Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Kako vam ide? (13)


Debeli Ronaldo

Recommended Posts

I ja mogu, da potvrdim to gore. Inače igra sama u trenutnoj situaciji dozvoljava, da je dosta lakše pobediti velike klubove, nego one male. Manager, koji je pobedio Bayern sa 5-0 zaslužuje čestitke, jer znam, da on zna pobeđivati i velike i male. (ovde bi stavio smileyje, ali ne rade). To vam priča trener, koji je sa Partizanom u dve sezone ispao u 1. kolu Lav kupa, a u trečoj se u istoj fazi jedva spasio protiv Jasenice 1911 i ostvario "istorijski uspeh", pobedom od 4:3. A prošle sezone pobedio je recimo Napoli 5:2, Anderlecht 2:0 i Marseille 3:0.

 

EDIT: I ove sezone Man Utd sa 1:0. Možda sam u čitavi karijeri (2.5 godine) 2-3 puta pobedio ovakvim rezultatom bilo koga...

Edited by ales_pfc
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Krenuli smo.

 

 

Dvoumio sam se između Dinama i Bayerna,Dinamo je ipak nešto posebno i čekam onu pravu inspiraciju,dok sa Bayernom bi bilo na silu igranje i silovanje protivnika na putu do krova Europe i svijeta.

 

 

Na kraju prelomio sinoć i vratio se na demo save sa Malmeom,ide vrlo solidno,dok ne bude neki dark skin neću se pretjerano mučiti sa igrom.

Drugi sam 11 kola prije kraja,prvi je osrednja družina iz Norrkopinga,imaju dva boda prednosti.

Daniel Larsson cepa cijelu ligu,nešto kao Hysen u prošlom serijalu,ali mu ističe ugovor na kraju sezone.

 

Sviđa mi se:

Ekstra mlada momčad predvođena sa Pekalskim(mojim korektorom i moj Pirlo,prosjek negdje oko 90% točnih dodavanja po utakmici)

Drugi mladići tipa Nilsona,Redžepia,Pontusa Janssona,Therna,Hamada,to su momci koji već sada ili će već iduće sezone nositi igru Malmea.

Također,ali zar par godina će nastupiti i par novih talenata Helander,Kronn,Naziri,Piotr Johansson,i ostali..

 

Što se tiče transfera doveo sam na početku Tinnerholma,malo slabiji nego Vrsaljko,ali za to puno jeftiniji,ajmo reći novi Mattias Johansson,sada sam doveo (30.8.2012),Budianskog i Odiaha,čisto da popunim ovosezonski kadar.

 

Iskusni igrači tipa Daniel Andersson,pa taj Larsson,Ricardinho,Concha,pa i rezerve tipa Friberg,Azinović daju veliku širinu u izboru kadra.

...

Nadam se naravno dvostrukoj kruni,a SS-ovi valjda budu nakon kraja sezone.

Do tada,ćemo se čuti.

xD

 

Volim se ovako raspisati više nego stavljati SS-ove,jer mislim da je zanimlivije i kvaltitenije čitati tekst nego samo ubaciti par slika,ali dobro..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Moja iskustva sa Skandinavcima su obostrano dobra,znači od Norveške sam igrao sa Moldeom,prije sa Stabekom,Valerengom,Rosenborgom.. Danas gdje sam bio manager Midjllanda,Norsjellanda,OB,AB-a.. Do Švedske gdje sam igrao sa Malmeom,Goteborgom,Halmstadom,Helsingborgom itd.

Meni je osobno veliki užitak igrati te lige,pratiti razvoj igrača tipa Andreasa Landgrena,kao primjer,koji je kao kapetan Helsa,igrao sa Larssonom,i prešao u Udinese sa nekih 20-tak godina. Koje "favoriziranje" Skandinavaca počelo je od 2009 mislim,nisam siguran od generacije 87'86',kada su igrali na prvenstvu do 23 godine. Znači generacija Ole Toivonena,Berga,Dahlina,Emira Johanssona,Bjansmira,Elma,Wernblooma,i ostalih sada da ne nabrajam ostale.

 

Mogu za sebe reći da sam sigurno veliki poznavatelj makar u FM krugovima što se tiče tog dijela Europe,mislim da mi nećete loše primiti ako koji klub ne napišem točno jer kao što ne znate,ne baratam njihovim jezicima,a bogami ne posebno ni njemačkim.

 

Što se tiče mog sejva,dvoumim se između one-season-karriera,gdje je cilj u što manjem roku osvojiti sve,odnosno prvenstvo-kup-super kup ako ga ima.

 

Ili možda neke duge karijera gdje je cilj sastaviti što bolju momčad,ali to čuvam za neki drugi klub,također iz Skandinavije,gdje ću možda početi i karijeru.

 

Što se tiče prijedloga- Finska ima par zanimljivih klubova,nisam puno preletavao sve zemlje i promjene,Jaro,ili IFK M,sada ne znam ime,uglavnom ekipa sastavljena od internacionalaca.

Island- Breiobaik,opet krivo vjerovatno napisano,ali klub je proizveo Sigurssona,i još par igrača da sada ne čačkam po wikipediji.

Švedska,možda Djugarden ili Helsinborg,u ovom prvom je glavna zvijezda Sjollund,možda ga se netko sjeća kada je igrao u Liverpoolu,strašan talent je bio,također klub ima još par zanimlivih igrača,koje ti neću otkrivati.

Hels stvara jednu novu generaciju,sa Kraftom,Ohlanderom,Baffom,Hanssenom,Uronenom,sve dečki od 20-tak godina + razarač Djordić,i vremešni Erik Edman,bivši igrač Sundelanda ako se ne varam ili Wigana.

Što se tiče Norveške,svakako Tromso,ili Brann,ovi prvi imaju strašnu ekipu,sa Karom,Jensseon,Drageom,Johanssenom,Lundom itd

Drugi imaju strašnog mladog poachera,neću ti otkivati ime za početak,a imaju i par strašnih afronogotaša koji razaraju u toj ligi.

Uživaj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Osljepio sam. Od 10h igram FM.. jaoo :D Nego:

 

Dobrodosli u ludnicu zvanu PSG.

E da, PSG ce mi biti prvi klub u ovom serijalu. Cisto da se upoznam sa FM13 i sa novim igracima. Full verzija je mnogo bolja od Dema, cak i nema toliko bugova u match engine-u, 1-2 po svakoj utakmici. Na stranu i to sto protivnici uvijek izgledaju kao Barcelona sa dodavanjima na prvu, uzivam u FM13 ^_^

Evo slika prijateljskih utakmica, uvijek povedem, pa padnem u drugom poluvremenu. Pripisacu to neiskustvu mladjih igraca i nedovoljnoj koheziji izmedju istih.

http://i.imgur.com/F4UN0.png

 

Mislim da sam smorio evrpsku javnost sa svojim izjavama koga sve zelim da dovedem. Neka, i treba tako da se igra. Da nisam, ne bi pola ovih igraca doveo. Seik mi je dao samo 50 miliona za dovodjene, i moja prva zelja je bila igranje sa dva Ball winning mida u centru, dakle, hocu da budem possession whore ( ili vam Barcelona). A to se i trazi od mene. Da imam veliki posjed lopte. Druga stvar jeste da igram napadacki, da igram sa tri napadaca i da dajem dosta golova. A imam i solidne napadace za to. Sem Meneza, ne moze vrata da pogodi. Nego, ovako izgledaju moji transferi:

http://i.imgur.com/Fg6C8.png

Htio sam dovesti Fellainija, Nainggolana, Sandra i Svena Bendera. Sa svima sam se dogovorio, ali je ipak Lars Bender bolji od njih, bar u onoj ulozi kojoj meni treba. Nisam mnogo ni potrosio, zar ne :D

 

Evo kako mi izgledaju taktike:

http://i.imgur.com/1FoN3.png

http://i.imgur.com/ki8ut.png

(s tim sto sam Bodmera prebacio na poziciju AMC-a, i sada igram kao Shakhtar, sa 3 AMC-a)

http://i.imgur.com/3mgBP.png

 

Evo i igraca, recite ko vam se svidja :)

Adryan

Doria

Lars Bender

Bocchetti

Wellington Nem

 

Cak sam uspio i da Ibrakadabru ukljucim u igru, sve je bolji i bolji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

slicnu taktiku koristim i ja,samo umjesto dva bmw,ja imam jedan bbm i bwm i advance playmaker (ako igram protiv jacih,onda stavim defanzivni)..a od ofanzivnih AM (a) i T (a)..

 

inace,svidaju mi se transferi, Doria mi se bori za prvo mjestu u Dinamu, nisi pogrijesio s njim..Adryan je zamjenio Sammira..

pratim ;)

Link to comment
Share on other sites

Bas namjerno ne zelim da igram sa krilima. Klasicna 4-3-3, gdje Ibrahimovic ima ulogu lazne 9, a Lavezzi i drugi napadac cesto mjenjaju mjesta te sa krilnih pozicija ulaze u napad. Inace posjed lopte je 65+, jedva cekam kad tu stane i Bender, nema niko da prodje :D

Mada nesto razmisljam da ovu drugu taktiku cesce koristim. Bojim se da ako budem igrao sa 3 napadaca da nece svako moci igrati i da ce biti puno nezadovoljnih.

Link to comment
Share on other sites

Ne kontam sta ce ti Bocchetti na beku kad je klasican stoper.Napadaca imas dosta:Ibra,Lavezzi,Menez,Nem,Gameiro,Hoarau,Ongenda.

Imas svoj stil igre,nema se sta komentirati.Samo,formacije su ti prerazlicite pa ti u svakoj nekoliko igraca izvisi(nema za njih nikakvo mjesto na terenu).To rijesi,najbolje prodajom dosta igraca i malo priblizi taktike.Sretno :)

Link to comment
Share on other sites

Dino, hvala na opseznom opisu stanja u jacim skandinavskim klubovima, svakako ce puno pomoci pri odabiru kluba ;D

Evo ling da stanem na tvoju stranu sto se tice taktike, opcenito volim gledati na karijerama kad ljudi (uspjesno) kemijaju s taktikama, ostavlja dojam da nije sve u propisanim sablonama. Samo nastavi! ;)

 

 

Završite stih- Malmo je.........................

 

Kopenhagenov izgubljeni brat?

Edited by Tuljan-P
Link to comment
Share on other sites

ne ide mi nikako drugu sezonu s dinamom ne uspijevam osvojiti ligu.nevjerovatno..taktiku nikako pogodit.igraci igraju koda se prvi put susrecu s lopotom.najvise me zivcira neznam dali je to bug ili nije.protivnicki igrac ima loptu,moj je igrac pored njega i umjesto da mu pokusa uzet loptu on gleda u njega i nista ne pokusava..strasno me to zivicira.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |