Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Prica nepoznatog menadžera by Lucaludak


Lucaludak
 Share

Recommended Posts

Ovako je sve počelo...

 

Sedim kući gledam u zidove sa šarama koje se presijavaju na jutarnjim zracima.Razmišljam kako bi bilo lepo da sam sada na nekom egzotičnom odmoru i kako pijem koktel u jednom đakuziju.Ali nemam para kako da skupim pare, pa nemam para ni za hleb a kakoću kaomoli a neki lepi odmor?

-Opet tu lenčariš ustaj!!!-progovori moja majka kod koje još živim jer nemam uslova za sopstveni život u nekom stanu.

-Evo ustajem,taman sam žamišljao o lepom odmoru na Karibima ali onda se setih kako nemam ni para za hleb a kamoli za ako letovanje.

-Pa kada bi našao posao neki možda bi i mogao bar hleb da kupis.Brže idi se oblači i idi traži posao.

-Ali kakav posao da nadjem u čemu sam ja tako dobar da bi me neko i primio.Završio sam sportsku gimanziju i DIFA ali sta sada sa tim niko takve ljude ne traži da ima rade.

-Ma šta lupaš sa takvim znanjem možeš šta hoceš da radiš evo na primer Nastavnik fizičkog.

-Ma i to mi je neki posao yaradim 20 hiljada za dva meseca.Sigurno bih se od toga obogatio.

-Ja sam ti lepo predložila ali ti ako nećes pitaj nekoga od tvojih drugova za savet.Ako ih jos imas takvih

-Pa hajde vredi pokušati.

-Šta da nađeš prijatelja hahahaha

-Ne nego da nadjem posao!!!

 

Nastaviće se...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Počinje potraga!!!

 

Doručkovao sam,obukao se i odlučio da poslušam majku.Iyašao sam iz zgrade pokledao oko sebe i video sam lep i sunčan dan.Razmišljao sam koji bih posao mogao da radim čime da se bavim ali ništa nije moglo da mi padne na pamet osim nastavnika fizičkog.Odlučio sam da tražim pomoć od druga kao što me je majka savetovala.Ulazim u zgradu i zapitkujem stanare gde se nalazi Uroš Cvijović moj drug od vrtića.Konačno našao sam stan.Kucam na vrata ali niko ne otvara.Posle desetak sekundi čekanja video sam da nema nade krenuso sam nazad.Ali iznenada vrata su se otvorila.Pomolila se jedna devojka.

-Da li ste vi kucali?-upita devojka.

-Da,jesam da li tu živi Uroš Cvijović.-upitah je zbunjeno.

-Ne on je stan iznad!

-U redu.Hvala.

Nasmešio sam se i nastavio ka sledećem spratu.Došao sam na sledeći sprat i ugledao sam blindirana vrata za koja sam znao da su veoma skupa a na vratim je pisalo Cvijović znao sam da sam na pravom mestu.Pozvonio sam.Vrata je otvorio jedan veoma poynat čovek.Naravno to je bio moj školski drug Uroš Cvijović.

-Izvolite.Koga tražite-reče on.

-Pa cvijo zar me ne prepoznaješ?

Čekaj...Pa zar je moguće...Lučaaaa!!!!

-Ja sam druže!!!

-Hajde uđi....Pa druže baš si se zapustio jedva sam te prepoznao.

Ulazim u stan.Stan je prepun prelepih slika i veoma skupih vaza sigurno veoma starih.Stan je prelep i sve izgleda kao da u tom stanu živi neki grof.

-Pa reci mi brate šta te dovodi kod mene.

-Pa vidiš da sam se zapustio skroz to ti dovoljno govori.Nemam kinte nemam posao živim kod majke jednostavno nemam ništa više od svog života.

-Znači trebaju ti pare?

-Neeeeee.Došao sam da mi pomogneš da zaradim novac.Znaš da sam završio sportsku gimnaziju i DIFA ali sad nema šta od toga.Majka mi kaže da pokušam kao nastavnik fizičkog,ali ne znam jednostavno ne mogu to da budem.Molimte reci mi da mi možeš pomoći.

-Pa ne znam.Nisam ti ja pravi čovek za to.Ipak ja sam inženjer ne znam šta možeš sa tim.

-Joj molimteee predloži mi nešto.

-Pa eto ti si bio menadžer onim klincima pokušaj sa tim nešto.

-Ma nije isto sa klincima i sa seniorima.Neverujem da tu mogu šta da uradim.

-Brate poslušaj me vredi pokušati.

-Dobro ajde pokušaću.Nego jel ova devojka ispod tebe slobodna.Stvarno je zgodna.

-Nisam siguran ali mislim da je slobodna.

-Ako nađem posao ona mi je sledeći cilj!!!!

Smejali smo se još dugo i prisećali se detinjstva.Pogledao sam na sat i video da je 9 sati.

-Već je 9 sati moram ići da vidim da li još radi biro za zapošljavanje.Vidimo se.

-Važi vidimo se.

 

 

Nastaviće se......

Link to comment
Share on other sites

San ili java?

 

Otišao sm od Uroša oko 8 sati.Došao sam u 15 do 9 i biro je bio zatvoren.Odlučio sam da sledećeg dana poranima i opet pokušam...

-Dobar dan!

-Dobar dan.Kako vam mogu pomoći?-reče čovek koji je radio na birou.

-Želeo bih da nađem posao.Šta mi možete predložiti?

-Prvo mi recite šta ste završili od srednje škole, i ako imate neki fakultet završen koji?

-Srednja škola sportska gimanazija,a fakultet DIF.

-Žao mi je sa takvom završenom srednjom i fakultetom ne možete dobiti posao bolji os čistača ulice.

-Ne,ne,ne nemoguće!!!

"Srce na teren.Hoćemo srce na teren,srce na teren...".Začuo se alarm.

-Uh,to je bio samo san.

-Šta ćes za doručak?-začu se majčin klas.

-Ne znam.Šta ima?

-Ništa,idem nešto da kupim.

-Onda ništa.Iedm da tražim posao pa ću usput kupiti nešto

-Važi i srećno!!!

Ležao sam u krevetu razmišljajući šta ću raditi ako se san obistini.

-Pa šta živeću ovako i dalje.Morao sam biti pametniji kada sam birao srednju školu.

Ustao sam.Obukao parno odelo koje sam čuvao za specijalne situacije.Otišao sam do jedne obližnje pekare i uzeo sam po' kila bureka i pola litra jogurta( lol).

http://photos.igougo.com/images/p269661-Sarajevo-Burek_Burek_Burek.JPGhttp://www.joka.com.mk/sliki/proizodi/Jogurt.png

 

Najeo sam se i bio sam spreman na sve.Došao sam ispred biroa za zapošljavanje,prekrstio se i ušao.Došao sam za šalter koji je bio slobodan.Šalter broj 7.Kada tamo........

Link to comment
Share on other sites

Ko je iza šaltera?

 

Kada sam video ko je iza šaltera,nisam mogao ništa da progovorim.Bio sam skroz zatečen.

-Gospodine!!!!! Izvolite šta želite!!!!Izvinite gospodine jeste li dobro??!!!

I dalje bez daha gledam u nju.To je bila ona devojka iz zgrade.

-Oprostite molim vas.Nešto sam se zamislio.Čini mi se da sam vas već sreo negde.

-I meni ste vi baš poznati.

-Da li vi slučajno živite u ulici Neznanog Heroja BB?

-Da,kako znate?

-Pa sreli smo se juče kada sam tražio stan Uroša Cvijovića.

-Ah, da sada se sećam.

-Baš mi je drago da se ponovo srećemo!

Ne,ne,ne!!Pa što si to rekaomisliće da si neki debil,napast.JOJJJ!!!!-Mislio sam u sebi.

-Da i meni je drago.Ja sam....

-Ljubinka Babić?

-Ne?!Otkud vam to?

-Pa piše vam na pločici sa imenom!!

-Ah.Ovo nije moje.Ja sam ovde samo privremeno.

-U redu.Ja sam Aleksandar Lučić.

-Lepo je upoznati vas.Ja sam Marina Marković.

-Zadovoljstvo je obostrano.To je to dovidjenja.

-Dovidjenja!!!

Izašao sam lagano napolje ali sam imao čudan osećaj da sam nešto zaboravio.

-Zašto sam došao uopšte ovde??-Pitao sam se naglas.

Da,da,da setio sam se.Odmah sam potrčao nazad.

-Marinaaa!!!-proderao sam se na sav glas.

Odjednom su se svi okrenuli sa zbunjnim izrazom lica ne znajući šta se dešava.Kada sam shvatio da nisam sam pocrveneo sam od stida.Osvrtao sam se oko sebe sve dok nisam stigao do šaltera.

-Hahahaha!!!

-Ups.Zaboravih da nisam sam.

-Ma uredu je.Šta si hteo?

-Pa hteo sam da te pitam da li bi htela da izadješ na večeru sa mnom?

-Rado bih izašla.

-Ah je sada lakše.Bio sam veoma nervozan.

-Primetila sam

-Pa dobro vidimo se?

-Važi.Ćao

Ponov sam izašao napolje i opet neki čudan osećaj da sam nešto zaboravio.Onda mi sinu da nisam pitao za posao.Naravno ponovo utrčavam unutra,ali sada sam mnogo opreznije ušao.

-Marina.-ovog puta sam prošaptao.

-Šta si sada zaboravio.-sa osmehom je izgovorila.

-Ono zbog čega sam i došao.Treba mi posao.

-A da i ja sam skroz zaboravila.Pa reci mi završene škole.

-Srednja škola sportska gimanazija,a fakultet DIF.

-Dobro...Sačekaj...Ok....Next....srednje ocene.

-Evo diplome i ostale stvari...a ako treba evo i iz osnovne škole.

-U redu....evo imas posao nastavnika fizičkog u osnovnoj školi "Aleksa Dejović".

-Joj to mi se ne isplati.Hteo bih neki posao fudbalskog menadžera.

-Uh to nećeš ovde naći.To probaj u savezu.Ali ako si baš čvrsto to odlučio bolje ti je da uzmeš posao nastavnika dok ne nadješ neki tim koji ćeš voditi.

-Upravu si.Hvala na savetu i na tome što si mi našla.Do kada radiš?

-Do 7 večeras.

-Uredu u pola 9 dolazim po tebe.

-Važi.Vidimo se.

-Ćao!!

Sada skroz siguran da sam sve uradio izlazim iz biroa i krećem kući.Da se spremim za sastanak.

 

Nastaviće se....

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |