Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

go gunners


matijas19
 Share

Recommended Posts

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sve je bliže ! ! !

 

http://www.dodaj.rs/f/2s/Gz/GWNDAQi/42416350arsenal416.jpg

ovako je to bilo prije dugih 7 godina,hoće li se trofej vratiti u Arsenal??!

 

 

- Još jedan mjesec je za nama. Ekipa Arsenala je u ovome mjesecu odradila fantastičan posao i sve su bliže podizanju trofeja najbolje Engleske momčaadi. Kao i u prethodna 2 mjeseca,tako i u ovom,upitali smo za mišljenje glavnog menadžera topnika Dennisa Bergkampa,što on kaže na protekli mjesec,kako je zadovoljan sa razvojem situacije,te o svim novostima iz ekipe Arsenala pročitajte u sljedećem intervjuu.

 

1. 4 utakmice u martu 4 pobjede. Morate biti zadovoljni ili ipak imate nekih zamjerki?

Dennis Bergkamp: Zamjerke,hmmm,nemam ih. Kako da ih imam kada su moji dečki odradili sve ono što sam ja od njih tražio i ispunili smo sve zacrtane ciljeve što se tiče ovog mjeseca. Kada kažem zacrtane ciljeve,tu sam mislio na prolazak u četvrtfinale lige prvaka,prolazak u polufinale FA kupa,te 2 pobjede u premier ligi,sve to je ispunjeno,tako da zamjerki nemam.

 

2. Može li nešto više o utakmicama,prije svega o onoj sa Milanom?

DB: Za otvorenje mjeseca smo imali teško gostovanje,gradski derbi i za nas uvijek neugodnu ekipu West Hama,moji dečki su odradili tu utakmicu na najvišem nivou,ostvarili smo pobjedu od 2:0,iako sam se ja pribojavao te utakmice,budući da su nam nakon toga slijedile 2 mnogo bitnije utakmice,ona sa Crystal Palaceom u četvrtfinalu kupa,te ona sa Milanom u osmini finala lige prvaka. Kao što sam rekao nakon toga je slijedilo četvrtfinale FA kupa,Crystal Palace,utakmica koju smo morali dobiti i dobili smo je,rezultatom 3:1,što nas je odvelo u polufinale ovog natjecanja,a zatim Milan,iskusna ekipa došla je na Emirates sa namjerom da nam uzvrati za poraz na njihovom terenu,počeli su agresivno,sa velikim pritiskom od prve minute,ali na njihovu žalost,mi smo odigrali jednu sjajnu kontru već u 2.minuti i poveli sa 1:0,iako sam ja znao da je to još daleko od gotovoga,moja ekipa se malo opustila,što je rezultiralo penalom u 13.minutu za ekipu Milana,koji je na našu sreću Zlatan Ibrahimović promašio,to nas je razbudilo te smo u 2.poluvremenu povisili rezultat na 2:0 i poslije toga lagano priveli utakmicu kraju. Jedna velika pobjeda za moje mlade momke,pokazali su da mogu izbaciti i najveće ekipe. Za kraj mjeseca nam je dolazio Blackburn,ekipa sa nezdravom atmosferom u timu,ali ekipa koja nije imala šta da izgubi na našem terenu,dugo smo se patili sa njima,ali na našu sreću imamo sjajne individualce,te se uvijek netko od njih ukaže,ovaj puta je to bio Andrey Arshavin koji je zabio gol za 1:0,rezultat koji je ostao do kraja,te smo tako završili mjesec sa 4 pobjede u 4 utakmice,sa gol razlikom 8:1.

 

odigrane utakmice u martu:

- West Ham-Arsenal 0:2

- Arsenal-Crystal Palace 3:1 četvrtfinale FA kupa

- Arsenal-A.C. Milan 2:0 osminafinala lige prvaka

- Arsenal-Blackburn 1:0

 

3. Stim rezultatima ste pobjegli pratiteljima u premier ligi,izborili četvrtfinale lige prvaka te polufinale FA kupa. Jeste li zadovoljni ždrijebom?

DB: Najprije za premier ligu,tu sam prezadovoljan,pobjegli smo prvim pratiteljima na velikih 11 bodova,što je za 8 kola prije kraja,stvarno veliki razmak i ukoliko sve bude uredu,nema razloga da na kraju sezone slavimo titulu. Što se tiče FA kupa,u polufinale su došle stvarno 4 jako dobre ekipe,nama je ždrijeb dodjelio Liverpool,sa kojim ove godine imamo negativan skor,poraz i neriješeno,dakle moramo da budemo bolji nego u tim duelima da bi uspjeli ući u finale FA kupa. U ligi prvaka ždrijeb nas opet nije mazio,ponovno smo dobili jaku ekipu,prošlogodišnjeg pobjednika lige prvaka ,ekipu Intera,bilo je tu mnogo lakših protivnika,a mi smo dobili možda i najtežeg,neželim sa ovim reći da smo se već predali i da smo potpisali naše ispadanje,baš naprotiv,ova moja mlada ekipa je već sada spremna za velike stvari i idemo na Inter uzdignute glave i bez imalo straha.

 

- tabela Engleske premier lige nakon 30.kola

- raspored polufinala FA kupa

- rezultati svih utakmica lige prvaka u osminifinala

- raspored četvrtfinala lige prvaka

 

 

4. Nije vam drago što se suočavate sa svojim bivšim klubom,ipak ste tamo proveli 2 godine svoje karijere.

DB: Zbog čega da mi bude drago,odnosno zbog koga??! Ja od tamo nepamtim ništa dobro,tamo nepostoji nijedan čovjek kojega ja pamtim po dobrome i najradije bi te 2 godine svoje karijere izbrisao. Ustvari,ima nešto čega se rado sjećeam iz te 2 godine,rado se sjetim onoga dana kad su me pozvali na razgovor i rekli mi da su se dogovorili sa Arsenalom i da mogu da idem ako želim,nisam razmišljao ni sekunde i nikada nisam niti ću ikada požaliti zbog te odluke.

 

http://www.dodaj.rs/f/1x/p4/ctR1f5R/bergkamp-inter.jpg

Bergkamp iz vremena dok je nosio dres Milanskog Intera,narednog protivnika Arsenala u ligi prvaka..

 

 

5. Imamo nekoliko pitanja naših vjernih čitatelja,za ovaj mjesec imamo čak 4 pitanja.

Krenimo redom:

- POSLEDNJI BOEM pita,donedavno ste radili kao trener u omladinskim kategorijama Ajaxa,mislite li da postoji tamo igrač koji ima potencijal da bi igrao u Arsenalu?

DB: Ajax je u svijetu poznat kao dobar rasadnik talenata u zadnje vrijeme i ne proizvode tako mnogo igrača kao što je to bilo u moje igračko doba,ali i u ovome trenutku postoji nekoliko zanimljivih igrača u timu Ajaxa,recimo 17-godišnji Ouasim Bouy,zatim nasljednik velikog Alvara Recobe,21-godišnji Nicolas Lodeiro,veliki Danski talenat 19-godišnji Christian Eriksen,potom Srbski krilni napadač 22-godišnji Miralem Sulejmani,itd... Sve su to igrači na koje treba obratiti pažnju i tko zna,možda će jedan od njih i zaigrati uskoro u Arsenalu.

 

- DEX6 pita,planirate li vratiti Arsenalove legende,tj vaše bivše suigrače u vaš stručni štab?

DB: Za sada će to teško ići,budući da svi oni sa kojima sam ja ostao u kontaktu i koji se planiraju baviti trenerskim poslom,još uvijek imaju aktivne igračke karijere,ali čim se odluče da okače kopačke o klin,vrata Arsenala su im otvorena,mogu da biraju mjesto na kojem žele raditi,sva mjesta su im slobodna,osim mojega.

 

- DZONI PADINJAK pita,planirate li odlazak iz kluba?

DB: Uhhh,sada ste me zatekli,ugovor mi ističe za nekih godinu i 3 mjeseca,nadam se da ću do tada ostati ovdje,ali nije do mene,ja ću ostati ovdje sve dok budem imao ovaj osjećaj koji sada imam,a to je da su igrači uz mene,da me poštuju i da me cijene,kada toga nestane i ja ću nestati odavde.

 

- SALE92 pita,preferirate li ofenzivni nogomet ili ipak više volite igrati na rezultat?

DB: Mislim da se na ovo pitanje najlakše može odgovoriti statistikom,a to je da je Arsenal od kako sam ja došao u klub odigrao 42 utakmice,upisao 31 pobjedu i ostvario gol razliku 89:24. Dakle moj stil je mix ovoga što ste me pitali,ofenzivan nogomet,sa većim posjedom lopte od protivnika,čvrstom odbranom i velikim rezultatom.

 

http://www.dodaj.rs/f/e/iN/eGmRJyQ/cesc-tuzan.jpg

hoće li poslije aprila biti ovako..

 

6. U sljedećem mjesecu vašu ekipu očekuju veliki izazovi prije svega tu mislimo na ligu prvaka i duel sa Interom.

DB: Sljedeći mjesec je posebno težak,budući da nas očekuje čak 8 utakmica u razmaku od 28 dana,što znači da ćemo igrati svaka 3,5 dana,a igrači su već potrošeni i umorni,vidjet ćemo kako će sve to ispasti,ali u ovome mjesecu se odlučuje mnogo toga. Igramo polufinale FA kupa sa Liverpoolom,zatim četvrtfinale lige prvaka-2 utakmice protiv Intera,te izmedu svega toga dueli u premier ligi,na domaćem terenu protiv West Bromwicha i Chelsea,dok gostujemo kod ekipa Tottenhama,Manchester Citya i Blackpoola. Stvarno jedan težak mjesec u kojem će svaki pretrčani kilometar biti bitan,svaki korner,svaki šut na gol,jednostavno ovaj će mjesec pokazati gdje smo točno.

 

http://www.dodaj.rs/f/3K/IP/BuN2nx4/cesc-sretan.jpg

..ili ipak ovako.. saznat ćemo za mjesec dana..

 

 

Što se tiče ovomjesečnih nagrada 2 su otišle u Arsenal:

- mladi igrač mjeseca Eden Hazard

- menadžer mjeseca Dennis Bergkamp

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Samo tako nastavi, ali mi je malo nerealno da Ajax prodje pored Barse i to da je pobedi u prvoj tekmi 4:2, isto to mislim i za Chelsea sa OM.

 

Imam jedan predlog vezan za utakmicu sa inter-om, da probas da odigras sa nijma na kontre i da po svaku cenu zaustavis snajdera.

 

isto po mom misljenju je da si vec osvojio EPL.

 

Srecno !

Link to comment
Share on other sites

Samo tako nastavi, ali mi je malo nerealno da Ajax prodje pored Barse i to da je pobedi u prvoj tekmi 4:2, isto to mislim i za Chelsea sa OM.

 

Imam jedan predlog vezan za utakmicu sa inter-om, da probas da odigras sa nijma na kontre i da po svaku cenu zaustavis snajdera.

 

isto po mom misljenju je da si vec osvojio EPL.

 

Srecno !

realno ili nerealno,tako se desilo,Bergkamp je bio iznimno sretan što je njegov 2.najdraži klub uspio izbaciti veliku Barcu :)

 

što se tiče ovoga savjeta za utakmicu sa Interom,uzet ću u obzir ovaj savjet i vjerovatno ga primjeniti,hvala na savjetu  :thumbup: sneijder i eto'o su im sigurno 2 najopasnija igrača,vidjet cemo kako ce to ispasti..

Svaka cast, ovi reportovi su inovativni, taman dugacki i dobri. Svidjaju mi se ovi intervjui, tu kroz neki lep nacin saznajemo rezultate, zbivanja u klubu, itd. Sve u svemu jedan od boljih prica na forumu. Srecno. :thumbup:

Super pisanje...Ma sve je dobro  :respekt:

Svaka cast na rezultatima i pisanju srecno dalje :thumbup:

hvala vam svima,trudim se ovu priču dovesti na što veći nivo,nadam se da uspjevam u tome i naravno što više u priču da uključim vas koji čitate ovu priču..

također se trudim da izvještaji sa utakmica nebudu monotoni i nebudu previše šturi-ono tipa samo rezultat i eto pobjedio sam,izgubio sam i to je to..

dakle ako imate nekih savjeta za poboljšanje ove priče ili možda nekih kritika,šta da ispravim,šta da izbacim,šta da ubacim ili nekih pitanja za Bergkampa,pišite..  :respekt:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tvoje reporte čekam. Za rezultate ti nemogu ništa reć, primio si jedan jedini gol kroz čitavih mjesec dana, neznam jel može bolje od toga.  :respekt:

Nije moj stil da komentiram a da nedam kritiku ili ne postavim pitanje, ali sada nemam ništa ni za pitati, sve si rekao kroz report.

 

Link to comment
Share on other sites

Tvoje reporte čekam. Za rezultate ti nemogu ništa reć, primio si jedan jedini gol kroz čitavih mjesec dana, neznam jel može bolje od toga.  :respekt:

Nije moj stil da komentiram a da nedam kritiku ili ne postavim pitanje, ali sada nemam ništa ni za pitati, sve si rekao kroz report.

 

 

ni ja nisam siguran da li moze bolje,za sada mi se sve poklapa,samo me neko zajebava prilikom ždrijeba -.- :)

 

Do sad nisam komentirao, ali sad moram. Fenomenalna priča i očekujem, da češ na Meazzi doživeti stoječe ovacije.  :respekt: Ne mogu,da zamislim, kako bi bilo, da naletiš još na Ajax! VAMOSS

 

prati priču pa ćeš saznati jesu li bile ovacije ili ne ;) i nadam se da ćeš ubuduće češće komentirati i sudjelovati u stvaranju ove priče

a tko zna možda se i sretnemo sa Ajaxom..

 

Link to comment
Share on other sites

Igračka križaljka za sljedeću sezonu ? ? ! !

 

Bliži se kraj aprila,dakle nismo mnogo udaljeni od kraja sezone,a poslije svakog kraja sezone otvara se novi prijelazni rok u kojem se mnogo više kupuje i prodaje u odnosu na onaj u januaru. Dakle tim povodom već sada su počele špekulacije tko odlazi iz Arsenala,a tko bi od novih igrača mogao doći. Koji bi novi igrač mogao da pojača ekipu Arsenala,na kojim mjestima je Arsenal najtanji odnosno koji igrači su nezadovoljni svojom minutažom ili kojim igračima Dennis Begkamp nije zadovoljan.

 

Najprije smo pokušali o ovome kontaktirati Bergkampa i evo što nam je rekao..

 

1. Gosp.Bergkamp,sezona se bliži kraju,možete li nam reći koji igrači odlaze iz Arsenala,a koji bi mogli doći u klub kao pojačanje?

Dennis Bergkamp: Da li je moguće da vi u ovome trenutku mene to pitate?? Ja nemogu da vjerujem,pa nas čeka odluka o cijeloj sezoni u 3 natjecanja u kojima se i dalje borimo za trofeje,a vi želite da vam ja govorim koje igrače ćemo dovesti u klub,a koje igrače ćemo otpustiti. Stvarno ste smiješni. Neznam samo šta vam je namjera..

 

2. ali gospodine Bergkamp,mi vas nismo htjeli ničim uvrijediti ili naštetiti vama i vašoj ekipi,samo smo željeli par informacija..

DB: Neznam ja šta ste vi htjeli,a šta ne. Meni ovo što ste vi sada uradili stvarno nije normalno,da li želite možda uzdrmati moju ekipu ili vas je čak poslao netko od naših konkurenata za trofeje. Za koji klub uopće navijaš??

 

3. za vas gosp.Bergkamp..za Arsenal..

DB: E,super. Ukoliko si navijač Arsenala,a vjerujem ti da jesi,ovakvu stvar nikada nećeš ponoviti. Ja znam da vi novinari živite od ekskluzive,jedva čekate da se nekom krvi napijete,ali zaboravljate da sam ja sve ovo već prošao i da je iza mene duga igračka karijera. Sada žurim na trening i oprosti,ali prenesi svojim šefu da od mene nemožeš dobiti nikakva imena. Doviđenja.

 

 

- Nismo imali sreće,ipak smo gosp.Bergkampa uhvatili nervoznog,možda je greška bila što je to bilo baš pred prvu utakmicu sa Interom u četvrfinalu lige prvaka. Ali uredu,nismo ni očekivali puno više,tako da smo se mi sami odlučili pozabaviti sa igračkom križaljkom u Arsenalu. Najprije ćemo nabrojati mjesta za koje mislimo da trebaju pojačanja,te objasniti zašto.

 

 

Desni bek: Čim je došao u klub Bergkamp je najavio da će mu oslonac ekipe činiti Bakary Sagna,tako je bilo kroz cijelu sezonu,ali ovdje se neradi o dovođenju igrača koji bi Sagnu istisnuo iz ekipe,nego njegova zamjena. Arsenal je imao sreće pa je Sagna cijelu sezonu odigrao na vrhunskom nivou i bez ijedne povrede,a šta da se on povrijedio,tko bi tada igrao na njegovoj poziciji,nakon odlaska Eboueajedino pravo rješenje je imao u mladom 20-godišnjem Craig Eastmondu,koji je odigrao samo jednu utakmicu u ligi i za tu utakmicu zaradio ocjenu 7.60,pokazao je da se na njega može računati,ali što u većim utakmicama,je li spreman za najveće podhvate,mi mislimo da nije,dakle mislimo da u klub dolazi igrač koji će biti zamjena za Sagnu. Za ovu kategoriju smo izdvojili 3 igrača za koje mislimo da bi mogli doći,naravno uzeli smo u obzir metodu dovođenja igrača u Arsenalu,dakle što mlađe to bolje.

 

http://www.dodaj.rs/f/3c/128/2OuOY09b/eastmond.jpg

još uvijek nije spreman za najveće domete..Craig Eastmond

 

 

- Davide Santon,20-godišnji defenzivni univerzalac Intera,protivnika Arsenala u četvrfinalu lige prvaka. Mislimo da je ovo prva opcija što se tiče potpore desnog beka. Jedino pitanje je koliko je Inter spreman na pregovore,budući da je baš ovaj momak u Interu označen kao nasljednik velikog Javiera Zanettia. Ukoliko Inter i odluči da ga pusti to neće biti ispod 50 miliona KM,dakle skupa opcija.

 

- Mapou Yanga Mbiwa,21-godišnji defenzivni univerzalac Montpelliera,16-plasirane ekipe Francuske 1.lige. Ove godine je odigrao 31 utakmicu,sa prosječnom ocjenom 7.00,što je zadovoljavajuće. Iako je većinu utakmica odigrao kao centralni branič,ipak je nastupio u 8 utakmica kao desni bek gdje je također odradio solidan posao. On je tip igrača koji će u defenzivi odraditi veliki dio posla,dok prema naprijed i nema neke velike kvalitete. Budući da Montpellier financijski i ne stoji baš najbolje,spreman je na prodaju svojih najboljih igrača,smatramo da bi ga pustili za nekih 30 miliona KM. Isplativa investicija.

 

- Lamine Gassama, 21-godišnji desni bek Lyona i Francuske mlade reprezentacije. Ove godine u klubu odigrao samo 10 utakmica,upisao 1 asistenciju,prosječna ocjena 6.61. Mizeran učinak,ali mizerna i minutaža,smatramo da je jako veliki talent i da ima potencijala da bude dostojna zamjena Sagni,od kojega bi mogao dosta toga naučiti,budući da su jako sličan tip igrača,što znači da je Gassama fizički jako moćan. Trenutna tržišna vrijednost mu je 6 mil KM,ali budući da je Lyon jako težak na prodaji svojih igrača,smatramo da ga nebi pustili za manje od 25-30 mil KM.

 

http://www.dodaj.rs/f/R/AU/4Vwnfjsy/santon.jpg

najbolja,ali i najskuplja opcija za zamjenu Sagni..

 

 

Centralni stoper: Dovođenje Shawcrossa u klub su do sada mnogi navijači proglasili najboljim potezom novog trenera Bergkampa,ali mi smatramo da bi uz Shawcrossa trebao da stoji netko drugi,a ne Koscielny. Iako su ekipa sa ubjedljivo najmanje primljenih golova u svim natjecanjima ove sezone,to neznači da je odbrana u Arsenala savršena. Koscielny je igrač koji nema stalnu formu,te upada u krizu jako često,te ponekada na utakmicama izgleda totalno izgubljeno i smušeno,Vermaelen nije dobio previše minuta,ali i kada ih je dobio bolje da nije,igrao je katastrofalno,u 12 utakmica prosjek 6.98 je jako loše za stopera kakvog treba Arsenal,dok na Squillacia se odavno neračuna budući da je on prestar za ukus Bergkampa. Mnogi misle kako bi uz visokog Shawcrossa bilo idealno upariti nekog manjeg i bržeg igrača,te bi tako odbrana Arsenala bila na korak do savršenstva. Mi smo našli 3 igrača koji bi mogli popuniti ovu poziciju.

 

http://www.dodaj.rs/f/3Y/I8/22I9px84/koscielny.jpg

Koscielny unatoč dobroj sezoni,od sljedeće seli na klupu..

 

 

- Daniel Carrico, 22-godišnji kapiten Sportinga i povremeni Portugalski reprezentativac. Za ovoga igrača se zanimaju mnogi veliki klubovi u europi,među njima je i Arsenal. Za stopera ima niskih 181cm,ali baš takav bi bio idealan da pokriva leđa Shawcrossu,budući da je mnogo okretniji od njega. Sporting u zadnje vrijeme vrši rasprodaju svojih najvrjednijih eksponata,tako da mislimo da će pristati prodati i Daniela i to za ne baš preveliku cijenu,negdje oko 25 mil KM,što je za ovakvog igrača jako smiješna cijena.

 

- Aleksandar Dragović, Austrijanac Srbskog podrijetla,Austijski reprezentativac i član Werder Bremena u koji je došao prije ove sezonu za skromnih 1,1 mil KM iz Bečke Austrie. Mladi stoper koji ima mnogo prostora za napredovati,predviđa mu se velika karijera,jedino je pitanje kako bi se snašao u jakoj Engleskoj ligi,ali u svakom slučaju dugotrajno rješenje na poziciji stopera. Trenutna vrijednost mu je 3,7 mil KM,tako da mislimo da bi ponuda od nekih 10 mil KM zadovoljila čelnike Werdera.

 

- Phil Jones, 19-godišnji stoper Blackburna i mlade reprezentacije Engleske. Za privikavanje na Englesku ligu nebi morao trošiti vrijeme,jedino je pitanje,kako bi reagirao na sistem igranja srijeda-subota,budući da trenutno nije standardni član Blacburna i još se nije sreo sa takvim izazovima,mnogi ga vide među 10 najvećih talenata u svijetu što se tiče pozicije stopera,još mu je + što može da igra na poziciji desnog beka te poziciji zadnjeg veznog. Blackburnova potražnja za ovim igračem iznosi negdje oko 30 mil KM.

 

http://www.dodaj.rs/f/P/WR/Zw4LDQv/aco-dragovic.jpg

hoće li nakon samo godine igranja napustiti Bremen..Aleksandar Dragovic u utakmici protiv svoje Srbije..

 

 

Napadač: Arsenal postiže mnogo golova,ali kada pogledate listu strijelaca u premier ligi među prvih 10 je samo Robin van Persie i to sa 13 golova na 9.mjestu,možda bi van Persie bio više pri vrhu da nije propustio veći dio sezone zbog raznih ozljeda,dok Carlos Vela ipak nije ta svjestka klasa da preuzme ulogu glavnog strijelca. Ukoliko znamo da Bergkamp forsira igru sa 2 špica jednim visokim koji služi za prijenos igre i za pomoć centralnim veznim igračima,te otvaranje prostora suigraču u napadu,te jednim malim,brzim,koji traži prostor da bi se ubacio u dubinu,tamo dobio loptu i postigao gol-dakle strijelac. E,Bergkampu fali upravo taj,strijelac,dakle tražimo igrača niskog rasta,za izvrsnom brzinom i završnicom. Mi imamo i za ovu skupinu 3 imena.

 

http://www.dodaj.rs/f/3v/ZO/zf3M4zE/van-persie-povrijeden.jpg

razne ozljede su dovele do toga da je odigrao samo trećinu utakmica ove sezone..

 

 

- Darwin Quintero,23-godišnji Kolumbijac na privremenom radu u Nizozemskom AZ Alkmaru,došao u klub prije tekuće sezone za mizernih 3,7 mil KM iz Santos Lagune i odmah u startu osvojio srca navijača svojim izvanrednim driblinzima i golovima. Niskog rasta,samo 165cm,pitanje je da li bi sa takvom građom uspio u Engleskoj premier ligi,mi vjerujemo da bi,te mislimo kako bi Arsenalu baš ovaj igrač savršeno odgovarao kao dodatak za napad. AZ je spreman na pregovore zbog svojih financijskih problema,očekuje se da bi za Quintera tražili između 17 i 20 mil KM.

 

- Alberto Paloschi,21-godišnji napadač čiji ugovor drže 2 kluba Milan i Parma,on nastupa za Parmu,ali će nakon ove sezone odlučiti tko od koga kupuje one drugu polovicu ugovora,ukoliko se desi da ostane u Parmi,Arsenal ima velike šanse da ga dovede u svoje redove,predviđaju mu zvjezdanu karijeru,što on za sada svojim nastupima i opravdava,naime u 11 utakmica Talijanske serie a postigao je 6 golova. Cijena mu ovisi ostaje li u Parmi ili ide u Milan,koji će htjeti mnogo više novaca za njegove usluge.

 

- Sergio Kun Aguero , 22-godišnji napadač Atletico Madrida i Argentinske reprezentacije. Igrač o kojem netreba previše trošiti riječi,predviđali su mu da će biti novi Maradona,to ipak neće uspjeti,jedino što je uspio da ga poveže sa Maradonom jest brak sa Maradoninom kćerkom,ali da će imati veliku karijeru to je gotovo pa sigurno. Njegovi golovi su donijeli do sada mnogo radosti navijačima Atl.Madrida,ali mi mislimo kako je vrijeme za odlazak,svjesni su toga i čelnici Atl.Madrida,ali oni to žele dobro unovčiti. Aguero u ugovoru ima klauzulu koja govori da u slučaju ponude od 130 mil KM može otići,ali mi mislimo da će cijena ipak biti nešto manja,za nekih 30 mil KM,što znači da bi Aguero mogao prijeći u Arsenal za 100 mil KM,što bi ga učinilo najskupljim igračem Arsenala u povijesti.

 

http://www.dodaj.rs/f/4/Cz/477ZdraH/kun.jpg

hoće li postati najskuplje plaćeni igrač u povijesti Arsenala??!

 

 

A tko odlazi??

U ovu skupinu smo ubrojili 5 igrača koji svoju iduću sezonu neće dočekati u Arsenalovu dresu,posložili smo ih po pozicijma od golmana do napadača.

Krenimo redom:

- Thomas Veramaelen,odigrao samo 12 utakmica ove sezone i to većinu u raznim kupovima,nezadovoljan on,nezadovoljan Bergkamp,tako nam se bar čini,budući da ovaj odlični stoper dobija jako malo prilike za igru. Ukoliko dođe novi stoper on odlazi sigurno.

 

- Sebastien Squillaci,30 godina,a ove sezone samo 5 utakmica,njega je Bergkamp definitivno prekrižio.

 

- Cesc Fabregas,ove sezone odigrao samo 19 utakmica,upisao 8 asistencija te 1 gol. Većinu sezone propustio zbog svojih kroničnih problema sa stopalom i zglobom. On nije nezadovoljan u Arsenalu,Bergkamp nije nezadovoljan snjim,zašto onda mislimo da ide?? Pritisak Barcelone,koji je svake sezone sve veći i veći,samo je pitanje vremena kada će se objaviti da je potpisao za svoj matični klub. Bergkamp je po dolasku u Arsenal kako je ovo igrač koji sigurno neće napustiti klub dok je on tu,dakle Bergkamp želi ovog igrača u svojoj svlačionici,a mi se pitamo A TKO NE ŽELI.

 

- Robin van Persie,mislite li vi da će van Persie mirno prihvatiti klupu u slučaju dolaska nekog igrača na njegovo mjesto,mi mislimo da neće,mišljenja smo kako će on prije odabrati odlazak iz kluba nego klupu. Hoće li Bergkamp pustiti svog miljenika,mislimo da je bolje pustiti nezadovoljnog igrača,a svjestan je toga i Bergkamp.

 

- Nicklas Bendtner,on se ove sezone uopće nije naigrao,najprije je propustio cijele pripreme i početak sezone zbog ozljede,a kada se vratio,u formi su bili van Persie,Vela,Chamakh i Babacar. Sigurno je nezadovoljan i mislimo da je ovo jedan od sigurnijih odlazaka.

 

http://www.dodaj.rs/f/J/s6/4WXtPQZ8/cesc-barca.jpg

jesu li novinarska nagađanja točna?? vraće li se u Barcu??

 

 

 

 

 

 

A što misle čitatelji??! Tko odlazi,a tko dolazi u Arsenal??! šaljite nam svoje odgovore..

Link to comment
Share on other sites

Dobar report  :thumbup:

 

Moje misljenje je da arsenalu treba samo Phil Jones u odbrani + da zadrzis Veramelen-a.

Probaj da zadrzis Cesc-a, a ako mozes dovedi Aguera.

 

Story :respekt:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jako lijep report, sviđa mi se šta situaciju sagledaš sa novinarskog stajališta.

A sad što se tiče potencijalnih pojačanja. Ovog Dragovića se kloni, ima dobre ocijene, ali pošto ima hrvatsko državljanstvo i imo sam ga u Liverpoolu u svakom sejvu ga posebno pratim, i u svakom je loš. Obrati pozornost na Mussachia iz Villarreala, dečko je zmaj.  :thumbup:

Neznam jel to namjerno, ali sviđa mi se što tražiš anonimce a ne neke isfurane igrače.

Link to comment
Share on other sites

Au dobar nastavak...Pitanje zaa Bergkamp oce li kupovati igrace :D  lol

 

hvala  :thumbup: Bergkampov odgovor ćeš dobiti u sljedećem reportu..

Dobar report  :thumbup:

 

Moje misljenje je da arsenalu treba samo Phil Jones u odbrani + da zadrzis Veramelen-a.

Probaj da zadrzis Cesc-a, a ako mozes dovedi Aguera.

 

Story :respekt:

 

 

 

to je tvoje mišljenje,ali što je točno mišljenje Bergkampa,to nezz,ovo je bio report sa novinarskim misljenjima,to su bila samo nagadanja..

 

 

Jako lijep report, sviđa mi se šta situaciju sagledaš sa novinarskog stajališta.

A sad što se tiče potencijalnih pojačanja. Ovog Dragovića se kloni, ima dobre ocijene, ali pošto ima hrvatsko državljanstvo i imo sam ga u Liverpoolu u svakom sejvu ga posebno pratim, i u svakom je loš. Obrati pozornost na Mussachia iz Villarreala, dečko je zmaj.  :thumbup:

Neznam jel to namjerno, ali sviđa mi se što tražiš anonimce a ne neke isfurane igrače.

 

kao što sam već rekao,trudim se da priču napravim što je moguće zanimljivijom.. ovo za Dragovića nemora značiti da ga Bergkamp stvarno oće,mislim znaš kakvi su novinari,samo neka se piše,isto vrijedi i za ovo za anonimce,ipak o svemu zadnju riječ ima Bergkamp,a ne novinari  :thumbup: ..  lol

 

Link to comment
Share on other sites

Gunners are the champions ! ! ! ! !

 

http://www.dodaj.rs/f/1w/FN/4HrWFs4f/arsenal-fans-celebrate.jpg

nakon 7 dugih godina čekanja,došao je i taj dan kad su navijači Arsenala mogli reći da su najbolji u Engleskoj..

 

 

- Da,gotovo je,napokon je i matematički gotovo,Arsenal je prvak,topnici na krovu Engleske. Prije sezone je malo tko davao ovoj mladoj ekipi bilo kakve šanse da će osvojiti trofej,čak su mnogi bili ubjeđeni da ova ekipa nema kvalitetu ni da bude među 4 ekipe koje idu  naredne godine u premier ligu,ali ovi mladi momci su vjerovali u sebe i to im se vratilo na najljepši mogući način,titulom Kako je došlo do toga i kako je prošao april,reći će nam nešto više gosp.prvak Dennis Bergkamp.

 

1. Najprije čestitke na osvojenoj tituli. Kakav je osjećaj biti prvak kao trener?

Dennis Bergkamp: Najprije da se zahvalim u moje ime i ime moje momčadi. Osjećaj,osjećaj je predivan,osvojiti titulu je nešto nezamislivo,bilo to kao igrač,trener,fizioterapeut,doktor ili ekonom,uvijek je osjećaj isti. Fantastičan.

 

2. Opišite nam ovaj mjesec od utakmice do utakmice,kako ste došli do titule.

DB: Početak mjeseca i nije bio obećavajući,igrali smo u gostima kod Blackpoola,očekivao sam jednu laganu pobjedu,te sam odmarao nekoliko igrača budući da nas je samo 3 dana nakon tog meča čekao Inter u ligi prvaka,pokazalo se pogrešnim moje razmišljanje te smo izgubili 2 boda,dakle odigrali smo neriješeno 1:1,ali nisam kritizirao svoje momke,budući da je i meni i njima u glavi bio Inter. Tada nam je došao Inter,utakmica života za mnoge moje momke,igrali smo pred svojom publikom,koja nam je dala dodatni motiv da pokušamo izbaciti prošlogodišnjeg pobjednika lige prvaka. Počelo je za nas dobro,igrali smo lepršavo,a dali gol iz prekida u 18.minuti,tko drugi nego Ryan Shawcross,stadion je eksplodirao,a i moje srce nije mirovalo,ali nedugo nakon našeg vodstva već u 23.minuti na scenu stupa nevjerovatni Sneijder,bomba sa nekih 30 metara,natjerala je nemoćnog Areolu da vadi loptu iz mreže,samo sam molio Boga da moji momci nepadnu sa psihom,da nastave vjerovati u sebe,što su oni i učinili,do kraja je nažalost ostalo 1:1,ali bez 3 ozlijeđena igrača van Persie,Clichy i Fabregas te suspendiranog Sagne,bolje nije moglo. Tada ponovo premier liga,na oko lagana utakmica,odmarao sam igrače za Inter,na sreću ovaj puta nismo kiksali kao protiv Blackpoola,nego smo lagano pobjedili West Bromwich na svojem terenu sa 4:0. A potom uzvrat četvrtfinala lige prvaka Inter i njihovih 74 000 navijača,doduše bilo je tu i naših oko 5000 navijača,atmosfera vrela,mislio sam da je za moje momke to ipak previše,ali sam vjerovao da možemo uspjeti,prenio sam tu vjeru na njih i uspjeli smo i to na kakav način,branili smo se cijelu utakmicu,primili gol za 1:0,nakon toga odigrali savršenu kontru za izjednačenje,a za naše vodstvo pobrinuo se ponovo nevjerovatni Ryan Shawcross,Inter je još uspio izjednačiti u 81.minuti,ali više od toga im nismo dopustili,fantastičan rezultat za polufinale lige prvaka. Ždrijeb je kasnije pokazao da igramo protiv velikog Real Madrida,dok drugi par čine Marseille-Roma. A onda 4 dana nakon Intera slijedilo je polufinale FA kupa sa Liverpoolom na prepunom Wembleyu. Bili smo iscrpljeni od utakmica sa Interom,ali nam ponos nije dao da se predamo,skupili smo snage i vjere u sebe i odlučili da želimo doći ponovo na Wembley,ali u finalu FA kupa,Liverpool je na početku stiskao,bio bolja momčad,ali ih je presjekla povreda njihovog kapetana u 35.minuti.nakon toga na terenu je postojao samo Arsenal,što smo krunisali sa 2 gola i tako upisali pobjedu od 2:0,za finale FA kupa protiv Tottenhama,još jedan fantastičan rezultat. Zatim smo se morali vratiti premier ligi,ritam je stvarno bio ubitačan,a nas su čekala 2 smrtonosna gostovanja,najprije gradski derbi kod Tottenhama koji smo pobjedili sa 2:1,najviše zahvaljujući Chamakhu,te sjajnom Rusu Arshavinu i zatim gostovanje kod Manchester Citya,najbogatije ekipe svijeta,tu smo odigrali 1:1,ali nam je i taj rezultat bio dovoljan da i matematički osiguramo titulu u premier ligi,budući da je Liverpool dan kasnije izgubio,te smo im tako pobjegli na nedostižnih 13 bodova 4 kola prije kraja. Nažalost nismo imali mnogo vremena da slavimo,zato što nas je već 3 dana nakon te utakmice čakala prva polufinalna utakmica lige prvaka,na domaćem terenu protiv Real Madrida. U utakmicu smo ušli sa strahom,kao da smo se preplašili galacticosa,navijači su to prepoznali te su počeli još jače da navijaju,možda su i oni natjerali na grešku sudca,koji je po meni neopravdano isključio Carvalha već u 43.minutu. Na poluvremenu sam dečkima rekao da budu smireni i da neidu glavom kroz zid,nego da grade napade što duže i da ćemo na taj način jedan gol sigurno zabiti,ali glavno da ga ne primimo. Tako je i bilo,2 igrača sa klupe su odlučili utakmicu,Hazard koji je asistirao,te van Persie koji je zabio gol za vrijednu pobjedu i prednost pred uzvrat,dakle pobjeda od 1:0. I za kraj mjeseca je ostao još jedan težak meč,derbi na domaćem terenu protiv Chelsea,ponovo sam odmarao mnoge igrače budući da smo samo 3 dana nakon toga igrali uzvrat poolufinala lige prvaka u Madridu. I tako izmiješana momčad je uspjela odigrati 2:2 sa Chelseam,rezultat sa kojim sam bio sretan,a i navijači također.

 

utakmice odigrane u aprilu:

- Blackpool-Arsenal 1:1

- Arsenal-Inter 1:1 1.utakmica četvrtfinala lige prvaka

- Arsenal-West Bromwich 4:0

- Inter-Arsenal 2:2 2.utakmica četvrtfinala lige prvaka

- Arsenal-Liverpool 2:0 polufinale FA kupa

- Tottenham-Arsenal 1:2

- Manchester City-Arsenal 1:1 osvojena premier liga nakon ovoga kola

- Arsenal-Real Madrid 1:0 1.utakmica polufinala lige prvaka

- Chelsea-Arsenal 2:2

 

 

3. 9 utakmica u razmaku od 28 dana,mislite li da je previše?

DB: Sigurno da je previše,ali što mi tu možemo,ništa,to je sve na ljudima iz UEFE,koji moraju dobro razmisliti o smanjenju broja utakmica,na koji način da to urade,ja neznam,da znam bio bih predsjednik UEFE,a ne trener Arsenala.

 

4. Neočekivano ste prošli u polufinale lige prvaka,možete li i do finala? Možete li odbraniti prednost od 1:0?

DB: Real Madrid je stvarno jedna fantastična momčad,sastavljena od fantastičnih igrača. Mi smo imali sreću što im je u prvoj utakmici isključen igrač već u 43.minuti,dok su na utakmicu već doputovali bez povrijeđenog Cristiana Ronalda,koji je ubjedljivo najbolji igrač na svijetu u ovom trenutku,mislim i nadam se da on neće biti spreman za uzvrat,isto tako mi smo ostali bez Clichya,Vermaelena i Arshavina za uzvrat u Madridu,ali zato imamo njihove zamjene,u koje također vjerujem. Uz malo sreće igrat ćemo mi još 2 utakmice na Wembleyu ove godine,onu u finalu FA kupa protiv Tottenhama te ovu u finalu lige prvaka protiv boljeg iz duela Marseille-Roma.

 

http://www.dodaj.rs/f/1i/R7/3mGqXJbm/c-ronaldo-povrijeden.jpg

bez Ronalda Real ipak nije pravi..

 

 

5. Niste baš toplo dočekani od strane navijača Intera,iako ste tamo proveli 2 godine,čak je jedan gospodin sa tribine bacio skuter koji ste mu upravo vi poklonili?

DB: Ništa drugo nisam ni očekivao. Iako od toga čovjeka kojemu sam ja poklonio taj skuter to nikada nebih očekivao,naime dok sam bio u Interu predstavljao se kao moj najveći obožavatelj,govorio mi,da je svjestan kako ću jednog dana otići u drugi klub,ali on će me i tada cijeniti i poštovati,bili smo prijatelji,sada očito više ne.

 

http://www.dodaj.rs/f/j/LD/3avWBmW7/inter-navijaci-protiv-be.jpg

da,to je taj toliko spominjani skuter..

 

 

6. U sljedećih mjesec dana vas očekuje novih 5 mečeva,možda 6,šta očekujete od tih mečeva?

DB: Da kažem najprije što se tiče premier lige,tu smo osigurali naslov i u tim utakmicama će igrati igrači koji su manje igrali kroz cijelu sezonu,odnosno sve ćemo podrediti utakmicama uzvrata polufinala lige prvaka u Madridu kod Reala,odnosno finala FA kupa protiv Tottenhama. U premier ligi su nam ostali još mečevi na domaćem terenu protiv Evertona i Newcastlea,te gostovanje kod Boltona,kao što sam rekao te utakmice će igrati igrači koji su igrali manje,te u njima neće biti nikakvog pritiska što se tiče rezultata.

 

http://www.dodaj.rs/f/1m/yp/2nXAn86T/arsenal-tottenham.jpg

gradski derbi u finalu FA kupa na Wembleyu..

 

- tabela premier lige nakon nekompletiranog 35.kola

- rezultati četvrtfinalnih utakmica lige prvaka

- rezultati prvih utakmica polufinala lige prvaka

 

7. Nedavno se u novinama pojavila navodna igračka križaljka Arsenala za sljedeću sezonu,ima li tamo neke istine?

DB: To su samo čista novinarska nagađanja,mi neke igrače pratimo,tj.pratimo mnoge igrače,što neznači da će svi oni doći u Arsenal,odnosno normalno je da će nekoliko igrača otići iz kluba,budući da je nekolicina nezadovoljna sa svojom minutažom i misle da vrijede više. Ja nijednog nezadovoljnog igrača neću zadržavati,takvi mi netrebaju ovdje.

 

8. Imamo i jedno pitanje navijača,naime Dzoni Padinjak pita,hoćete li uopće kupiti ijednog igrača u narednom prijelaznom roku?

DB: Mi smo zadovoljni sa ovogodišnjim rezultatima,ali će biti kako dolazaka tako i odlazaka,koliko i za koje novce,to još neznam,budući da mi nije stiglo izvješće o financijskim poslovanjima kluba u protekloj sezoni,ali u svakom slučaju kupit ćemo nešto.

 

Nagrade za april:

- mladi igrač mjeseca Alphonse Areola

 

Špekulacije za nagrade godine:

- Igrač godine-Ryan Shawcross i Andrey Arshavin

- Mladi igrač godine po izboru igrača-Jack Wilshere,Ryan Shawcross i Carlos Vela

 

http://www.dodaj.rs/f/2g/gY/27UOnMd6/arshavin-wilshere.jpg

kandidati za osvajanje godišnjih nagrada u premier ligi..

 

Link to comment
Share on other sites

Nema igraca kog volim kao Aguera naravno da bi voleo da ga dovedes sto se tice stopera mislim da bi trebao dovesti nesto iskusnijeg 23-24 godine tipa Nicpolas Otamendi dok je Santon odlican izbor za zamenu Sagni dobar report srecno dalje :thumbup:
Link to comment
Share on other sites

Svaka cast. Sva 3 mesta za najboljeg mladog igraca godine pripala su Arsenalu. :cast:  Rezultati odlicni kao i uvek. Protiv Reala u Madridu kreni ofanzivno, jreni da das 1. gol i onda polako smanjujes tempo utakmice. Obavezno dovedi Phil Jones-a i upari ga sa Sevkrosom. Napravices tandem za naredne 10 sezone, ako ih budes forsirao presiticice Kiona i Adamsa.
Link to comment
Share on other sites

Nisam htio komentirat nego sam htio čekat sljedeći report i vidjet kako češ dalje, ali moram poručit Zeki da su ovo špekulacije za nagrade, pošto još nije kraj sezone.  :D

Liga rutinski, napravio si upravo ono što si započeo u prvom dijelu sezone, svaka čast. Spursi ti nisu ravni i osječam da je FA Kup tvoj, a Real je već načet. Sve i da se Ronaldo oporavi do uzvrata, neće bit u natjecateljskoj formi i tu je tvoj veliki plus. Također ovo je finale prije finala pošto Marsej/Roma nema šanse protiv ovakvog močnog Arsenala.

Link to comment
Share on other sites

Čestitke za naslov prvaka i sretno u finalu FA kupa i u Europi!  :cast: Baš sam te hteo pitati, kako češ igrati protiv Reala, ali je Poslednji Boem dao odličan savjet i nema dvojbe, da češ proči mnogo bolje nego v stvarnom životu protiv Barce, bez obzira na to, ko če biti sudac.  :thumbup
Link to comment
Share on other sites

Nema igraca kog volim kao Aguera naravno da bi voleo da ga dovedes sto se tice stopera mislim da bi trebao dovesti nesto iskusnijeg 23-24 godine tipa Nicpolas Otamendi dok je Santon odlican izbor za zamenu Sagni dobar report srecno dalje :thumbup:

 

hvala na savjetima vidjet ćemo šta će Nizozemac da odluči  :thumbup:

 

Svaka cast. Sva 3 mesta za najboljeg mladog igraca godine pripala su Arsenalu. :cast:  Rezultati odlicni kao i uvek. Protiv Reala u Madridu kreni ofanzivno, jreni da das 1. gol i onda polako smanjujes tempo utakmice. Obavezno dovedi Phil Jones-a i upari ga sa Sevkrosom. Napravices tandem za naredne 10 sezone, ako ih budes forsirao presiticice Kiona i Adamsa.

dex6 te već ispravio  :thumbup: ali i ja očekujem da će bar 2 mjesta biti moja u ovoj kategoriji.. ovo za real madrid uzimam u obzir,hvala na savjetu  :thumbup:

 

Nisam htio komentirat nego sam htio čekat sljedeći report i vidjet kako češ dalje, ali moram poručit Zeki da su ovo špekulacije za nagrade, pošto još nije kraj sezone.  :D

Liga rutinski, napravio si upravo ono što si započeo u prvom dijelu sezone, svaka čast. Spursi ti nisu ravni i osječam da je FA Kup tvoj, a Real je već načet. Sve i da se Ronaldo oporavi do uzvrata, neće bit u natjecateljskoj formi i tu je tvoj veliki plus. Također ovo je finale prije finala pošto Marsej/Roma nema šanse protiv ovakvog močnog Arsenala.

hvala na čestitkama, spursi mi nisu ravni,ali to je kup i bit će sigurno neizvjesno,a što se tiče reala bit će jaaaako teško,ali mi je svanulo kad sam vidio da je Cristiano Ronaldo povrijeđen i da ga neće biti u nijednoj utakmici protiv mene.,a finale kao finale,sve je otvoreno,naravno ako uopće dođem do njega.

 

Lijepo, uredno i zanimljvio. Sve mi se cini da cu i ja morati da pocnem neku pricu da pisem  hmm

hvala  :thumbup: ako sam te ja naveo da počneš priču,drago mi je,što više priča to bolje..

 

Čestitke za naslov prvaka i sretno u finalu FA kupa i u Europi!  :cast: Baš sam te hteo pitati, kako češ igrati protiv Reala, ali je Poslednji Boem dao odličan savjet i nema dvojbe, da češ proči mnogo bolje nego v stvarnom životu protiv Barce, bez obzira na to, ko če biti sudac.  :thumbup

hvala za čestitke,a boem mi je dao savjet i jednu od opcija kako krenuti protiv njih,još ću odlučiti da li od početka odbrana ili napad..

 

Samo ovoliko  :cast: :respekt:

hvala  :thumbup:respekt:

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |