Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Zanima me (treba mi pomoć)


Dino151
 Share

Recommended Posts

Kombinacija kluba u kreditu, velikih bonusa i dovođenja igrača na rate klub vodi u crveno. Na kraju sezone se sa osvojenim trofejima i nagradama to stanje izbalansira, ali vrlo brzo ponovo počinje bilježenje gubitaka. Držati finansije pod kontrolom i balans u plusu na početku karijere (prvih par sezona) je jedan od većih izazova FM-a jer direktno utiče na čitav sistem vođenja i održavanja kluba.

Link to comment
Share on other sites

Meni je to uvijek uspjevalo za rukom jer znam kada treba stati sa dovođenjem igrača. Naravno sve je lakše kada si u Engleskoj ili Njemačkoj i imaš nagrade na kraju sezone. Moji klubovi su uglavnom kroz tri sezone rich, a ako su slabiji onda su secure.

Link to comment
Share on other sites

Igrao sam sa PSV tri sezone, nikad mi nije crashala igrica. A sad počnem sa Nicom, odradim pripreme i igra crashuje. Pa počnem još jednom sa Mainzom i radi tamo negde do 3. kola Bundeslige pa onda opet crashuje? Zna ko šta da radim?

Link to comment
Share on other sites

Da. Jesam pa je radilo normalno (dva puta sam igro, prvi put PSV 3 sezone a drugi put 4 sezone sa Freiburgom). Nikada nisam imao problema, a sad od jednom s kime god da krenem crash kad odigram pripreme..

Link to comment
Share on other sites

Kao prvo, veliki pozdrav Menadžer zaljubljenicima! :-)

 

Okej, ljudi, sve i svašta sam pokušao, ali mi treba profesionalna pomoć: igram FM12 i stigao sam već fino i uspešno igram, ali pojavio mi se problem: došlo vreme youth intake-a i lepo mi dođe brutalan talenat od napadača, ja k'o vo navrem i odmah ga sign-ujem, ali posle nekog vremena, kada dođe izveštaj asistenta za prijavu igrača, on mi duplira tog igrača. Ne bi to bio problem, ono, fazon, imam dva super zajebana igrača, ali problem je u tome što ga Menadžer prepozaje kao jednog igrača, ali i dva različita profila. Ne mogu da ga koristim u prvom timu, jer sam odmah hteo da ga gurnem u vatru, jer kada hoću da ga prijavim za meč, on mi traži da mu dam broj na dresu, a pošto ga prepoznaje kao dva igrača, moram da dam dva broja na dresu, a pošto je to jedan igrač, ne može da ima dva broja na dresu. Mogu reći da sam malo poludeo, pomagajte kako god možete!

 

Zahvalan unapred!

Link to comment
Share on other sites

prošle godine isto fm 12 kad sam igrao s vardarom makedonsku ligu imao sam igrača kojeg sam posudio u drugi klub i ista stvar tj. bio je i tamo i ovdje. kad sam ga vratio sa posudbe (recall) kod mene je bio ko i svi drugi normalni igrači, a u tom klubu je još uvijek bio na posudbi... također se radilo o regenu. očito bug. otpustio sam ga i zaboravio na to...

Link to comment
Share on other sites

Ma, 'de da ga otpustim, bre, čovek je Tito po potencijalu!

Linže, evo slike, pa vidite je l' mere tu nešto da se učni.

http://www.dodaj.rs/f/3G/Wn/3CvFcoLw/1.pnghttp://www.dodaj.rs/f/25/q0/G0WY60c/2.pnghttp://www.dodaj.rs/f/2F/Nz/43Tptse8/3.pnghttp://www.dodaj.rs/f/3Z/VW/3drQ09QY/4.pnghttp://www.dodaj.rs/f/3O/N3/1LsiOxV5/5.png

Link to comment
Share on other sites

Moze li se na ovom FMu mijenjati datum/dan odigravanja utakmica?

Imam uzasan raspored utakmica kad prođem u grupnu fazu LP, a BiH Premijer Liga nagomilana tekmama u jesenjem dijelu + kup + LP ...

Cini mi se da je na proslom/proslim moglo ...

Link to comment
Share on other sites

cao

imam jedno pitanje jel se utakmica prvenstvena moze odloziti, situacija je sledeca 25.04 igram sa totenhemom u LE , zatim 28.04 igram sa Sarajevom prvenstvena, 30.04. sa osijekom, a 02.05 opet revans totenhemom , sto je u 7 dana 4 utakmice nije normalno ?

Link to comment
Share on other sites

Ne može se ništa odgoditi osim ako utakmica ne pada na isti dan (domaća takmičenja i Europa) pa onda FM automatski prebaci domaće utakmice na neki drugi termin.

Da možete tražiti odgodu, ne.

onda je ono bag jer nema sanse da imam 4 tekme za sedam dana

Link to comment
Share on other sites

cao

imam jedno pitanje jel se utakmica prvenstvena moze odloziti, situacija je sledeca 25.04 igram sa totenhemom u LE , zatim 28.04 igram sa Sarajevom prvenstvena, 30.04. sa osijekom, a 02.05 opet revans totenhemom , sto je u 7 dana 4 utakmice nije normalno ?

 

To bi trebala biti jedna od novina u FMu je ne znam kako uspiju tako izvesti kada ni u RL nema toliko tekmi u jednom tjednu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |