Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Ima jedan tim... V2


SlobaGrobar
 Share

Recommended Posts

http://www.dodaj.rs/f/1B/YZ/3w4Xlcn/3/1952.png

 

Mora da mi ide dobro kad su rasprodali pola ključnih igrača a doveli sve krntije (ali ne bunim se)

:D. Osim ovog Buabena kojeg sad nude meni a kod njih je bio na pozajmici i Tšabalale koji je igrao sjajno tokom čitave sezone ostala zvezdina pojačanja su katastrofalna. Klub su već na startu napustili Adi, Ninkov, Isah, Jevtić a evo i u drugoj sezoni što se tiče transfera nastavljaju u istom stilu. Klub su napustili Kadu i Evandro a došli neki iz Srema, Metalca i Smedereva kao i jedan desni bek iz Udinezea na pozajmicu i Sinđić iz Panseraikosa takođe na pozajmicu. Uglavnom cenim da će Prosinečki teško dočekati kraj ove sezone a ako ostane za tri sezone će zvezda biti poput Vojvodine tim za sredinu tabele. Kad smo kod Vojvodine njih je preuzeo Đukić u sred sezone ali im nije puno pomogao. E sada što se tiče priče ovo je zadnji abdejt za prvu sezonu od sledećeg abdejta krećem sa drugom sezonom uključujući baš sledeći sa transferima, pripremama i prozivci igrača.

 


 

http://www.mondo.rs/v2/images/logo-mondo.png

 

NEREŠENO ZA KRAJ

 

http://www.rts.rs/upload/storyBoxImageData/2010/03/11/4102031/Borac-Cacak-2009-2.jpg

 

Stadion: Gradski stadion kraj Morave, Čačak

Gledalaca: 2.286

Rezultat i strelci: Borac - Partizan 1:1 (Pavlović 23 - Žuka 90+1)

 

Borac koji je jedva izborio opstanak za to može da zahvali isključivo Partizanu. Borac je još jednom uzeo bodove Partizanu, ovaj put nije pobedio ali je bio jako blizu da to opet učini. Da podsetimo u prvom meču (15 kolo) Borac je na sred "Stadiona FK Partizan" slavio sa čak 0:3.

 

I u ovom meču Čačani su bili bolji rival kao i u tom već pomenutom duelu i samo nekoliko sekundi im je nedostajalo do nove pobede ali Žuka to nije dozvolio. Partizan je imao veći posed lopte ali ne i igru, ono što ih je krasilo do 26 kola i meča sa C. zvezdom i finala kupa takođe sa C. zvezdom. Posle tog meča zbog umora igrača Milovanović je izveo kombinovani tim na još jednog fenjeraša Čukarički i bilo je samo 0:0 a Milovanović je zbog kritikovanja sudija dobio toučlajn ban i propustio je meč sa Radom koji je bio sledeći i u kojem je Partizan poražen sa 0:1. Smederevo je se približilo na samo četiri boda i morao je Partizan da dobije meč sa Spartakom što je i učinio slavivši sa čak 5:1 i tako tek posle 29 kola i zvanično je obezbeđena titula. U ovom zadnjem meču Partizan vidno nije ušao sa nekom prevelikom željom da nešto uradi i zamalo da im se to vrati.

 

Možda će zvučati čudno ali nisam ni malo ljut na svoje igrače što nisu pobedili danas. Drago mi je da su se zalagali a Žukin gol koji je postigao čujem da će biti proglašen i za gol sezone tako da mi je zbog njega drago - rekao je Milovanović kojem ovaj nerešen očito nije zasmetao ni najmanje.

 

http://img.sportal.rs/images/logo.gif

 

JSL: SEZONSKE NAGRADE

 

http://sportbloger.com/wp-content/uploads/2010/04/jelen-super-liga-grb.jpg

 

Pošto je završena još jedna sezona u Jelen Super Ligi red je i bio da zajednica superligaša podeli nagrade za kraj sezonu.

 

Nagradu za fer plej tim je dobio tim iz Smedereva . Drugi je bio Čukarički a treća Inđija. Gol sezone je gol Žuke (Partizan) protiv Borca u zadnjem kolu. Radi se o jednom zaista sjajnom golu sa nekih 27-28 metara iz okreta pod prečku. Drugi gol je gol Nikole Boguća iz Hajduka protiv Javora a gol je vrlo sličan Žukinom. Treći gol je gol Dejana Milovanovića sa nekih 25 metara lopta je imala čudan smer kretanja a završila je pod prečkom kao i prva dva gola sezone. Za menadžera sezone izabran je Ljubiša Stamenković iz Slobode Point Sevojna ispred Dragana Đorđevića iz Smedereva i Dragoljuba Bekvalca iz Kulskog Hajduka. Po trenerima svih superligaških klubova igrač sezone je Stefan Babović ispred Dejana Živkovića iz Smedereva i Tomaša Polačeka iz Slobode Point Sevojno.

 

Igrač sezone je naravno Stefan Babović koji je odigrao 25 mečeva u ligi i dao 7 golova a upisao i 11 asistencija. Drugi je Žarko Marković 204 visoki štoper Partizana koji je postigao na 22 meča čak 13 golova a upisao je i 1 asistenciju. Treći je fudbaler Smedereva Dejan Ranković koji je na 27 mečeva dao 9 golova i upisao 12 asistencija. Za sudiju sezone proglašen je Slobodan Veselinović ispred Milorada Mažića i Darka Bogdanovića. Najbolji mladi fudbaler je Nemanja Milić koji je na 26 utakmica dao 14 golova i upisao 5 asistencija a od trenera u glasanju po sistemu 5, 3, 1 on je dobio 45 glasova. Drugi najbolji mladi fudbaler ove sezone u JSL je Milan Bubalo, on je odigrao 24 utakmice, dao 4 gola i upisao 1 asistenciju a dobio je svega 28 glasova od trenera. Treći je fudbaler Borca Filip Knežević koji ima na odigranih 20 utakmica 5 datih golova i 3 asistencije uz 27 glasova trenera. Najbolji strelac lige je Andrija Kaluđerović (C. zvezda, 19 golova), drugi je Bojatović verovatno budući igrač šampiona Srbije (Smederevo, 16 golova) i treći je takođe igrač Smedereva Ćeran sa 16 golova koliko ima i Bojatović.

 

U timu sezone (prvih 11 i 7 rezervi) našlo je se čak šest fudbalera iz Smedereva, zatim četiri iz Partizana i po jedan iz BSK Borče, Crvene zvezde, Hajduka iz Kule, Jagodine, Metalca, Rada, Slobode i Vojvodine. U prvom timu se nalaze Aleksić (Partizan), Masilela (Partizan), Živanović (Hajduk iz Kule), Marković (Partizan), Đukić (Vojvodina), Polaček (Sloboda Point Sevojno), Stanojević (Metalac), Grbić (BSK Borča), Babović (Partizan), Kaluđerović (Crvena zvezda), Bojatović (Smederevo). Na klupi se nalaze Ranković (Smederevo), Koković (Rad), Živković (Smederevo), Ćeran (Smederevo), Đilas (Jagodina), Ognjanović (Smederevo) i Davidov (Smederevo).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

http://www.dodaj.rs/f/1B/YZ/3w4Xlcn/3/1952.png

 

Evo ga i za mene dugo čekani abdejt sa transferima. Samo da kažem pre nego što počnem da pišem ovaj abdejt gde će pored transfera biti i pripremne utakmice odnosno prozivka da ovi igrači što sam ih doveo nisu najbolji koje sam mogao. Hteo sam da se držim onoga čega se držim od starta sejva a to je da neću da pretrpavam tim strancima ma koliko oni bili kvalitetni. Mehmet Topal, Hicešpelger, Duljaj, Okonkwo, Mignacini, Dušer, Edu, Mehmet Aurelio, Bisesvar, Pokrivač, Vilson, Eremenko i Insua su samo neki igrači koji su mi nuđeni od strane njihovih agenata ali nisam ni pokušao i jednog od njih da dovedem i ako bi recimo sa dovođenjem Bisesvara, Pokrivača i Hicešpelgera obezbedio evropu na proleće, držim se mog plana vođenja tima i ne planiram da skrećem sa njega.

 


 

http://www.mondo.rs/v2/images/logo-mondo.png

 

DINAMOVAC MEĐU PARTIZANOVIM POJAČANJIMA

 

http://www.index.hr/images2/pedro_morales1-180309_damir_krajac_crpoix.jpg

 

Novinari sa svih strana najavljivali su Senijada Ibričića ili Sammira kao moguća pojačanje Partizana za novu sezonu a medijima je danas pored ostalih pojačanja predstavljen Pedro Morales za koga je Partizan platio čak 3.8 miliona na ime obeštećenje. Pored Moralesa koji je već skoro sedam meseci najavljivan kao veliko pojačanje samo je njegovo ime dobro skrivano dovedeni su i povratnik među crno-bele Siniša Stevanović iz Spartak Zlatibor vode (450k), sledeće pojačanje je odličan štoper za naše uslove Aleksandar Ignjatović iz Borca (625k), Dejan Babić desno krilo iz BSK Borče (100k) i drugi najbolji strelac prošle sezone doveden iz Smedereva Vojislav Bojatović (600k).

 

Po ovim transferima se može videti da Milovanović neće da odstupa od svog sistema vođenja tima jer kako kaže on je čovek od reči i još dodaje da do daljeg nema dovođenja stranaca jer sada ih u klubu ima četiri koliko je i maksimalno dozvoljeno (Žuka, Dijara, Morales, Masilela) i da do sledeće sezone kada se broj smanjuje na tri stranca treba i Dijara da dobije državljanstvo, tako da se već sada može primetiti kako Milovanović sve radi planski.

 

- Želim da trenutni tim koji je na okupu zadržim što duže zajedno i da narednih sezona ne bude mnogo promena u igračkom kadru. U naredne dve godine što se tiče transfera kupovaćemo samo igrače sa srpskim pasošem. Da ne bude zabune predsednik Dragan Đurić je jako korektan, dao mi je neverovatan broj miliona kada su u pitanju transferi za naše uslove ali ne želim da ih trošim i rasipam bez veze. Ne želim da Partizan postane novi Čelzi ili Mančester Siti bar u onom delu oko transfera i trošenja miliona na nova pojačanja. Mislim da bi projekat evropski Partizan mogao da dobije svoj smisao već ove ili sledeće sezone, jedino što tražim od navijača je podrška svo vreme jer je podrška ono što nam treba ako želimo da se projekat ukoliko već u naredne dve-tri sezone ostvari - završio je Milovanović.

 

Za razliku od dolazaka, odlazaka je bilo baš dosta. Nikola Komazec i Marko Stanovčić poslati su u Teleoptik da pokašaju da im pomognu u nameri da se dokopaju promocije u Jelen Super Ligu. U istoj nameri su Matija Nastasić i Marko Nikolić poslati u Banat odnosno Proleter. Brašanac je prešao za 65k na jednogodišnju pozajmicu u Leće. Kamberović je takođe otišao na jednogodišnju pozajmicu ali on u Slovan iz Bratislave uz obeštećenje od 55k. Nikola Popara očito nije pre više zadovoljio Milovanovića jer je posle samo polusezone prodat Panatinaikosu za 575k i 20% od sledećeg transfera. Aleksandar Davidov prešao je u Liteks uz obeštećenje od 160k a Stefan Aškovski u Hajduk iz Kule za 55k i za kraj Edgaru Davidsu je istekao jednogodišnji ugovor pa je napustio Partizan.

 

Klub su napustili igrači na koje se ne računa u ovoj sezoni. Što se tiče igrača koji su otišli na pozajmice u budućnosti se ozbiljno računa na Brašanca i Nastasića, na Brašanca čak i sledeće sezone. Nenad Lukić po meni naslednik Saleta Ilića i plej za budućnost će do polusezone igrati za rezerve a onda ću videti da i njega pošaljem na pozajmicu u Banat. Zaista ja na ova tri igrača računam veoma ozbiljno u budućnosti i za jedno pet godina ih vidim kao nosioce igre i igrače bez kojih klub ne može da se zamisli - još jednom je Milovanović dokazao da planira u napred nekoliko godina rekavši ovo o Brašancu, Nastasiću i Lukiću.

 

http://www.mondo.rs/v2/images/logo-mondo.png

 

PARTIZAN - BORDO 2:2

 

http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc4/50502_20859836961_4040610_n.jpg

 

Na drugoj proveri ujedno i zadnjoj pred start kvalifikacija za Ligu Šampiona crno-beli su odigrali 2:2 sa Bordo-om i potvrdili da je Partizan izrastao u jako ozbiljan tim pogotovo ako se ima u vidu da je Partizan golovima Dijare i Žuke vodio sa 2:0 posle prvog poluvremena a da je u drugom poluvremenu Milovanović hteo da pruži šansu svim igračima.

 

U prvih 45 minuta za Partizan su igrali Aleksić, Stevanović, Savić, Marković, Masilela, Petrović, Tomić, Žuka, Morales, Milinković i Dijara. U drugih 45 minatu u igru su još ušli Marković, Miljković, Ignjatović, Lazevski, Fejsa, Babović, Smiljanić, Saša Ilić, Bogunović i Bojatović. Čitav meč u Partizanu su samo odigrali Žuka i golman Aleksić a sa klupe jedino nisu ušli Babić i Lukić.

 

- Zadovoljan sam igrom tima pa čak i rezultatom kojim je ova utakmica završena. Jednostavno rezultat nam je bio u drugom planu i želeo sam da tim pripremim što bolje za predstojeće kvalifikacije za Ligu Šampiona - rekao je Milovanović po završetku prijateljskog sa Bordo-om.

 

Da podsetimo Partizan je pre Borda odigrao meč protiv Zemuna i demolirao ga sa čak 0:5. Strelci za Partizan u tom meču bili su Lazevski, Bogunović, Mandić i Petrović koji je postigao dva gola. Od kada je Milovanović u Partizanu pripremni period kao što ste mogli primetiti radi se na jedan drugačiji način. Odigraju se dve pripremne utakmice pa zatim crno-beli nastavljaju da se pripremaju kroz kvalifikacije za Ligu Šampiona i prva dva kola gde su rivali slabiji pa Milovanović čak i može da kombinuje. Tako Partizan umesto dve pripremne koliko zapravo odigra dobije šest pripremnih utakmica.

 

http://www.mondo.rs/v2/images/logo-mondo.png

 

MILOVANOVIĆ IZVRŠIO PROZIVKU

 

 

Slobodan Milovanović je danas u SRC Zemunelo izvršio prozivku igrača za koje računa u predstojećoj sezoni. Milovanović je prozvao golmane Branimira Aleksića i Živka Živkovića, fudbalere zadnje linije Stefana Savića, Žarka Markovića, Vojislava Stankovića, Aleksandra Ignjatovića, Aleksandar Miljković, Siniša Stevanovića, Peter Masilela, Aleksandra Lazevskog, zatim fudbaleri sredine terena Ljubomir Fejsa, Žuka, Milan Smiljanić, Radosav Petrović, Nemanja Tomić, Dejan Babić, Marka Milinkovića, Stefana Babovića, Pedra Moralesa, Sašu Ilića, Zvonimira Vukića, Miloša Bogunovića i napadače Lamine Dijaru, Vojislava Bojatovića i Marka Šćepovića.

 

Dakle Milovanović za predstojeću sezonu računa ukupno na 25 fudbalera.

Link to comment
Share on other sites

Transferi lepi Morales ke odličan igrač dobro si odiradio i sa pozajmicama. Svaka čast i sa pozajmicama svidjaju mi se ovi igrači na koje ozbiljno računaš. Jedino me malo brine napad po meni nemaš igrača koji može da bude baš vodja ekipe u tom segmentu i igrača koji donosi prevagu ali nadam se da grešim srećno dalje :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Transferi lepi Morales ke odličan igrač dobro si odiradio i sa pozajmicama. Svaka čast i sa pozajmicama svidjaju mi se ovi igrači na koje ozbiljno računaš. Jedino me malo brine napad po meni nemaš igrača koji može da bude baš vodja ekipe u tom segmentu i igrača koji donosi prevagu ali nadam se da grešim srećno dalje :thumbup:

 

Da u napadu sam slab i ipak razmišljam o Kleu ali ako budem odlučio da ga dovedem biće to tek pred start sledeće sezone. Ne znam, nekako mi mnogo da za njega dam 8.5miliona koliko su kinezi tražili zadnji put kada sam hteo da ga dovedem. :bo:

Link to comment
Share on other sites

http://www.dodaj.rs/f/1B/YZ/3w4Xlcn/3/1952.png

 


 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/80/RTS1.png

 

ŽUKA U 93 IZ PENALA ZA ČUDO NA STARTU LIGE ŠAMPIONA

 

http://cache.daylife.com/imageserve/0ak21Tp4VB8Kl/340x.jpg

 

Stadion: White Hart Line, London

Gledalaca: 35.514

Rezultat i strelci: Tottenham - Partizan 2:3 (Defoe 53, Crouch 77 - Stanković 2, Bogunović 68, Žuka pen. 90+3)

 

Treneru Partizana sigurno je se smrklo pred očima kada je čuo da će u grupnoj fazi Lige Šampiona igrati protiv Totenhema, Barselone i Palerma ali posle prvog kola može da bude samo zadovoljan. I ako je Partizan primio čak četiri gola od Dinama iz Tirane u dvomeču drugog kola kvalifikacija (ukupno je bilo 9:4 za Partizan), i ako je Tampere jedva savladan (1:1 u prvom i 0:1 u revanšu) i ako za malo da se ne prođe Žilina koliko je se loše odigralo na momente (1:3 Partizan dobio prvi meč, u revanšu 1:1) Partizan je večeras zadivio svet. Sjajno su se ovi momci u crno-belom borili i na kraju izborili sa nečim što se zove sila.

 

Partizan je večeras odigrao kao u mašti protiv ekipe koja je dva puta jača i bar deset do petnaest puta skuplja od igrača u crno-bleom dresu. Večeras su crno-beli pokazali kako se bori za sveti dres. Partizan je došao u prednost posle kornera koji je na bližu stativu izveo Babović a Stanković je zakačio tek toliko da lopta prevari golmana. Partizan je prednost zadržao do kraja poluvremena a onda kreće goleada. Defo izjednačuje u 53 minutu ali Bojatović samo 15-tak minuta kasnije ponovo donosi prednost crno-belima. Ta prednost na žalost nije puno trajala jer je samo 9 minuta kasnije Krauč izjednačio na 2:2 posle jednog prekida gde je logično bio najviši u skoku. Ono što niko nije očekivao dogodilo se, sudija iz Danske Ole Rindom samo par sekundi pred kraj meča posle jednog duela u kaznenom prostoru svira penal za Partizan koji realizuje Žuka za veliku radost crno-belih.

 

Slobodan Milovanović je rekao posle meča kako je prezadovoljan igrom tima i da je Partizan večeras igrao baš kako je on želeo. Za Partizan su meč počeli Aleksić, Miljković, Savić, Stanković, Masilela, Žuka, Petrović, Babović, Morales, Bogunović i Dijara. U drugih 45 minuta zaigrali su Tomić, Bojatović i Ignjatović. Za igrača utakmice proglašen je Masilela.

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/b/bd/TV_Avala_logo.svg/200px-TV_Avala_logo.svg.png

 

TV AVALA UZ PARTIZAN

 

U prostorijama fudbalskog kluba Partizan danas je potpisan sponsorski dvogodišnji ugovor sa TV Avala u kojem stoji da ta televizijska produkcija ima pravo na prenošenje svih domaćih i gostojućih prvenstvenih utakmica počevši od večitog derbija koji je na programu za nešto više od dva meseca (21 decembra).

 

Ovim potezom uprava FK Partizan je jasno stavila do znanja da želi svojim navijačima da omogući da gleda svaku prvenstvenu utakmicu nebitno da li sa stadiona ili iz udobnih fotelja. Tako da sada zahvaljujući ovom ugovoru možete pratiti Partizan gotovo tokom čitave sezone jer RTS prenosi Ligu Šampiona i dvomeče polu finala kupa i samo finale. TV Avala po ovom ugovoru prenosiće sve ligaške mečeve FK Partizan i zaista onaj bitan deo ugovora tek sledi a namerno je podebljan. Partizan će u naredne dve godine za svaki prenos TV Avala umesto da TV Avala plaća uprava crno-belih će odrešiti kesu i platiti ukupno 2.400.000 eura u naredna 24 meseca što je stvarno jedan presedan.

 

Ovih dana uprava FK Partizan takođe pregovara i sa mondom, sportalom, sportskim ali i nekim drugim internet sajtovima koji bi bili elektronski sponzori a tu je i Žurnal odnosno Sport koji bi po ugovoru bili Partizanovi pisani mediji ali ne celokupni već bi samo morali da odvoje četiri strane dnevno o Partizanu i dešavanjima unutar kluba. Pored elektronskih i pisanih medija ovih dana se vode i pregovori sa generalnim sponzorom a između ostalih pominju se Ju Es Stil Srbija, Delta M i Mađarska naftna kompanija MOL.

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/sr/thumb/6/6e/B92-logo.png/120px-B92-logo.png

 

LAV KUP SRBIJE 1/2: OFK BEOGRAD - METALAC, CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/1/13/Kup_Srbije.JPG/190px-Kup_Srbije.JPG

 

 

U prostorijama fudbalskog saveza Srbije danas su izvučeni parovi polufinala nacionalnog kupa. Branilac trofeja i šampion Srbije Partizan igraće derbi dvomeč sa Crvenom zvezdom koju je baš Partizan i savladao u tom finalu. Da podsetimo u polu finalu se igraju dvomeči a pobednici dobijaju po 53.000 eura. Partizan je do polu finala izbacio Srem iz Jakova sa 2:0, Zemun sa 5:1 i Mladost iz Lučana sa 3:1. Crvena zvezda je na putu do polu finala i duela sa Partizanom izbacila iz daljeg takmičenja Cement sa 3:0, BASK takođe sa 3:0 i Rad sa 1:0.

 

U drugom dvomeču polu finala kupa Srbije sastaju se OFK Beograd i Metalac. OFK Beograd igra dobro ove sezone i od prvog kola je stalno u vrhu tabele Jelen Super Lige. Metalac je ispao prošle sezone iz Jelen Super Lige ali bi ove sezone mogao ekspresno da se vrati u najelitnije društvo jer poput OFK Beograda i oni prikazuju dobar fudbal ove sezone. OFK Beograd je do polu finala savladao Novi Sad sa 4:0, Jagodinu sa 2:0 i Vojvodinu sa 1:0. Dakle kao i Crvena zvezda ni OFK Beograd u tri dosadašnja meča u Kupu Srbije nije primio gol. Metalac je do polu finala izbacio Voždovac sa 1:2 zahvaljujući golu Naglića u 80 minutu, Borac na penale 6:7 (u regularnom delu bilo 1:1, gol spasa dao je Savićević u 74 minutu) i Banat takođe penalima 4:2 (u regularnom delu meča bilo je 2:2 a Banat je vodio sa čak 0:2 ali je se Metalac vratio zahvaljujući Nagliću i Kovačeviću). Dakle i ovde nas čeka jako zanimljiv dvomeč, ekipa koja nije primila gol na sva tri meča kupa protiv ekipe koja svaki put gubila i uvek preokretala rezultat, u zadnja dva duela su imali i sreće jer su prošli na penale.

 

Polu finalni mečevi su na programu 4 i 11 aprila a finale je na programu 2 maja.

Link to comment
Share on other sites

http://www.dodaj.rs/f/1B/YZ/3w4Xlcn/3/1952.png

 


 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/b/bd/TV_Avala_logo.svg/200px-TV_Avala_logo.svg.png

 

MORALES IZ PENALA ZA BOD

 

http://www.net.hr/2010/05/06/0243007.42.jpg

 

Stadion: Stadion FK Crvena zvezda, Beograd

Gledalaca: 39.886

Rezultat i strelci: Crvena zvezda - Partizan 1:1 (Vilotić (pen 33) - Morales (pen 90)

 

Završen je i prvi ovosezonski derbi od četiri. Rezultat kojim je se završio ovaj derbi više odgovara C. zvezdi koja na zimsku pauzu 13 kola pred kraj šampionata odlazi sa pet poena prednosti. Reklo bi se da je prednost velika što i jeste ali ne i nedostižna. Partizan je napadao tokom svih 90 minuta i toliko je želeo pobedu na ovom susretu ali lopta nije htela u gol pa je to na kraju reuzltiralo podelom poena.

 

Prvu polupriliku stvara Crvena zvezda već u šestom minutu meča. Binić dodaje jednu loptu Krnjincu koji sa 16-17 metara šutira preko gola golmana Aleksića. U 12 minutu Crvena zvezda pravi ispostaviće se na kraju i jedinu ozbiljniju priliku od koje zastaje dah pred golom Partizana. Tošić dodaje loptu do Krnjinca koji šutira sa nekih 25-26 metara, lopta pogađa u stativu i jedan igrač Partizana koji je se našao u blizini izbacuje loptu u aut i tako otklanja opasnost. Sledeću polu priliku na utakmici videli smo tek u 29 minutu i  Partizan je se našao u njoj. Sjajno je kombinovao Milinković sa Tomićem koji je sa 16 metara pokušao da lobuje golmana ali mu je lopta preskočila preko noge, tačnije on je zahvatio loptu jako loše i lopta je otišla preko gola. U 33 minutu penal za C. zvezdu. Binić dobija loptu u kaznenom i Stevanović mu je smao prišao sa leđa a ovaj je jedva dočekao da padne i ako kontakt uopšte nije bio jak. Penal je izveo Vilotić i bio je precizan, golmana je poslao u levu a loptu u desnu stranu. U 42 minutu posle jedne izgrađene akcije Crvene zvezde Krnjinac šutira sa preko 25 metara ali lopta odlazi pored gola. U 44 minutu Bogunović sjajno prosleđuje loptu ka Žuki ali ovaj šutira sa nekih 16 metara sam i neometan pravo u Stamenkovića. U drugom poluvremenu čuvanje rezultata sa jedne strane i nemoć igrača Partizana sa druge jetrajala sve do 66 minuta kada je Žuka sjajno poslao loptu ka Masileli a ovaj prešao dvojicu i zatim šutirao na gol Crvene zvezde ali Stamenković brani. U 73 minutu Morales sjajno izvodi korner ali Savić glavom sa nekih 5 metara šutira pravo u golmana Stamenkovića. U 86 minutu Vešović izvodi slobodan udarac ali lopta ide pored gola. U 89 minutu Milinković izvodi korner, na loptu naleće Žarković i šutira ali pogađa samo stativu, ipak bio je dovoljno priseban da krene na nju a onda Vešović uradio je ono što nikako nije smeo, povlači Žarkovića za dres i to je penal za Partizan. Morales uzima loptu, šutira i pogađa. Golman je procenio stranu gde će Morales šutirati ali ne i kako će lopta ići ka golu. Morales je šutirao visoko pod prečku što je bilo jako rizično. Ujedno ovaj penal je bila i zadnja zanimljivija situacija pred golom nekog tima, rezultat na kraju je 1:1.

 

Lagao bi ako bih rekao da sam zadovoljan. Bili smo bolji rival od C. zvezde, konkretno uspeli smo u tome da ih pritisnemo i da šutiraju što više iz daljine što nam je bio i cilj. Po meni pet bodova nije nedostižna prednost i i sada nam ostaje da se samo dobro pripremimo za drugi deo sezone. Biće odlazaka na polusezoni iz razloga jer ja ne trpim one koji se bune pred mojim metodama - rekao je Milovanović na čijem licu je se moglo primetiti nezadovoljstvo zbog izvučenog samo jednog boda u ovoj utakmici.

 

Igrali smo jako loše ali rezultat je najbitniji, zadovoljan sam - kratko je prokomentarisao Robert Prosinečki.

 

Crvena zvezda: Stamenković, Nyom (od 57 min. Karišik), Vilotić, Milošević, Tošić, Sinđić (od 45 min. Mihajlović), Krnjinac, Holzhauser, Vešović, Binić, Kaluđerović (od 88 min. Reljić)

 

Partizan: Aleksić, Stevanović (od 74 min. Lazevski), Savić (od 74 min. Stanković), Marković, Masilela, Žuka, Fejsa, Tomić, Morales, Bogunović, Bojatović (od 74 min. Milinković)

 

http://www.mondo.rs/v2/images/logo-mondo.png

 

SEDAM ODLAZAKA I SAMO JEDAN DOLAZAK

 

http://cg-fudbal.com/wp-content/uploads/2011/01/transferi.jpg

 

Partizan će u drugom delu sezone definitivno drugačije izgledati. Partizan su na polusezon inapustila čak sedmorica igrača od toga četvorica su ozbiljno konkurisali za prvih 11.

 

Prvi igrač koji je napustio klubj je Lamine Dijara. Zbog nesuglasica sa Milovanovićem prodat je u Odenze za 1.2 miliona i ako je po sajtu transfermarket procenjena vrednost ovog fudbalera svega malo više od 300 hiljada eura. Drugi igrač koji je napustio Partizan je Marko Šćepović ali iz razloga što je dao svega jedan gol tokom prve polusezone Milovanović je odlučio da mu Šćepović nije potreban (prešao u Sion). Kao i Dijara i Šćepović je vredeo dosta manje, procenjena vrednost ovog igrača je bila nekih 600 hiljada eura tako da Partizan i njegov menadžer Slobodan Milovanović mogu biti zadovoljni što su za igrača koji je dao svega jedan gol za polusezonu izvukli čak 1.5 milion. Drugi golman Partizana Živko Živković je takođe napustio klub ali mnogi priznaju da je preplaćen pa čak i brojni navijači Partizana. Sparta iz Praga je platila čak 1 milion golmana koji je procenjen na malo više od 200 hiljada eura. Zadnji igrač koji je napustio Partizan a da je konkurisao za prvi tim je Vojislav Stanković koji je zbog nesuglasica sa Milovanovićem takođe prodat. Igrač koji je po sajtu specijalizovanom za transfere procenjen na malo više od 300 hiljada prodat je za 1.1 milion eura. Marko Obradović je prosleđen na pozajmicu u Banat a Rajko Brežančić je prešao na pozajmicu u Leč uz obeštećenje od 18.000 eura. Sa Vašingtonom je sporazumno raskinut ugovor.

 

Za razliku od brojnih odlazaka zabeležen je samo jedan dolazak u Partizan tokom zimskog prelaznog roka. U klub je došao talentovani Aleksandar Đoković koji će ovu polusezonu biti u konkurenciji za sastav Partizana a od leta će se vratiti u Teleoptik na pozajmicu ili možda u Partizanovu drugu filijalu Bežaniju. Pored Đokovića Partizan je u svoj tim vratio i Komazeca koji je bio na pozajmici u Teleoptiku. Komazec će menjati Lamine Dijaru koji je napustio klub u ovom prelaznom roku.

 

- Kao što sam rekao igrači koji nemaju kvalitet za Partizan i igrači koji ne pristaju na moje metode će odmah biti prodani. Ne mislim da smo slabiji za drugi deo sezone, čak mislim da smo jači jer smo oterali nezadovoljne igrače iz kluba.

 

Na pitanje našeg novinara da li već ima planove za sledeće leto što se tiče transfera Milovanović je odgovorio:

 

- Imam. Dovešćemo jednog napadača, nažalost stranca ali sve to što nema Srpskih igrača na tržištu za Partizan na toj poziciji a Žuka dobija Srpski pasoš pa možemo da dovedemo još jednog stranca. Takođe dovešćemo jednog rezervnog golmana i više neće biti pojačanja. Lukić, Brašanac i Nastasić će sledeće sezone popunjavati rupe u timu i to je to. Ne treba nam nagomilavanje novih igrača jer to vodi samo u propast - završio je Milovanović.

 

http://img.sportal.rs/images/logo.gif

 

CRNO-BELI ZAVRŠILI PRIPREME

 

 

Partizan je današnjom pobedom na jedvite jade protiv Radničkog završio ovaj pripremni period za vreme kojeg je odigrao šest utakmica. Partizan je do 85 minuta i autogola Miloševića gubio sa 2:1 a pobedu je dobio tek u 95 minutu posle kornera.

 

Pre ovog meča Partizan je odigrao pet utakmica i zabeležio tri pobede i dva poraza. Najpre su učestvovali na prijateljskom turniru u Sofiji gde su u polu finalu poraženi od domaćina CSKA sa čak 5:3. U borbi za treće mesto čekao nas je Argentinski Rasing i Partizan je gubio sa 2:1 i onda je preko Bojatovića u 92 minutu postignut gol iz kontra napada. Posle ovog turnira Partizan je igrao sa Omonijom i poražen je sa 1:2 a jedini gol je dao Pedro Morales. Posle Omonije Partizan kao da je se malo probudio i ubedljivo je pobedio Mladost iz Lučana i Teleoptik sa 4:1 odnosno 4:0.

 

- Zadovoljan sam kako je odrađen ovaj pripremni period. I ja i igrači smo nestrpljivi da počne drugi deo sezone - prokomentarisao je Milovanović celokupne pripreme posle zadnjeg prijateljskog duela sa Radničkim.

Link to comment
Share on other sites

Auuu u problemima si u napadu imaš samo 2 špica ali mislim da su i jedan i drugi vrlo kvalitetni nadam se da ćeš nastaviti u dobrom ritmu srećna dalje :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

http://www.dodaj.rs/f/1B/YZ/3w4Xlcn/3/1952.png

 

Hvala svima koji prate i čitaju redovno.

:) Kraj je na kraju bio srećan zahvaljujući mom odličnom osećaju za transfere. Đoković je dao jedan jedini gol i to protiv Vojvodine pred sam kraj meča a taj meč sam igrao u skroz kombinovanom sastavu jer mi je zapao između dvomeča za C. zvezdom u kupu. Nažalost priča u kupu nije imala srećan kraj zbog moje tvrdoglavosti. Prvi meč izvedem malo kombinovani tim i odmorim najbolje igrače zbog kartona i dobijem taj meč nekako sa 1:0 u revanšu izgubim sa 2:0 jer sam još više iskombinovao tim i ovako ga oslabio bez Moralesa i Masilele koji su povređeni bili već duži period. Nadam se da će sledeća sezona biti bolja nego ova mada ni ova nije bila loša. Sada nastavak priče, posle ovog abdejta kasnije će verovatno biti još jedan i to je kraj druge sezone e onda krećemo sa trećom. :)

 


 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/b/bd/TV_Avala_logo.svg/200px-TV_Avala_logo.svg.png

 

BOJATOVIĆ, MILINKOVIĆ I PETROVIĆ ZA UBEDLJIVU POBEDU I PRVO (DRUGO) MESTO

 

http://www.feyenoord.nl/content/contentimages/seizoen0910/rechthoek/20090626_ignjatovic_01_rh.jpg

 

Stadion: Stadion FK Partizan, Beograd

Gledalaca: 23.080

Rezultat i strelci: Partizan - Crvena zvezda 3:0 (Bojatović 25, Milinković 32, Petrović pen 66)

 

Da je neko rekao Milovanoviću da će ovako demolirati Crvenu zvezdu i preoteti prvo mesto na ovakav način ne bi verovao ni on sam verovatno. Partizanu niko nije davao nikakve šanse da će osvojiti titulu posle prvog kiksa na startu kada je protiv BASK-a vodio 2:0 a izgubio sa 2:3 na kraju ali onda Partizan ostvaruje četiri pobede za redom dok je zvezda u međuvremenu kiksnula na dva mesta i Partizanu je se opet otvorila šansa da preuzme prvo mesto po prvi put ove sezone.

 

Crvena zvezda je prva ozbiljnije pripretila, Šabalala u 5 minutu šutira preko gola za nekih 10-tak cm. Milinković u 6 minutu iz slobodnog udarca šutira za malo pored leve stative. U 24 minutu Partizan dolazi do 1:0 zahvaljujući kombinaciji Babović - Bojatović. Babović sa nekih 30 metara šalje loptu sa nekih 35 metara po zemlji i nju omašuje Mihajlović a Bojatović dolazi do nje i izleće u situaciju 1 na 1 sa Stamenkovićem i postiže gol za veliku radost crno-belih navijača. U 29 minutu Babović dobija jednu loptu u na 7-8 metara u kazneni i šutira ali je to bilo previše iskosa i Stamenković lagano brani. U 32 minutu  Partizan pre svega zahvaljujući Vukiću i Milinkoviću dolazi u prednost od 2:0. Vukić koji sjajno menja Moralesa dodaje iz okreta Milinkoviću u kazneni prostor i izlazi u situaciju 1 na 1 sa Stamenkovićem ali postiže gol. Milinković i ako je bio dosta iskosa zadržao je smirenost i šutirao pod prečku a tu je Stamenković bio nemoćan. U 45 minutu Bojatović ulazi u kazneni i šutira ali lopta odlazi pored gola. U 66 minutu Ignjatović je srušen od jednog fudbalera Crvene zvezde u pokušaju da skoči i šutira glavom i sudija pokazuje na jedanaesterac. Petrović je naravno uzeo tu loptu jel nema Moralesa i bio precizan, golman je pokušao da ometa Petrovića ali Petrović je golmana poslao u levu a loptu u desnu stranu. U 71 minutu Kaluđerović šutira sa 16 metara iskosa ali lopta pogađa spoljni deo mreže. U 87 minutu Reljić natrčava na jednu loptu i sa nekih 25-26 metara šutira ali lopta odlazi samo pored gola. To je ujedno bila i zadnja opasnija situacija pred golom nekog tima a jedini šut u okvir gola je bio još u 30 minutu kada je sa preko 30 metara Koroman traljavo šutirao po zemlji.

 

- Kakva utakmica, kakav osećaj još ne mogu da dođem sebi. Pobedili smo rivala na veoma ubedljiv način i sada smo mi ti od kojih sve zavisi. Daleko od toga da je još sve gotovo, mi do kraja imamo još Rad, Vojvodinu i OFK od težih rivala a tu je i po nas uvek neugodno Smederevo kojem ove sezone ne ide i samo se nadam da će ekipa zadržati smirenost koju je imala do ovog kola. Mi se nismo predavali ni posle poraza od sjajnog BASK-a koji zahvaljujući boljem međusobnog skora je sada ispred nas dok je Crvena zvezda tek treća - prokomentarisao je Milovanović i onda otišao da slavi sa igračima i navijačima ovu veliku pobedu.

 

Robert Prosinečki za razliku od Slobodana Milovanovića nije bio raspoložen.

 

- Šta ima da komentarišem? Ovo je sramotna igra koju su prikazali igrači Crvene zvezde i tu nema šta da se komentariše - rekao je Prosinečki, a zatim otišao u svlačionicu vidno nervozan.

 

Partizan: Aleksić, Savić, Ignjatović, Marković, Masilela, Petrović (od 87 min. Žuka), Fejsa, Babović, Vukić (od 68 min. Saša Ilić), Milinković (od 78 min. Tomić), Bojatović.

 

Crvena zvezda: Stamenković, Nyom, Mihajlović, Milošević, Tošić, Sinđić (od 68 min. Reljić), Holzhauser, Krnjinac (od 51 min. Liščević), Koroman, Šabalala (od 73 min. Jeremić), Kaluđerović.

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/80/RTS1.png

 

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 0:1, OFK BEOGRAD - METALAC 0:3

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/1/13/Kup_Srbije.JPG/190px-Kup_Srbije.JPG

 

 

Partizan je pobedio Crvenu zvezdu bez svoja četiri najbolja igrača ove sezone. Povređene Moralesa i Masilele te igrače koji su ostali na klupi zbog opasnosti od žutih kartona Milinković i Babović. Za razliku od Partizana Crvena zvezda je nastupila u najjačem sastavu. Stamenković, Nyom, Mihajlović, Vilotić, Tošić, Alempijević, Sinđić, Krnjinac, Koroman, Šabalala i Kaluđerović. U drugih 45 minuta u igru su ušli Borha (Krnjinac), Cvetković (Nyom) i Ivanović (Sinđić). Za Partizan su igrali Aleksić, Savić (kao desni bek), Marković, Ignjatović, Lazevski, Petrović, Fejsa, Tomić, Vukić, Bogunović i Bojatović. U drugih 45 minuta u igru su ušli Saša Ilić (Petrović), Stevanović (Lazevski) i Komazec (Bojatović).

 

Za razliku od meča koji je igran pre 10 dana Partizan danas nije imao toliku dominaciju ali je opet pobedio. Jedini gol na utakmici postigao je Nikola Komazec samo 4 minuta nakon što je ušao u igru. Ilić je poslao loptu Bogunoviću u kazneni, Bogunović je prešao jednog igrača Crvene zvezde i asistirao ka Komazecu koji je naleteo na tu loptu i zakucao je u mrežu Crvene zvezde za 1:0 što će se na kraju ispostaviti kao konačan rezultat ovog meča.

 

Trener Partizana Slobodan Milovanović bio je zadovoljan igrom svog tima ali je isto tako rekao i da je ovo tek prvo poluvreme. Robert Prosinečki je samo rekao da ovo još nije gotovo i da će njegov tim dati sve od sebe da slavi u revanšu i da prođe u finale jel im je to verovatno jedina šansa za neki trofej ove sezone.

 

Sudija meča Boško Jovanetić imao je pune ruke posla. Crvena zvezda je napravila 16 faulova i žute kartone su dobili Krnjinac, Sinđić, Šabalala i Koroman koji je kasnije dobio i drugi žuti tačnije crveni pa je zvezda od 38 minuta igrala sa igračem manje. Partizanovi igrači napravili su 12 faulova i dobili svega dva žuta kartona. Požuteli kod crno-belih su Marković i Ignjatović.

 

 

Metalac koji ove sezone želi da se vrati u Srpsko najelitnije društvo je napravio veliko iznenađenje u prvom meču polu finala kupa. Savladan je Superligaš OFK Beograd sa čak 0:3. OFK Beograd je imao igru, napadao je ali lopta nije htela u gol dok je Metalac slobodno možemo reći koristio svoje šanse i na kraju može se i to reći po oceni mnogih stručnjaka ne i zasluženo pobedio.

 

Metalac u prednost dolazi već u 8 minutu. Tnibar odvažno sa nekih 18-19 metara šutira pod prečku za prednost od 0:1. U 49 minutu Naglić pokreće sjajnu kontru i dodaje loptu do Tnibara koji izlazi u situaciju 1 na 1 sa golmanom ali ne šutira već dodaje Nenadiću koji šutira u nebranjeni gol za prednost od 0:2. Konačan rezultat ovog meča postavlja Tnibar koji je postigao time svoj drugi gol na ovoj utakmici. Kovačević izvodi slobodan udarac poprilično iskosa a Tnibar i Kirovski kreću u isto vreme na tu loptu ali je Tnibar bio brži i glavom je zakucao za veoma ubedljivih 0:3.

 

Revanš mečevi polu finala kupa igraju se za 7 dana kada će domaćini biti Partizan odnosno Metalac.

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/80/RTS1.png

 

ZVEZDA PREOKRETOM DO FINALA, METALAC IZDRŽAO U REVANŠU

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/1/13/Kup_Srbije.JPG/190px-Kup_Srbije.JPG

 

 

Crvena zvezda je nekako dala dva gola Partizanu i tako prošla u finale nacionalnog kupa. Tačnije jedan gol pošto je prvi gol bio autogol Ignjatovića. Partizan uprkos tome što je opet igrao bez najboljih igrača bio je bolji od Crvene zvezde ali to nije nije bilo dovoljno za finale. Crvena zvezda je i ovaj meč odigrala ispod svog nivoa ali ovaj put sreća je bila uz njih. Ono što je zanimljivo jeste da je Crvena zvezda na četiri ovogodišnja derbija u okvir gola Partizana šutnula svega sedam puta!

 

Partizan je igrao u sastavu Aleksić, Savić, Marković, Ignjatović, Lazevski, Petrović, Fejsa, Tomić, Vukić, Milinković, Komazec. U drugom poluvremenu su ušli Babović (Tomić), Bogunović (Vukić) i Bogunović (Komazec). Crvena zvezda je i ovaj meč igrala u najjačem mogućem sastavu. Za zvezdu su igrali Stamenković, Nyom, Mihajlović, Vilotić, Tošić, Alempijević, Krnjinac, Holzhauser, Borha, Šabalala i Kaluđerović. U drugom poluvremenu u igru su ušli Reljić (Borha), Jeremić (Šabalala) i Ivanović (Holzhauser). Za igrača meča logično je proglašen Reljić koji je samo posle 8 minuta od kada je ušao u igru postigao gol za 0:2.

 

Crvena zvezda u prednost dolazi u 72 minutu posle slobodnog udarca koji je izveo Šabalala a Ignjatović u želji da izbije loptu šalje je u sopstveni gol. Gol za pobedu i finale postiže Reljić nakon ispucavanja Stamenkovića a zatim i skoka Kaluđerovića i dobrog spuštanja lopte glavom ka Reljiću koji nadmudruje Ignjatovića, tačnije ga zaobilazi i zatim istrčava u situaciju 1 na 1 protiv Aleksića ali izlazi kao pobednik. Aleksić je bio apsolutno nemoćan u ovoj situaciji tako da ako je bio junak prvenstvenog derbija Ignjatović postaje tragičar  polu finalnog revanša u kupu. Ovo je ujedno prva pobeda Roberta Prosinečkog nad Slobodanom Milovanovićem u njihovom sedmom međusobnom duelu kao trenera Partizana i Crvene zvezde.

 

Milovanović nije izgledao posle meča kao da je nervozan.

 

- Sreća pa se u Ligu Šampiona ne ide preko nacionalnog kupa - kratko je prokomentarisao Milovanović.

 

Prosinečki je zato bio jako zadovoljan što je i pokazao.

 

- Prezadovoljan sam. Pokazali smo naše pravo lice i pobedili sasvim zasluženo.

 

Na tvrdnju da je Partizan i sa kombinovanim timom bio bolji od Crvene zvezde i bez tri najbolja igrača ove sezone (Babović ušao kada je se jurio rezultat) Prosinečki je odgovorio:

 

- Najvažniji je rezultat po šta smo mi i došli. Još se nadamo da možemo nešto uraditi u ligi i da će Partizan kiksnuti negde a sada razmišljamo o finalu sa Metalcom (verovatno) jel želimo da osvojimo trofej ove sezone pa makar i kup.

 

 

Metalac je izdržao u revanšu i odbranio tri gola ralzike iz prvog meča. OFK Beograd nije imao dominaciju u ovom meču kao u prvom te je to verovatno i razlog što je se ovaj meč završio rezultatom 1:1 i što je Metaac prošao u finale kupa. Metalac je imao posed lopte (61%), pokušavao preko krila da napada i stvara kontra napade što im je i uspevalo donekle. OFK Beograd je za razliku od Metalca čekao svoju šansu, nisu stvarali presing na rivala i pustili su dodavanja na sredini terena što im je se na kraju i osvetilo.

 

OFK Beograd dolazi u prednost u 60 minutu preko Stevana Markovića. Popović izvodi skraćeni korner i na prvu stativu šalje loptu a tamo je se našao Stevan Marković koji pogađa gol za 0:1 i tračak nade. Samo 30 minuta je OFK Beograd imao da da još dva gola za produžetke. Ipak kraj njihovim nadanjima je bio u 81 minutu kada je Lukić poslao strašnu loptu napred u stilu velikih majstora ove igre i Vladimir Savićević je došao do te lopte (i bila je namenjena njemu) i izašao u situaciju 1 na 1 sa golmanom OFK Beograda i pogodio za 1:1 što će se ispostaviti i kao konačan rezultat ove utakmice.

 

Finale između Metalca i Crvene zvezde igra se na stadionu FK Crvena zvezda 2 maja sa početkom u 20 časova. Kao oficijalni domaćin voidće se Metalac i ako se utakmica igra na stadionu Crvene zvezde.

Link to comment
Share on other sites

Aaaaaa vidim uzeo si ignjatovica kao ja :D

Pa jbg nije on nesto ja sam ga uzeo zbog manjka stopera a i savic mi bio povredjen 8 meseci tako da mi je on jedino hteo da dodje :D

Ali dobro bar si ih srusio u derbiju  :wink:

Link to comment
Share on other sites

http://www.dodaj.rs/f/1B/YZ/3w4Xlcn/3/1952.png

 


 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/b/bd/TV_Avala_logo.svg/200px-TV_Avala_logo.svg.png

 

NEREŠENO SA SPARTAKOM ZA KRAJ SEZONE

 

http://sport.blic.rs/data/images/2010-01-03/1588_milos-bogunovic01-reuter-marko-djurica_f.jpg?ver=1262514911

 

 

Fudbaleri Partizana odigrali su zadnji meč u JSL ove sezone. Možda i pod utiskom da su već osvojili titulu kolo pred kraja a da i ako imaju samo tri boda više od zvezde u slučaju bodovnog poravnanja bi opet bili prvi zahvaljujući boljem skoru u međusobnim duelima (nerešen i pobeda).

 

Partizan je u prednost od 0:1 došao u 11 minutu zahvaljujući pre svega Đokoviću, Vukiću i Bogunoviću. Đoković je sjajno ostavio loptu Vukiću a Vukić u stilu Ronaldinja asistirao ka Bogunoviću koji nije čekao da bliže priđe golmanu već je odmah šutirao i ako je to bilo dosta iskosa. Spartak izjednačuje u 47 minutu utakmice zahvaljujući kombinaciji Atiaba - Torbica. Atiaba sam i neometan ulazi u kazneni ipak, on nije želeo da pokuša nešto više da uradi već je dodao loptu ka Torbici koji je naleteo u nju i zakucao loptu pod prečku golmana Aleksića. U 61 minutu Partizan dolazi ponovo u prednost, ovaj put zahvaljujući perfektno izvedenom korneru Babića. Babić je izveo korner na drugu stativu a najviše je skočio štoper Ignjatović koji u zadnje vreme dobija sve više šansi da igra od strane Milovanovića. U 67 minutu Partizan dolazi do prednosti od 1:3. Stevanović dobija jednu loptu na desnom boku i zatim prelazi 60-tak metara i šalje loptu u kazneni po zemlji a tamo je se našao Bogunović koji je lagano prosledio loptu u skoro nebranjenu mrežu Subotičana. Ipak, kada su svi mislili da je gotovo domaćini se vraća kao recimo Smederevo prošle sezone samo što je Smederevo tada pobedio sa 4:3 a gubili su 1:3. Na dve sjajne lopte iz kornera na peterac Mišana i Bratića naleteli su Crnoglavac i Bokić i tako svom timu doneli nerešen rezultat.

 

Partizan je na ovom meču nastupio u malo izmenjenom sastavu u odnosu na prošle mečeve. Milovanović je hteo da pruži šansu igračima koji nisu previše igrali u toku sezone. Za Partizan su danas igrali Aleksić, Stevanović, Ignjatović, Marković (Miljković), Savić, Žuka, Smiljanić, Babić, Vukić (Saša Ilić), Bogunović i Đoković (Bojatović).

 

http://img.sportal.rs/images/logo.gif

 

JSL, TPLS i LAV KUP: SEZONSKE NAGRADE

 

http://sportbloger.com/wp-content/uploads/2010/04/jelen-super-liga-grb.jpg

 

Posle završetka još jedne sezone zajednica Superligaša je podelila nagrade najboljima. Fer plej nagradu je osvojila ekipa Radničkog iz Sombora iza njih se nalaze ekipe Čukaričkog i Crvene zvezde. Gol sezone je postigao Duško Radosavljević iz BSK Borče (odličan šut iz daljine, gol dat protiv Rada), drugi gol sezone je gol Žuke iz Partizana (šut iz okreta sa oko 30 metara protiv Jagodine), Žuka je i prošle sezone imao svoj gol u izboru za gol sezone ali je tada bio prvi. I treće mesto u izboru za gol sezone zauzeo je Filip Kasalica iz Kulskog Hajduka (sa oko 30 metara poprilično iskosa od gola golmana Spartaka, jako lep gol). Menadžer sezone je Blagoje Paunović iz BASK-a (776 poena) ispred Slobodana Milovanovića iz Partizana (637 poena) i Miljojka Gošića iz Jagodine (637 poena). Po menadžerima igrač sezone je Aleksandar Nosković iz BASK-a, Nikola Simić i Aleksandar Popović iz OFK Beograda. Nosković je dobio 42 glasa, Simić 36 a Popović svega 19. Za igrača sezone izabran je Partizanov igrač Stefan Babović (24 utakmice, 8 golova, 11 asistencija) ispred Noskovića iz BASK-a (26 utakmica, 8 golova i 6 asistencija) i Andrije Kaluđerovića iz Crvene zvezde (23 utakmice, 15 golova, 3 asistencije). Za sudiju sezone proglašen je opet Slobodan Veselinović ispred Milorada Mažića koji je drugi isto bio i prošle sezone i Igora Paunovića koji je treći. U tim sezone uvrštena su svega dva fudbalera Partizana a čak pet zvezdinih. U prvih 11 su Kirovski (OFK), Nyom (C. zvezda), Tošić (C. zvezda), Vilotić (C. zvezda), Kosorić (Rad), Babović (Partizan), Nosković (BASK), Popović (OFK), Krnjinac (C. zvezda), Kaluđerović (C. zvezda), Vejd (OFK). Na klupi se nalaze Aleksić (Partizan), Perović (Čukarički), Simić (OFK), Oumaru (Vojvodina), Pavićević (Sloboda), Dembele (Vojvodina) i Perić (Spartak). Za najboljeg mladog ove sezone u JSL proglašen je fudbaler zvezde Vešović, drugi je fudbaler Borca Knežević a treći fudbaler Čukaričkog Krčmarević. I za kraj najbolji strelac lige je po drugi put zaredom Kaluđerović iz Crvene zvezde sa 15 golova ispred fudbalera Slobode Pavićevića sa 14 i fudbalera OFK Beograda na pozajmici iz Lila Omar Vejd koji takođe ima 14 postignutih golova.

 

U Telekom Prvoj Ligi Srbije su takođe podeljene nagrade. Menadžer sezone je Radmilo Jovanović (Zemun) ispred Igora Tufegdžića (Sloga) i Milana Budisavljevića (Banat). Igrač sezone je Pavel Ćizik iz Mladog radnika ispred Nikole Nešića iz Sloge i Predraga Jovinića iz Banata. Najbolji strelci TPLS su Drinić iz Sloge i Radničkog (Obrenovac) sa po 16 golova, treći je Onyilo iz Javora koji je dao 14 golova. U timu sezone se nalaze Čampar, Stević, Ćizik, Nastasić, Jošović, Stošković, Nešić, Vučetić, Avramović, Drinić, Stanojlović (prvi tim), Mišić, Tatomirović, Jerinić, Cvetković, Jeremić, Vuković i Miličić (rezerve). Da podsetimo promociju u Jelen Super Ligu ove sezone izborili su Banat i Zemun koji u viši rang ušao samo zahvaljujući boljem međusobnom skoru.

 

U Lav Kupu Srbije koji su ove godine osvojili igrači Crvene zvezde pobedom u rezervnom sastavu protiv Metalca sa čak 4:1 takođe su podeljene nagrade. Najbolji igrač nacionalnog kupa ove sezone je Slobodan Simović iz Spartak Zlatibor vode (1 utakmica, 1 gol i 2 asistencije) a najbolji strelac nacionalnog kupa ove sezone je Vladimir Georgijev iz Voždovca (3 meča, 5 golova).

 

Pored nagrada u Jelen Super Ligi, Telekom Prvoj Ligi Srbije, Lav Kupu Srbije dodeljena je danas nagrada i za najboljeg Srpskog trenera u prethodnih godinu dana. Nagrada je dodeljena Ljupku Petroviću iz Zagrebačke Lokomotive. Da podsetimo da se za nešto više od šest meseci bira i najbolji igrač po novinarima i Fudbalskom savezu Srbija a da je favorit u obe konkurencija osvajač zadnje dve takve nagrade Miloš Krasić.

Link to comment
Share on other sites

Lepo, pratim od pocetka al ne komentarisem. Moze ss Vojvodine (squad) ?

 

Hvala. Naravno da može. Prve sezone je Vojvodina bila 5 a druge 10, mediji za ovu sezonu predviđaju 5 poziciju. Trenutni trener je Miroslav Đukić.

 

http://imagetitan.net/image-11A1_4DC2C865.jpg

Link to comment
Share on other sites

Čestitke za titulu, nadam se, da češ sledeče sezone revanširati i kup! U LŠ očigledno su se protivnici dobro spremili na tebe, ali ipak dobar otpor.  :thumbup:

 

Vrlo lepa crno-bela pozadina.  :dada

Link to comment
Share on other sites

http://www.dodaj.rs/f/1B/YZ/3w4Xlcn/3/1952.png

 


 

http://www.mondo.rs/v2/images/logo-mondo.png

 

MAKEDA I STOJILJKOVIĆ ZA JAČI PARTIZAN

 

http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/01379/federico_macheda2_1379505c.jpg

 

Milovanović je još jednom održao obećanje. Posle zadnje dve jako neizvesne sezone u prvenstvima odlučio je da reši taj problem u napadu koji ih muči još od odlaska Klea. Partizan je za ovu sezonu doveo dva jako kvalitetna igrača u napadu. Radi se o Federiku Makedi koji je pozajmljen od strane Mančester Junajteda na godinu dana uz obeštećenje od 300k eura i Nikola Stojiljković kojeg je Marselj poslao na kaljenje iz razloga što je Partizan od skoro postao njihova filijala i ovo je velika prilika da se mladi igrači afirmišu u Partizanu.

 

Makedi će Partizan biti treći klub u zadnje tri sezone gde dolazi na kaljenje iz Mančester Junajteda. Prvo je igrao za Sampdoriu i na 39 utakmica dao 14 golova i upisao 2 asistencije. Posle Sampdorije bio je u Rendžersu u kom je bio mnogo bolji, na 31 utakmici dao je 19 golova i upisao 1 asistenciju. Nikola Stojiljković i ono što je zanimljivo za njega jeste da je svoju karijeru počeo u omladincima Niškog Radničkog, zatim prelazi u Partizanove omladince ali samo posle godinu dana prelazi u omladince C. zvezde gde takođe ostaje samo godinu dana i onda prelazi u Rad za koji je odigrao tokom dve sezone i dve utakmice za prvi tim. Potom pre dve sezone za 900k prelazi u Marselj i na 2 zvanične utakmice koje je odigrao nije zadovoljio čelnike kluba i oni ga pošalju na dvogodišnju pozajmicu u Ajačio. Za te dve sezone u Ajačiu odigrao je 83 utakmice, postigao 41 gol i upisao 13 asistencija. Stojiljković je kratko za oficijalni sajt Marselja rekao da se nada da će Partizan biti odskočna daska za budućnost.

 

Pored Makede i Stojiljkovića Partizan su pojačala još dva igrača. Prvi od njih je Damjen Luis kojeg je u Partizan poslao Mančester Siti kome je Partizan takođe filijala za mlade igrače. Ali, za razliku od Stojiljkovića Luis će morati da igra za Partizan u ligi b timova a eventualnu šansu će dobiti u nekom od kup mečeva. Zadnje Partizanovo pojačanje je golman Aleksandar Radosavljević koji je plaćen samo 300k i doveden je da bude zamena u slučaju suspenzije ili nedaj bože povrede prvog čuvara mreže Branimira Aleksića. Partizan će pored ovih pojačanja biti znatno pojačan i igračima iz mlađih kategorija koji su prethodnih godina skupljali iskustvo u ligi b timova ili na pozajmicama u niželigašima. Darko Brašanac (bio na pozajmicama u Leće-u i BASK-u i igrao ključne uloge u tim timovima), Nenad Lukić (igrao za Teleoptik i Partizan u ligi b timova) i Matija Nastasić (bio na pozajmicama u Banatu i Teleoptiku i igrao zapaženu ulogu u tim ekipama) će od predstojeće sezone konkurisati za mesto u prvih 11. Konačan zaključak je da je Partizan opet daleko ispred ostalih, predsednik FK Partizan Dragan Đurić je saopštio da klub daje Slobodanu Milovanoviću 20 miliona za transfere a on je u ovom prelaznom roku potrošio samo 600k.

 

- Zadovoljan sam kako je odrađen ovaj prleazni rok. Makeda je doveden za ubojitiji napad, Stojiljković će mu biti zamena a Radosavljević će dobijati šansu u kup mečevima. Luis će svoju šansu tražiti preko našeg b tima, tačnije lige b timova u kojem se takmiči naš b tim - završio je Milovanović.

 

Za razliku od dolazaka, odlazaka je opet bilo dosa više. Ovog leta klub je napustilo čak devet igrača. Aleksandar Slepčević koji nije zadovoljio trenera ekipe do 19 godina Dušana Trbojevića sporazumno je raskinuo ugovor. U Bežaniju koja je Partizanova filijala otišao je na kaljenje Aleksandar Đoković dok je Radenko Kamberović otišao da pokuša da izbori mesto u ekipi za sledeću sezonu. U Teleoptik koji je takođe Partizanova filijala otišao je Dominik Ozbolt na kaljenje. Pored ovih igrača na pozajmice su još otišli i Rajko Brežančić (Liteks, 40k) i Radiša Ilić (Havr, 26k). Što se tiče transfera Partizan je dobio preko 2 miliona, Marko Nikolić je prešao u Radnički iz Sombora uz obeštećenje od 100k eura, Lazara Markovića koji je prešao u Valensiju uz obeštećenje od 950k eura i Ljubomira Fejsu koji je prešao u Wislu uz obeštećenje od 1.3 miliona eura. Za odlazak Fejse je navedeno obrazloženje iz kluba a to je da Fejsa nije vredan plate koju je tražio a plata koju je tražio je preko 9k i klub nije imao nameru da mu da toliku platu a kako je ostalo samo godinu dana do isteka ugovora Fejsa je prodan u prvi tim koji je poslao malo bolju ponudu.

 

http://img.sportal.rs/images/logo.gif

 

GOTOVE PRIPREME

 

http://blog.turntablelab.com/macheda_1.jpg

 

Petostruki šampion Srbije Partizan danas je završio pripreme za novu sezonu pobedivši ekipu Puteva iz Zaječara sa 0:6. Pre ove priajteljske utakmice odigrana je samo još jedna prijateljska utakmica i to protiv ekipe iz Valjeva Krušik 04 a rezultat je bio identičan kao u ovom susretu sa Putevima - dakle 0:6.

 

Da će Makeda biti veliko pojačanje Partizanu u ovoj sezoni moglo je se videti i po ove dve prijateljske utakmice sa Putevima i Krušikom 04, na te dve utakmice Makeda je dao tri gola, dva Krušiku 04 i jedan ekipi Puteva. Pored Makede koji je dao dva gola u prvoj pripremnoj utakmici protiv Krušika 04 po gol su dali Morales, Babović, Tomić i Lazevski. U drugoj pripremnoj utakmici protiv Puteva pored pomenutog Makede koji je dao jedan gol po jedan gol su takođe dali i Lukić, Savić, Tomić, Marković i jedan gol je delo štopera Puteva Veselinovića koji je postigao autogol.

 

- Veoma sam zadovoljan kako je obavljen ovaj pripremni period. Na dve utakmice dato je 12 golova, svi igrači su dobili šansu a nama sada ostaje da se u naredne četiri utakmice u kvalifikacijama za Ligu Šampiona pripremimo još bolje za start nove sezone. Ujedno te četiri utakmice će nam biti dobra prilika da isprobamo još neke kombinacije i da damo šansu igračima koji neće puno igrati u narednoj sezoni. Takođe tokom ovih priprema uvežbavali smo da igramo pored ove naše formacije i formaciju kada jurimo rezultat odnosno formaciju kada igramo u evropi gde sigurno se nećemo otvoriti previše protiv jačih ekipa od nas - završio je Milovanović sa iznošenjem utisaka posle zadnje prijateljske utakmice pred start nove sezone.

 

http://centrala1.securesites.net/images2009/logo_2011.png

 

IZVRŠENA PROZIVKA ZA NOVU SEZONU

 

 

Trener fudbalera Partizana Slobodan Milovanović danas je u SRC Zemunelo izvršio prozivku za predstojeću sezonu. Slobodan Milovanović je prozvao imena 26 fudbalera koji će u narednoj sezoni biti u kombinaciji za prvih 18 i još 18 imena igrača koji će probati preko rezervi i lige b timova da se nametnu treneru crno-belih Slobodanu Milovanoviću.

 

Slobodan Milovanović u narednoj sezoni računa na golmane Branimira Aleksića i Aleksandra Radosavljevića, igrače zadnje linije Stefana Savića, Žarka Markovića, Aleksandra Ignjatovića, Matiju Nastasića, Aleksandra Miljkovića, Sinišu Stevanovića, Peter Masilelu i Aleksandra Lazevskog, zatim igrače sredine terena Žuku, Milana Smiljanića, Radosava Petrovića, Nemanju Tomića, Dejana Babića, Marka Milinkovića, Nenada Lukića, Darka Brašanca, Stefana Babovića, Pedra Moralesa, Zvonimira Vukića, Miloša Bogunovića i napadače Federika Makedu, Vojislava Bojatovića, Nikolu Komazeca i Nikolu Stojiljkovića.

 

Kroz rezerve i ligu b timova u predstojećoj sezoni Slobodanu Milovanoviću pokušaće da se nametnu golmani Aleksandar Micović i Jovan Tomić, igrači zadnje linije Dragomir Levajac, Marko Stanovčić, Nebojša Gavrilović, Jovica Lukić, Matija Petrović, Marko Marković i Nenad Adamović, igrači sredine terena Jovan Cvijetković, Vojkan Miljković, Nikola Aksentijević, Stefan Prelić, Srđan Mulćan, Saša Ilić, Damjen Luis, Marko Divjak i napadač Marko Obradović.

Link to comment
Share on other sites

Nisam dugo citao ovu pricu sve sam odlagao a  bogami i sakupilo se..Pojacanja kao i uvek vrhunska nastavljas sa odlicnim igracima a pogotovi sa ovim zadnjim prelaznim rokom..Makedaaa  :cast: :cast: :cast: :cast: Nemogu da verujem da si od onakve zvezde izgubio u Kupu ali sta ces..Jel valja Ignjatovic planiram da ga dovedem u Zvezdu  :D

Link to comment
Share on other sites

Nisam dugo citao ovu pricu sve sam odlagao a  bogami i sakupilo se..Pojacanja kao i uvek vrhunska nastavljas sa odlicnim igracima a pogotovi sa ovim zadnjim prelaznim rokom..Makedaaa  :cast: :cast: :cast: :cast: Nemogu da verujem da si od onakve zvezde izgubio u Kupu ali sta ces..Jel valja Ignjatovic planiram da ga dovedem u Zvezdu  :D

 

Ne znam kako će tebi igrati Ignjatović ako ga dovedeš ali meni se sviđa kako igra. Dobar igrač za našu ligu. Ja ti preporučujem da pogledaš Žarka Markovića, ja sam ga kupio još prve sezone. :) Makeda je dobar, samo se nadam da će mi Ferguson izaći u susret i ustupiti ga na još godinu dana. :) Stojiljković me je po malo razočarao i nadam se samo da je ovo period adaptacije. Omladinci su dobri, Nastasić pogotovo (njega baš forsiram), Lukić je bio dobar ali je se sada povredio a Brašanac je solidan.

 

Ne mogu, da verujem, da si doveo Machedu.  :cast: Svaka čast za transfere, potrošio si samo 3% budžeta.  :respekt:

 

Hvala što redovno pratiš. :)

 

Abdejt će verovatno biti tokom noći. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |