Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Općenite diskusije


Ling^2
 Share

Recommended Posts

Igram sada sa Portom,treca sezona igram 4 1 2 2 1

Malo mi dosadila ta formacija,pa da isprobam nesto drugo..

Stavim 4-4-2 sa AMR-AML koji su AP attack (James-Hulk)

I u napadu Poacher Poacher(Fierro-Niang)

TI: Control-Fluid,More direct,Press more,More Cauties,Default,,Stick to position,More Disciplined...

Korneri-Default

Protiv ekipe kao sto su Benfica,Braga,Vit.Guimares itd itd dobijam sa 3-4:0,ali kako ce se to preneti protiv jacih ekipa kao sto su Bayern,Barca itd itd ?

Link to comment
Share on other sites

Ne znam,nikad nisam igrao ni ja takvo,idem mi ono do jaja,Hulk i James kad mi igraju AP obojica imaju bas dosta asistencija i golova,da ne pricam za napadace koji jebu sve po spisku,sta mislis da stavim AMR hulk IF attack i James Winger po levoj ? Opet ce biti isti ucinak..

Do sad sam igrao 4 1 2 2 1 sa DM Support MC BWM i AP Support desno IF levo Winger i u napadu Fierro,al sada imam dva extra napadaca i mozda dodje Wilfried...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

ima nedostataka... znaci ti igras sa kratkim pasovima siroku igru i spor tempo, razmisli malo kako bi ta taktika uopste izgledala, loptu bi s jedne strane na drugu prenosili pola sata, ne ide... smanji razliku izmedju tempa i sirine, ili jednostavno ostavi oboje na default... man marking + ukljuceni kontra napadi, hmm... ili iskljuci kontra napade, ili stavi zonal marking, a samim tim bi morao da stavis closing down na default, ili cak stand off more, izuzev ako imas izrazito brze dc... sto se rola tice, ja bih fierru stavio poacher jer je jedini napadac, ne znam bas kako dlf funkcionise kao usamljeni napadac, karu na bwm, imas vec kovacica na ap, ne trebaju ti dva playmakera, igras sa kracim pasovima i default creative freedom... kovacicu na pi stavi passing jedan klik ispred direct... doriu stavi na cover, a bekove slobodno stavi na support... i jos, jednog wingera stavi na attack, a na support ostavi onog sa vecim crossingom

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

stavi creative freedom more discipline i drill croses za falcaa...ja bi marking ostavio na default :) tempo povećaj imaš brze igrače koji su dobri u passingu

Edited by ZakNik
Link to comment
Share on other sites

Stavi krilima na Attack i bekovima na Support...jednog braniča na BPD-Defend,a drugog na Limited defender-Cover....nikako ti ne ide rigid i more expressive,stavi Style na Fluid i ostavi ovo na expressive ili ostavi Style na rigid,a drugo promjeni na More Disciplined,sve u zavisnosti hoćeš li da igrači više slušaju tebe ili da im daš automatski više slobode na terenu...

 

Crosses stavi na default jer će ti u slučaju drill loptu dobivati recimo samo Falcao,a kod Float suprotno krilo,stavi na default da svi šukaju golove ako ide ubačaj i stavi kao što je ZakNik rekao tempo na više,jako sporo ti igraju i protivnik ima vremena za postavit se...također možeš staviti golmanu Sweeper Keeper rolu jer ti je obrana visoko i široko što u ovom tvom slučaju nije dobro...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

igram sa chelsea evo taktika je samo jedna 4 5 1 izgleda ovako http://upload.slike....slike/DG4p9.png

contol fluid doma to izgleda jako dobro, a u gostima se zna desii da izgubimo ili remiziramo protiv puno slabijih momcadi jel to zato jer nemam jos jednu taktiku. kad igram u gostima ista taktika mentalitet counter ili defensive i rigid? jel se to i vama desava

 

atributi edena kako pogledat koliki su bili prije nego je napredovao? mislim na ove di su kvacice http://upload.slike.com/slike/RckdA.png

Edited by nito24
Link to comment
Share on other sites

ne ja pobjeđujem di god igram u većini svojih 13 sezona koje sam odigrao u većini slučajeva...trening ti je tu manje bitan možda da probaš pomjeniti team instr. ili formaciju...stavi attack. momvents i ne kužim zašto sa timom poput chelsea igraj defensive ili counter taktiku igraj standard ili control i u gostima i probaj umjesto AM staviti za AMC advance playmaker attack...

Link to comment
Share on other sites

ocu pazi ovo datum 19 05 http://upload.slike....slike/7mMPN.png --------- http://upload.slike....slike/ed41c.png pazi cijene igrace u niti deset dana a jel znas za ovo sta sam pitao za atribute? di pogledat

ne može pogledati koliki su mu bili prije ako se već razvijo probaj ubuduće zapamtit kad ti rastu ocjene :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |