Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

FM 2014 - Opća tema


Dino151
 Share

Recommended Posts

Uh, evo mojih prvih dojmova. Igra je tecna, po tome je bolja od FM13. Za sada Beta ima poprilican broj bugova, ali ce daa bude jako kvalitetna igra. Match Engine se cini ok, mada mi za njega treba najmanje 10 utakmica da ga ocjenim. Ne zalite tih 30e sto cete dati za igru, sjajna je!

Link to comment
Share on other sites

Koja je default velicina FPa na 14?

Mozda resim da uradim neki template ove godine, da se graficka skola moja napokon isplati...

 

Inace meni je FM 13 bio jedno 50 posto sporiji od FM 12 da li je do lose optimizacije sta li je... Nekako mi nerealno da igram mnogo jace igrice na High a FM da se vuce...

Edited by London
Link to comment
Share on other sites

Informacije iz prve tastature:

 

Hrvatsku su napravili kao malu Belgiju, toliko talenata: Samo neki: Dabro, Roguljić, Lulić,Halilović, Kovačić, Maloku, Grbić, Jedvaj, Šimunović, Vlašić,Pjaca,Gorupec,Mikanović, Petar Mamić, Biljan, Bubnjić, Livaja, Rebić, Oršić, Brodić, Kolar, Murić ,(Hrgota), Radošević, Petar Mišić, Delač, Elez, Ćaleta-Car, Bašić, Pašalić, Knezović

 

Stvarno toliko puno igrača ja nisam očekivao da će biti kvalitetni.

 

Malo Brozović, Malenica, su slabiji, a Ante Ćorića nema.

 

2. Sviđaju mi se one stvari u trening dijelu, gdje možete spojiti tutora i klinca bez da ulazite u chat.

3. U Dinamu možeš dovesti koga god hoćeš iz Hajduka, osim mislim Pašalića, to nije loše. :D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne znam gdje je tema za FM 14, pa cu ovdje napisat, a vi slobodno prebacite post gdje spada ako ima za to mjesto...

Dakle, poceo sam igrat Betu, nisam zadovoljan sa igrom bas previse. Morate znat da ja nisam igrao FM 13, pa ne znam da li je bio slican ovome sad, ali dosta opcija za namjestanje taktika vise nema! Jedino sta mozes podesit malo detaljnije, kako za ukupno team, kako za pojedinacno igrace su one blesave "instructions". To je meni u 12-ici sluzilo za trenutno podesavanje tokom meca, podesis na brzinu pred kraj, ako treba malo stat na loptu ili ganjat rezultat ili nesto slicno. Nema finog podesavanja vise nicega, nema opcije da stavis da igras na kontranapade, to mi najvise smeta?!?

Ono "play counteratack" vise ne postoji!

Ako sam mozda nesto previdio molim vas da mi kazete?

To je sta se tice taktike, dalje, puno je nepregledniji glavni prozor pojedinih igraca, vise ne mozes na tom glavnom prozoru saznat koliko je taj igrac igrao utakmica i kojeg tipa. To je prije bilo na dnu tog glavnog ekrana, sad moras ic na full player form da bi to vidio, a to se koristi prakticki stalno.

Sta se tice ponasanja igraca u 3D animaciji, ponekad je debilno, znalo je bit i u 12-ici, ali sad je u dosta vecem omjeru. Recimo, igrac uklize i oduzme loptu i onda stoji i ne ide za njom. Ili protivnicki igrac ima loptu i pokusava proc pored mog DM-a, sve se to desava pored mog wingera koji moze uzet loptu samo da krene u nekakav tackle, ali on stoji pored njega kao da nije njegova stvar, makar ima instrukcije da zatvara i oduzima i sudjeluje u obrani. I jos ima tu sitnica dosta, ali eto...

Ne znam da li su to stvari koje ce se ispravit u "pravoj" verziji, posto prvi put igram Beta verziju, ali ovo do sada je dosta losije od 12-ice, kao da su isli na pojednostavljenje nekih stvari, prvenstveno taktike, sta je po meni katastrofalan potez. Ja jos i sad svaki put prije neke utakmice odem i gledam da nisam negdje propustio vidjet ta fina podesavanja kako da ekipa i pojedini igraci igraju, ali jedino sta vidim je oni "instructions" i to je to....

Link to comment
Share on other sites

To ti je glavni igrac u timu. Gledaj PSG sa Ibrahimovicem u toj ulozi, dok je Cavani ispred kao napadac. Ta uloga nije ni napadac, ni playmaker, nego nesto izmedju. Uglavnom ako imas relativno ljenog, a tehnicki dobrog igraca, to je uloga za njega. Moras da imas dobar vezni red jer taj ne radi previse. Slican je trequartisti.

 

Obozavam Half back rolu. Igrac mi je imao 22 oduzete lopte, bagovana uloga. Ocekujem da ce SI to smanjiti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |