Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

FM 2014 - Opća tema


Dino151
 Share

Recommended Posts

Halfback

Position: DM

Duty: Defend

Description: The halfback looks to serve a role somewhere between that of an aggressive sweeper and a defensive midfielder. With a halfback, the centrebacks themselves will push higher up the pitch while the halfback drops deeper than a standard defensive midfielder and, in addition to his defensive duties, looks to offer an outlet for quickly recycling possession when the team's attacking play breaks down.

Link to comment
Share on other sites

Uglavnom to je rola koja ostalim veznim igracima i bekovima daje vecu slobodu u napadu i kreaciji, jednostavno sto je to kompletnija uloga stopera, samo u veznom redu. Kada si u tranziciji onda ce se on spustati do linije stopera, davajuci prostora ostalim igracima. Kada imas loptu u protivnickoj polovini, on ce da sjedi ispred stopera, nesto kao CM-defend. Dok kada protivnik ima loptu, ponasa se kao BWM-defend.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jedna od stvari koje već duže vrijeme želim kao novinu u FMu jeste ta da možeš birati kvalitetu regena koji će izlaziti, recimo da ja po svom ukusu bi stavio da izlaze prosječni igrači, jer ovako je suludo u 2015. igrati kada rival dovede nekog World Class regena za dvije kutije banana, a ja ne dovodim regene -.-

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jebo regene, jesul sredili govno koje se ponavlja iz serijala u serijal.. Jel ja izvrsim 3 izmjenu, obavezno jedan igrac prebije nogu, sjebe kuk, slomije rebro.. kolko me to nervira. Desavalo mi se i da dva igraca iznesu odmah poslije 3 izmjene, ko da ih iz Kine dovodim.

 

A do te izmjene, svi lete po terenu. Nerealno, ja se jedva mogu sjetiti kad se u rl potrefi da trener nema izmjene, a belaj 10 min prije kraja.

Edited by Cornell
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neki utisci moji, da se igraci kada su bez lopte krecu, kao kroz portal. Tj. teleportuju se kao da imaju 50 pace... Za tili cas se stvori u kaznenom.

 

Valjda ce to ispraviti.

 

 

Drugi utisak, je da kada protivnicki igrac napada kroz sredinu, da zadnji vezni samo gleda i nikako da ga vec jednom pokupi. Iako je sve vreme ispred njega. I to sam igrao protiv Dinamo Tbilsija, a ne protiv nekog jaceg, pa da me taj jaci izlomi driblinzima...

Link to comment
Share on other sites

Problem sa ozljedama se ponavlja već zadnjih 4-5 izdanja ove igre. Nije mi jasno kako za jebenu godinu dana to ne mogu ispraviti, a ne za 4-5 godina? Bitne stvari u igri ostaju loše već izdanjima, a bitno da oni drkaju sa nekim "šminkanjem" i nepotrebnim promjenama kako bi se mogli hvalit da novi fm donosi 3471268452876 promjena u igri.

 

Ne tražim mnogo, samo neke osnovne stvari da ova igra bude poezija. Ali ne, bitno je uvodit modove, i ostala sranja da nam se "mažu oči" i privlačit ovu dječurlijadu, a ne učinit nekoliko prepravki za nas stare igrače i vjerne fanove. Jebale vas pare.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sviđa mi se posebno ova novina, kada igrača staviš na određenu poziciju da samim klikom možeš vidjeti njegovu najbolju rolu. To će biti veoma dobro za online takmičenja, kada se igrači stavljaju malo brže.

 

Slažem se sa Dinom, realizacija. Imam Messija u špicu finishing 20 i ostale ofanzivce koji takođe imaju finishing iznad 15 i promaše polu prazan gol, ali dobro, još je ovo beta, ima vremena.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Par novina:

 

Možete vidjeti kojim igračima je dignuta plaća

Možete razgovarati sa kapetanom oko atmosfere u timu

Možete razgovarati sa igračem prije nekog transfera

 

 

Realni su transferi: Meni Lokosi i Sesvete šalju ponude za neke slabije igrače, i ono nude postotak od transfera, što je vjerujem i u RL.

Link to comment
Share on other sites

Problem sa ozljedama se ponavlja već zadnjih 4-5 izdanja ove igre. Nije mi jasno kako za jebenu godinu dana to ne mogu ispraviti, a ne za 4-5 godina? Bitne stvari u igri ostaju loše već izdanjima, a bitno da oni drkaju sa nekim "šminkanjem" i nepotrebnim promjenama kako bi se mogli hvalit da novi fm donosi 3471268452876 promjena u igri.

 

Ne tražim mnogo, samo neke osnovne stvari da ova igra bude poezija. Ali ne, bitno je uvodit modove, i ostala sranja da nam se "mažu oči" i privlačit ovu dječurlijadu, a ne učinit nekoliko prepravki za nas stare igrače i vjerne fanove. Jebale vas pare.

U svakoj utakmici moram na pravit 3 izmjena radi povreda :(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |