Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Diskusija


Ling^2
 Share

Recommended Posts

Ako otpustim igraca, jel vrednos njegova ide meni u budzet?

Ja licno mislim, da bez priliva novca ovo ne moze da funkcionise. Ako mi npr. Nastasicu skoci CA cime da ga potpisem? Bez nikakvog prihoda ce ovo brzo da propadne.

Kako da drzava dunkcionise bez uvoza i izvoza? Vodi se tim primerom i videces da ovo nema budicnost, ja cu odmah da bankrotiram, trebao si to ranije da spomenes.

Ako Nastasicu skoci CA, a ti nemas dovoljno novca da ga zadrzis, onda imas dvije opcije:

A) Da ga se rijesis

B )Da se rijesis nekog drugog igraca.

 

Cilj citavog projekta jeste da svi imate izbalansirane timove. Da budete podjednaki. Ne da jedan bude uvijek prvi.

 

Ovo je izoliran slucaj koji nema veze sa profitabilnim organizacijama. Iz tog slucaja niko ne moze da bankrotira. Svi su uvijek na nuli. Balansiraj tim, poradi na taktici, na tendencijama svoj asistetna koji ce voditi tvoj tim. Mnogo je zanimljivije nego vidjeti u jednom timu Ronalda, Messija, Bale-a i ostale 180+ igrace. Plate se obracunavaju na kraju sezone, tako da nije vazno da li ce Nastasic u sredini sezone dobiti povecanje CA. On ce ti biti u timu citavu tu sezonu, a na kraju sezone odluci da li je vrijedan da ga zadrzis ili ne.

Link to comment
Share on other sites

Pa to me i najvise brine, cime da ga potpisem na kraju sezone. I nisi mi odgovorio, ako otpustim igraca, njegova CA vrednos da tako kazem, jel ide u budzet?

Nisam gore naveo da zelim da profitiram, nego da prezivim ;) a tu je ogromna razlika :D

Link to comment
Share on other sites

Pa to me i najvise brine, cime da ga potpisem na kraju sezone. I nisi mi odgovorio, ako otpustim igraca, njegova CA vrednos da tako kazem, jel ide u budzet?

Nisam gore naveo da zelim da profitiram, nego da prezivim ;) a tu je ogromna razlika :D

Naravno da ti se vraca njegova plata. Tj. ne vraca ti se, nego ti se pravi mjesta u budzetu u iznosu plate koju je on imao.

Tvoje razmisljanje se na to svodi, da dobijes vise novca od drugog i da tako stvoris bolji tim. Nece tako moci. Ovo cu pokusati da uradim sto postenije mogu, da prema svima bude fer i da svako na pocetku sezone ima sansu da osvoji titulu.

 

Kruno, svi ce igraci biti isti.

 

UC, provjericu sve budzete veceras i bice pravilo da niko sebi vise ne pise igrace. Samo se zbunjujemo medjusobno.

 

Pato, zaboravi tu zabranu sto ti je Dedo stavio. Nema nikakve zabrane niti ce za bilo koga biti zabrana.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pogresno si protimacio moje postove, nema svrhe vise pisati o tome.

 

Radicu sa onim sto imam, trebao si to na vreme da spomenes, da nema priliva novca.

 

Jos jednom da ponovim. Trazice se 8 do 10 ljudi. Igrace se 4 puta u sezoni u jednoj ligi koju cemo napraviti. Svaki klub ce imati isti budzet. Na kraju svake sezone, bas zbog toga sto imate isti budzet, nije vazno kako ste zavrsili u ligi, imate jednake sanse kao i prethodni pobjednik da osvojite ligu. Ali taj budzet nece biti bas tako prost. Taj budzet ce u stvari biti buzet za plate. Princip ce biti jednostavan. Plata ce se mjeriti prema CA igraca.

 

Q: Zanimljivo. Mozes li mi jos malo objasniti na koji nacin ce plate djelovati?

A: Mogu. Recimo da imate Ronalda i Messija, jedina dva igraca u igri sa preko 190CA. Logicno je da ce oni biti najskuplji. Sljedeci igraci su koji imaju od 180 do 189 CA. Pa od 170 do 179CA. Shvatate, ja se nadam. Dakle, necete moci imati citav tim pun igraca od preko 190CA. Moracete strateski da razmisljate.

 

Q: Aha, a sta je sa ugovorima igraca?

A: Jednostavno. Uvijek i svake sezone potpisujete novi ugovor sa svojim igracima. Ukoliko igrac zadrzi svoj CA u okviru postojece plate ( znaci ostane izmedju 180 i 189CA) onda se njemu automatski daje novi ugovor, osim ako vi ne kazete drugacije ( ne zelite novi ugovor za njega, zelite ga otpustiti da mi oslobodili novac za dovodjenje nekoga drugoga)

Link to comment
Share on other sites

Imam, Ventusa. Nemoj da njega trazim da ucestvuje u ovome. Cekacu ga 10 dana. De stices da odradis igrace, imaces jos sigurno tri-cetiri dana. Vidjecu kasnije da odradim da birate 3 igraca od jednom ako ne mozete stici jednog po jednog. Snacemo se nekako, ne brini.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I da, ja bih poništio Juliana Draxlera jer se ja i Dejan nismo najbolje sporazumjeli. Trebao je uzeti dva igrača, prvo Cavanija, pa Williana, a ko ne njih onda Draxler. A on je uzeo njega bez obzira na to što je uzeo Cavanija i Williana. Nadam se da ćete mi uvažiti ovo ;)

Link to comment
Share on other sites

Nema logike, zašto sam ona uzimao neke igrače kojima je recimo CA manji (140) da bi ih poslije morao odbaciti jer neću imat za plaće? Nema logike

Ima logike. Imas jedan skup koji ima X vrijednost. Ne mozes preci vrijednost tog skupa, tj. ne mozes izaci iz granica istog. Pazi, 22 igraca nisu puno, u sezoni ce biti sigurno 5-6 povreda kod svakoga. To moze da odluci prvaka, broj igraca. Cilj nije nikada bio da imate najbolje igrace, vec da najbolje balansirate tim. Mislim da sam to barem 5-6 puta do sada ponovio. Prosjek CA po igracu je PREKO 170. Koliko igraca u igri ima koji imaju PA preko 170? Neces nikoga morati odbaciti ukoliko imas dovoljno novca za plate. Razmisljaj strateski, gledaj ako neko nekoga otpusti a tebi treba i neces imati nikakvih problema.

 

Ne vidim zasto pravite problem oko ovoga. Ne vidim gdje je problem.

 

I da, ja bih poništio Juliana Draxlera jer se ja i Dejan nismo najbolje sporazumjeli. Trebao je uzeti dva igrača, prvo Cavanija, pa Williana, a ko ne njih onda Draxler. A on je uzeo njega bez obzira na to što je uzeo Cavanija i Williana. Nadam se da ćete mi uvažiti ovo ;)

 

Nadji mi razgovor izmedju tebe i Dejana, daj mi SS dogovora pa cemo da vidimo sta i kako. Naravno ako Dejan ovo potvrdi (tvoju pricu) ponistice se Draxler.

Link to comment
Share on other sites

Ne, ja sam možda njemu krivo objasnio, tj. trebalo je biti da uzme dva igrača jer ja ću tada spavati, i stavio sam mu četiri jer ako netko prije njega uzme recimo Cavanija, da onda uzme Williana i Thiaga. Ako netko prije njega uzme i Cavanija i Williana, onda da uzme Thiaga i Draxlera. Naravno da nisam htio uzeti trojicu ofanzivnih kad već u ekipi imam 4-5 takvih, što će mi? xD

Link to comment
Share on other sites

Moćna ti je ekipa, ja svaki dan testiram preko .dbc-a.

Bayern je ubjedljivo najjači, Real i Chelsea približno tu negdje, Liverpool, Inter, Dortmund i Barcelona nešto slabiji, Milan najslabiji, ali i najmlađi.

 

Različit broj igrača je problem, meni trebaju još tri da završim top 18 i onda dodajem dodatne zamjene.

Drugi najmlađi klub, a relativno jak. Nakon par godina ima da dominiram.

 

ter Stegen/Leali

 

Hummels---Papadopoulos--Mangala

Azpilicueta----------------------------------------------- Schmelzer

Kroos/Pogba

Eriksen/Verratti

Rodriguez/Zaha------------------------------------------------------Neymar

van Persie/Werner

Link to comment
Share on other sites

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |