sam se posvađao i zbog toga na zimu će nas pojačati tri nova štopera.

 

http://www.dodaj.rs/f/3a/5X/3a2ywtUG/amqmte.png

 

 

O ovom prelaznom roku se nema šta pričati. Samo jedan igrač doveden za back-up u prvom timu (pozajmica iz Lila), trojica za rezerve pa u slučaju povreda da uskoče u među igrače na koje računam za utakmice dok su ostali igrači, ovi iz Hrvatske dovedeni za tim do 19 godina. Što se tiče odlazaka sa Ivanom Stevanovićem i Vojislavom Bojatovićem sporazumno raskinut ugovor. Sa ovim Libor Kopic sam uspeo da se posvađam posle mesec dana, hoće on da igra, eto ti usrani Anortozis pa igraj tamo. Odlazak Matije Nastasića još uvek ne mogu da prežalim, predsednik Dragan Đurić prodao ga je Benfici za 11.25 miliona eura. Ersina Mehmedovića sam pustio da ode u Sion bez obeštećenja, da ne opterećujem ni njih a ni mene. Klea na moju žalost sam morao da prodam, teško da ću naći napadača poput njega jel Eduardo stari ali morao sam zbog previsoke plate. Tomić je prodat jel mi se učinilo da je ponuda za njega dobra, Metalist je ponudio 3.1 milion i ja sam prihvatio tu ponudu. Od transfera bih pomenuo još Nenada Marinkovića koji nas je napustio i prešao u Tenerife uz obeštećenje od 150k. Ono što se ne vidi na skrinu jeste da je došao Karvaljo za 7 miliona, njegov transfer je obavljen pre starta nove sezone pa zato je na skrinu od prethodne sezone a ne od ove. Na žalost predsednik Đurić je uspeo da ga proda posle nepunih šest meseci provedenih kod mene za 14.5 miliona i on nas napušta na zimu.

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/c/c1/Jelen_superliga_logo.jpg

 

 

Ne znam da li da budem zadovoljan ili suprotno od toga posle prvog dela Jelen Super Lige. Posle 17 kola prvi sam na tabeli sa 39 poena, imam 4 više od Smedereva koje je drugi sa 35 poena. U međusobnom duelu sa

Smederevom odigrao sam 2:2, i ako sam vodio 0:2 oni su uspeli da izjednače. Od zanimljivijih duela iz prvog dela sezone izdvojio bih još i pobedu nad Vojvodinom od 0:4. U večitom derbiju Pižon opet hoće sa nekim bunkerom da ostvari neki rezultat, verovatno nerešeno pošto je to za njega ravno plasmanu u evropu, nije mu uspelo i pobedili smo jedva sa 3:1. Nadam se da će ga što pre oterati, dosadilo mi da ga pobeđujem a i morate se složiti da treba dati i drugim trenerima priliku da pokušaju da ne izgube od Partizana. Nadam se da ću osvojiti i moju sedmu zaredom titulu na klupi Partizana, ostalo je još 13 kola do kraja ja se nadam pozitivnom ishodu pogotovo sa zimskim pojačanjima za koja se ja nadam da će doneti prevagu u kvalitetu što u domaćoj ligi što u evropi.

 

http://www.shrani.si/f/3i/CA/1ofyEwSX/136499.png

 

 

Kup Srbije kao i do sada rutinski. Jedan rekord je posebno zanimljiv, već 12 utakmica nismo primili gol u ovom takmičenju. Zadnji gol smo primili još 3/12/2014 protiv Sloge iz Petrovca u pobedi od 4:1. Od tada postignuto je čak 38 golova a nije primljen ni jedan jedini. Nego da se mi vratimo kupu, kao što sam rekao rutinski kao i do sada sa tri lagane pobede do same završnice nacionalnog kupa. Na putu do polu finala savladani su ČSK Pivara i Šumadija iz Jagnjila sa po 0:6 i Radnički 1923 sa 0:2. Kao što vidite sve tri pobede su ostvarene u gostima. Rival u polu finalu biće Rad dok drugi polu finalni par čine Srem koji je Srpskoligaš i OFK Beograd. U polu finalu se igra dvomeč.

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/b/bf/UEFA_Champions_League_logo_2.svg/180px-UEFA_Champions_League_logo_2.svg.png

 

 

Veliko čudo je napravljeno, Partizan je prezimeo grupu Lige Šampiona ali kao drugi u konkurenciji Liveprula, Benfike i Standarda. Posle dva poraza u prva dva kola od Benfike i Liverpula mislio sam da ove sezone neću čak ni prezimeti u evropi. U prvom kolu Benfika nam je nanela poraz od 0:3 u sred Beograda. U drugom kolu nismo ima li šta da izgubimo, otišli smo da se nadigravamo sa Liveprulom i mnogo bolje prošli, izgubili smo sa 1:3. Ipak tračak nade da možemo iz prikrajka da vrebamo nokaut fazu Lige Šampiona dale su nam dve pobede nad Standardom od 4:1, 1:2. Tim pobedama je već bila obezbedila Evropsku Ligu ali kao da je to rasteretilo ekipu da daju sve od sebe u naredne dve utakmice i možda naprave uspeh kojem će se svet diviti. Najpre u petom kolu utakmica koja nam nije ni donela ni oduzela ništa, remizirano je

2:2  sa Benfikom i oboje smo imali po 7 poena ali su oni imali bolji međusobni skor. U zadnjem kolu blago rečeno trebalo nam je čudo i čudo je se dogodilo. Mi smo uspeli da odigramo 2:2 sa Liveprulom u jako iscrpljujućoj utakmici koja mi je pokidala dosta živaca, pogledajte CCC. Gol za 2:2 dao je najbolji Srpski fudbaler Nenad Lukić u 90+1 minutu. Do 89 minuta pratio sam minimiziranu tabelu grupe, Standard je vodio 2:0 ali ih je pred sam kraj stigla Benfika i izjednačila na 2:2. Ipak pred sam kraj, u zadnjem minutu i zadnjem napadu na utakmici Standard postiže gol preko Alena Melunovića (ponikao u Partizanu) i tako donosi pobedu Standardu i nokaut fazu Lige Šampiona crno-bleima. Hvala Alene! Rival u osmini finala biće Verder iz Bremena po meni ni lak ni težak rival ali više bih voleo da sam dobio nekog težeg za rivala tipa Barsu, Real ili Junajted. Ovako ne znam dal da napadam ili da se branim ali to ću odrediti pred sam početak prve utakmice iz razloga što će sve zavisiti od forme ekipe i igrača sa kojima ću raspolagati.

 

http://www.dodaj.rs/f/3x/Qt/4ulkINZu/rspfc.gif

 

Crno-beli svet

 

Što se tiče mojih planova vezanih za pripremne mečeve, moguće transfere... sve će te moći da saznate ovde. Za početak transferi. Klub će 11 januara pojačati sedmorica fudbalera od toga su pet stranaca i dva domaća fudbalera. Klub će se pojačati na poziciji štopera gde dolaze čak trojica fudbalera, zatim na poziciji desnog beka, centralnog veznog, desnog krilnog i napadača. Kad smo kod napadača neću otkrivati ime, samo ću reći da je jedan od najvećih fudbalera koje je Nemačka imala kroz istoriju, nije po ocenama nešto posebno ali je slobodan igrač a gledao sam završnicu i smirenost pošto me je onaj Hrvatski igrač odbio. Ono što je zanimljivo jeste da je tražio platu od svega 1.200, naravno dao sam mu veću ali ne nešto preterano. Ima 31 godinu trenutno tako da mislim da može da odigra barem još dve sezone na visokom nivou, trenutno se vode pregovori i očekujem uspešan završetak istih. Nadam se i da će njegov saigrač pre nekoliko sezona iz Bajerna (igra na poziciji centralnog veznog) hteti po isteku ugovora da pređe kod mene mada taj igrač je stvarno klasa i jedino ga čudo može naterati da dođe u Partizan. Pripremni period će se iskoristiti za uigravanje defanzivne taktike za evropu i privikavanje novih igrača na klub i atmosferu oko kluba. Tokom priprema odigraće se šest prijateljskih utakmica. Dve će se odigrati u okviru već sada tradicionalnog Kupa Dragan Mance, dve će se odigrati protiv Jagodine i Hajduka iz Kule a trenutno sam u potrazi za još dva rivala koji će predstavljati solidnu proveru pred brojne izazove koji nas očekuju. Generalno što se tiče očekivanja za drugi deo ove sezone očekujem osvajanje najmanje duple krune iz razloga što bi sve drugo bio totalan neuspeh. U evropi ću pokušati da prođem Verder, po meni su malo jači od mene ali verovatno bih bio lud kada bi se u tako važnom meču 100% otvorio pa ću probati neku izbalansiranu varijantu verovatno sa većom orjentacijom ka defanzivi pa šta bude neka bude.

 

http://www.dodaj.rs/f/i/V/yO9vxJz/802.png

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/a/a8/Russia2018bidlogo.svg/220px-Russia2018bidlogo.svg.png

 

 

Što se tiče evropskih kvalifikacija za Svetsko Prvenstvo ide sve po planu. U prva dva kola ostvarene su dve pobede protiv dva glavna konkurenta,

Poljske i Izraela pa se sada pred nastavak kvalifikacija mnogo lakše diše. Mislim da će mi četiri pobede biti dovoljne za prvu poziciju i direktan plasman na Svetsko Prvenstvo. Ovde možete videti spisak utakmica, što prijateljskih što takmičarskih za sledeću godinu.

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/cc/FSS-Flag.jpg/220px-FSS-Flag.jpg

 

U orlovom gnezdu

 

Osećam se ponosnim dok vodim nacionalni tim moje zemlje pa makar i na igrici. Svakoj utakmici se posvećujem maksimalno pa čak i ako ona nema takmičarski značaj. Moj zaključak dosadašnjeg rada jeste da sam napravio veoma jaku reprezentaciju koja uvek puca na najviše. Videćemo kako će se završiti kvalifikacije za svetsko prvenstvo, ja se nadam pozitivno pa da jurimo na svet. Za kraj godine odigrana je prijateljska utakmica sa Rusima, domaćinima sledećeg svetskog prvenstva a rezultat na kraju je bio 1:1. Po meni je to bila jako dobra provera koja nam je ukazala gde bije promaja i gde smo trenutno najosetljiviji. Za kraj pesma koja mene lično motiviše da dam 300% svojih mogućnosti i da bez obzira ko je rival idem na to da se ostvari pozitivan rezultat.

Napred Srbija!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |