Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Kako vam ide? (13)


Debeli Ronaldo

Recommended Posts

Nije bas pametno da igras sa dva napadaca sa istim rolama, isti posao odradjuju u napadu i onda se protivnik lako brani. Bolje kad imas raznovrsniji napad.

Neka osnovna postavka u napadu je DLF (s) i AF.

Uvek sam igrao sa poacherom, izuzev fm11 gde sam igrao sa dva DLF-a. Cleo - Lukaku. Gde su njih dvojica menjali strane, s tim da su imali pojedine instrukcije kao kod poachera. E sad ovo je kazem prvi put igram sa dva poachera. Rola poacher sigurno ostaje.

A ostaje da vidimo, dok ne pazarim Fierra, kako ce se snaci odredjeni igraci kao AF. AF nikad nisam koristio. Meni nije problem stvaranje sanse, nego realizacija!

Ja razumem za Ademilsona i Lazara da ne mogu odmah sve da razbijaju. Ali sam to ocekivao od Konea, koga cu prodati kad tad. Bar od njega koji je iskusan, ocekujem da nemasi makar to bila jedna sansa. A on 3 sanse za redom 3 propusti.

Edited by Dzoni
Link to comment
Share on other sites

hahahha,ja dosada igrao zonu i primio 1 gol u predsezoni i dva u službenim utakmicama :o

Ne znam, onda si ti carobnjak neki :D

I napomena, bitno ti je za razvoj igraca da ima sto manje mec treninga(1/5 ili 2/5). Sporije ce uigrati taktiku ali ce se bolje i brze razvijati, sto je puno bitnije za Hajduk.

Link to comment
Share on other sites

Nije bas pametno da igras sa dva napadaca sa istim rolama, isti posao odradjuju u napadu i onda se protivnik lako brani. Bolje kad imas raznovrsniji napad.

Neka osnovna postavka u napadu je DLF (s) i AF.

 

vidiš meni se to pokazalo kao iznimno pametan potez. dva poachera kojima je namješteno u PI da mjenjaju mjesta "ubijaju sve redom"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam, onda si ti carobnjak neki :D

I napomena, bitno ti je za razvoj igraca da ima sto manje mec treninga(1/5 ili 2/5). Sporije ce uigrati taktiku ali ce se bolje i brze razvijati, sto je puno bitnije za Hajduk.

 

pa evo i ja gledam kada si rekao man marking bilo mu čudno,a kada sam probao man marking jednu tekmu ostalo 3-2 za mene ;)

Link to comment
Share on other sites

@Dino, ipak sam Norwich pobedio 2-0, a ne 3-1, pomesao sam sa Burnley-em. Kako god, tebi su strpali 4 komada. :P

 

http://www.dodaj.rs/f/4/H0/176BrRkD/wigan-athletic-matches-s.jpg

http://www.dodaj.rs/f/3h/KQ/1WVA7a3L/english-premier-division.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja razumem za Ademilsona i Lazara da ne mogu odmah sve da razbijaju. Ali sam to ocekivao od Konea, koga cu prodati kad tad. Bar od njega koji je iskusan, ocekujem da nemasi makar to bila jedna sansa. A on 3 sanse za redom 3 propusti.

 

Pa Kone kad bi realizovao svaku sansu ne bi igrao u Wiganu, vec u Man Utd :D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

http://i.imgur.com/fVVZ0.jpg

 

Transferi,nismo ni centa više dali nego što smo zaradili:

Mannone i Willson došli da popune rupe,Willson odigrao dosta tekmi,i to vrlo dobro. Mannone greška,3.golman bio.

Okore se još mora naviknuti na Englesku,ukuvao par golova,treba još iskustva skupljati. Nigel Coker odlično pojačanje,vrhunski odigrao sve što je dobio,vrijednost mu je sada oko 6 miliona.

Forrest u 15-tak utakmica 3 golova +5 asitencija,kvalitetno pojačanje jer nam je falilo desno krilo. Watt je još mlad,u 6 tekmi 4 gola,igra trenutno za rezerve,polako sa njim.

http://i.imgur.com/RJWi9.jpg

 

U RL su trenutno 17., MP je 18. mjesto. Mi smo trenutno 8. nakon prvog dijela,vrlo dobro,mada smo mogli i do 6.mjesta. Muče nas tekme u gostima,zaredom imamo tri poraza.

http://i.imgur.com/ZnguA.jpg

 

Kup uspješno prođen,tekma protiv Citya zasada vrhunac polusezone.

http://i.imgur.com/KqLQF.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja igram protiv Wolvesa.

 

Promjena očekivanja: Dao sam obećanje za sredinu tablice,oni meni 25 miliona u budžet. Idemo sada popuniti rupe. Neke sam prebacio u rezerve,tih par tekmi dok ne dođu pravi igrači će igrati juniori (taman Stoke,FA Kup i prva tekma LK).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Prodat Franco Di Santo za 3m, i stvorile se pare za Fierra. Ocekuje se svakog trenutka da igrac stavi paraf na ugovor, posto su se klubovi dogovorili.

 

Bitno je samo da pre nego što hoćeš da kupiš igrača da ne skautiraš jer se odmah pojave lovci koji odnesu plen.

Kupuj što pre možeš.. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Borussia Dortmund

 

http://i.imgur.com/oGJpV.png

 

Die erste Saison:

 

Transfer History

 

Bez mnogo promjena. Omladina poslana na posudbe nek se kale, a Ibišević je jedini igrač koji stigao, smatrajući da sam deficitaran na poziciji napadača.

 

Bundesliga je protekla u znaku dviju ekipa, naravno riječ je o BVBu i Bayernu. Krenuli smo loše, valjda dok smo se uigrali i dok sam našao pravu taktiku. Bayern je ubrzo pobjeda na 9 bodova razlike, međutim tada smo zaredali 13 pobjeda u nizu, u posljednjem kolu jesenjeg dijela sezone savladali Bayern s 4:1 kod kuće te završili kao prvi zahvaljujući gol razlici.

U drugom dijelu sezone grčevita borba se nastavila, gdje smo posustali na kraju. Bayern nas je svladao u posljednjem kolu te je titula završila u Minhenu.

 

Kup je bio najuspješniji u prvoj sezoni, gdje smo otišli do kraja.

 

Liga Šampiona je bila u neku ruku razočarenje. Nakon dobro odrađene grupne, žrijeb nas je poslužio međutim falilo je malo znanja, malo iskustva i malo sportske sreće. U dvije utakmice nismo uspjeli probiti bunker, Montpellier je iskoristio svoje šanse te je naš evropski put završen u 1/8 finala.

 

Bundesliga: Table German Cup: Tree German Cup: BVB - Schalke Champions League: Trip

 

http://www.spox.com/de/sport/fussball/europaleague/1009/Bilder/borussia-dortmund-fans-jubel-sieg-514.jpg

 

Die zweite Saison:

 

Transfer History

 

Ibišević je prodan na polusezoni za 6M. Nakon solidnog početka, povrede su se nizale jedna za drugom pa je napustio klub.

Mudingayi i Bocchetti su dosli na free, kao dva odlična igrača koji će pojačati squad i dati nam još širine. Sissoko kao jedan polivalentan igrač sredine terena i ter Stegen kao rješenje golmanske pozicije i čuvara mreže za narednih nekoliko sezona.

 

Bundesliga je donijela uzbuđenje i napetost veću nego ikada. I ovaj puta borba se vodila između dva tima. Oboreni su rekordi po broju golova, nizovima pobjeda, broju bodova.. no sve se svodi na to da smo postali prvaci. Bayern je kiksao 3 kola prije kraja kada je doživio poraz od Schalkea a mi posustajali nismo.

 

Kup nismo uspjeli odbraniti. Ispali smo u 1/4 od Nürnberga u jednoj od onih utakmica kada vam ništa ne polazi za rukom.

 

Liga Šampiona je posebna priča. Poučeni prošlogodišnjim iskustvom, s još jačim squadom i uz malo sportske sreće popeli smo se na krov Evrope.

U jednoj relativno jakoj grupi bili smo dominantni te prošli kao prvoplasirani.

Žrijeb je bio povoljan, u prvom kolu moskovski CSKA koji se nije pokazao kao dostojan protivnik.

U 1/4 finalu nas je čekao Chelsea. U jednoj jako dobroj utakmici na Stamfordu poraženi smo s 3:2, međutim Westfalia je gorila te smo s 2:0 kod kuće prošli dalje.

U 1/2 finalu dobro poznati protivnik i najveći rival - minhenski Bayern. U jednom krajnje napetom i neizvjesnom dvomeču moglo se vidjeti svašta.

U prvom meču kod kuće dominirali smo, stvorili mnogo više šansi međutim završilo je 0:0. Drugi meč donio je pravu dramu. Prvo Bender u ranoj fazi dobija crveni karton, osuđuje nas na defanzivu s igračem manje. Imali smo svojih šansi, stativa a zatim i prečka ali gola nigdje.

U 89. Schmelzer pravi prekršaj, jedanesterac. I kada se činilo da je sve gotovo i da će Schweinsteiger odvesti Bayern u finale, ukazao se ter Stegen koji brani penal u bukvalno posljednjim momentima utakmice. Na kraju u 'lutriji' ter Stegen je briljirao ponovo i BVB ide na megdan velikoj Barceloni.

 

U finalu jedan klasik, sjajan nogomet i druga titula Lige Šampiona za BVB, prva od '97.

 

Bundesliga: Table German Cup: Tree CL: Trip CL 1/2: Bayern - BVB CL Final: BVB - Barcelona

 

http://static.guim.co.uk/sys-images/Football/Pix/pictures/2009/9/27/1254066865748/Borussia-Dortmund-support-006.jpg

 

Die dritte Saison:

 

Transfer History

 

Dovedeno par mladića, dovede Kirsten u vidu backup golmana i najveće pojačanje Belhanda. Napustilo par nebitnih i Blaszczykowski.

 

Bundesliga ovaj puta nije donijela neizvjesnost kao prethodne dvije sezone. Od početka se vidilo da Bayern nije kao onaj iz protekle dvije sezone, a isto tako se dalo zaključiti da BVB žestoko ide po odbranu titule. Nijednom nismo ispustili prvo mjesto, prednost je rasla iz kola u kolo da bi u posljednjem pokazali pravu nadmoć nad najvećim rivalom.

 

Kup je ponovo osvojen te je kompletirana drupla kruna. Na putu do finala Bayern je opet pao, a na kraju ubjedljiva pobjeda u finalu, u mojoj posljednjoj utakmici na ovom saveu.

 

Liga Šampiona je ponovo donijela mnogo uzbuđenja, ali titula nije odbranjena. U grupi smo igrali onoliko koliko je trebalo da prođemo, a na kraju me i druga postava iznenadila pobjedom na Etihadu i prvo mjesto je bilo osigurano.

1/8 finala donijela je prošlogodišnjeg protivnika, CSKA iz Moskve. Podcijenio sam ih, a oni izgleda poučeni sezonom ranije znali su kako protiv nas.

U Moskvi je bilo 2:1 za domaćina, penalom u 95. minuti (3 minute nadoknade je bilo). Očekivao sam relativno lahku pobjedu kod kuće i prolaz dalje, no grdno sam se prevario. Držali su se Moskovljani cijelo vrijeme, i onda kad sam i ja odustao bacivši sve karte u napad Götze upućuje sjajan centaršut, Perišić je na drugoj stativi te donosi veliku radost i prolaz dalje u 92. minuti.

1/4 finale donosi epski sraz s veliki Realom iz Madrida. Mnogo golova, uzbuđenja, kartona i dobrih poteza. Ss-ovi će reći sve..

U 1/2 finalu Arsenal, gdje sam smatrao da imamo jako dobre šanse da se ponovo nađemo u finalu, ali tu je naša sportska sreća isparila. Što povrede, što nedostatak sportske sreće, što možda i moje greške rezultirale su ispadanjem u polufinalu.

 

Usput, osvojen je Evropski Superkup u utakmici protiv Malage. Osvojeno je takođe i Svjetsko klupsko prvenstvo gdje smo u finalu bili bolji od brazilskog Santosa.

 

Bundesliga: Table Bundesliga: BVB - Bayern German Cup: Tree German Cup Final: BVB - Kaiserslautern

CL: Trip CL: BVB - CSKA CL: BVB - Real Madrid CL: Real Madrid - BVB

Supercup: BVB - Malaga Club World Ch'ship: BVB - Santos

 

 

Oda o ... :

 

Mario Götze :

 

Zvijer! Zaista sam bio impresioniran njegovim razvojem i kako vodi momčad. Kada bih igrao s nekim drugim timom, ne bi žalio pare da ga dovedem.

 

http://i.imgur.com/23734.png

 

Marc-Andre ter Stegen :

 

Osjetila se velika razlika s njim na golu u drugoj i trećoj sezoni. Mlad, jako perspektivan, veliki komadant odbrane i čuvar mreže.

 

http://i.imgur.com/yKQaA.png

 

Younes Belhanda :

 

Mogao bih o svima, htio sam samo o Mariu i ter Stegenu, ali moram pomenuti i ovog čovjeka. Bio je tu samo u trecoj sezoni, ali me nevjerovatno impresionirao. Prvi dio sezone je bio fantastičan, drugi dio nešto lošiji, valjda ga je poremetilo igranje za repku tokom cijelog januara.

Na kraju brojke za divljenje: 36 utakmica, 9 golova i 28 asista!

 

http://i.imgur.com/KH2DE.png

 

To je to. Save s BVB-om gotov, i krećemo novi challenge..

 

Ako nekome treba još nešto, ne ustručavajte se zatražiti.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |