Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Kako vam ide? (13)


Debeli Ronaldo

Recommended Posts

Sezona 2013/2014

 

http://www.dodaj.rs/f/41/2H/Vm9H5tm/1/688.png

 

Uvod

 

Transfer History

Akvizicija prelaznog roka, ubica dječijeg lica, Papiss je dobio partnera

 

http://s1.hubimg.com/u/4578080_f260.jpg

 

Jednostavno, moćno, lijepo, efikasno. Tužni Inter i italijanski fudbal. Nekad su bili krov Evrope, sada tuga, tužnija.

 

Fixtures

 

Bijedni United. Naš kompleks, ali naplatit ćemo to već. Sada smo ih nadigrali, baš onako kako sam zamislio, ali je zavrsnica izostala u pravo vrijeme.

 

Man Utd 3-1 Newcastle

Edited by Astorre
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Koristim dvije varijante. Kada sam favorit ( to je kući najčešće) koristim prvu. U utakmicama kada je to neizvjesno ili sam u podređenom položaju ( poput onih sa Interom, Arsenalom, Manchesterom) koristim ovu drugu.

 

http://www.dodaj.rs/f/Z/Kh/2bQM9ftQ/screenshot016.jpghttp://www.dodaj.rs/f/1S/YX/2neNVJtx/screenshot017.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Druga sezona sa Dortmundom, u prvoj sam bio treći, tako da džaba ne stavljam ss, loša je bila sezona. Ova druga, ipak odlična, u ligi prvaka ispali u osmini finala od PSG-a (Ibrakadabra ubio), u njemačkom kupu izgubili u polufinalu od Stuttgarta, ni ne zelim da se prisjecam te utakmice ponovo.

 

http://i.imgur.com/66c1j.png

 

Četiri najbolja igrača u ove dvije sezone, njihova statistika:

Ilkay Gundogan

Marco Reus koja razlika u prvoj i drugoj sezoni, uh.

Mario Gotze

Robert Lewandowski

 

U prvoj sezoni, jedini transfer je bio kupovina Christiana Beniteza (prva sezona dobra, druga loša), a druga:

http://i.imgur.com/rB4su.png

 

Sergio Romero kupljen zbog sranja koja je pravio Weidenfaller u prvoj sezoni, na kraju Romero proglašen i golmanom godine

John Obi Mikel se našao na TL u Čelziju, pa sam ga kupio te se nisam pokajao, imao je čak 10 asistencija ove sezone u ligi

Clichy kupljen kao backup Schmelzeru, nismo imali ni jednog drugog DL-a, a on se nasao na loan listi te sam i njega uzeo

Neset Nas - solidni regen

Link to comment
Share on other sites

evo nisam dugo tu postao pošto nisam baš igrao FM u zadnje vrijeme ali evo nakon duže stanke novi report mog save-a sa man.utd-om...

 

ovo je report polusezone i danas ćemo odigrati i sezonu cijelu nadam se...

 

kako inače biva osvojili smo 3 trofeja koja se mogu osvojiti u polusezoni shield,euro super cup,world club cup ali te SS-e ću staviti na reportu cijele sezone...

 

u ligi sam za sad drugi sa jednim bodom zaostatka i sa 2 utakmice manje od vodećeg City-a...zadnjih par utakmica sam imao loše rezultate jer sam malo uvodio igrače koji imaju 16,17 godina tj. stavljao ih u prvu da se razviju brže al sve u svemu sam zadovoljan...moj tim je zabio 65 pogodaka a primio samo 9 u ovoj polusezoni...sve to možete vidjeti ovdje...

 

liga prvaka protutnjao grupom bez ikakvih problema u prvoj rundi knockouta sam dobio lyon inače mrzim francuze dobiti ne znam imam loše rezultate s njima al nadam se pobjedi te odlasku do finala di ćemo ako uspijemo 5 puta za redom osvojiti to natjecanje...

 

i napokon nakon 8 i pol sezona jedan moj igrač je osvojio golden ball a to je regen Farouk sa prosjećnom ocjenom od 8.01 u 40 utakmica sa 26 golova i 26 asistencija igra na poziciji MC-a...iza njega je bio vječiti Neymar i Isco

isti igrač je odnio i titulu najboljeg igrača svijeta...

 

mojih 5 igrača je u najboljoj momčadi svijeta...od 4 obrambena igrača 3 moja su u toj momčadi...regen Adu te sve prisutni podkapetan i kapetan Zouma i Jones a još s njima u sredini Farouk ,te u napadu Neymar...svoje mjesto u zamjenama našli su Ademilson i regen Neeraas...

 

i nagradu za Golden Boy-a odnio je jedan moj igrač a to je haddad...

 

i dva nova igrača koja su došla sada na zimu su:

 

DC-Rusnak (zbog umora igrača sam ga doveo jer mi treba kvalitetan DC koji se također tretira kao zamjena za Zoumu za 2-3 godine)

GK-Mwanga (Krul polako ulazi u 31 godinu a witt se nije pokazao dobar pa ćemo ga prodat a doveli smo ovog francuza)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pocetak sezone sa Wiganom i od starta tezak raspored. Uopste nismo imali srece u prvom mecu. Dva penala su presudila dalji tok utakmice. Dok mec sa City-jem, su presudile propustene sanse. Arouna Kone se nedopustivo ispromasivao u oba meca, i onda je premesten na klupu, a scenu je nastupio Markovic! Medjutim i dalje se kolosalne sanse propustaju... To je moglo skupo da nas kosta i u kupu, jer se jedva probio bedem Brentforda.

A onda jos dve tvrde utakmice u gostima. Ocekivanja uprave su, da obezbedim opstanak, tj. da budem sto dalje od zone ispadanja. Ali moj neki cilj, kada bi uspeo nekako do sredine tabele. Ako bude para za transfere na polusezoni, sasvim sigurno cu juriti jos jednog poachera, ali po mogucnosti da to bude neka strvina, jer se Franco Di Santo skoro ne vidi na terenu kao DLF, pa sam prilagodio taktiku na dva poachera i tako igram. Kune i Lazar su u napadu, dok je na klupi Ademilson.

http://www.dodaj.rs/f/3G/100/4y4iSEru/wigan-athletic-matches-s.jpg

http://www.dodaj.rs/f/u/pc/1gvk3ORy/wigan-transfers-history.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Da, tako sam doveo i Lazara i Ademilsona. U suprotnom ne bi ni igrao Engleze. Za sada sam zadovoljan Lazarom, samo sto nikako gol da postigne, dok je Ademilson resio jednu utakmicu. Kone i dalje masi. Naterace me da ga prodam.

Edited by Dzoni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lazović ti je munja iz Zvezde. AMR(W) ubija momak..

Videcu, razmislicu, Gosling mi je preci, da probam da ga kupim jer mi se svidja kako igra, a moram da pazim da imam osmoro Engleza, ili igraca koji je dugo u Engleskoj. A pozajmicom Goslinga, dobio sam tog osmog. Ili ako budem nasao poachera da je hg. Onda cu pazariti Lazovica.

Poslao scout-a. ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kako mi ide? Evo upravo sam dobio otkaz u Romi nakon 11. mjesta na polusezoni xD

Ali svakako preporucam ako ne znate s kim igrati, tu su veterani Totti i De Rossi te redom mladici Pjanic, Destro, Lamela i veoma ugodno iznenađenje Florenzi. S druge strane terena stoji katastrofalna obrana ciji obraz donekle popravljaju Stekelenburg i Balzaretti. Pritom bas i nema para, TB je oko €1,5mil... Dobar izazov sve u svemu. :)

 

A sad se bacam na dugo planiranu karijeru sa Southamptonom, valjda tu prođem bez otkaza :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kako mi ide? Evo upravo sam dobio otkaz u Romi nakon 11. mjesta na polusezoni xD

Ali svakako preporucam ako ne znate s kim igrati, tu su veterani Totti i De Rossi te redom mladici Pjanic, Destro, Lamela i veoma ugodno iznenađenje Florenzi. S druge strane terena stoji katastrofalna obrana ciji obraz donekle popravljaju Stekelenburg i Balzaretti. Pritom bas i nema para, TB je oko €1,5mil... Dobar izazov sve u svemu. :)

 

A sad se bacam na dugo planiranu karijeru sa Southamptonom, valjda tu prođem bez otkaza :D

 

Pa ti si i dobar na polu sezoni 11 mesto, možda je to moglo i više da su ti dali prostora.

Vidiš sa mojim propalim sejvom gde je na kraju sezone Roma. :)

http://www.dodaj.rs/f/2k/ei/3UqXf4US/tabela.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kako mi ide? Evo upravo sam dobio otkaz u Romi nakon 11. mjesta na polusezoni xD

Ali svakako preporucam ako ne znate s kim igrati, tu su veterani Totti i De Rossi te redom mladici Pjanic, Destro, Lamela i veoma ugodno iznenađenje Florenzi. S druge strane terena stoji katastrofalna obrana ciji obraz donekle popravljaju Stekelenburg i Balzaretti. Pritom bas i nema para, TB je oko €1,5mil... Dobar izazov sve u svemu. :)

 

A sad se bacam na dugo planiranu karijeru sa Southamptonom, valjda tu prođem bez otkaza :D

Pjanic, Destro, Lamela i ovaj Florenzi kako ce se oni razviti samo ufff scout-i mi redovno pronalaze igrace iz rome sve mladi i dobri ali i ja sam u 2017 heh...
Link to comment
Share on other sites

@Bili tić: Ja sam isto na pocetku sezone pokusao igrati nesto slicno kroz sredinu, tocnije 4-2-3-1 s dva DM-a i tri AMC-a, sto se pokazalo prilicno neuspjesnim... Mijenjao sam taktike tokom sezone, u jednom trenutku razmatrao prelazak na 3-5-2 da bi se na kraju skrasio na 4-3-3 (iliti 4-1-2-2-1) s krilima koja mi je donijela 5 pobjeda u zadnjih 7 utakmica.

 

@Peca: Siguran sam da bi izborio Europu da su mi dali prostora jer sam taman u zadnjim tekmama nasao taktiku... Anyway, nekako me utjesi kad vidim poziciju Rome na tom sejvu :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imaš Ademilsona poachera, za njega nema da brineš + nije skup i nije velika plata. :)

A i to sto kazes, trebalo bi ja da pojacam neke druge linije tima. Npr. boljeg golmana, posto imam golmana koji brani nemoguce, a ide po burek iz kornera...facepalm.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Bili tić: Ja sam isto na pocetku sezone pokusao igrati nesto slicno kroz sredinu, tocnije 4-2-3-1 s dva DM-a i tri AMC-a, sto se pokazalo prilicno neuspjesnim... Mijenjao sam taktike tokom sezone, u jednom trenutku razmatrao prelazak na 3-5-2 da bi se na kraju skrasio na 4-3-3 (iliti 4-1-2-2-1) s krilima koja mi je donijela 5 pobjeda u zadnjih 7 utakmica.

 

@Peca: Siguran sam da bi izborio Europu da su mi dali prostora jer sam taman u zadnjim tekmama nasao taktiku... Anyway, nekako me utjesi kad vidim poziciju Rome na tom sejvu :)

 

Napravio sam 2 finalne varijante: 4-2dm-3(amc)-1 gdje je Osvaldo napadaca a iza su Totti(treq.), Pjanic(att. mid. sup) i Lamela(ins. for. sup)

U drugoj Bradley ide na MC, kao i Pjanic, Osvaldo desno, a Lamela lijevo. Destro ce takoder dosta igrati. Nisam optimist.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |