Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Nešto Sasvim Novo


SlobaGrobar
 Share

  

10 members have voted

  1. 1. Da li vam se sviđa priča?

    • Da, sviđa mi se
    • Nije loša, dobra je
    • Nije loše, ali ima dosta mesta za napredak
      0
    • Ne, mora ovo mnogo bolje (navesti u temi neku sugestiju za poboljšanje priče)
      0
    • Jednostavno mi se ne sviđa
      0


Recommended Posts

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/sr/thumb/e/e9/TIM_CUP.png/130px-TIM_CUP.png

 

LEĆE BOLJE NA PENALE

 

Fudbaleri Lećea su treći četvrtfinalisti ovogodišnjeg izdanja Kupa Italije. Leće je dobio na penale ekipu Slobodana Milovanovića koja očito muči muku sa neefikasnošću i to se sada ističe kao glavni problem, a ne neuigranost.

 

Posle 120 minuta fudbaleri Lacia su uputili jedan jedini šut u okvir gola, mada ruku na srce bolji nisu bili ni fudbaleri Lećea koji su svega dva puta šutirali u okvir gola golmana Marketija. Pred kraj produžetaka dogodila je se zanimljiva situacija gde je Marketija do sada prvog golmana zamenio Karizo koji je na penal seriji odbranivši dva penala briljirao, ali to nije bilo dovoljno. Šansu za pobedu je imao Makeda, ali je on svoj jedanaesterac promašio da bi kasnije Nastasić dokrajčio svoju ekipu još jednim porazom. Konačan utisak je da Lacio definitivno mora da poradi na efikasnosti, ako ne želi da i od Birmingema doživi neprijatnost kao danas protiv Lećea.

 

REZULTATI OSMINE FINALA:

Palermo - Lumecane 3:0

Juventus - Đenova 1:0

Napoli - Kaljari 1:2

Roma - Vićenca 1:0

Inter - Siena 2:3 posle produžetaka

Lacio - Leće 0:0 penalima 4:5

Udineze - Gubio 2:0

Milano - Vareze 1:0 posle produžetaka

 

PAROVI ČETVRTINE FINALA:

Juventus - Kaljari

Udineze - Sijena

Milano - Roma

Palermo - Leće

 

Četvrtfinala su na programu 24, 25 i 26 januara.

 

http://kapiten.rs/wp-content/uploads/2012/03/Transferi-528x400.jpg

 

LACIO NE MIRUJE

 

Uprava Lacia je definitivno rešila da renovira tim što pre i da sledeću sezonu jurišaju na trofeje. Do sada je uloženo čak 48 miliona u nove igrače, ali izgleda da tu nije kraj jer prema zadnjoj informaciji Slobodan Milovanović je obavio razgovor sa upravom kluba posle niza malo lošijih rezultata na startu drugog dela sezone (remi i poraz u ligi i ispadanje iz kupa) te je uprava se složila da bi morala da dovede još jednog fudbalera i da će oni preuzeti stvar u svoje ruke. Priča se da će za klub potpisati Švegler iz Frankfurta, a da visina obeštećenja iznosi 9.5M eura.

 

Da podsetimo klub su na početku prelaznog roka pojačali Bartra, Nastasić, Mijailović, Vertongen i Bačinović da bi se u narednih par dana ekipi priključili i Kuningam (M. Siti, pozajmica), Rasmus Elm (Az, 9.75M) i Ročina (Blekburn, 4.1M). I oko odlazaka se diže prašina sobzirom da je Matuzalem juče potpisao za Santos koji je na račun nebesko plavih uplatio čak 5 miliona eura i takođe sve češće se pominje odlazak Đibrila Sisea i Miroslava Klosea ako uspe da se produži pozajmica sa Makedom, a Zarate ne ode u Inter.

 

- Želimo da igramo u Ligi Šampiona - kratko je informacije oko novog dolaska prokomentarisao član uprave Lacia Igli Tare.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

jbga penali su lutrija,tako da nisi trebao da se nadas da ces na penale da prodjes lako,cudi me da nisi ranije prelomio tekmu ,jer imas sjajne pojedince koji izgleda nisu bili na nivou koji si ocekivao,ali glava gore cepaj dalje :thumbup:

 

srecno vs birmingema

Edited by Filkaja™
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.corrieredellosport.it/images/09/C_3_Media_825509_immagine.jpg

 

MILOVANOVIĆ ZAVODI DISCIPLINU

 

Posle sinoćnjeg šokantnog poraza od 3:0 protiv Udinezea Slobodan Milovanović uz saglasnost većine uprave i predsednike preduzeo je oštre disciplinske mere. Karizo, Andreoli i Ročina su poslati u rezervi, a igrači koji su pružili bledu partiju sinoć kažnjeni su sa po jednom nedeljnom platom. Milovanović je u izjavi za zvanični sajt kluba i rekao da će za Lacio igrati samo oni koji igraju srce i da za Kariza, Andreolia i Ročinu će biti još posledica.

 

Da podsetimo Slobodan Milovanović je posle sinoćne utakmice, koja je bila četvrti meč Lacia na kojem nebesko-plavi nisu zatresli mrežu rivala šutnuo reklamu kada je izlazio sa stadiona. Uprava kluba je na zvaničnom sajtu kluba izdala saopštenje u kojem između ostalog stoji da Milovanović ima punu podršku da nastavi sa započetim. U sledećem kolu Lacio igra protiv Intera.

 

http://www.scommettichevinco.com/wp-content/uploads/2010/12/Lazio-Inter.jpg

 

NEBESKO-PLAVI ŠOKIRALI NEROAZURE

 

Fudbaleri Lacia su priredli možda i najveće iznenađenje kola savladavši prvog na tabeli Inter. Pobeda dobija na težini ako se uzme u obzir da Lacio na prethodne četiri utakmice nije postigao gol i da su ispali iz Kupa od Lećea baš zbog toga, a da je samo par dana ranije isti ovaj tim poražen od Udinezea sa 3:0.

 

Meč su obeležili Makeda i Sise koji su prekinuli svoj post i sada se Milovanović nada da će tim konačno krenuti da igra bolje zajedno sa Makedom i Siseom. U 22 minutu jedna greška odbrane i sjajna reakcija Makede sa prednost od 1:0. U 57 minutu nastaje euforija jer je sudija pokazao na kreč. Na 2:0 sa 11 metara povisio je Sise. Kada je pao treći gol svi igrači Lacia i navijači su bili u transu. Treći gol je postigao Makeda u 72 minutu. Poraz je ublažio Žadson u sudijskoj nadoknadi za konačnih Lacio - Inter 3:1.

 

- Sviđa mi se kako smo odigrali ovu utakmicu. Verovao sam u momke da mogu da pobede danas i to sam im i rekao pre ove utakmice. Milano je bio prvi pre utakmice sa nama u prvom delu sezone pobedili smo ih isto za prekid loše serije rezultata, a sada je se isto dogodilo i sa Interom. Ja verujem u budućnost ove ekipe i sada objavljujem kandidaturu za trofeje naredne sezone. Jurićemo u narednoj sezoni duplu krunu i ako bi to mogla da bude nemoguća misija ali ovi igrači imaju karakter i to me raduje. Sada je cilj u nastavku sezone ući među 5 ekipa i obezbediti Evropu, a u nokaut fazi Evropske Lige odigrati što bolje pa šta bog da.

 

http://1.bp.blogspot.com/-3kNmA3w0bJE/T7FjHqeCckI/AAAAAAAAB3I/sRpVxEWNmwc/s1600/Uefa_Europa_League_0.jpg

 

BIRMINGEM IDE DALJE

 

Fudbaleri Lacia baš nemaju sreće. Ovaj put su ispali iz Evropske lige i to već u prvoj nokaut fazi. U drugoj utakmici, u Birmingemu domaćin je slavio sa 2:1 i tako prošao dalje (prva utakmica završena 0:0). Golovima Maleckog i Žigića već posle 33 minuta domaćin je vodio sa 2:0, a onda je Milovanović krenuo na sve ili ništa i u 80 minutu Klose je uspeo da da gol za smanjenje prednosti na 2:1, ali to je bilo sve što smo videli od bledog Lacia.

 

- Ne mogu da sakrijem razočaranje, ali opet ne mogu da budem ni ljut na igrače. Dali su sve od sebe, trudili se ali ne ide... pod hitno nam treba golgeter, a i ja ću ramotriti neke taktičke promene i da već sada krenemo da igramo malo drugačije u odnosu na dosadašnji deo sezone. U nastavku sezone cilj nam je što bolje odigramo naredne utakmice te da obezbedimo Evropu i naredne sezone jer mislim da sam definitivno ja prvi podbacio i odgovornost preuzimam na sebe za sve loše rezultate kluba. Jedino što sada mogu da obećam navijačima da za klub više neće igrati oni koji ne igraju srcem već samo oni koji su spremni da poginu za ovaj sveti dres.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

jako mi je zao zbog lige evrope,msm da si kvalitetniji tim ali jbga,svaka cast za inter i to 3-1,cudi me da si uspeo inter da pobedis a birmingem ne,ali dobro sta je tu je,preporucujem ti da kupis christiana beniteza nije skup a jako dobar igrac :thumbup:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.dodaj.rs/f/V/Pv/sUqLef4/slobodan-milovanovic-new.png

 

MILOVANOVIĆ SMENJEN !

 

Na oficijalnom sajtu člana Italijanske Serije A objavljena je informacija da je Slobodan Milovanović dobio otkaz posle niza loših rezultata (zadnji poraz od Sijene sa 0:2). Očito da Lotito više nije mogao da trpi sve lošije rezultate i neefikasnost pa je rešio da bez konsultovanja ostalih iz uprave saopšti Milovanoviću da više nije trener te ekipe. Kako mi nezvanično saznajemo Igli Tare je se zamerio sa Lotitom jer je bio protiv toga da se Milovanović smeni i prema nekim nezvaničnim informacijama i Igli Tare bi mogao da ode iz kluba zbog toga.

 

Pitanje se sada postavlja gde će Milovanović i da li uopšte ima ambicija da nastavi svoju trenersku karijeru koja nije baš počela blistavo i Lacio bi mogao da mu bude velika mrlja u karijeri. Prema nekim nezvaničnim informacijama iz izvora bliskom Milovanoviću on bi mogao u sledećoj sezoni da vodi Svonsi, ali je pitanje koliko je on zainteresovan za to jer će gotovo izvesno Svonsi ispasti iz Premijer lige ove sezone pa će u sledećoj biti član Čempionšipa kako stvari sada stoje. U narednim nedeljama ćemo svakako znati više, a cela situacija je jako zanimljiva ne samo fudbalskoj javnosti u Srbiji već i u svetu.

 

http://www.canaries.co.uk/javaImages/74/ed/0,,10355~3206516,00.gif

 

NORVIČ ŽELI MILOVANOVIĆA

 

Prema natpisima britanskih medija danas, sada već bivši Premijerligaš Norvič je zainteresovan za Milovanovića, ali do pregovora za sada nije došlo. Nema sumnje da će ako uprava Norviča zaista želi Milovanovića morati da pošalje besnaslovnu ponudu u vidu nedeljne plate jer je do pre par meseci vodio klub iz Serije A, a Norvič je sada već član Čempionšipa.

 

Slobodan Milovanović je da podsetimo pre dva meseca dobio otkaz u Laciu koji je vodio od starta sezone, a za sada pored Norviča samo je zanimljiv bio Svansei i nekim slabijim članovima španske Primere. U narednim nedeljama videćemo koja je to naredna destinacija ovog trenera sa burnom prošlošću.

 

http://www.freebestwallpapers.info/bulkupload//Mania//Nature/Kaanapali-Beach-Maui-Hawaii.jpg

 

MILOVANOVIĆ NA HAVAJIMA ČEKA POSAO

 

Dok čeka ponudu za novi angažman Slobodan Milovanović je odlučio da ode do Havaja i malo se odmori od svega. Kako stvari stoje Milovanović od početka sezone neće voditi ni jedan klub, a na Havajima će provesti naredne tri nedelje pa kada se vrati kući u Palermo videće šta i kako.

 

- Idem malo da se odmorim od svega. Kada se vratim kući u Palermo za tri nedelje videću šta i kako. Ne želim da se spuštam u niže nivoe takmičenja i u obzir dolaze samo ozbiljne ekipe sa ozbiljnim finansijama. Meni se nigde ne žuri i kada stigne prava ponuda ja ću je razmotriti i to je to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://images5.kurir-info.rs/slika-620x333/san-spavanje-1328585176-47034.jpg

 

Negde oko pola osam ujtru zazvonio mi je mobilni i probudio iz "mrtvačkog sna"... još jednu noć sam proveo u kafani, neke navike se ne mogu promeniti... to je bilo prvo što sam pomislio, a onda sam odlučio da se javim na telefon.

 

Halo onako sav smoren sam rekao. Sa druge strane je se čulo pitanje da li razgovaram sa Slobodanom? Naravno ja sam odgovorio, da sam ja Slobodan i pitao šta treba? Sa druge strane veze odmah je stigao odgovor da pričam sa Sašom Simonovićem.

 

Slobodan: Halo.

Saša: Da li razgovaram sa Slobodanom?

Slobodan: Naravno, da ja sam Slobodan. Šta vam treba?

Saša: Ja sam Saša Simonović. Radim kao trener mlađih kategorije u Boltonu i zovem u ime većine članova uprave.

Slobodan: Pa zar i vi? Ajde ćao...

Saša: Stani... molim te samo me saslušaj. Klub se nalazi u jako teškoj situaciji. Prošle sezone smo bili zadnji u Premijer Ligi, a sada klub zauzima 14 poziciju u Čempionšipu posle 18. kola. Klub su na kraju prošle sezone napustili brojni igrači bez obeštećenja, a između ostalih i Juskilejnen, El Hađi Diuf, Mark Dejvis, Pol Robinson, Knajt... klub nema para za transfere, kratki smo sa rosterom i jedino što imamo jeste ambicija jer nam i finasijska situacija loša. Ne možemo bog zna šta da ti ponudimo i mnogo ti nećemo zameriti ako ne uspeš da nas odvedeš odmah nazad, ali bila bi nam čast da nas ti vodiš. U klubu još uvek igra dosta dobrih igrača kao što su Geri Kejhil, Sem Rikets, Fabris Muamba, David N Gog, Najdžel Rio-Koker, Ivan Klasnić, Kris Igls... molim te jer mi to možemo zajedno.

Slobodan: Pre vas sam odbio Ispvič, Norič, Svonsi, Riding i mnogo drugih klubova.

Saša: A nas?

Slobodan: Prihvatiću ponudu.

Saša: Hvala ti mnogo. Veruj mi lepo si izabrao. Ovo može da ti bude odskočna daska za dalje jer te je Lacio malo unazadio i smanjio reputaciju.

Slobodan: U redu, želim ugovor na sedam meseci i 11k nedeljno.

Saša: Predsednik se slaže sa tim. Dobrodošao. Sutra u 12 časova je zvanično predstavljanje na Riboku.

Slobodan: Ok. Vidimo se i hvala na pozivu i ukazanoj prilici. Nadam se da nisam doneo još jednu pogrešnu odluku.

 

Završio je se poziv, a ja sam odahnuo. Ne moguće da sam opet napravio pogrešan potez pomislio sam u sebi i onda sam otišao u kuhinju i stavio sebi jednu kafu.

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/1d/Reebokstadium_inside.jpg/750px-Reebokstadium_inside.jpg

 

MILOVANOVIĆ NOVI MENADŽER BOLTONA

 

Bivši trener Lacia Slobodan Milovanović potpisao je danas ugovor sa članom Čempionšipa Boltonom. Ugovor je potpisan na sedam meseci, a Slobodan Milovanović će nedeljno dobijati 11k eura.

 

Kontraverzni Milovanović je tako posle nekoliko meseci ponovo u poslu. Čitav njegov život se može opisati kao kontraverza. Igrao je za Mačvu iz Šapca kada je sa 16 godina primećen od strane skauta Čelzija koji su ga doveli u svoje redove uz simbolično obeštećenje. Zbog čestih ispada i skandala koje je pravio prodat je u Napoli. Kada su svi pomislil da je se smirio došla je ta kobna noć 2007. godine i zajedno sa navijačima Rome, Sampdorije i Palerma pokušao je da izvrši linč na Papu Benedikta 16. Osuđen je na 4 godine zatvora. Kada je izašao napolje, završio je trenersku školu kada je trebao da potpiše ugovor sa Romom naglo je promenio pravac i otišao u najvećeg rivala Lacio što je izazvalo mnogo bure. Pre par meseci otpušten je iz Lacia zbog loših rezultata i ranih ispadanja u kupu i evropskoj ligi te lošoj poziciji u ligi. U prethodnih nekoliko meseci dobijao je brojne ponude od raznih klubova koji ipak logično nisu svetska klasa i sve ih je odbijao. Kada je došla ponuda Boltona oberučke je prihvatio novu šansu. Veruje se da je posrednik u celoj situaciji bio Saša Stevanović trener mlađih kategorija.

 

Po dolasku na Ribok Stadion usledilo je i predstavljanje medijima na ostrvu.

 

The Manchester Evening News:

Da li je ovaj posao i vaš posao iz snova. Pre ste radili u Laciu, a struktura Lacia i Boltona ne može da se poredi.

Slobodan Milovanović:

Da to je tačno. Lažem ako bih rekao da je moj posao iz snova ovo, ali zahvalan sam na ukazanoj prilici.

The Manchester Evening News:

Vi predpostavljam da ne govorite baš dobro engleski. Da li bi to moglo da utiče na igrače u klubu?

Slobodan Milovanović:

Ja pričam fudbalskim jezikom.

The Football League Paper:

Iskreno mnogi misle da ste napravili korak unazad preuzevši klupu Boltona gledajući na to da ste pre samo par meseci vodili tim iz Serije A, a sada ste preuzeli člana Čempionšipa sa ne baš dobrom trenutnom situacijom.

Slobodan Milovanović:

Mi, uprava kluba i ja delimo iste ambicije, a to je najvažnije.

BBC Manchester:

Da li imate neki poseban osećaj zato što će te raditi u novoj zemlji? Konkretno Engleskoj.

Slobodan Milovanović:

Presrećan sam zbog toga.

The Football League Paper:

Očito je da Boltonu ni u prošloj ni u ovoj sezoni ne ide baš. Predsednik kluba je ocenio da treba nešto pod hitno da se promeni. Možete li vi da donesete promene u klub?

Slobodan Milovanović:

Ja imam svoju misao fudbala. Želim da se ekipa prilagodi mom načinu i da igra onako kako ja kažem. Disciplina je tu najvažnija.

The Football League Paper:

Uslovi za trening i uslovi za rad sa mlađim kategorijama su jako dobri. Šta vi mislite o tome?

Slobodan Milovanović:

To samo dokazuje da Bolton uopšte ne zaostaje za Laciom. Biće da su imali samo pogrešnog čoveka kao lidera u prethodnih nekoliko godina. Ja zaista mogu ovde da napravim nešto i uspomoć igrača i hoću !

The Football League Paper:

Vi ste otpušteni prethodno iz Lacia. Šta mislite o toj odluci uprave sa kojom je se složilo malo članova, a gde je predsednik bio baš protiv vas.

Slobodan Milovanović:

Mislim da su doneli pogrešnu odluku ali nećemo sada o tome. Ja sam imao viziju, ali mi nisu dali vremena da je sprovedem.

The Football League Paper:

Od kada ste otpušteni iz Lacia prošlo je poprilično. Da li će ova pauza od više od pola godine uticati na vas?

Slobodan Milovanović:

Ne mislim da hoće. Nisam ja traćio vreme prethodnih meseci.

BBC Manchester:

Da li već sada imate neke ideje kako voditi ovaj tim?

Slobodan Milovanović:

Imam. Svako od igrača će dobiti priliku da se dokaže i pokaže šta zna.

The Manchester Evening News:

Hoćete li u narednih par dana se bolje upoznati sa članovima uprave, igračima i gradom?

Slobodan Milovanović:

Naravno jedva čekam.

BBC Manchester:

Da li će biti promena u stručnom štabu?

Slobodan Milovanović:

Verovatno, ali ništa drastično.

The Manchester Evening News:

Kakav će te stil igre forsirati?

Slobodan Milovanović:

Kada se upoznam sa igračima znaću šta i kako. Verovatno se neće puno razlikovati od onoga što sam radio u Laciu.

The Football Paper:

Prošla sezona nije baš za pamćenje za navijače Boltona. Ispali su iz Premijer lige pa mnogi žele sada da znaju možete li vi da vratite klub u Premijer ligu?

Slobodan Milovanović:

Ja ću promociju napadati već ove sezone.

BBC Manchester:

Postoji interesovanje za Geri Kejhila od nekih Premijerligaša. Da li vas to brine?

Slobodan Milovanović:

Ne. Taj igrač nikuda ne ide.

BBC Manchester:

Bolton se nalazi pred samim bankrotom. Možete li vi tu nešto da promenite i da li vas ovaj podatak brine?

Slobodan Milovanović:

Ne. Dati dosta za jednog igrača ne garantuje da će taj igrač zaista da se uklopi u tim i da će se isplatiti.

 

Bolton je osnovan 1874. godine, a riznica trofeja nije baš ispunjena. 4 puta FA Kup i 1 Komjuniti Šild su u svojoj istoriji osvojili ne računajući niže lige i nižerazredne kupove. Zadnji trofej osvojen je još davne 1989. godine kada je osvojen jedan nižerazredni trofej, a važniji trofej još davnije 1958. godine kada su uzeli FA Kup i Komjuniti Šild. Neke od legendi kluba su Jusi Juskilejnen, Pol Robinson, Džej-Džej Okoča, Sem Aladrejs, Ejdur Gudjonsen... Inače u zadnjih godinu i po dana Milovanović je treći menadžer Boltona. Pre njega klub su neuspešno vodili Oven Kojl i Alen Pardju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

strasan izbor kluba ,bas mi je simpatican bolton al ne verujem da su ispali i da tamo muku muce bozeee,srecno sta da ti kazem,imas neke dobre igrace tako da mozes da ih izvuces u pevu ligu ako ima jos dosta kola do kraja :thumbup:

 

sta je ovo samo j akomentarisem ja tek sad vidim xD

 

slobo reaguj bambi cokoladicom xD

Edited by Filkaja™
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://img.dailymail.co.uk/i/pix/2008/02_03/BoltonTrainG_228x310.jpg

 

PROMENE VEĆ NA PRVOM TRENINGU

 

Već na prvom treningu Milovanović je pokazao ko je gazda. Milovanović je prvo rekao da Kevin Dejvis ostaje kapiten, a njegov zamenik da će i dalje biti Geri Kejhil. Geri Kejhilu je takođe rekao da bez obzira što je jedan od najplaćenijih igrača u ekipi, a klub finasijski u teškoj krizi da o odlasku može samo da sanja. Sa golmanom Bogdanom je popričao i rekao je da će na njega računati (njegov prethodnik nije). Zatim je saopštio da Mik, Farel (otišli u Birmingem), Čambers, Ričards, Mičel, Miler, Foks, Pointon, Elderkin, Hodžs i na veliko iznenađenje Simonović više nisu deo stručnog štaba. Novi članovi stručnog štaba Hazel i Rajner, a u narednih par dana bi stručni štab trebao da bude jači za trojicu novih stručnjaka. Očekuju se trener golmana, trener za mlađe kategorije i trener zadužen za fizičku spremu igrača.

 

Kada je sve ovo Milovanović rekao igračima trening je krenuo, a samo prvih 15 minuta je bilo otvoreno za javnost. Već za tri dana protiv Ridinga Slobodan debituje na klupi Boltona koji nije dobio zadnjih devet utakmica, a na tih devet utakmica postigli su samo pet golova.

 

http://i.ytimg.com/vi/4zXec-Czwd0/0.jpg

 

MILOVANOVIĆ STARTOVAO POBEDOM

 

Slobodan Milovanović nije mogao da poželi bolji start na klupi Boltona. Bolton je danas kao domaćin u okviru 19 kola Čempionšipa dobio Riding sa 2:0. Danas fudbalere Boltona nismo mogli da prepoznamo. Totalno drugačije su igrali, nekako življe i na kraju ostvarili pobedu nad Ridingom koji se nalazi ispred njih na tabeli. Golove za Bolton postigli su Holden u 9 minutu posle slobodnog udarca i N Gog u 20 minutu posle neuspele ofsajd zamke. Sobzirom da je ekipa skoro promenila taktiku i da još nisu navikli se na novog trenera ovo je jako dobar rezultat.

 

- Zadovoljan sam pobedom. Napredak u igri se već vidi i to me čini srećnim. Verujem da ćemo iz utakmice u utakmicu biti sve bolji - rekao je Milovanović posle utakmice.

 

Bolton: Bogdan, Kejhil (K), Rikets (od 59 min. Konoli), Konča, Muamba, Alonso, Rio-Koker, Pratli, Čung-Jong (od 87 min. Dejvis), Holden, N Gog (od 70 min. Klasnić)

 

http://www.fk-senta.org.rs/_images/news/transfers12spring.jpg

 

BOLTON IPAK NE MIRUJE

 

Bolton što se tiče transfera ipak neće mirovati i ako je finasijska situacija u klubu jako teška. Već ranije su klub pojačali neki novi članovi stručnog osoblja, a od januara i par novih igrača će potpisati ugovore i obavezati se na vernost Boltonu.

 

Ferik Bode iskusni igrač sredine terena iz Holandije, a član Svonsija biće prvo pojačanja. Visina obeštećenja iznosi 80k eura. Nema sumnje da sa njim Milovanović želi da pojača konkurenciju na sredini terena. Ča Du-Ri je drugi igrač koji će pojačati Bolton. Visina obeštećenja iznosi 110k eura. Du-Ri igra na poziciji desnog beka, a u Bolton prelazi iz Seltika. Hasan El-Mouatez je treći igrač koji će 1 januara se obavezati na vernost Boltonu. Visina obeštećenja iznosi 70k koliko će biti isplaćeno Noriču. Ovaj fudbaler igra na poziciji levog beka. Nial MkGin je sledeći igrač koji će potpisati ugovor sa Bolton. On će isto potpisati 1 januara, a inače je slobodan igrač. Klub je u januaru trebao da pojača i fudbaler Teleoptika Stefan Aškovski, ali nije dobio radnu dozvolu.

 

Može se reći da sobzirom na okolnosti i to da skoro niko neće u Bolton ovo su stvarno prava pojačanja sa kojima klub stvarno može da napreduje.

 

http://1.bp.blogspot.com/-6qWna0GmO84/ToamlsaDW-I/AAAAAAAAA_8/__qYsdE1hAI/s1600/marko-pantelic+%25281%2529.jpg

 

PANTELIĆ U BOLTONU ?

 

Marko Pantelić potpisuje za Bolton? Prema Slobodanu Milovanoviću on je gotovo sigurno igrač Boltona jer je sve već dogovoreno, ali problem stvara radna dozvola.

 

- Da, tačno je da pregovaram sa Bolton i da su pregovori u završnoj fazi. Voleo bih da se okušam u novoj ligi. Znam za finasijsku situaciju kluba, ali ambicije Milovanovića se poklapaju sa mojim ambicijama, a u klubu se nalazi i moj veliki prijatelj Ivan Klasnić. Nadam se da Britanci neće praviti problem oko radne dozvole - rekao je Pantelić za sportski žurnal.

 

- Meni nije jasno šta ovi Britanci umišljaju. Pa boljeg od Pantelića nema, a kamoli Britanca. Da oni mnogo ne seru jer rasnijeg strelca od Pantelića nema. Kada dođe zatvoriće sve to tamo (Enfild, Old Traford, Stamford Bridž)... ja računam da je on već naš igrač, a da vam kažem ne mogu puno ni da biram. U klub neće skoro niko - završio je Milovanović.

Link to comment
Share on other sites

http://moj-dom.me/wp-content/uploads/2011/07/Roman-Abramovich.jpg

 

ČELZI I BOLTON ZAJEDNO

 

Danas je u prostorijama fudbalskog kluba Čelzi sklopljen ugovor između Čelzija i Boltona o prijateljstvu koji će pogotovo koristiti Boltonu. U ugovoru između ostalog stoji i to da se godišnje odigra jedna prijateljska igra, a da Čelzi u Bolton može da šalje igrače na pozajmicu i da finasijski Bolton nema obaveze prema tim igračima. Na ideju o ugovoru je se došlo pošto je Milovanović to predložio upravi zbog ne baš blistave situacije u kojoj se klub nalazi. U opciji su bili Aston Vila i Čelzi, a izbor je logično pao na plavce iz Londona.

 

http://www.wolves-stats.co.uk/images/Bolton1.jpg

 

RENESANSA BOLTONA

 

- npower Championship -

Bolton - Reading 2:0

Leicester - Bolton 2:3

Peterborough - Bolton 0:1

Bolton - Portsmouth 2:1

Southempton - Bolton 0:1

Sheff Utd. - Bolton 5:0

Bolton - Birmingham 1:1

Norwich - Bolton 3:2

 

- FA Cup 3rd Rnd -

Wolves - Bolton 1:0

 

Fudbaleri Boltona i ako nisu dobili zadnje četiri utakmice prethodno su napravi seriju pobedu da bi i u ovim porazima odigrali dobro osim protiv Šefild Junajteda kada je igra bila kriminalna. Protiv Birmingema za malo da preokrenu. Protiv Vulvsa ih je malo delilo do penala, dok protiv Norviča su oštećeni jer je za Norvič dosuđen nepostojeći penal.

 

Sada se otprilike može reći da je uprava napravila jako dobar potez angažovanjem Milovanovića, a itekako su u igri za ulazak u Premijer Ligu, a pravi zadatak će biti održati ih tamo.

Link to comment
Share on other sites

http://www.seebiz.net/img/content/muskarac%20zabrinut%20business-man-worried.jpg

 

HOD PO MUKAMA

 

Kako se sezona bliži kraju sve je izvesnije da će Bolton u narednoj sezoni ući u veliki problem. Menadžer Slobodan Milovanović će u slučaju promocije verovatno potpisati novi ugovor i ostati u klubu, ali problemi nisu mali i u slučaju promocije sve sem povratka nazad u Čempionšip bi bilo čudo.

 

Već sada škripi na nekim pozicijama, skoro niko neće da ode, a za najboljim igračima je velika potražnja. Jedan od najboljih fudbalera ekipe Najdžel Rio-Koker je izjavio da će na kraju sezone otići iz kluba i da ne želi da potpisuje novi ugovor. Finansije su tu glavni problem. Kako dovesti adekvatne igrače za Premijer ligu sa ničim? Da li će Bolton biti topovska hrana za bogate? Može li Slobodan da napravi čudo? Samo su neka od pitanja koja se postavljaju. U prilog tome koliko je očajna situacija dovoljno govori i to da na letnje pripreme će verovatno negde u okolinu. Irska ili Vels sve je izglednije.

 

U Laciu sa manjim problemima nije uspeo da se bori, a da li će u Boltonu uspeti da napravi čudo vredno kasnijeg prepričavanja decenijama videćemo. Vreme je uvek pravi pokazatelj.

 

http://www.sportske.net/text_images/201202/pogba76806020120217125050.jpg

 

BOLTON POZAJMLJUJE

 

Može se reći da je Bolton dovođenjem dvojice igrača na pozajmicu iz Mančester Junajteda i Arsenala završio svoje u ovom prelaznom roku.

 

U klub su na tromesečne pozajmice došli Pol Pogba igrač sredine terena iz Mančester Junajteda i Benik Afobe napadač iz Arsenala. Postojala je opcija da dođe i Aleks Čembrlejn iz Arsenala, ali on je u poslednjem trenutku odbio mogućnost da dođe na pozajmicu u Bolton.

 

Pričao sam sa menadžerom Sir Alex Fergusonom juče i predložio mi je da je za mene najbolje da odem negde na pozajmicu zbog trenutnog problema sa Kerikom. Mislim da je Bolton prava sredina da pokažem šta znam. Navijačima mogu da obećam samo zalaganje za sada - završio je Pogba.

 

Srećan sam što sam došao na pozajmicu u Bolton. Nadam se da ću svojim golovima u mnogome pomoći ovoj ekipi da se vrati u Premijer ligu gde joj i mesto - rekao je Benik Afobe u jednom dahu.

 

http://www.mozzartsport.com/img/news/0/f/9/13241415991232.jpg

 

SUPERIORNI BOLTON

 

Kako drugačije nazvati ovaj Bolton? Kada ih je Slobodan Milovanović preuzeo naređali su nekoliko pobeda da bi zatim usledilo i par kikseva. Ipak, brzo su se osvestili i u zadnjih devet utakmica ostvarili šest pobeda dok su tri završene nerešenim ishodom.

 

Bolton trenutno zauzima neverovatnu drugu poziciju u Čempionšipu 11 kola pred kraj sezone, a prvi Čarlton ima samo tri boda više.

 

Predvođeni pre svega sjajni N Gogom koji redovno daje golove Bolton je se vratio u igru i oživeo u pravom smislu te reči. Milovanović je po dolasku uneko nekoliko novina i odnos igrač-trener je zaista na nekom drugom nivou. Bolton ima ono što drugi nemaju. N Gog je sada jedini napadač. Za jako male pare dovedeno je par pojačanja koja su stvarno to. Golman iz Mađarske Bogdan koji nije bio u planovima prethodnog trenera kod Milovanovića je broj 1, a zacementirano mesto u ekipi imaju tri ili četiri igrača. Jedine stvari koje se zameraju Milovanoviću jesu ispadanje iz Kupa od Vulvsa i to što je se prijavio za posao menadžera u Čelziju pa mu je čak i pretio otkaz u Boltonu.

 

Milovanović je do sada vodio Bolton na 18 utakmica. Zabeležio je 11 pobeda, 4 utakmice su završene nerešenim ishodom i pretrpeo je 3 poraza uz gol razliku 33:19.

 

- FA Cup 3rd Rnd -

Wolves - Bolton 1:0

 

- npower Championship -

Bolton - Reading 2:0

Leicester - Bolton 2:3

Peterborough - Bolton 0:1

Bolton - Portsmouth 2:1

Southempton - Bolton 0:1

Sheff Utd. - Bolton 5:0

Bolton - Birmingham 1:1

Norwich - Bolton 3:2

Bolton - Blackpool 1:1

Milwall - Bolton 1:3

Bolton - West Ham 3:0

Bolton - Swansea 3:1

Derby - Bolton 1:1

Bolton - Leeds 3:1

Cardiff - Bolton 1:1

Bolton - Bristol City 3:0

Middlesbrough - Bolton 0:3

 

Na tabeli situacija je sledeća. Prvi je Ipsvič sa 62 poena, drugi je Bolton sa 59 poena, po 58 poena imaju Kardif i Brajton, 57 poena ima Norič, a 55 Derbi. U zoni ispadanja nalaze se Blekpul 40, Šefild Junajted 34 i Donkester 32.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pusti čovjeka želi bit popularan i na drugim forumima.Evo da i ja malo prokomentiram inače pratim ali ne komentiram često.Sviđa mi se klub koji si preuzeo i vidim da te dobro ide u championshipu.Dogodine u epl i izbori opstanak

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

http://www.manchester2002-uk.com/misc/bolton-aerial.jpg

 

Dan posle utakmice sa Piterborom dao sam igračima slobodan dan u nadi da će pred sam kraj sezone ipak probuditi. U zadnjih pet utakmica smo zaista odigrali očajno. Dve smo odigrali nerešeno, a tri izgubili. Čak smo ispali i iz plej of zone, ali razlika je samo dva boda, a ima još pet utakmica do kraja. Naredne dve utakmice su ključne. Igramo protiv Brajtona i Ridinga ekipa koje se nalaze u zoni plej ofa. Posle toga igramo protiv Lestera, Portsmuta i Sautemptona koji su realno slabiji rivali od Brajtona i Ridinga. Elem slobodan dan sam i ja maksimalno iskoristio. Želeo sam da se opustim i napunim baterije za naporan finiš sezone.

 

Išao sam gradom i skrenuo u neku ulicu. Znao sam da je tu negde picerija, a ja sam bio poprilično gladan pa mi je se žurilo. Odjednom sam osetio pritisak na leđima, sličan pištolju. Pokušao sam da se okrenem, ali neko je dubokim glasom rekao ni ne pomišljaj. Šta želite od mene rekao sam po malo uplašeno. Znaš ti dobro stav navijača Boltona. Na neki način si nas izdao i to ti nikada nećemo oprostiti. Nisi smeo da se prijaviš za posao u Čelziju. Kao drugo ističe se to što je tim u lošoj formi. Rećiću ovo samo jednom. KAKO ZNAŠ I UMEŠ OBEZBEDI PREMIJER LIGU I GUBI SE ODAVDE ! - rekao je onako baš oštro i besno, a pištoljem je okolo mlatio. Ali... - pokušao sam da kažem nešto, ali on to nije dozvolio. NEMA ALI ! Glavati seronjo i ovako smo u govnima. Odvedi nas u Premijer ligu i gubi se odavde. Ovo ti je prva i jedina opomena i sledeći put neću biti ovako fin. JEL JASNO ? Upitao je opet jako oštrim i neprijatnim glasom. Meni je ostalo samo da klimnem glavom. Pričao je kao da je urađen, nosio je pištolj sa sobom i ko zna šta je sve nameravao. Upitao je potom da li smo se razumeli na šta sam ja odgovorio da i on je nestao u mraku jer je već počelo i da se smračiva.

 

Kasnije sam otišao u piceriju ipak pa zatim kući. Celu noć nisam mogao da zaspim i razmišljao sam šta dalje da radim... promociju svakako moram da obezbedim, a ako je obezbedim zašto bih išao... moram da se iskupim navijačima za onaj potez kada sam pokušao da odem u Čelzi. Svašta mi je prolazilo kroz glavu, ali ništa, skoro ništa pametno...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.fm-base.co.uk/forum/attachments/football-manager-2010-skins-all-other-graphics/76735d1276896749-npower-football-league-logos-12.png

 

DRAMA U ZADNJEM KOLU

 

Zadnje, 46 kolo Čempionšipa donelo je veliku dramu. U slučaju nerešenog Noriča, a pobede Boltona sa 4 ili više golova razlike Bolton bi izborio direktnu promociju ili jednostavno druga opcija je bila da pobede fudbaleri Boltona u svojoj utakmici, a da Norič izgubi. Ipak, tako nešto se nije dogodilo jer je Norič dobio Vest Hem sa čak 6:1, dok je Bolton dobio svoju utakmicu protiv Sautemptona sa 2:0. Bolton tako ide u plej-of gde će odmeriti snage sa Midlzbrom. Drugi polu finalni par čine Riding i Derbi. Polu finalni mečevi na programu su 16./17. maja, a revanši 20./21. maja. Finale se igra na Vembliju.

 

http://www.dodaj.rs/f/1F/MU/2BxwcOx8/slobodan-milovanovic-new.png

 

BOLTON BLIZU ADMINISTRACIJE

 

Iz fudbalskog kluba Bolton stižu sve lošije vesti svaki dan. Nova (loša) vest stigla je od Engleske FA koja je saopštila da je klub jako blizu administracije zbog duga od skoro 112 miliona eura. Najveći problem je što se situacija iz dana u dan pogoršava, a klub bi mogao sledeće sezone da igra i u Engleskoj Premijer Ligi, ako izbori promociju naravno.

 

Sada se postavlja pitanje šta će Bolton raditi ako uđe u administraciju, ali i izbori Englesku Premijer Ligu?

Link to comment
Share on other sites

Ne znam šta da kažem, osim sretno... Ako ideš u administraciju, onda bi trebao u EPL startati sa -9, a u Championshipu -10 (ako nisu promenili) a ne znam, kako če biti sa platama igračima, teško češ jih zadržati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://img.dailymail.co.uk/i/pix/2008/01_01/NolanDavisACTION_468x597.jpg

 

DESETKOVANI BOLTON BEZ PROMOCIJE

 

Fudbaleri Boltona nisu uspeli da obezbede povratak u Premijer ligu. U finalu Derbi je na Vembliju slavio sa 2:1 i tako kao treći klub otišao u Premijer ligu. Bolton je pre ove utakmice poprilično mučila situacija u klubu, povrede gde tri standardna igrača nisu mogla da igraju i na kraju nedostatak sreće. Poveli su, ali su fudbaleri Derbija preokrenuli na 2:1.

 

U polu finalu su bez problema prošli Midlzbro dobivši u gostima sa 1:3, dok je u revanšu takođe desetkovan tim, oslabljen neigranjem ključnih igrača, a neki su igrali i pod injekcijama, odigrali tu utakmicu 0:0. U finalu su poveli, ali nisu dovršili započeto i ostali su bez povratka u Premijer Ligu i umesto njih ide Derbi koji je to apsolutno zaslužio.

 

Slobodan Milovanović posle utakmice odbio je da da izjavu i očekuje se da zbog toga bude kažnjen.

 

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/429418_106728229457955_438855088_n.jpg

 

MILOVANOVIĆ PODNEO OSTAVKU

 

Slobodan Milovanović je dan posle neuspeha Boltona u plej-ofu Čempionšipa predsedniku kluba dostavio pisanu ostavku. Saznajemo iz izvora bliskih klubu da je predsednik očajnički hteo da zadrži Milovanovića, ali da on je ovaj potez smatrao moralnim činom i da je morao to da učini.

 

- Zahvaljujem se svima na prethodnih nekoliko meseci. Bilo mi je divno, imao sam super odnos sa igračima, ljudima u klubu, a malo lošiji sa čelnicima lige. Pored svega želim da se zahvalim na prilici da vodim ekipu. Bila mi je čast i hvala vam, znači mi što ste toliko pokušavali i trudili se, pre svega želeli da ja ostanem i voleo bih, ali ne mogu. Prvo moju ostavku smatram moralnim činom, a zatim i teška situacija u klubu koja će kolumnirati brojnim odlascima za džabe na leto i rasprodaja čitavog tima i moguća administracija. Jako mi je žao što napuštam ekipu u ovakvim trenucima, ali molim vas da me razumete. Klubu želim sve najbolje u budućnosti i da se ubrzo vrate tamo gde i pripadaju, u Premijer ligu - stoji u pismu Slobodana Milovanovića upućenom predsedniku kluba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/429418_106728229457955_438855088_n.jpg

 

MILOVANOVIĆ PREGOVARA SA ZVEZDOM ?

 

Šokantna vest danas pojavila se u srpskim medijima. Veliki "Grobar", neko ko deli klubove na Partizan i ostale, nebitne pregovara sa velikim rivalom Crvenom zvezdom. Prvo je se u medijima pojavila izjava Milovanovića koji je rekao da je profesionalac i da će svaku ponudu razmotriti ako je ona dobra po njega, a zatim i izjava predsednika Crvene zvezde Lukića koji je rekao da uprava zvezde razmišlja da ponudi Milovanoviću ugovor i poveri mu klupu zvezde.

 

Ova informacija posebno kod "Grobara" nije naišla na dobru reakciju te Milovanović će morati dva puta da razmisli ako stvarno pregovara sa zvezdom. Prema natpisima u Srbiji Milovanović bi rado bio viđen i na klupi još jednog superligaša Rada i sada već član npower League 1 Hadersfild. Biće jako zanimljivo kako će se situacija dalje odvijati, a rasplet se očekuje u narednih par dana. Da podsetimo Milovanović je zadnjih godinu dana bez angažmana kada je podneo ostavku na mesto trenera Boltona. Pre Boltona kao glavni trener predvodio je Lacio koji je ove sezone ispao u Seriju B.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |