Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Nešto Sasvim Novo


SlobaGrobar
 Share

  

10 members have voted

  1. 1. Da li vam se sviđa priča?

    • Da, sviđa mi se
    • Nije loša, dobra je
    • Nije loše, ali ima dosta mesta za napredak
      0
    • Ne, mora ovo mnogo bolje (navesti u temi neku sugestiju za poboljšanje priče)
      0
    • Jednostavno mi se ne sviđa
      0


Recommended Posts

http://www.sportske.net/text_images/201202/Rad%20pripreme-600-20120207120628.jpg

 

RAD SE VRATIO IZ NEMAČKE

 

Fudbaleri Rada danas su se vratili iz Nemačku gde su proveli dve nedelje na pripremama i gde su odigrali za to vreme dve prijateljske utakmice.

 

Inače cele pripreme fudbaleri Rada su krajnje čudno odradili i kao da su tek shvatili koliko su pripreme važne po dolasku u Nemačku. Pre te dve utakmice u Nemačkoj odigrali su pet utakmica i svih pet izgubili uz gol-razliku 4:13. Po dolasku u Nemačku kao da su se probudili i dobili su protiv jako ozbiljnih protivnike bitke što je itekako važno za nastavak sezone u Srbiji.

 

Seged 2011 - Rad 2:1

GNK Dinamo - Rad 2:0

Koper - Rad 2:1

Ludogorec - Rad 2:1

Teplice - Rad 5:1

Firt - Rad 1:2

Union Berlin - Rad 0:2

 

U prva dva kola nastavka šampionata Rad ima dve jako teške utakmice. Prvo gostuje na "Karađorđevom parku" u Zrenjaninu ekipi Banata, a zatim sledi i gostovanje na "Čika Dači" ekipi Radničkog.

Edited by SlobaGrobar™
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.dodaj.rs/f/39/M3/tbvFHWo/slobodan-milovanovic-new.png

 

MILOVANOVIĆU OTKAZ

 

Posle poraza u prvom kolu nastavka sezone od Banata sa 3:2 ceh je platio trener Slobodan Milovanović koji je dobio otkaz. Na ovaj potez uprave Rada ništa nije ukazivalo, a Slobodan Milovanović je sasvim sigurno bio besan posle ovog poteza uprave Rada jer su mu obećali da ove sezone rezultati i nisu u prvom planu. Po izjavi Slobodana Milovanovića može se zaključiti kako se on oseća.

 

- Sa ovim govnima u Srbiji više ne želim ništa da imam. Najgori ljudi. Ja sam jako razočaran ovim potezom uprave Rada i time što su mi sve vreme radili iza leđa. U srpski fudbal više nikada! Sada čekam ponude iz Engleskih, Italijanskih, Nemačkih nižih liga te Hrvatske, Ukrajine, Rusije, Portugala, Holandije, Turske... u Srbiju više nikada ni za kakve pare ovoga sveta.

 

http://www.dodirnime.com/sport/wp-content/uploads/2012/03/Vojvodina3.jpg

 

GAZI SVOJU REČ, MILOVANOVIĆ PREGOVARA SA VOŠOM ?

 

Kako saznajemo iz izvora bliskih FK Vojvodini taj klub je u pregovorima sa Milovanovićem i za par sati se očekuje da se konačan dogovor i postigne. Da podsetimo Slobodan Milovanović je samo pre nekoliko dana otpušten iz Rada, a tom prilikom je rekao da nikada neće da radi više u srpskom fudbalu i da u njemu rade samo govna.

 

Ovo ne bi bilo prvi put da Milovanović pogazi ono što je prethodno rekao.

Link to comment
Share on other sites

Zaista ne znam zašto sam dobio otkaz u Radu i kako. Pre utakmice posao mi je bio stabilan i na 51%.

 

Wiz@

Nema šanse da će Stanojević dobiti otkaz. Osvojio je titule prethodne tri sezone,a verovatno će i ove. Nije isključeno da sledeće sezone završim negde u Hrvatskoj ili drugoj okolnoj zemlji. :D

 

Flikaja@

Razmišljam se. Ako potpišem biće to na 3-4 meseca do kraja sezone. Trenutno su 9 pa da probam nešto da uradim. Nemaju loš tim po meni, ali nisam još odlučio. Pregovori su u toku. :D

Link to comment
Share on other sites

http://srbija-nekretnine.org/oglasavanje/fotografije-2012/05/o44942-f1.jpg

 

Kada sam saznao da mi je predsednik Rada dao otkaz, potpuno sam poludeo. Automatski sam odjurio kući i krenuo da se pakujem uz mnogo pominjanja onih koji to nezaslužuju ni najmanje. U kurac... goveda jedna, pun mi je kurac onih koji vode srpski fudbal... lepo ga oni vode, ali u propast... besneo sam i usput pakovao stvari. U međuvremenu sam zvao i aerodrom pa sam rezervisao kartu u jednom pravcu za Palermo. Sve što želim sada je da se odmorim od svega. Pun mi je kurac fudbala i čelnika fudbalskih klubova koji umišljaju da su oni razlog toga zašto ti klubovi postoje. Nije mi bilo ni do čega, karijera mi definitivno ide uzlaznom putanjom. Šta sada da radim? Samo što sam spakovao kofer neko mi je zazvonio na vrata. Dvoumio sam se da li da otvorim, ali neko je bio baš uporan. Pet ili šest puta je zvonio na vrata, a ja sam se na kraju odlučio da ih otvorim i vidim ko je toliko dosadan. Kada sam otvorio vrata tamo je stajao Bata Buturović.

 

Šta bre sada ti hoćeš? Upitao sam ga onako ljutito jer i on je jedan od onih kojima nije mesto u srpskom fudbalu. Polako. Znam da si nervozan, ali molim te možemo li da popričamo? Pitao je jako smirenim glasom kao da ga ni malo ne dotiče to što nisam baš fin prema njemu. O čemu ja imam da razgovaram sa tobom? Opet sam odgovorio besno i možda po malo čak i nekulturno. Čak me je bilo malo i sramota što sam tako besno pričao sa njim. On mi trenutno nije ništa kriv. Želiš li da vodiš Vojvodinu? Upitao je uz osmeh. Koga bre da vodim? Je si li ti svestan šta pričaš ili bolje rečeno je si li svestan šta me pitaš? Dobro je da više nisam u Radu pored Stojića i ostale bagre, a sada da dođem u Vojvodinu? Zaista si smešan. Dobro samo sam pitao ne moraš da se ljutiš. Vidimo se onda i izvini na smetnji. Okrenuo je se i krenuo ka izlaznim vratima. U tom trenutku kao da sam osetio malu žal pre svega što sam tako pričao sa njim, a onda zatim i što mi on ništa nije uradio. Viknuo sam STANI ! Možemo da popričamo i reci šta imaš ja sam se pretvorio u uvo. Hvala. Samo me saslušaj molim te. Dakle pitanje glasi želiš li da vodiš Vojvodinu? Nudimo ti ugovor na godinu dana i tri meseca uz nedeljnu platu od 4.5k eura nedeljno. Ambicije imamo zaista velike ali bojim se da u ovoj sezoni ne možemo više ništa da ostvarimo, a imamo dobar tim. Od sledeće sezone tek očekujemo rezultate. Budžet ti se kreće oko 5 miliona i ja se nadam da je to OK? Odlično prihvatam uslove uz jedan mali uslov? Samo reci koji. Ne želim da mi se mešate u posao i u slučaju dobre ponude da mogu da napustim klub sa minimalnim obeštećenjem. Nema problema. Sutra u 12 časova je zvanična promocija pa se vidimo i hvala ti! Samo još nešto. U vezi stana? A da da da. Dobijaš stan u centru Novog Sada i sve troškove snosi fudbalski klub Vojvodina. Nadam se da je to u redu? Jeste i hvala vama na ukazanoj prilici.

 

Bata je otišao, a ja sam u sebi pomislio ma možda on i nije kao ostale bagre u srpskom fudbalu...

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b6/Stadion_vojvodine01.jpg/800px-Stadion_vojvodine01.jpg

 

MILOVANOVIĆ PREDSTAVLJEN

 

Danas je medijima i fudbalskoj javnosti u Novom Sadu predstavljen Slobodan Milovanović, bivši trener Lacia, Boltona i Rada. Ugovor je potpisan na godinu i tri meseca uz nedeljnu platu od 4.5k eura. Milovanović je odgovarao na sva pitanja novinara i videlo je se da je bio spreman za novi posao i to samo par dana pošto je otpušten iz Rada.

 

Sportski žurnal:

Vi ste danas ovde da bi bili predstavljeni kao novi trener Vojvodine. Da li je ovo vaš posao iz snova?

Slobodan Milovanović:

Svakako da nije i ne želim da niko pomisli da navijam za Vojvodinu.

Blic:

Vi ste samo pre par dana otpušteni iz Rada. Imate li komentar na to?

Slobodan Milovanović:

Nije važno šta ću ja reći ili šta ja mislim. Mafija upravlja srpskim fudbalom pa tako i Radom.

Blic:

Vi se ne bojite da tako pričate, a pogotovo javno?

Slobodan Milovanović:

Koga da se bojim? Nema potrebe jer pas koji laje ne ujeda. Meni i prete nekim porukama, a meni je sve to smešno.

Blic:

Koji je onda razlog što ste u Vojvodini i ako ste rekli citiram "Sa govnima u srpskom fudbalu neću da imam ništa".

Slobodan Milovanović:

Fudbal je moj život.

Sport:

Da li vi već sada u vidu imate neke promene u klubu?

Slobodan Milovanović:

U ovoj sezoni ne.

Sport:

Znate li protiv koga je vaš debi na klupi?

Slobodan Milovanović:

Naravno da znam. Protiv zvezde na stadionu FK Crvena zvezda.

Sport:

Šta očekujete od te utakmice?

Slobodan Milovanović:

Ne mogu ništa da vam obećam. Idem na pobedu i to je jedino važno. Nadam se da ćemo pobediti.

Kurir:

Da li će biti promena u stručnom štabu? Trenutno u Vojvodini nema baš mnogo osoblja.

Slobodan Milovanović:

Biće naravno, ali polako jer za sve ima vremena.

Pres:

Kakvu vrstu fudbala će te preferirati?

Slobodan Milovanović:

Još nisam odlučio, a iskreno nisam ni razmišljao o tome.

Politika:

Da li će te zadržati Sinišu Stevanovića?

Slobodan Milovanović:

Sve zavisi. Ako dođe ponuda koja zadovoljava klub, njega i mene on može da ide.

 

http://i55.tinypic.com/atxmaa.jpg

 

FIRMA: MILOVANOVIĆ IMA PODRŠKU !

 

Danas su se putem sajta navijačke grupe "Firma" oglasile i vođe navijača koje su iznele svoj stav i stav "Firme" u narednom periodu, a u vezi sa novim trenerom.

 

Mnogi su se pitali da li će navijači Vojvodina prihvatiti novog trenera. Znamo da je novi trener "Grobar", znamo da je novi trener neko ko ima jako burnu prošlost, znamo da je novi trener jako temperamentan i znamo da je novi trener vodio tri kluba prethodno i to neuspešno. Ali... mi ne prenosimo zvaničan stav svih navijača, mi prenosimo onoga čega će se navijačka grupa "Firma" pridržavati, a to je da je nebitno kakvu prošlost ima novi trener, nama treba upravo temperamentan trener, a svoju profesionalnost je pokazao pobedivši u svom prethodnom klubu Partizan na stadionu JNA. Da li je prethodne klubove vodio neuspešno to isto nije važno jer ovo je nov početak i mi mu želimo sve najbolje i da sa našim klubom ostvari dobre rezultate, On ima našu podršku (za sada). Slobodane dobrodošao !

Link to comment
Share on other sites

http://www.firma1989.com/galerija/albums/userpics/crvena_zvezda-Vojvodina2-2_%286%29.jpg

 

VOŠI BODOVI

 

U derbiju 20. kola Jelen Super Lige sastali su se Crvena zvezda i Vojvodina, a Novosađani su na kraju slavili. Na ovoj utakmici debitovao je i novi trener Vojvodine Slobodan Milovanović i nema sumnje da je njemu ova pobeda drža nego ikome.

 

U prvom poluvremenu Vojvodina je igrala jako bledo, a domaćini su u prednost došli već u 4. minutu, a strelac je bio Kampos. Kada su se vratili na teren izgledalo je bukvalno da je Milovanović promenio svih 11 igrača jer su do kraja utakimce razmontirali rivala, a sa dva brza gola na startu drugog poluvremena (Nastić 47, Vidović 49 a.g.) postavili konačnih Crvena zvezda - Vojvodina 1:2. U sledećem kolu Vojvodina dočekuje Novi Pazar.

 

- Prezadovoljan sam ! Igrači su pokazali karakter i svoje pravo lice. Verujem u ovaj projekat, verujem da možemo da izborimo Evropu ove sezone, a za sledeću ćemo videti. Hvala svim igračima na ovom neopisivom osećaju. Da ćemo sve od sebe da i Partizan pobedimo, ali se samo nadam da će taj meč nešto i značiti.

Link to comment
Share on other sites

http://www.dnevnik.rs/sites/default/files/partizan---vojvodina-fb.jpg

 

PARTIZAN PONIZIO VOJVODINU

 

Fudbaleri Vojvodine su uništeni od strane Partizana. U Novom Sadu crno-beli su pobedili sa čak 0:5 i preuzeli poziciju 1 od Spartaka dva kola pred kraj. Ono što je izvesno jeste da će na prva dva mesta biti Partizan i Spartak samo se ne zna kojim redosledom. Za treće mesto boriće se Crvena zvezda, Jagodina, Vojvodina i Rad. U blagoj prednosti trenutno su Crvena zvezda i Jagodina koji imaju po 48 bodova. Vojvodina i Rad imaju 46.

 

Crno-beli su danas demonstrirali silu kakva se retko viđa i lagano se može dogoditi da baš ova utakmica donese titulu Partizanu. Obaje je postigao dva gola dok su se po jednom u listu strelaca upisali Avad, Veber i Mitošević za velikih 0:5. Vojvodina da je pobedila imala bi sve u svojim rukama što se tiče Evrope. Ono što je definitivno jeste da će morati da budu 3. da bi igrali Evropu jer u finalu kupa igraju dva niželigaša. Slobodan Milovanović ni najmanje nije bio srećan posle ove utakmice.

 

- Ovo je sramota! Ne igranje M. Ilića, S. Stevanovića i igranje tek oporavljenog Oumarua nije opravdanje da se doživi debakl u utakmici sezone. Jedino što sada mogu da obećam jeste da će mnogi platiti zbog ovoga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.fkvojvodina.rs/wp-content/uploads/2012/02/DSC_1697.jpg

 

POBEDA ZA KRAJ

 

Fudbaleri Vojvodine nisu izborili Evropu, ali su se za kraj sezone od svojih navijača oprostili pobedom, pobedivši Banat sa 1:0. Milovanović je izveo sledeći tim: Rockov, Nastić, Bećelić, Radoja, Sekulić, Faber, Makarić, Meleg, B. Ilić, Nosković, Bajić. Kao što možete videti Milovanović se odlučio da šansu pruži od starta igračima koji napuštaju klub na kraju sezone ili nisu imali preveliku minutažu tokom sezone, a izuzetak su Sekulić i Nosković.

 

Vojvodina je odigrala jednu solidnu utakmicu sobzirom na sastav i na kraju ipak zasluženo slavila. Strelac jedinog gola bio je Nosković u 83 minutu utakmice. Na ovoj utakmici Vojvodina je imala i veliku podršku navijača te je malo više od 4 hiljade ljudi došlo da podrši svoj klub, iz svog grada.

 

- Zadovoljan sam pobedom i zalaganjem igrača kojima sam danas dao šansu. Mi ćemo sledeće sezone dati sve od sebe u borbi za trofeje, ali jedno morate da imate u vidu, a to je da ako niste Partizan ili zvezda ne smete da osvojite titulu u Srbiji. Primer je i Spartak Zlatibor voda ove sezone koji su tako blizu bili osvajanja titule, ali viša sila to nije dozvolila.

 

Partizan je šampion i ide u kvalifikacije za Ligu Šampiona. U kvalifikacije za Ligu Evrope idu Spartak Zlatibor voda i Jagodina, dok je treći predstavnik BSK Borča osvajač kupa Srbije.

Edited by SlobaGrobar™
Link to comment
Share on other sites

http://www.fk-senta.org.rs/_images/news/transfers12spring.jpg

 

I ako se prelazni rok još nije otvorio u Vojvodini je jako burno. Klub će na kraju sezone bez obeštećenja napustiti ponajbolji igrač Nastić i to bez obeštećenja. Njegova sledeća destinacija biće Sent Pauli. Njegovim stopama krenući i neki drugi igrači koji će klub takođe napustiti bez obeštećenja. Poletanović koji prelazi u Mersin, Ferati koji prelazi u Olimpiju, Frimpong u Ačnu i Milojević u Rotor. Klub će još za sada napustiti i Radoja koji prelazi u Brešu za 80k, Nemanja Nikolić koji pojačava Larisu za 210k i Čtiba koji prelazi u Svindon za 210k eura. U zadnje vreme sve su glasnije špekulacije koji bi to još igrači mogli da napuste Vojvodinu i najčešće se pominju B. Ilić, Makarić, Meleg, Bajić, Rockov, Vujaklija, Avako i Milićević.

 

Dolazni transferi su posebna priča i dolazni transferi se dela na nekoliko poglavlja kako to kažu navijači Vojvodine.

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/b/bf/FK_Rad_Beograd.svg.png/150px-FK_Rad_Beograd.svg.png

 

2:0 ZA MILOVANOVIĆA

 

Milovanović nastavlja da se sveti svom bivšem klubu Radu. Posle pobede u ligi od čak 4:0 na leto će najmanje pet igrača iz Rada preći u Vojvodinu i u toku su pregovori i sa Radakovićem. Crnoglavac i Stepanov dolaze bez obeštećenja jer im ističe ugovor. Golman Danilović je plaćen 1 milion i 650k eura dok su klub još pojačali iz Rada i Karan (1.1M) i Žeravica (750k). Uprava Rada, ali i trener kod svih transfera su bili nemoćni. Milovanović je poveo 2:0.

 

http://images.teamtalk.com/10/10/640/George-Lebese_2509958.jpg

 

PAO DOGOVOR SA LEBESEOM

 

Fudbaler koji je najzaslužniji za plasman Jagodine u kvalifikacije za ligu Evrope i visoko treće mesto ispred Crvene zvezde, Rada, Vojvodine i drugih, Džordž Lebese je se dogovorio sa upravom Vojvodine o prelasku u redove Novosađana na leto. Na zvaničnom sajtu Jagodine objavljena je informacija o transferu Lebesea kao i o tome da je ponuda koja je došla, ponuda koja zadovoljava i klub i igrača. Predpostavlja se da visina obeštećenja iznosi 1.3M eura, ali ni da Lebese nije loše prošao jer je dobio mnogo dobar ugovor, ugovor koji se ne odbija.

 

http://www.rts.rs/upload/storyBoxImageData/2010/05/16/5569161/Dragan-Mrdja-Vojvodina.jpg

 

ISKUSTVO ZA RAZLIKU

 

Milovanović izgleda želi da napravi spoj mladosti i iskustva. Konkretno kada se radi o iskustvu tu je već ranije doveden Stepanov, a sada su u klub pristigla i dva reprezentativca. Kažemo dva reprezentativca jer još uvek ponekad odigraju utakmicu za nacionalni tim. U klub bez obeštećenja dolaze Dragan Mrđa i Boško Janković. Dragan Mrđa je dete Crvene zvezde, ali trenerima u zvezdi nikada nije uspeo da se nametne pa ga je karijera redom vodila na pozajmicu u Jedinstvo sa Uba, kasnije je igrao i za Liers, Varegem i Himki pre nego što je potpisao za Vojvodinu. U Vojvodini je proveo dve sezone i odigrao 55 ligaških mečeva, a postigao 35 golova. Iz Vojvodine prelazi u Sion gde je igrao zadnjih 5 godina. I drugi fudbaler je dete Crvene zvezde. Boško Janković je karijeru počeo u C. zvezdi gde je i proveo sedam godina, a za tih sedam godina poslat je u Jedinstvo iz Uba u tri navrata na pozajmicu. Kasnije prelazi u Majorku, a ubrzo i u Palermo pa u Đenovu. Posle Đenove sledio je povratak u zvezdu gde nije baš pružao sjajne partije i onda prelazak u U. Kluž odakle je sada i prešao u Vojvodinu.

 

http://www.srbijafudbal.net/igraci/bskborca/knezevic.jpg

 

KNEŽEVIĆ I MAIGA CRVENO-BELI

 

Vojvodina baš ozbiljno ide ka tome da juri na duplu krunu sledeće sezone i u prilog tome govore i nova dva pojačanja. Uprava Vojvodine dogovorila je se sa upravom Gazovika, jednog od ruskih niželigaša o prelasku Zorana Kneževića iz tog kluba u Vojvodinu. Visina obeštećenja iznosi 475k eura. Knežević je pre Gazovika igrao za Budućnost iz Valjeva, BSK Borču, Rad i Himki. Maiga se može svrstati u ona pojačanja od kojih se očekuje da prave razliku i to vidnu. Maiga dolazi iz Daliena, a pre Daliena igrao je Dugovolofiu i Stejd Malien. Visina obeštećenja iznosi 500k eura. Predpostavlja se da ova pojačanja nisu konačna te da u narednim danima još neko pojača Vojvodinu.

Edited by SlobaGrobar™
Link to comment
Share on other sites

http://www.b92.net/news/pics/2012/02/10/5212844064f3534d782a72474892779_orig.jpg

 

Joj što me boli glava! Zadnjih nekoliko dana ni noću ne spavam. Radim non-stop u službi Vojvodine i nemam ni malo vremena za sebe, da se bar malo opustim. Tražim adekvatna pojačanja, promeniću skoro trećinu tima, ali to su sve kvalitetni igrači i samo da se uklope na vreme pa problema nebi trebalo da bude. Prelazni rok još nije ni počeo, a ja sam ugovorio dosta transfera. Od leta dres Vojvodine nosiće Crnoglavac, Danilović, Boško Janković, Karan, Knežević, Lebese, Maiga, Mrđa, Stepanov i Žeravica. Na još nekim pozicijama je škripelo i morao sam da dovedem adekvatne igrače ili bar da probam da ih dovedem.

 

Odlučio sam se da uputim pozive trojici igrača da dođu u Vojvodinu. Radi se o Nemanji Miliću i Stefanu Čupiću iz OFK Beograda, te Vladimiru Volkovu iz Partizana. Prvo ću da zovem Nemanju Milića. Radi se o jednom zaista velikom talentu i dobrom igraču. Mislim više nije tako mlad, ali je za mene jako dobar igrač i jako ga cenim.

 

Slobodan:

Dobar dan. Da li je Nemanja na vezi?

Nemanja:

Jeste, ja sam, a ko je to?

Slobodan:

Slobodan. Trener Vojvodine. Želim da ti uputim poziv da nam se pridružiš u narednoj sezoni.

Nemanja:

Pa ne znam baš...

Slobodan:

Nemaš šta da znaš. Vojvodina zove samo jednom ! Hoćeš, nećeš ne moraš.

Nemanja:

U redu. Naravno prvo se sve morate dogovoriti sa OFK Beogradom.

Slobodan:

Prepusti to nama u klubu. Dođi sutra na pregovore u prostorije FK Vojvodine oko 13 časova. Jel u redu?

Nemanja:

Jeste. Vidimo se i nadam se pozitivnom dogovoru.

 

Eto završio sam trećinu posla. Sledeći je još jedan član OFK-a. Radi se o Čupiću ekstratalentovanom golmanu koji će kao zamena Daniloviću dobro doći.

 

Slobodan:

Dobar dan. Izvinjavam se ako nešto smetam ali hitno je. Da li je Stefan na telefonu?

Stefan:

Da jeste. Izvinite, a vi ste?

Slobodan:

Slobodan. Trener Vojvodine. Sine Vojvodina te zove, a to se ne odbija. Želiš li da pređeš u Novi Sad?

Stefan:

Ne želim da grejem klupu.

Slobodan:

Ako se dokažeš i nećeš. Nema Danilović zagarantovano mesto, a ti ćeš zato imati veliku konkurenciju. Pored Danilovića tu su i Lazović i Kordić.

Stefan:

Prihvatam bez ikakvog daljeg dvoumljenja. Volim izazov i jedva čekam da potpišem ugovor. Samo... prvo morate videti sa OFK-om.

Slobodan:

Prepusti ih meni. Dobrodošao u klub. Dođi sutra u 16 časova u prostorije kluba.

Stefan:

Hvala na ukazanoj prilici. Probaću da se nametnem već na pripremama. Vidimo se.

 

Ostaje mi još samo Vladimir Volkov. To bi bilo odlično pojačanja za sledeću sezonu jer može da igra sve po levoj strani. U Partizanu je se našao na transfer listi i ja želim da to iskoristim u korist Vojvodine.

 

Slobodan:

Dobar dan. Vladimire da li si to ti? Na vezi je Slobodan. Trener Vojvodine.

Vladimir:

Ja sam. Reci?

Slobodan:

Želiš li da pojačaš Vojvodinu?

Vladimir:

Imam ponude od dosta jačih klubova. Ne znam... sve zavisi i od vas.

Slobodan:

Molim te. Mnogo bi nam značio jer tako požrtvovan igrač se ne nalazi često. U Partizanu si i ovako na transfer listi.

Vladimir:

Ajde da se negde nađemo pa da malo porazgovaramo.

Slobodan:

Možeš li da dođeš sutra u prostorije FK Vojvodina negde oko 20 časova?

Vladimir:

Mogu.

Slobodan:

Onda se vidimo i hvala. Nadam se pozitivnom odgovoru.

Vladimir:

Videćemo...

 

Mislim da je sa ovom trojicom kompletiran tim. Jako bih voleo da nas pojača i Uroš Radaković, ali Rad koči taj transfer. Samo on bi sada tu bio još potreban za kompletiranje tima. Mislim da ću ipak u narednim nedeljama pokušati da ga dovedem u klub jer bi bio zaista veliko pojačanje. Sada sam stvorio veliku konkurenciju u svim linijama tima i malo me strah toga, ali ajde... jedva čekam sutra. Predsednik kluba Buturović me je pozvao na razgovor. Baš me zanima šta ima da kaže i o čemu to želi da pričamo, ali o tome bi bilo glupo sada da razmišljam. Sve što želim jeste da se malo odmorim od svega i da odspavam jer sam mnogo umoran. Sve ovo me je mnogo iscrpelo...

Link to comment
Share on other sites

http://www.vesti-online.com/data/images/2011-02-26/133219_bata6_ig.jpg

 

Sutradan oko 9 časova otišao sam kod Buturovića kao što mi je sekretarica dan ranije i prenela. Ispred sam bio nekih 15-tak minuta, a onda me je sekretarica prozvala. "Izvolite uđite. Gospodin Buturović vas očekuje".

 

Slobodan:

Dobar dan predsedniče. Recite, vama sam na usluzi.

Ratko:

Prvo da raščistimo to. Nemoj da me zoveš predsedniče niti gospodine već Bata ili Ratko. Jel uredu?

Slobodan:

Jeste. Onda ću vas zvati Ratko.

Ratko:

Onda dobro. Imamo nekoliko tema za razgovor pa samo da vidim od čega ćemo prvo da krenemo. Recimo finansije su tu veliki problem.

Slobodan:

Znam Ratko.

Ratko:

Dobro nije mnogo neka 2 miliona u minusu. Očekujem da se to poboljša tokom sezone.

Slobodan:

I hoće verujte mi.

Ratko:

Lepo, lepo. Vidim da se odlično razumemo. Drugo ne znam da li si razmišljao o pripremama, ali nadam se da ti ne smeta ovaj moj potez. Da se ne mučiš mi smo sve sredili.

Slobodan:

Stvarno? Samo mi recite pojedinosti i nema problema.

Ratko:

Trenira se do 14. jula na SRC Vujadin Boškov, a istog dana sledi polazak za Hrvatsku. Našao sam neki odličan, a jeftin hotel u Istri pa će te tamo boraviti. Odlični su uslovi za trening i sve to. Lepo će nas dočekati. Što se tiče prijateljskih utakmica sve je ugovoreno i za period od 12 dana koliko će te provesti u Hrvatskoj odigraće se četiri kontrolne utakmice. 14.7 odmah prvi dan, a rival Varaždin. 18.7 igramo drugu kontrolnu utakmicu, a rival je Istra 1961. Treća kontrolna utakmica na programu je 22.7, a protivnik će biti Junak. 26.7 na dan povratka odigraće se u prepodnevnikm časovima prijateljska utakmica protiv ne baš atraktivnog rivala Đakova. Po povratku iz Hrvatske nastavlja se pripremanje za novu sezonu na SRC Vujadin Boškov. 30.7 sledi put u Crnu Goru. Isto sam našao neki solidan, ajde da kažemo dobar hotel i naravno jeftin. Lokacija je Budva. U Crnoj Gori će te ostati do 6. avgusta, a za to vreme i tamo će se odigrati neka utakmica. 1. avgusta rival će biti Dečić, a 6. avgusta najjača provera protiv Budućnosti. Nadam se da ovo odgovara?

Slobodan:

Naravno. Hvala i nadam se da će uslovi biti dobri. E sad ja bih da idem, jel vam trebam još?

Ratko:

Ne ideš ti nigde. Imamo mi još da razgovaramo. Da se vratimo na finansije, ali i očekivanja u narednoj sezoni.

Slobodan:

Recite?

Ratko:

Pa nemamo baš velika očekivanja i to je normalno ali... finansije nisu baš jake trenutno, da se ne lažemo svi bi u klubu bili prezadovoljni da izboriš izlazak u Evropu i neko tamo polu finale kupa, ali znaš da je Srbija od ove godine napredovala po koeficijentu i to nam donosi dva mesta u Ligi Šampiona. Voleli bi ako možeš da bar pokušaš da budeš 2. na kraju i uđeš u te kvalifikacije za Ligu Šampiona. Znamo da tamo čekaju Englezi, Nemci, Italijani... ali voleli bi da pokušaš da obezbediš grupnu fazu i ako to pogotovo ako budemo drugi liči na nemoguću misiju.

Slobodan:

Ratko ja mogu samo da ti obećam da ću dati sve od sebe.

Ratko:

Hvala i drago mi je da sarađujemo. Sada si slobodan. Vidimo se.

 

Izašao sam iz kancelarije, duboko udahnuo i pomislio u sebi, "teških godinu dana vidim predsobom"...

Edited by SlobaGrobar™
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.dnevnik.rs/sites/default/files/prvi-trening-fkv.jpg

 

RED, RAD I DISCIPLINA

 

U taboru Vojvodine pred start nove sezone vlada lepa atmosfera koja obećava uspešnu sezonu. Fudbaleri Vojvodine posle priprema u Hrvatskoj i Crnoj Gori, pa zatim i povratka u Srbije i prijateljske utakmice sa OFK-a kao generalnom probom za start nove sezone mogu biti samo zadovoljni. Cele pripreme prošle su u neverovatnom redu, uključujući spavanja na vreme i dolaženja na treninge i pre nekoliko minuta, zatim mnogo velikom zalaganju i radu na samim treninzima, ali i utakmicama i neverovatnoj disciplini na kojoj Milovanović i insistira.

 

U Hrvatskoj su proveli 12 dana za koje vreme su odigrali i četiri prijateljske utakmice. Na otvaranju serije prijateljskih utakmica igralo se protiv Varaždina. I ako su noge igračima bile poprilično teško, lopta je kontrolisana bez većih problema, stvorene su tri ili četiri čiste prilike, a ostvarena je i pobeda od 0:1. Jedini strelac bio je Šouten fudbaler na pozajmici iz PSV-a. U drugoj utakmici mnogo bolja igra Vojvodine i opet je stvoreno nekoliko jako izglednih šansi i zabeležena je ubedljiva pobeda od 0:3. Prahić igrač Istre je postigao auto gol, a od igrača Vojvodine u listu strelaca upisali su se Nosković i Volkov. U trećoj pripremnoj utakmici viđeno je nepotrebno opuštanje fudbalera Vojvodine ali je na kraju ipak ostvarena pobeda od 0:1. Nisu igrali loše, ali se nisu toliko zalagali i to im se jedino zameralo. Strelac jedinog gola bio je Boško Janković u 72 minutu utakmice. Zadnji dan prvog dela priprema u Hrvatskoj odigrana je u prepodnevnim časovima i prijateljska utakmica sa Đakovom pred oko 350 ljudi koji su posmatrali ovu utakmicu. Vojvodina je demonstrirala silu i na kraju slavila sa 0:11! Pet golova postigao je Nemanja Milić, dok su se po jednom u listu strelaca upisali Bećelić, Boško Janković, Lukić, Lebese, Stepanov i Oumaru. Lukić je dobio i crveni karton.

 

Po završetku zadnje pripremne utakmice igrači su se uputili prema Budvi na drugi deo priprema, a tamo je trebalo odmeriti snage sa Dečićem i Budućnosti. Sa Dečićem je se i odigrala utakmica ali sa Budućnosti i nije te je otkazana bez validnog razloga. Vojvodina je dobila utakmicu protiv Dečića sa 0:4. Ponovo je viđena lepa igra sa puno stvorenih šansi i dominacijom na sredini terena. Dva gola je dao Oumaru dok su po jedan gol dali B. Janković i Lukić. I ako se utakmica protiv Budućnosti nije odigrala u narednom periodu fudbaleri Vojvodine su ostali u Crnoj Gori i po planu se vratili kući 6. avgusta. Sutradan je odigrana utakmica protiv OFK Beograda koja je poslužila zameni za Budućnost ali i kao generalna proba za novu sezonu. Vojvodina je odigrala van očekivanja i stvorila par odličnih prilika tokom utakmice, a na kraju ipak slavili sa svega 1:0. Jedini strelac gola bio je Nemanja Milić u 50 minutu. Vojvodina je tokom priprema odigrala šest utakmica i svih šest dobila uz gol-razliku 21:0 !

 

Niko ne može sa sigurnošću da kaže ko će zaigrati u prvih 11 na startu Jelen Super Lige. Milovanović ima glavobolje oko sastavljanja tima, ali ne zbog suspenzija, povreda mada ih ima već zbog velike konkurencije na svakoj poziciji u timu. Ipak očekuje da protiv Novog Sada startuju sledećih 11: Danilović, Volkov, Karan, Stepanov, Stevanović, Sekulić, Avako, Maiga, Nosković, B. Janković i Milić.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odlično pišeš,imam osjećaj koda čitam novine svaki dan na netu gdje izbacuju o tvojoj karijeri,zaista fenomenalno..

 

Pripreme si odlično odradio,par lošijih utakmica,ali sve u svemu ok je i može krenuti sezona,sretno :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.srpskifudbal.rs/wp-content/uploads/2011/08/najava-kup1-532x300.jpg

 

SRPSKOLIGAŠI BOLJI OD VOJVODINE I ZVEZDE

 

U 1/16 srpskog Lav Kupa videli smo nekoliko iznenađenja, a jedno od njih je i poraz Vojvodine od srpskoligaša Car Konstantina. Milovanović je izveo kombinovani tim i Vojvodina je bila bolji rival, ali primila je gol pred sam kraj utakmice iz prekida za ispadanje već na samom startu kupa.

 

C. zvezda je isto prošla loše, a nju je na penale izbacio takođe srpskoligaš Balkanski. OFK Beograd, Novi Sad i Rad su takođe ispali na samom startu takmičenja od dosta slabijih rivala.

 

Partizan je prošao dalje izbacivši Vlasinu sa 0:1. Malo je falilo da i Partizan krene stopama C. zvezde i Vojvodine ali to se ipak nije dogodilo.

 

http://www.fkvojvodina.com/img/galerija/1293487802.jpg

 

POBEDA KONAČNO

 

Fudbaleri Vojvodine konačno su ostvarili pobedu. Savladan je Radnički 1923 sa čak 4:0. Strelci su bili Stepanov, Kamilou, Čančarević a.g. i Žeravica.

 

Na ovoj utakmici fudbaleri Vojvodine ličili su ponovo na onaj tim sa priprema, na onaj tim sa starta sezone... biće zabeleženo da je ovo prva pobeda Vojvodine u ligi posle pet utakmica. Generalno kao i danas uvek odigraju dobro, ali rezultat izostane pa sa trenutnim skorom od 2 pobede, 3 nerešene i 3 poraza zauzimaju tek 10 poziciju sa 9 poena.

 

- Zadovoljan sam jer smo pobedili, a pogotovo jer je pobeda ovako ubedljiva, Očekujem da u nastavku sezone nastavimo da igramo ovakvim tempom jer imamo najbolji tim u ligi.

Link to comment
Share on other sites

http://www.fkvojvodina.com/file/logo.png

 

KAŽETE NEPOBEDIVA ZVEZDA?

 

Bila jednom nepobediva zvezda.. sve dok nije došla novosadska Vojvodina ! U derbi susretu 13. kola naši fudbaleri su pred oko 5 i po hiljada navijača odigrali najbolju utakmicu u ovoj polusezoni i to protiv Crvene zvezde, kod kuće pobedivši sa 4:3! Veliku zaslugu za ovu pobedu ima i Slobodan Milovanović pre svega koji je psihički sjajno igrače pripremio za ovu utakmicu i hladan rat prethodnim izjavama u novinama.

 

http://konkursiregiona.net/wp-content/uploads/2011/06/statistika.jpg

 

Statistika nikada nije glavni pokazatelj ako se ne pobedi ali Vojvodina em što je pobedila Vojvodina je statistički demolirala nejaki tim iz Beograda, a samo da kažemo da zvezdu ovako niko nije nadigrao u prethodnih 12. kola. C. zvezda je bila neporažena i ubedljivo prva sve do ove utakmice protiv naše Vojvodine! Šutevi u okvir gola (18:12), šutevi u okvir gola (8:5), šutevi van okvira gola (6:5), prečke/stative (2:0), 100% prilike (5:2), polu šanse (5:3), posed lopte (53%-47%), korneri (7:4), faulovi (14:16), ofsajdi (3:0), procenat kompletiranih pasova (84%-73%) i žuti kartoni (1:3).

 

Slobodan Milovanović je verovatno zvezdu iznenadio i sa velikim brojem promena u timu u odnosu na prošlu utakmicu i generalno sa velikim brojem izmena u taktici za ovu utakmicu kao i sam pristup. Samo dan ranije Milovanović je rekao da ovo neće biti obična utakmica, niti običan meč već pravi rat na terenu kao i da zvezda može da se pobedi i da bi to njegovi igrači trebalo da iskoriste.

 

http://www.vesti-online.com/data/images/2011-08-07/169907_vosa1_f.jpg?ver=1335949610

 

Na gol je vraćen Danilović. Kao štoperi su utakmicu počeli Karan očekivano i Bećelić koji je neočekivano dobio prednost u odnosu na do sada ne zamenjivog Stepanova. Levo je bio Avako, a desno Žeravica. Na sredini terena su igrali kao zadnji vezni Sekulić i kao centralni vezni Lukić i Maiga sa tim da su u odnosu na prošlu utakmicu zamenili strane te je Maiga bio desni centralni vezni, a Lukić levi centralni vezni. Kao levi krilni napadač igrao je neočekivano Volkov koji je do sada uglavnom igrao kao levi bek, mada je jednom na pripremama bio i najistureniji napadač, dok je desni krilni napadač bio Abubakar Oumaru. Najistureniji napadač na ovoj utakmici bio je Nemanja Milić. Sa klupe su ušli iskusni Stepanov umesto Bećelića u 75. minutu i Faber umesto Avakoa u 90. minutu utakmice. Jedini žuti karton u našoj Vojvodini dobio je Karan u 68. minutu utakmice. Za igrača utakmice proglašen je Maiga !

 

Vojvodina je krenula već od starta jako oštro i sa željom za pobedom. Žeravica je sjajno ubacio jednu loptu u prostor ka Volkovu koji u 2. minutu pogađa prečku i malo je falilo da Vojvodina povede već na samom startu utakmice. Ipak, u 7-om minutu Vojvodina ipak dolazi do prednosti i to preko Nikole Lukića. Posle izvedenog auta Lukić je malo poveo loptu i sa nekih 25 metara jako i oštro po zemlji raspalio, a golman zvezde Šuljagić bio je apsolutno nemoćan. Već u 11-om minutu Vojvodina dolazi u prednost od velikih 2:0. Žeravica i Lukić su se igrali blizu kaznenog, zatim je Žeravica odlučio da ubaci loptu ka Volkovu u stilu Ćavi Ernandeza i Volkov je ušao u gol šansu, šutirao golman odbranio, ali je na loptu naleteo Milić pre jednog odbrambrenog fudbalera zvezde i zakucao loptu u nebranjenu mrežu za velikih 2:0. U 15. minutu dugo je lopta kružila oko kaznenog posle jednog kornera da bi Avako ubacio u kazneni a Milić promašio čitav gol sa 3 metra. U 19. minutu prva prilika za zvezdu. Iskosa sa desne strane u gol šansi je se našao Nikči ali je šutirao pored gola. Rezultat ostaje 2:0. U 33. minutu gosti smanjuju rezultat. Posle jednog kornera Avako je ubacio loptu u kazneni, a za malo brži od Milića je bio golman Šuljagić. U nastavku on dobacuje do Simića levog beka loptu koji dugom loptom pronalazi Mbaču, koji opet jednim sjajnim pokretom izbacuje iz igre Bećelića i dodaje Kasalice koji ispred sebe ima prazan gol i pogađa za smanjenje prednosti od 2:1. Samo par minuta kasnije, tačnije u 37. minutu ponovo je dva gola razlike za Vojvodinu. Maiga izvodi slobodan udarac sa oko 18 metara i pogađa u živi zid, lopta mu se vraća i on iz prva šutira, a lopta završava tačno pod prečkom u milimetar za opet velikih 3:1. U 41. minutu Maiga je dobio loptu na 18 metara, lepo se okrenuo licem ka golu, ali je šutirao preko gola. U 44. minutu zamalo Vojvodina da povede sa 4:1. Žeravica je sam prešao skoro čitav teren, došao do kaznenog i vratio loptu Oumaruu koji je ubacio u kazneni Miliću na glavu, a on sa dva metra gađao pravo u golmana, lopta je se odbila do Volkova koji šutira iz prve ali pogađa samo spoljni deo mreže. Ostaje Vojvodina - zvezda 3:1. Kraj prvog poluvremena.

 

Odmah na startu drugog poluvremena prilika za goste. Mbaču je lepo ušao u kazneni i sve lepo odradio ali šutirao je na kraju samo u spoljni deo mreže. Rezultat nije promenjen. U 55. minutu Jakšić šalje dugu loptu ka Mbaču koji je dobacio do Kovačevića koji ubacuje loptu u kazneni prostor ka Nikačiju koji postiže gol za ponovno smanjenje prednosti, ovaj put na 3:2. Odlična akcija gostiju u 56. minutu ponovo stvorena dugom loptom od pozadi, a epilog je da je na kraju došlo do toga da Vitor šutira sa nekih 18 metara na volej, ali odlično je intervenisao Danilović. U 64. minutu greška fudbalera Vojvodine na sredini terena koja je dovela do toga da Mbaču dobije loptu i da šutira iz izgledne situacije za gol, ipak malo je bilo iskosa sa nekih 25 metara i lopta odlazi pored gola. U 73. minutu odlična igra Vojvodine ponovo. Konačno su opet pritisli rivala, u gol šansu ulazi Milić ali golman Šuljagić brani i izbacuje loptu u korner. U nastavku korner je izveo Maiga, a Karan je bio najviši u skoku i zakucao loptu u mrežu Šuljagića za neverovatnih 4:2! Igrao se 90. minut kada je Vojvodina stvorila još jednu izglednu priliku ali od povećanja prednosti nije bilo ništa. Maiga je posle jednog izvedenog kornera u stilu Robena pokušao da da gol. Krenuo je napred, šutirao malo iskosa sa ivice kaznenog ali samo stativa i jedan igrač gostujuće ekipe izbacuje loptu u korner. U nastavku korner je izveden, loptu gubi Volkov i ona dolazi do Nikičija koji šalje dugu loptu do Mbačua koji daje dug for, ali ipak stiže do lopte i zakucava je u mrežu za konačnih

VOJVODINA - zvezda 4:3. KRAJ UTAKMICE !

 

http://img12.imageshack.us/img12/1811/jslheader.jpg

 

Tabela posle 13. kola Jelen Super Lige: Crvena zvezda 32, Banat 27, Partizan 24, Sloboda Point Sevojno, Novi Pazar 23, Spartak Zlatibor voda 21, Vojvodina 20, OFK Beograd, Rad 18, Inđija 16, Jagodina, Radnički 1923 13, Novi Sad 12, Radnički Niš, Sinđelić 8, Bežanija 7.

 

Vojvodina u zadnjih šest utakmica, četiri pobedila i dve igrala nerešeno i to nezasluženo te je sreća vidni nedostatak u ovoj sezoni. Vojvodina je u zadnje vreme proigrala i zamolili bi upravu kluba da se ne igra... MILOVANOVIĆ mora da ostane trener ! U sledećem kolu Vojvodina gostuje Novom Pazaru.

 

http://www.firma1989.com/galerija/albums/userpics/fkv-cz%281%29~10.jpg

Koreografija sa samog početka utakmice

 

Na kraju utakmice fudbaleri su pevali zajedno sa igračima i nekih sat vremena posle utakmice slavili su ovu veliku pobedu. Uglavnom je se pevalo: "Mrzim zvezdu i Partizan, mrzim Zemun, mrzim Rad, mrzim tebe, mrzim njega, mrzim ceo Beograd", "U Evropi ima jedan grad, svi ga znaju kao Novi Sad, a ja ga zovem srpska Atina, u njemu igra moja Vojvodina", dok je su se u pojedinim trenucima sa tribine čuli i povici "Turci, turci..", skandiranje koje je bilo usmereno ka fudbalerima i navijačima zvezde te "Novi Sad za Vojvodinu navija". Ta skandiranja pratili su i igrači i rukovodstvo Vojvodine, a kako saznajemo igrači su nastavili da slave predvođeni Slobodanom Milovanovićem do kasno u noć.

 

Odmah posle utakmice za sajt navijača i simpatizera Vojvodine (FKVojvodina.com) pristao je da da izjavu i Slobodan Milovanović trener naše Vojvodine.

 

Kako se vi osećate posle ovakve utakmice?

Osećaj ne mogu da opišem jer je neopisiv. Presrećan sam je blag izraz.

 

Bio je mnogo hrabar potez napraviti ovoliko promena što taktičkih što promena u sastavu.

Da znao sam da ovo može da bude mač sa dve oštrice, ali sreća prati hrabre.

 

Pre utakmice ste dali i podgrevali malo atmosferu te mnogi misle i podcenili zvezdu, a mi mislimo da niste.

Nisam. Vojvodina je jača od zvezde, Vojvodina je trenutno najjači srpski klub i navijačima obećavam da će se ako ja budem trener i dalje i ako mi se da prostora i vremena mnogo radovati. Ne podcenjujem ja zvezdu. Da li sam lepo rekao da zvezda nije ništa posebno i da može da se pobedi? - upitao je Milovanović uz osmeh.

 

Jeste. Hvala vam za ovaj osećaj i nadam se da će te još dugo predvoditi Vojvodinu sa klupe.

I ja se nadam. Hvala navijačima na velikoj podršci, celoj novosadskoj javnosti što je ovako ispratila ovu utakmicu i igračima za ovaj prelep osećaj.

 

VOJVODINA JEDNA JEDINA...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://images6.kurir-info.rs/slika-900x608/fudbal-vojvodina-privatizacija-1328585176-87875.jpg

 

U DERBIJU VOŠA PONOVO BEZ POBEDE

 

Vojvodina definitivno ima komplekse od Novog Sada, a to može lagano da se zaključi i po rezultatima u duelima između ove dve ekipe i trener Vojvodine definitivno mora poraditi na tome u narednom periodu. U zadnje četiri utakmice, Vojvodina je odigrala jednu nerešenu, a u naredne tri utakmice koje je sa klupe vodio Milovanović zabeležen je poraz i dva nerešena. Ponovo je Vojvodina dominirala, ali to nije bilo dovoljno i na kraju utakmica je završena nerešenim ishodom. Napadali su, imali posed, ali ponovo Vojvodina nije uspela da pobedi svog gradskog rivala koji Milovanoviću zadaje veću glavobolju od večitih, Partizana i Crvene zvezde.

 

Ponovo je Vojvodina ostala kratkih rukava protiv Novog Sada?

Poradićemo na tome definitivno.

Generalno šta mislite o igri?

Igra je jako dobra, ali realizacija nikakva.

Hoće li na polusezoni biti izmena u igračkom kadru?

Hoće. Biće odlazaka dosta ključnih igrača, a dolazaka ne tako zvučnih jer moramo da mislimo i na finansije.

Link to comment
Share on other sites

http://www.fk-senta.org.rs/_images/news/transfers12spring.jpg

 

ODLAZE, ALI I DOLAZE IGRAČI

 

Vojvodina jeste aktivna u zimskom prelaznom roku, ali odlasci su u prvom planu. Mnogi misle da će zbog ovih odlazaka Vojvodina biti slabija, ali ne i trener Slobodan Milovanović. Za sada je došlo do toga da na nekim pozicijama se čak i nema alternativa, a u klubu nisu zabrinuti u vezi toga.

 

Na samom startu prelaznog roka klub su napustili Douda Kamilou (prešao u Az za 500k), Siniša Stevanović (prešao u Hertu za 750k), Gladson Avako (prešao u Trabzon za 800k), Nemanja Crnoglavac (prešao u Leiriju za 775k) i Aleksandar Nosković (prešao u Lungbi za 500k). Što se tiče pojačanja u klub su došli Marko Stanojević iz Spartaka za 900k i Bolivijac Samjuel Galindo iz Grčkog drugoligaša Pijerakosa. Od njega se očekuje da pruži dosta toga u drugom delu sezone i okarakterisan je kao jedan od ključnih igrača u pohodu na Evropu. Ranije je nastupao za Londonski Arsenal, dok je na pozajmicama bio u Himnastiku i Salamanki.

 

Sada Slobodan Milovanović pred sam start priprema zna sa kojim će igračima početi drugi deo sezone osim ako još neko ne napusti klub. Od golmana ne zna se koji je bolji. Danilović je za sada prvi izbor, ali da nije zacementiran pokazao je Čupić koji ga je jedno vreme i izbacio sa gola. Tu je još i dete Vojvodine Lazović. Na levom beku kao opcije su Faber još jedno dete kluba i Volkov koji će izgleda više igrati kao krilo. Što se tiče štopera očito je da će Karan i Stepanov igrati u svim utakmicama kao tandem, dok će eventualno ponekad da uskoči Bećelić umesto Stepanova, dok Karan nema alternativu na poziciji levog štopera. Desno kao opcija se pojavljuje samo Žeravica koji nema alternativu, a ako bude baš gorilo onda će tu Bećelić morati da uskoči koji će biti alternativa za nedaj bože i na levog štopera. Kako stvari stoje Bećelić će igrati sve samo ne na svojoj poziciji. Na poziciji zadnjeg veznog tu je Sekulić. On nema alternativu sa tim ako stvarno bude potrebno u slučaju nedaj bože neke povrede ili suspenzije tu će uskočiti desni bek Žeravica dok će kao desni bek onda igrati Bećelić. Na poziciji centralnog veznog tim je kompletiran i očekuje se da ovi igrači tu budu i za sledeću sezonu. Maiga, Lukić i Stanojević konkurišu za mesto na sredini terena dok po potrebi i Galindo i Soumah mogu da igraju tu, sa tim da Milovanović na Soumaha baš i ne računa kako stvari stoje. Kao krilni napadač će verovatno igrati Galindo ili Volkov koji će izgleda pre igrati kao levi krilni napadač nego kao levi bek. Tu je još i Lebese koji je doveden kao veliko pojačanje iz Jagodine, ali to za sada nije pokazao. Kao desni krilni napadač kako stvari stoje biće zacementiran Oumaru jer alternativu baš i nema, a nije isključeno da se ponekada rotira sa Milićem i da Milić bude desno, a u centru Oumaru. I na poziciji napadača za sada je tu pored pomenutih Milića i Oumarua koji nisu klasični napadači samo Dragan Mrđa. Definitivno se vidi manjak igrača, ali Milovanović ne oseća i ne misli da je tim slabiji.

 

Kako ste zadovoljni trenutnim kvalitetom tima?

Jako sam zadovoljan. Ovaj tim ima nešto što ni jedna druga generacija Vojvodine nije imala.

Ne mislite da je tim trenutno slabiji od onog iz prvog dela sezone?

Nikako nije. Mislim da smo čak i jači.

Zašto ste prodali toliko igrača koji utiču na igru tima?

Moramo da pazimo na finansije. Smanjili smo dug i to je najvažnije. Pojačanja, ona prava će biti na leto, osim ako ne izborimo Evropu.

Da li ostajete u klubu i sledeće sezone?

Ako izborim Evropu da.

Gde ekipa ide na zimske pripreme?

Želimo da se ekipa što bolje pripremi. Verovatna destinacija(e) će biti Grčka-Turska-Španija.

U kakvim ste odnosima sa predsednikom kluba Buturovićem?

Ni sa jednim predsednikom nisam imao tako dobre odnose. Nadam se da će tako i ostati.

Link to comment
Share on other sites

http://static.weltsport.net/bilder/spieler/gross/69706.jpg

 

VOŠA SE IPAK POJAČAVA

 

I ako je trener Vojvodine Slobodan Milovanović rekao da se Vojvodina neće više pojačavati ipak, danas na oficijalnom sajtu kluba je objavljeno da će klub pojačati čak četiri nova igrača sa tim da će trojica tek od leta priključiti ekipi.

 

Prvo i svakako najveće pojačanje od ta četiri je Željko Brkić. Golman koji je branio za Udineze, Sienu i Inter zadnjih nekoliko godina, sada dolazi u Vojvodinu i ne samo za domaću ligu već bi trebao da predstavlja i veliko pojačanje za sledeću sezonu i svi se nadaju evropska iskušenja. Brkić dolazi kao slobodan igrač jer mu je u Interu gde je zadnjih nekoliko godina uglavnom bio rezerva, istekao ugovor.

 

Brkić nije jedini povratnik u Vojvodinu. Dovedena je alternativa Žeravici i radi se o Goranu Smiljaniću koji pojačava ekipu iz OFK Beograda. Obeštećenje iznosi 350k. Odlučio je Milovanović da pojača konkurenciju i u napadu. U Vojvodinu se vraća Ljubiša Vukelja. On prelazi iz Slavije, a obeštećenje iznosi 200k eura. Za sada zadnje pojačanje je Dejan Babić, koga je Milovanović najpre doveo iz Partizana u Rad, a zatim kada je se ovaj našao na transfer listi u Radu dovodi ga u Vojvodinu. Obeštećenje iznosi 200k eura. Ova tri igrača će se priključiti ekipi tek na leto.

 

- Zadovoljan sam igračima koje smo uspeli da dovedemo i koji će nas pojačati što sada što za nekoliko meseci. Odlučio sam da je ipak bolje da zbog uigranosti sada dovedemo neke igrače, a neke na leto. Škripi nam na poziciji zadnjeg veznog i levog štopera te su pojačanja na tim pozicijama na leto neophodna i težimo već sada da pronađemo adekvatne igrače sa kojima ćemo stupiti u kontakt. Od igrača koji su nas pojačali danas očekujem samo zalaganje i disciplinu.

 

http://www.b92.net/news/pics/2011/09/20878203684e85b41345545577812898_orig.jpg

 

VOŠA SPREMNA ZA NASTAVAK PRVENSTVA

 

Fudbaleri Vojvodine sinoć su se vratili iz San Marina gde su odigrali i poslednju pripremnu utakmicu pred nastavak prvenstva.

 

Ali da idemo redom... Vojvodina je htela da se priprema u Turskoj i Španiji, a problem je nastao oko finansija pa su se odlučili za Bugarsku, Grčku i gostovanja u Luksemburgu i San Marinu.

 

U Bugarskoj su fudbaleri Vojvodine bili osam dana i za to vreme odigrali dve pripremne utakmice. Rivali su bili Eter 1924 i CSKA iz Sofije. U prvoj utakmici protiv Etera ostvarena je pobeda od 4:2. Strelci za Novosađane bili su Stepanov sa dva gola i Galindo odnosno Stanojević sa po jednim. U drugoj pripremnoj utakmici videlo je se da Vojvodina je daleko od čak nekih i osrednjih klubova iz Evrope, ali su na kraju ipak odigrali 1:1 sa CSKA. Jedini gol za Vojvodinu dao je Galindo u 79. minutu utakmice.

 

Posle Bugarske fudbaleri Vojvodine vratili su se kući da bi posle nekoliko dana krenuli na drugi deo priprema u Grčku. U Grčkoj su bili 10 dana i za to vreme takođe su odigrali dve pripremne utakmice, ali protiv mnogo ozbiljnijih timova i rezultati govore da ekipa ima potencijal koji samo treba da iskoristi. U prvoj utakmici snage su odmerili protiv OFI-ja i konačan rezultat je bio čak 4:0 za Vojvodinu. Mrđa, Stanojević, Lebese i Lukić su postigli po gol na ovoj utakmici. U drugoj prijateljskoj utakmici, u Grčkoj videli smo još ubedljiviju igru i pobedu nad slavnim PAOK-om od čak 6:0. Milić je dao tri gola, Lebese i Mrđa po gol, a Aleksandrov auto gol.

 

Posle Grčke sledio je novi povratak u Srbiju da bi samo par dana kasnije krenuli put Luksemburga i San Marina na treću i završnu fazu priprema. U Luksemburgu su odmerili snage sa Lorencvejlerom i na kraju je Vojvodina dobila tu utakmicu sa čak 9:0. Gailindo je dao tri gola, dok su po gol dali Milić, Stanojević, Volkov, Mrđa, Lebese i Bećelić. Posle Luksemburga usledio je put na San Marino gde je rival bila ekipa iz tamošnje prve lige Kalingo. Dobila je Vojvodina i tu utakmicu bez problema, a konačan rezultat je glasio 5:0. Po gol su dali Mrđa, Žeravica, Stepanov, Galindo i Milić.

 

Nema sumnje da Milovanović igrama na pripremama može biti samo zadovoljan, ali problem stvara to što Mrđa postiže golove, ali dok ga ne da omaši bar jedno tri sigurna gola, a Milić ne može da igra u napadu jer je jedina alternativa za povređenog Oumarua. U prvom kolu nastavka prvenstva Vojvodina u Novom Sadu dočekuje Jagodinu.

 

TABELA JSL: C. zvezda 38 (-1), Partizan, Sloboda Point Sevojno 29, Vojvodina, Banat, Spartak Zlatibor voda 27...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |