Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

FM 2014 - Opća tema


Dino151
 Share

Recommended Posts

To je po meni Schurrle ili Maher, ofanzivni veznjak koji čini razliku.

Igrač čini razliku na osnovu kvalitete ne na osnovu uloge i zadatka na terenu.

 

To je Kagawa. Rooney je 9 i 1/4, bas kao i Messi ( ako se Messija da kategorizirati).

Podsjetio si me na Rodgersa i težnju da novonastale termine ubaci u rječnik od prije petnaestak godina. :D

Prvi put čujem za postojanje ''9 i četvrtine'', za ''9 i po'' sam čuo odavno i taj termin postoji u nogometnom žargonu, ali je taj ''9 i po'' zapravo ova nova rola koja je ubačena.

Messi je false nine u svojoj osnovnoj ulozi, to što je on najbolji igrač na svijetu i može u jednoj utakmici bukvalno odraditi tri različite uloge simultano to je dokaz klase. Rooneya ne mogu još provariti, ove sezone sam ga samo jednom gledao, ali i on je neka jako posebna desetka. Slažem se da je Kagawa ponajbolji primjer RL igrača. Možda još Cesc iz Barce iz zadnje Guardioline sezone i onog 3-4-3/3-3-4 sistema.

 

pa onda je shadow striker slican onom sto igra Runi.Kada napadaju malo je povuceniji,a u fazi odbrane u liniji sa RVP-om i tako formira cistu 4-4-2

Probat ću naći heat mape kretanja i dodavanja (primljenih i odigranih) Rooneya pa ti odgovorim detaljnje, ali ovaj opis koji si dao, to je to.

Link to comment
Share on other sites

Citao sam jedan clanak (cini mi se na Whoscored) prije godinu-dvije, gdje je upotrebljen taj izraz, i mislim da jako dobro odgovara Messiju i Rooneyu. Pokusacu naci clanak kada dodjem do kompa.

Link to comment
Share on other sites

Samo daj, mene baš zanimaju ti izrazi koji nisu ustaljeni u nogometnom/komentatorskom žargonu. Interpretacija istih često dovodi do potpuno nove vizije.

 

 

Inače za Rooneya, ovo je slika sa whoscoreda (jedna od najboljih statističkih baza u svijetu sigurno) iz meča sa Chelseajem:

 

 

http://www.dodaj.rs/f/30/YN/1orrGpYz/index.png

 

Vidljivo je da je #10 potpuno pokrio #9 (Rooney i RVP), znači Rooney je po svemu ipak bio SS u toj utakmici.

Edited by Fritz
Link to comment
Share on other sites

-"Ungentlemanly Conduct" renamed "Unsporting Behaviour"

http://www.fmscout.com/datas/users/3d_match-1_1.png

 

-Player position labels link to position section

-Revamp to conversation with concerned player over their asking price

-Agent fees and pro-rated loyalty bonuses come out of your transfer budget, while contract bonuses come out of your wage budget

-MLS reserve league update

-Support multiple contract end dates

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

-News item explaining league contract rules when joining MLS / A-League team

http://www.fmscout.com/datas/users/mls_contract_rules_1.png

-Separate staff budget

-Where appropriate, supporter owned clubs won't sell to businessmen

-Press conference question on chairman's future when looking to sell the club

-Save custom database set-ups

Edited by Cris
Link to comment
Share on other sites

-Change Transfer Type for players on the Unwanted list and Transfer Targets list

-Use of Bonuses / Clauses should lower and raise the overall transfer budget

-Improved team report summary

http://www.fmscout.com/datas/users/team_report_1.png

 

-Net transfer income appreciated by board

-Ability to select / deselect all subscriptions on a per category basis

-Updated MLS disciplinary system

-MLS Trade screen update

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nisam ni ja prije, ali evo sad pratim, da znam šta me očekuje ;)

 

Inače da li je neko za projekt preslikavanja taktike BiH reprezentacije u FM13?

Jednostavno nemam ideje kako da postignem da 4-4-2 diamond proizvodi 4 gola po utakmici ???

Link to comment
Share on other sites

Igra se svodi na razmišljanje(manje ili više), samo što će novi serijal donijeti nove načine za provedbu tih zamisli. Tako da, mislim da nema bitne razlike u zahtjevnosti, samo je realnije.

 

@Dedo, testiraj protiv Latvije i zabit ćeš 4 komada. (off topic smo)

Edited by Bili Tić
Link to comment
Share on other sites

Bosna ne igra klasični romb, a po eventualnom plasmanu na SP ću dati sve od sebe da tu igru približim što više FM okvirima. :vanteme:

 

Vezano za rasporede, bitno je da 4231 kao trenutno najfrekventniji učine igrivim i korisnim, sve ostalo je manje bitno, sa strane rasporeda to im je najveći promašaj u zadnjih par serijala.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |