Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

go gunners


matijas19
 Share

Recommended Posts

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Super za sada...Pregledno pises  :thumbup:

KAVA :thumbup:

Dobri transferi,svidja mi se to sto pravis tim za buducnost..Nadam se da ces osvojiti titulu ove sezone.. :respekt:

hvala svima,slobodno može da padne i poneka kritika-prihvaćam ili neki savjet :)

Samo prebaci cijenu u funte ili eure. :)

??? već sam pitao,da li je problem to što su kod mene cijene u KM i jedan od moderatora mi je  rekao da to uopće nije problem..da sada neprebacujem evo ovakav je odnos 1 euro je 2 konvertibilne marke,otprilike :) nije teško se snaći..

 

večeras ili najkasnije sutra novi nastavak..

 

Link to comment
Share on other sites

Način pisanja ti je izvanredan, samo tako nastavi.  :cast:

Znam da je ovo stvar ukusa, ali jednostavno se moram osvrnuti na transfere. Odlično je to što radiš tim za budučnost, kupovina Shawcrossa ti je najbolji potez u sljdećih 20 sezona  :cast:

A sad dolazi ono što me kopka.  Zašto si Galeana poslao na posudbu? I to još u klub van tvoje zemlje. Ako se mene pita bilo bi ga idealno polako uvodit u momčad da ti već oko 1. mjeseca bude standardan prvotimac, pošto se zna da i ima te kvalitete da se odmah uhvati u koštac i sa najvećim izazovima.

Ne mogu izostaviti golmane, pa tko je vidio u borbi za naslov na 4 fronta povjerenje dat golmanu koji ima 17 godina i svega dvije tehničke ocijene veće od 13? Mislim da si ovdje trebao i morao kupiti barem 5 godina starijeg golmana. Ako si već htio ovog Francuza u momčadi onda si mogao dovest nekog od 26-28 godina i prodat ga kad ovaj bude imo 22.

Ali ovo je tvoj sejv i tvoja igra, nadam se da češ me razuvjeriti.

I nadam se da nisam bio preoštar.

Link to comment
Share on other sites

Način pisanja ti je izvanredan, samo tako nastavi.  :cast:

Znam da je ovo stvar ukusa, ali jednostavno se moram osvrnuti na transfere. Odlično je to što radiš tim za budučnost, kupovina Shawcrossa ti je najbolji potez u sljdećih 20 sezona  :cast:

A sad dolazi ono što me kopka.  Zašto si Galeana poslao na posudbu? I to još u klub van tvoje zemlje. Ako se mene pita bilo bi ga idealno polako uvodit u momčad da ti već oko 1. mjeseca bude standardan prvotimac, pošto se zna da i ima te kvalitete da se odmah uhvati u koštac i sa najvećim izazovima.

Ne mogu izostaviti golmane, pa tko je vidio u borbi za naslov na 4 fronta povjerenje dat golmanu koji ima 17 godina i svega dvije tehničke ocijene veće od 13? Mislim da si ovdje trebao i morao kupiti barem 5 godina starijeg golmana. Ako si već htio ovog Francuza u momčadi onda si mogao dovest nekog od 26-28 godina i prodat ga kad ovaj bude imo 22.

Ali ovo je tvoj sejv i tvoja igra, nadam se da češ me razuvjeriti.

I nadam se da nisam bio preoštar.

svaka čast i na pohvalama i na kritikama :) kritike su mi posebno drage..

što se tiče galeana,na posudbu je poslan da bih igrao standardno,kod mene to nebi mogao buduci da su mi u klubu Squillaci,Koscielny,Vermaelen i Shawcross,te stopera jos moze da igra Song te Nordtveit,ako slučajno zafali stopera,dakle kod mene bi dobijao minute na kapaljku,možda bi on i ostao tu da sam mogao da se rijesim Squillacia,ali on je tek dosao u klub,tako da moram da sacekam 6 mj.ili godinu dana,da bi otisao iz kluba.

što se tiče Areole,neznam sta da kazem,osim da sačekas sljedeci report :)

 

nisi bio preostar,mozda i jesi,ali cijenim iskrenost i sto vise ovakvih komentara bilo bi mi jos draze i imao bi jos vise motiva za pisanje ove price ;)

Link to comment
Share on other sites

Gdje je nestala magija ? ? ! !

 

http://www.dodaj.rs/f/3M/Mu/k4FKkxM/tuzni-arsenalovi-navijac.jpg

što nam se ovo dogodilo??! gdje je nestao onaj fantastični nogomet..

 

 

-186 dana je prošlo od kako je Dennis Bergkamp stigao u klub. Navijači su ipak očekivali nešto više. Odavno se zna da u Arsenalu rezultat nije mjerilo dobrog rada trenera,nego je to igra,nažalost Arsenal neku posebnu i prepoznatljivu igru za sada nema kao što je to imao u doba Wengera. Ali sada Arsenal ipak ima nešto bolje nego što je imao dok je tu bio Wenger,ima rezultat,ima odbranu. U svim natjecanjima u ovih 186 dana Arsenal je odigrao 29 utakmica,od kojih je čak 22 pobjedio,3 puta su izabranici Bergkampa odigrali neriješeno,dok su 4 puta pali na koljena,u tih 29 utakmica gol razlika im je 63 postignuta gola i samo 14 primljenih. Možda navijače Arsenala boli i to što su od ta 4 poraza 3 upisana protiv velikih rivala,2 puta ih je nadjačao Manchester United,te jedan puta Liverpool,dok je najčudniji poraz bio onaj na gostovanju u Portugalu u sklopu lige prvaka protiv ekipe Brage,ruku na srce sva 4 poraza su se desila na gostovanjima,tako da je Bergkamp za sada bar u nečemu uspješan,a to je da Emirates ponovo podsjeća na Highbury kada su gosti teško uzimali bilo kakav plijen. Povodom prvih 186 dana u klubu odradili smo ekskluzivni intervju sa trenerom Arsenala Dennisom Bergkampom.

 

http://www.dodaj.rs/f/2Y/zV/1zA9Pgmm/1/dennis.jpg

navijači nisu zadovoljni igrama Arsenala,očekuju više golova i veći spektakl..

 

 

1. 186 dana,kakav je osjećaj sada,a kakav je bio prvoga dana kada ste tek došli u klub?

Dennis Bergkamp: Osjećaj je isti,dakle odličan. Kada sam dolazio,znao sam da dolazim u veliki klub,znao sam šta se od mene očekuje,ali sam isto tako znao koliko ja vrijedim,bio sam siguran u sebe,bio sam siguran da ja mogu voditi Arsenal na putu ka uspjehu,na putu prema cilju,a to je Arsenal svjetski #1.

 

2. Jeste li zadovoljni sa učinkom kako ekipnim tako i vašim osobnim?

DB: Da budem iskren,da zadovoljan sam,malo je falilo da budem i prezadovoljan,to malo su porazi od Manchester Uniteda 2 puta,Liverpoola,Brage,neriješeno kući sa Manchester Cityem,a ono zadovoljstvo proizilazi iz pobjeda nad Chelseam u gostima,Tottenhamom 2 puta,te Evertonom u gostima,gdje će svaka ekipa imati velikih problema u odnošenju bodova.

 

utakmice sa kojima je Bergkamp nezadovoljan:

-Manchester United-Arsenal 2:1

-Manchester United-Arsenal 3:2 -četvrtfinale liga kupa

-Liverpool-Arsenal 1:0

-Arsenal-Manchester City 1:1

-Braga-Arsenal 1:0 -liga prvaka 2.kolo u skupini

 

utakmice sa kojima je Bergkamp zadovoljan:

-Chelsea-Arsenal 0:1

-Arsenal-Tottenham 4:1

-Arsenal-Tottenham3:0 -liga kup 4.runda

-Everton-Arsenal 1:3

 

3. Što kažete na one navijače koji su nezadovoljni igrama vašeg Arsenala?

DB: A što mogu da kažem,priznajem nedajemo previše golova,prosjek nam je nešto veći od 2 gola po utakmici,ali na drugu stranu i neprimamo ih,u prosjeku primimo gol svaku drugu utakmicu,što je zaista fantastičan uspjeh kada pogledate tko nam stoji na golu,tj.kada pogledate njegove godine,momak ima samo 17 godina,mnogi su bili skeptični kada sam rekao da je došao da bude odmah broj 1 po pitanju vratara,a gdje su se sakrili ti koji su me tada pljuvali??!-nema ih više,tako će biti i sa našim golgeterskim sposobnostima,što vrijeme bude dalje odmicalo,naša ekipa će rasti i sazrijevati. Kao što sam već rekao sve je podređeno jednom cilju, Arsenal svjetski #1. Za sada smo na jako dobrom putu,u ligi smo 1.bježimo Liverpoolu 7 bodova i imamo utakmicu više,u ligi prvaka smo prošli skupinu kao 1.,tu nam je ždrijeb za 2.rundu odmah dodijelio teškog suparnika AC Milan,ali i tu vidim našu šansu za prolaz,nažalost mislim da nismo imali dovoljno sreće u liga kupu gdje smo ispali u četvrtfinalu,budući da nam je ždrijeb dodijelio Manchester United i to u gostima,iako smo i tu utakmicu lako mogli dobiti,ali prošlo je tako kako je prošlo.

 

http://www.dodaj.rs/f/2O/so/4OsG9OOq/arsenal-milan.jpg

ždrijeb ih ponovno spojio,čekaju nas 2 ljepotice u osmini finala lige prvaka..

 

Presjek sezone kroz natjecanja:

-Engleska premier liga -za sada smo 1.na tabeli,očekujemo da tu i ostanemo nakon 38.kola.

-Liga prvaka skupina F -skupinu smo prošli kao prvi u osminifinala nas čeka Milan,vidimo svoje šanse za prolazak dalje iako je protivnik iskusan i jako opasan.

-Liga kup - Šteta zbog ždrijeba i zbog poraza u produžecima.

 

4. Već ste spomenuli jedno pojačanje. Kako ste zadovoljni sa ostalim novopridošlim igračima?

DB: Prilagodba na novu sredinu je teška svakom igraču,a pogotovo mladim igračima kakve smo doveli mi. Iako su se svi sjajno uklopili,najlakšu i najbolju prilagodbu je imao Ryan Shawcross,koji je u potpunosti opravdao očekivanja i fantastično obavlja zadaću šefa odbrane. Što se tiče ostalih igrača Alphonse Areola je kao 17-godišnjak postao prvi vratar Arsenala i do sada u 28 utakmica primio samo 14 golova,dok je u 17 utakmica sačuvao mrežu netaknutom. Khouma Babacar je najčešće bio joker sa klupe i tu ulogu je opravdao tim što je u 21 utakmici postigao 7 golova-mnogi od njih su donosili 3 boda-, Jack Butland još nije doživio svoj oficijelni debi u A ekipi,ali on radi dobro na treninzima i čeka svoju priliku. Dok su Varane,Alcacer i Galeano ovih pola godine proveli na posudbama,ali o njihovim igrama me redovno izvještava klubski Karembeu,koji je pun hvale za svu trojicu.

 

5. Kako ste zadovoljni sa ostatkom tima?

DB: Kaso što su rezultati tima pokazali svi su jako dobro odradili svoj posao,mada imam male zamjerke na iskusnije igrače kao što su Vermaelen i Squillaci,Chamakh,koji su igrali nešto lošije nego što sam to od njih očekivao. Dok Rosicky se uopće nije uspio izboriti za neku minutažu i snjim klub neće produživati suradnju koja ističe na kraju ove sezone.

 

Presjek učinkovitosti igrača:

-Najviše odigranih utakmica je imao golman Alphonse Areola 28.

-Najbolji strijelac ekipe je Robin van Persie sa 17 golova.

-Najbolji asistenti ekipe sa po 10 asistencija su Carlos Vela i Robin van Persie.

-Najviše nagrada za igrača utakmice su sakupili Andrey Arshavin i Robin van Persie po 6.

-Najbolji prosjek ocijena je imao Andrey Arshavin 7.65.

 

 

6. Kao što vidimo sezonom je dominirao R.v.Persie,gdje je tu Fabregas?

DB: Ovo pitanje sam očekivao,Cesc je glava naše ekipe,on je vođa i iako mlad jedan je od najiskusnijih članova ekipe,nažalost na samom početku sezone je imao povredu koja ga je izbacila sa terena na 2 mjeseca. Ako me pitate jesam li zadovoljan snjim,da,apsolutno,nebih ga mjenjao ni za Messia i C.Ronalda u paketu,on je ikona Arsenala.

 

7. Imate li nekog igrača koji vas je posebno oduševio-iznenadio?

DB: Imam,kada sam dolazio u klub,bio sam u razmišljanju da li da ga ostavim ili da ga se riješim,odlučio sam ga ostaviti budući da nisam našao novog igrača na toj poziciji. Radi se o našem mladom napadaču Carlosu Veli. Sezonu je počeo kao 5 napadač,a danas bez njega nemogu zamisliti prvih 11. On je svojim mukotrpnim radom to i zaslužio i mnogi mladi igrači bi se mogli ugledati na njega. Ja sam mu ukazao povjerenje a on mi je vratio na sljedeći način,u 25 utakmica postigao je 11 golova,10 puta asistirao,te ima prosječnu ocijenu 7.44,fantastičan učinak.

 

http://www.dodaj.rs/f/q/Kw/4lemNqTQ/carlos-vela.jpg

najviše iznenadio Bergkampa,sjajni Meksikanac..

 

 

8. Za kraj hoće li biti kakvih promjena u klubu?

DB: Da promjena će biti,najprije želim da objavim da je klub dogovorio suradnju sa još 2 mlada fantastična igrača,radi se o Jack Rodwellu iz Evertona koji je stigao u klub za 33 mil KM te Eden Hazardu iz Lille-a za kojeg smo dogovorili cijenu od 41,5 mil KM. Obadva igrača će nam se pridružiti prvog dana 2011.godine. Što se tiče odlazaka,imamo neke nezadovoljne igrače kojih ćemo se riješiti,da li ćemo ih posuditi ili prodati,to je pitanje još otvoreno.

Što se tiče odnosa sa javnošću i tu će se desiti izmjena,naime od sada neće biti više ovakvih dugih razgovora,nego ćemo sjesti na kraju svakog mjeseca i ja ću vam podnijeti izvještaj što se događalo u prethodnom mjesecu.

 

http://www.dodaj.rs/f/6/yt/2fixLX1t/hazard.jpg

Belgijski wunderkind će pojačati Arsenalov dječji vrtić..

 

Link to comment
Share on other sites

Ovaj put ti nemogu ništa konkretnog napisat pošto si rezultatski razbio igru, a ovaj "mali" Francuz me u potpunosti razuvjerio.  :cast:

Samo probaj nešto smislit što se tiče taktike jer ti protivnici previše vremena provode sa loptom, a znaš da nemožeš zabit ako nemaš loptu.  yo

Link to comment
Share on other sites

Sjajan apdejt ...Samo nastavi  :respekt:

pisanje savrseno rezultati odlicni...nemam rijeci  :respekt:

Jako mi se sviđa, imaš smisla za pisanje.

Matori odlicno.. :cast: A jesi razvalio Totenhem.. :respekt: Koji skin koristis/??

hvala svima puno..stvarno mi znače ove pohvale,daju mi motiv za daljnje pisanje ove price :) naravno ako imate i nekih kritika ili prijedloga i to je dobrodošlo ;) i skin je dominion2 neznam tocno gdje sam ga skinuo,al ako neko oce neka mi objasni kako da ga ja okacim pa mogu da vam ga posaljem,tko hoce..

Ovaj put ti nemogu ništa konkretnog napisat pošto si rezultatski razbio igru, a ovaj "mali" Francuz me u potpunosti razuvjerio.  :cast:

Samo probaj nešto smislit što se tiče taktike jer ti protivnici previše vremena provode sa loptom, a znaš da nemožeš zabit ako nemaš loptu.  yo

"mali" je cudo od djeteta,već sam ga dovodio u neke ekipe i uvijek sam mu davao sansu nakon 3-4 sezone,nikada ovako rano,sada sam odlucio riskirati i za sada mi se isplacuje,sta drugo da kazem..

a ovo za posjed lopte,zanimljiva je jedna stvar,a to je da nije isti posjed lopte moj kada je fabregas unutra i kada nije,zanimljivo ali istinito..od sada kada cesc neigra pokusat cu smanjiti tempo i passing staviti na short,mozda to poveca posjed,vidjet cemo..

 

Link to comment
Share on other sites

Wenger.. Who ? ? Arsene Wenger.. I dont know him..

 

http://www.dodaj.rs/f/x/NV/1JLZGsg/1/wenger-ljut.jpg

ne,nisu ga prebolili,ne još,ali ukoliko Dennis nastavi ovakvim tempom,malo koji navijač će žaliti za starim Francuzom..

 

- Mjesec januar je u svijetu nogometa posebno zanimljiv,budući da mnoge ekipe tada iskoraštavaju januarski prijelazni rok da bi pokrpali svoje rupe u ekipi i da bi sa ponekim pojačanjima nastavili borbu za ostvarivanjem zacrtanog cilja. Ništa drukčije nije bilo ni u Arsenalu. Neki igrači su otišli,neki novi došli. Uz sve to u Arsenalu je januar bio posebno bitan,budući da su u njemu imali 2 velika dvoboja u ligi sa Manchester Unitedom te u FA kupu protiv Chelsea. O transferima i o odigranim utakmicama porazgovarali smo sa trenerom Arsenala Dennis Bergkampom.

 

1. Mjesec januar je za nama,za novu godinu ste bili na 1.poziciji u premier ligi,gdje se i sada nalazite,ali sa mnogo jasnijom situacijom.

Dennis Bergkamp: Da situacija je sada mnogo jasnije nego li je to bilo prije mjesec dana. Sada sve ekipe imaju isti broj utakmica i mi svojem prvom pratitelju,Liverpoolu,bježimo 8 bodova. Je li to dovoljna razlika da bi već sada rekli da smo prvaci,to ne,mi se nesmijemo opustiti ni u jednom trenutku,budući smo jako mlada ekipa i vrlo  lako bi se moglo desiti,da nakon samo jednog poraza kola krenu nizbrdo. Ja vjerujem da smo u stanju održati ovu prednost i 38.kolo završiti baš na ovoj poziciji,na kojoj nas je malo tko očekivao.

- tabela Engleske premier lige nakon 24.kola

 

2. Možete li nam ukratko reći ponešto o svakoj odigranoj utakmici u januaru?

DB: Ovaj mjesec je za nas,što se tiče utakmica bio posebno bitan,jer smo imali dosta težak raspored. Najprije na novu godinu smo igrali kući sa Wolvesima,koji nisu imali šta da izgube u utakmici protiv nas,ta utakmica je uistinu bila jako čudna,hvala Bogu mi smo na kraju izašli kao pobjednici,ali isto tako smo mogli biti po prvi puta u sezoni poraženi na domaćem terenu. 3 dana nakon te utakmice,čekao nas je veliki ispit,gostovanje kod uvijek neugodne Aston Ville,poveli smo,ali nismo uspjeli zadržati vodstvo,ova utakmica je bila otvorena do samoga kraja,sretan sam sa osvojenim bodom. Nakon 4 dana slijedilo je otvaranje FA kupa,mi smo imali gostovanje kod niželigaša Wrexhama,u toj utakmici sam pružio priliku igračima koji nisu u prvih 11,te tako ujedno odmorio one igrače koji su do tada iznijeli veći teret sezone,utakmicu smo odradili rutinski,pobjedili smo 3-1,što je bilo sasvim zadovoljavajuće,na izvlačenju za sljedeću rundu,dobili smo ljutog rivala Chelsea,na sreću igramo kući. Nakon Wrexhama je slijedila utakmica koju smo dugo očekivali i za koju smo se dugo pripremali,veliki derbi protiv Manchester Uniteda,to je bio spektakl,navijači su nam priredili ludu atmosferu,a mi smo im se odužili sa pobjedom od 3-0,fantastičan rezultat,vratili smo im bar dio duga za ona prethodna 2 poraza. Posljednje 2 utakmice u januaru su nam bile 2 gradska derbija,prvi gostovanje kod Fulhama u ligi,taj meč smo izgubili sa 2-1,nakon našeg vodstva,Dembele nas je uništio sa 2 pogotka,iskren da budem na jedan način mi je i drago zbog ovoga poraza,jer smo malo poletjeli nakon pobjede protiv Man Utd,ovo nas je vratilo u stvarnost. A tada novo veliko iskušenje,Chelsea u FA kupu na domaćem terenu,svi znamo šta Englezima znači FA kup,otišli smo na Chelsea sa punom postavom i ostvarili pobjedu od 1-0 pogotkom Arshavina i prolazak u daljnje natjecanje,gdje nam ždrijeb opet nije išao na ruku,naime izvukli smo Manchester City i to na njihovom stadionu.

 

Utakmice u januaru:

- Arsenal-Wolverhampton 4:2

- Aston Villa-Arsenal 1:1

- Wrexham-Arsenal 1:3 FA kup 3.runda

- Arsenal-Manchester United 3:0

- Fulham-Arsenal 2:1

- Arsenal-Chelsea 1:0 FA kup 4.runda

 

http://www.dodaj.rs/f/Q/11P/32G5fQQG/arsenal-chelsea-zestoko.jpg

živci su bili napeti,ulog je bio velik,a nagradu-prolazak dalje je pokupio Arsenal..

 

3. Februar je već tu i u njemu vas i vašu ekipu očekuje nekoliko teških mečeva?

DB: U februaru nam ponovno stiže liga prvaka,očekuje nas prvi meč protiv Milana u gostima,nadamo se dobrom rezultatu,svjesni smo snage Milana,ali isto tako smo svjesni naše snage,za nas bi dobar rezultat bio remi ili poraz sa jednim golom razlike,naravno da i mi postignemo neki gol,uglavnom neidemo se braniti. Što se tiče lige,već prvog dana februara nam dolazi Liverpool,tu vidimo svoju šansu da se u slučaju pobjede odvojimo još nekoliko bodova od svojih pratitelja. U FA kupu nas očekuje 5.runda i dvoboj protiv Manchester Citya u gostima,imaju jaku ekipu,imaju mnogo novaca,ali tim se nestvara preko noći,vidimo svoju šansu za prolazak dalje,a onda tko zna,možda i osvojimo FA kup. Što se tiče ostalih utakmica još imamo 2 domaćinstva gdje nam dolaze Birmingham i Sunderland,te gostovanje kod Wigana,u te 3 utakmice očekujem 9 bodova.

 

4. Jeste li zadovoljni sa obavljenim transferima u januarskom prijelaznom periodu?

DB: Kao što sam već bio rekao,klub je još u 12.mjesecu dogovorio suradnju sa 2 izuzetna talenta Rodwellom iz Evertona te Hazardom iz Lille-a. Oni su nam se pridružili prvog dana nove godine i za sada prolaze kroz proces prilagodbe na novu sredinu. Nešto lakše ide sa Rodwellom koji je već igrao ovu ligu i zna kakva je,dok je Hazard jako krhke građe i on će trebati malo duži period da dostigne razinu svojih najboljih igara. U klub nam je još stigao i napadač Wellington Silva iz Fluminensea,čiji transfer nisam dogovarao ja,nego gosp.Wenger,on će za početak u rezervni tim,a ukoliko bude radio dobro može se desiti da dobije šansu i u seniorskoj momčadi.

 

Pristigli igrači u januarskom prijelaznom roku:

- Eden Hazard Lille -> Arsenal 41,5 mil KM

- Jack Rodwell Everton -> Arsenal 33 mil KM

- Wellington Silva Fluminense -> Arsenal 8,75 mil KM

 

http://www.dodaj.rs/f/V/qO/4UlEmniX/rodwell-oprostaj-od-navi.jpg

oprostio se od navijača Evertona i pojačao Arsenal,veliki talent Engleskog nogometa..

 

5. Neke igrače ste i prodali,razlog? I jeste li zadovoljni sa novcima koje ste dobili za njih?

DB: Da,neke igrače sam i prodao,radi se o 3 igrača. Iz kluba je otišao Emanuel Eboue,koji se zaželio novih izazova,nisam htio da ga ometam i pustio sam ga,prodan je u Aston Villu za 25 mil KM,sljedeći igrač koji je napustio klub je Tomas Rosicky,njemu je ugovor istjecao krajem godine,minutažu je imao nikakvu i nije bilo planirano da mu se ugovor produži u međuvremenu je Schalke ponudio 3,2 mil KM i odlučio sam da pprihvatim to,3.igrač koji je napustio klub je Theo Walcott,on se pridružio Eboueu u Aston Villi,za njega smo dobili 15,25 mil KM,razlog njegove prodaje je moje nezadovoljstvo njegovim igrama,te dolazak Edena Hazarda,Theo je u ovoj polusezoni skupio 15 nastupa i u tih 15 nastupa je upisao samo 1 asistenciju što je mizeran učinak za krilnog ofenzivnog igrača. Još smo odlučili posuditi Havarda Nordtveita,on će do kraja sezone igrati za ekipu Readinga,za njega je bolje da je standardan,nego da minute dobija na kapaljku. Sa svim ovim poslovima sam jako zadovoljan,da nisam do njih nebi ni došlo.

 

Igrači koji su napustili klub u januaru:

- Emanuel Eboue -> Aston Villa 25 mil KM

- Tomas Rosicky -> Schalke 3,2 mil KM

- Theo Walcott -> Aston Villa 15,25 mil KM

- Havard Nordtveit -> Reading posudba

 

http://www.dodaj.rs/f/3x/DP/4uYpZYUP/walcott-tuzan.jpg

u Arsenalu nije uspio opravdati nazive čudo od djeteta,wunderkind i njima slične,hoće li svoj talent probuditi u Aston Villi??!

Link to comment
Share on other sites

ljudi ajmo malo aktivnosti,tj.da se i vi malo ukljucite u ovu pricu.. naime,svi vi koji zelite pitati nesto Bergkampa,mozete to uraditi tako sto ce te meni poslati privatnu poruku,a ja cu to pitanje onda na neki nacin uklopiti u report,nadam se da ce biti zanimljivo ;)
Link to comment
Share on other sites

Liga prvaka je ponovno tu ! ! !

 

http://www.dodaj.rs/f/1u/dc/4uvQbT4z/arsenalmilanlm.jpg

mjesec februar znači povratak lige prvaka,za Arsenal znači duel sa Milanom..

 

- Februar,mjesec koji označava povratak najspektakularnijeg klupskog nogometnog natjecanja u svijetu,povratak lige prvaka. Kao što već znam Arsenal je u knockout fazi dobio teškog protivnika,iskusnu ekipu Milana. U premier ligi je Arsenal također imao nekoliko teških utakmica,a tu je bio i FA kup duel,gostovanje kod Manchester Citya. O svemu tome i o još ponekim stvarima svoje viđenje nam je dao menadžer topnika,Dennis Bergkamp.

 

1. Kako ste zadovoljni sa ostvarenim rezultatima u februaru?

Dennis Bergkamp: U ovom mjesecu nas je čekalo nekoliko teških utakmica,prije svega ona sa samog početka mjeseca kući protiv Liverpoola,u toj utakmici smo uzeli samo bod,1:1,ali smo svjesni da smo jači od Liverpoola i svima nam je žao što nismo pobjedili u toj utakmici i napravili veći razmak od svojih pratitelja. Samo 4 dana nakon tog duela slijedio je novi izazov u premier ligi,na domaćem terenu protiv Birminghama,taj duel smo odradili rutinski i ubilježili pobjedu od 4:0,nakon toga su nam slijedila čak 3 uzastopna gostovanja,najprije u premier ligi kod Wigana,gdje smo ubilježili minimalnu pobjedu od 1:0. A tada su uslijedila 2 velika testa u razmaku od samo 3 dana,najprije gostovanje u FA kupu kod Manchester Citya,gdje smo odigrali jednu jako dobru utakmicu,te odnijeli pobjedu od 2:1,te tako osigurali prolazak u četvrtfinale najmasovnijeg natjecanja u Engleskoj,na ždrijebu za četvrtfinale smo imali dosta sreće budući da smo izvukli najlakšeg protivnika,ekipu Crystal Palacea i to na domaćem terenu,a onda nas je čekao najveći izazov do sada,kako moj,tako i moje mlade momčadi,čekao nas je veliki Milan i igrači poput Ronaldinha,Ibrahimovića,Neste,Gattusa,Pirla i moj veliki prijatelj Clarence Seedorf,koji je osvojio ligu prvaka više puta nego svi moji igrači zajedno (Seedorf 4 puta-Arsenalovi trenutni igrači 0 puta). Bila je to prekrasna utakmica,sa mnogo šansi na obe strane,ali ono što je mene posebno veselilo,moja mlada družina se nije uplašila tih velikih igračkih imena,te su stim pristupom,osigurali veliku pobjedu od 2:1,sjajan rezultat za uzvrat pred domaćom publikom. Za kraj mjeseca je ostala utakmica protiv Sunderlanda na domaćem terenu i tu smo upisali sigurnu pobjedu pobjedu od 2:0.

 

utakmice odigrane u februaru:

- Arsenal-Liverpool 1:1

- Arsenal-Birmingham 4:0

- Wigan-Arsenal 0:1

- Manchester City-Arsenal 1:2 FA kup osminafinala

- A.C. Milan-Arsenal 1:2 liga prvaka,1.knockout runda,1.utakmica

- Arsenal-Sunderland 2:0

 

2. Kako vam sada izgleda tabela premier lige,jeste li bliže osvajanju trofeja?

DB: Sigurno je da smo bliže,ali sve je to još daleko od gotovoga. Meni je jako drago što smo i nakon februara,dakle nakon odigranih dodatnih 4 kola,na istom razmaku od prvog pratitelja,a to je i dalje Liverpool. Tih 8 bodova razlike nam daje dozu mirnoće,ali nesmijemo se opustiti,sve dok i teoretski neosiguramo trofej.

 

- tabela Engleske premier lige nakon 28.kola

 

3. Možete li prokomentirate ostale rezultate prvih utakmica lige prvaka?

DB: Mogu samo reći da su sve utakmice još uvijek otvorene,iako je nekoliko ekipa napravilo dobar posao već u prvim utakmicama,recimo Roma je kući pobjedila Lyona sa 2:0,što je odličan rezultat na domaćem terenu,ali neznači da je Lyon bez šansi za prolaz. Dobar rezultat je napravila i Valencia koja je u gostima kod Zenita ostvarila pobjedu od 2:0,još je tu i Real koji je u gostima kod Benfice slavio sa 4:3. Najviše su me iznenadile pobjede Ajaxa na domaćem terenu protiv Barcelone sa 4:2,te Marseillea također na domaćem terenu protiv Chelsea od 1:0. Dok su utakmice Bayern-Manchester United 2:1 i Braga-Inter 0:0 također u potpunosti otvorene. Drago mi je vidjeti da su i takozvane male ekipe spremne pobjediti ove velike,te da nitko nemože sa sigurnošću reći kako prolazi u daljnji tijek natjecanja. Moram napomenuti kako mi je ipak srcu najdraža pobjeda,osim naše,ona Ajaxa protiv Barcelone,nadam se da će se Ajax uskoro uspjeti vratiti na staze stare slave.

 

- rezultati svih utakmica lige prvaka

 

4. Postoji li nešto što vas je posebno oduševilo?

DB: Inače nevolim izdvajati pojedince,ali ovoga momka ipak moram,jer je on svojim igrama u ovome mjesecu to stvarno zaslužio,vjerujem da svi znate o kome se radi. Ryan Shawcross. Borac,velikog srca,poraz nepriznaje i kada je ekipi najteže,on je tu da podigne cijelu ekipu,da zatraži od navijača pomoć,baš onda kada je to najpotrebnije. I uz sve to ovaj mjesec je bio za njega,za sve nas u klubu poseban. Naime Ryan je uspio nešto što mnogim napadačima neuspjeva,a to je da je on bio strijelac na 5 naših utakmica od 6 koliko smo ih odigrali u ovom mjesecu,jedino nije uspio poentirati protiv Manchester Citya u FA kupu,da stvar bude još upečatljivija moram navesti i to da su njegova 4 gola od 5 koliko ih je dao,bili prvi naši na utakmici. Neznam drugu riječ osim, FASCINANTNO.

 

http://www.dodaj.rs/f/1W/iv/1IkTynU9/ryan-u-repki.jpg

svojim igrama zaslužio i poziv Capella..

 

5. Sljedeći mjesec čekaju vas novi izazovi?

DB: Da,vrlo brzo nastavljamo dalje,u nešto manjem ritmu što se tiče utakmica,budući da nas u martu čeka samo 4 utakmice. Najprije gradski derbi kod West Hama,koji ove sezone proživljaje mirnu sezone i nema nekih velikih briga za opstanak,dok mi igramo za naslov i tu vidim našu šansu,ujedno biti će dosta i naših navijača,nakon toga slijedi četvrtfinale FA kupa protiv Crystal Palacea na domaćem terenu,tu očekujem sigurnu pobjedu mojih izabranika,iako im neću dopustiti da se opuste niti jednog trenutka,budući da je Crystal Palace već izbacio neke prvoligaše-Aston Villu i Stoke. A poslije toga nam slijedi 2.poluvrijeme protiv Milana,ovoga puta na našem terenu,imamo prednost od 2:1,no nećemo se braniti,idemo po pobjedu i pred domaćom publikom,očekujem naš prolaz. Za kraj nam dolazi Blackburn,čijemu treneru od početka sezone prijete otkazom i tamo vlada nezdrava atmosfera,mnogi igrači žele da napuste klub,moramo biti oprezni,ali očekujem da će moji momci pokazati tko je gazda na Emiratesu i upisati novu tricu.

 

6. Dobili smo i jedno zanimljivo pitanje od našeg vjernog čitatelja pod nickom Poslednji boem,koji vas pita, Planirate li vratiti Henrya u klub?

DB: Henry ponovno u Arsenalu,hmm,on je legenda Arsenala,vrata su mu uvijek otvorena,on je moj veliki prijatelj,budući da smo jedno vrijeme igrali zajedno u napadu dobro znam kakve su njegove mogućnosti. Iskreno,snjim se čujem i dan danas i to jako često,ali do sada nismo niti jednom razgovarali na temu njegovog povratka u Arsenal. Ja ga nisam htio pitati za tu opciju budući da mi se u svakom razgovoru činio jako sretan sa svojim trenutnim životom,iako bih ja bio najsretniji kada bi jednu takvu veliku osobnost uspio dovući u naš klub,on bi bio veliki uzor mlađim igračima koji bi mogli mnoge stvari od njega da nauče. Sviđa mi se ta ideja,morat ću otvoreno da porazgovaram sa Thierryem na tu temu.

 

http://www.dodaj.rs/f/3Z/oi/4RKcEABn/henry-bergkamp.jpg

prijatelji bili i ostali,hoće li ponovno surađivati,ovoga puta u odnosu trener-igrač??!

 

7. Za kraj je gosp.Bergkamp poželio učiniti još jednu stvar..

DB: Želio bih ovim javnim putem da čestitam ekipi Chelsea,našim sugrađanima,na osvojenom liga kupu,nadam se da će i naredne godine doći do finala gdje ćemo ih mi poraziti u bitki za London. Još jednom iskrene čestitke. Dok bih ekipi Burnleya,čestitao na njihovom dolasku do finala,budući da mnogo veće i jače ekipe od njih to nisu bile u stanju napraviti. Nadam se da će Chelsea osigurati mjesto koje vodi u ligu prvaka naredne godine,te na taj način osigurati Burnleyu nastup u Europa ligi naredne godine.

 

- Finale liga kupa Burnley-Chelsea 0:1

 

http://www.dodaj.rs/f/1j/5A/2HDyyUjH/chelsea.jpg

Chelsea osvojio još jedan trofej..

 

 

Za kraj treba napomenuti da su ovomjesečne nagrade za premier ligu otišle u Arsenal:

- Trener mjeseca Dennis Bergkamp

- Igrač mjeseca Ryan Shawcross

- Mladi igrač mjeseca Alphonse Areola

 

http://www.dodaj.rs/f/N/YE/OXKkZG1/areola.jpg

ovoga mjeseca branio u velikoj formi,u premier ligi primio samo 1 gol,zasluženo uzeo nagradu za mladog igrača mjeseca..

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pisanje me je odusevilo rezultati su ti odlicni svaka ti cast i upravo to te vadi kod mene u smislu da po meni dovodis ipak premlade igrace a prodao si i Wolcota svaka cast kako si uspeo sve to da iskombinijes i slozis tim :respekt:
Link to comment
Share on other sites

Još nemogu vjerovat da Aerola tako brani.  :cast: Za Shawcrossa sam ti reko da ti je to najbolji potez i tako se i pokazuje.

Pisanje ti je izvanredno, rezultati još bolji, premda si mogo pustit Liverpoolu i malo zakomplicirat borbu za naslov.

Što se tiče Henrya, pusti ga nek igra u SAD-u i  dovedi ga kao trenera.  :thumbup:

 

I evo jedan mali prijedlog koji je sličan Boemovom pitanju. Znam da to nije produktivno u početku, al probaj dovodit legende Arsenala u klub kao trenere. Pogotovo bivše Berkampove suigrače.

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast, Areloa sabio.

 

 

Ako ti nije tesko mozes li da mi das neke informacije.

 

 

Profil Sevkrosa na pocetku i ako mozes u editoru pogledaj CA i PA, isto to i za Arelou i Jack-a Butland-a, pravim dodatak za FM10, pa bih zeleo da izgleda sto pribliznije novom FM-u. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Pisanje me je odusevilo rezultati su ti odlicni svaka ti cast i upravo to te vadi kod mene u smislu da po meni dovodis ipak premlade igrace a prodao si i Wolcota svaka cast kako si uspeo sve to da iskombinijes i slozis tim :respekt:

hvala puno,a sta da ti kazem za Walcotta-jednostavno se momak nije uklopio u sistem i morao je da ode..

Od mene imas sve pohvale i  :respekt: za ekipu.Milan ces proci 95%, jer si ga pobedio na njegovom terenu (ali nemoj da se olakoumis ipak je to Milan).

- Trener mjeseca Dennis Bergkamp  :respekt:

 

- Igrač mjeseca Ryan Shawcross  :thumbup:

- Mladi igrač mjeseca Alphonse Areola  :cast:

hvala za pohvale,a milan je milan stariji i iskusniji od nas,jos je tu sve otvoreno ;)

Još nemogu vjerovat da Aerola tako brani.  :cast: Za Shawcrossa sam ti reko da ti je to najbolji potez i tako se i pokazuje.

Pisanje ti je izvanredno, rezultati još bolji, premda si mogo pustit Liverpoolu i malo zakomplicirat borbu za naslov.

Što se tiče Henrya, pusti ga nek igra u SAD-u i  dovedi ga kao trenera.  :thumbup:

 

I evo jedan mali prijedlog koji je sličan Boemovom pitanju. Znam da to nije produktivno u početku, al probaj dovodit legende Arsenala u klub kao trenere. Pogotovo bivše Berkampove suigrače.

areola,shawcross svi su stvarno izvanredni,ocekivao sam da ce mi biiti dobra pojacanja,ali u buducnosti,ovako brzo stvarno nisam ocekivao

Liverpool sam je htio pustiti,ali nismo se dogovorili po pitanju cijene  :mafia:

pitanje cu proslijediti gosp.Begkampu da vidimo sta on kaze na to :)

Svaka cast, Areloa sabio.

 

 

Ako ti nije tesko mozes li da mi das neke informacije.

 

 

Profil Sevkrosa na pocetku i ako mozes u editoru pogledaj CA i PA, isto to i za Arelou i Jack-a Butland-a, pravim dodatak za FM10, pa bih zeleo da izgleda sto pribliznije novom FM-u. :thumbup:

hvala puno na pohvalama..a ove info sam ti poslao na privat  :thumbup:

 

 

 

ljudi moji hvala sto pratite pricu,hvala svima koji komentiraju,nadam se da ce jos vise ljudi se ukljuciti u komentiranje,davanje savjeta i postavljanje pitanja,jer tako ce prica postajati samo zanimljivija..pozz iz Londona  :respekt:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |