Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Deportivo La Coruna


Bili Tić
 Share

Recommended Posts

Wiz kalafa , slazem se , mnogo lose opisujes karijere samo nabacas slike i tekst napises kolko da ima i cao , mora to malo bolje, Inace rezultati su ti odlicni ,samo tako nastavi :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 34
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

TRANSFERI-ljeto 2012

 

Upravo je zavrsio 1 od najaktivnijih transfer perioda koje sam ikada imao.U klub je doslo 12 igraca(2 bez odstete,3 na posudbu s opcijom kupnje i 7 uz kompenzaciju na visegodisnje ugovore.Razlog ovakve aktivnosti na trzistu je jednostavan-slab igracki kadar, i brojcano i kvalitetom.Cilj je bio dovesti sto vise mladih igraca kako bih sto ekspresnije podmladio ekipu.Mozda je to preveliki sok za ekipu i rezultat ce vjerovatno patitit neko vrijeme zbog neuigranosti i nekompaktnosti,ali isplatit ce se.S druge strane,rijesio sam se nekolicine igraca od kojih nijedan nije imao mjesto u prvoj postavi,od kojih je mnogima isticao ugovor.Jedan mi je odlazak izrazito bolan.O tome cu kasnije.

 

 

POJACANJA:

 

Carlos Fierro:mladi,supertalentovani napadac iz Meksika doveden po isteku ugovora.Zalog za buducnost i alternativa Haucheu.

 

Felipe Anderson:jos jedan nadareni juznoamerikanac doveden iz Santosa.Procijenio sam da 5 mil. nije previse jer bi mogao postati izvanredan playmaker.

 

Andrea Bertolacci:klasicni kompletni italijanski veznjak,dobar u svim fazama,doveden na posudbu iz Rome s opcijom otkupa za 7,75 mil.

 

Bernardo:jos jedan znalac i sto je jos bitnije,igrac koji moze puno napredovati.Najskuplje pojacanje.Isplatit ce se.

 

Younes Kaboul:zvijer u obrani,igrac sa sjajnim fizickim predispozicijama koji je u stanju u mnogim segmentima dodatno napredovati.

 

Gabriel Hauche:brzonogi napadac,dobar tehnicar,nadam se i dobar egzekutor

 

ODLASCI:

 

Javier Alonso:jedini znacajan odlazak,vrijedan spomena.Jedini problem je sto ga nisam htio prodati.City poslao 2,5 mil.,ja odbio,sutradan on potpisao za njih za 5 mil.Neobjasnjivo.Valjda bila neka klauzula.

 

REZIME TRANSFER PERIODA:ZADOVOLJAN :

thumbup:

 

Ekipa kojom raspolazem i onako kako je formacijski zamisljam:

 

Previdaju mi 17. mjesto:

 

CILJEVI:

  • Sto lagodniji ostanak u ligi,sto dalje od opasne zone
  • Afirmacija i uigravanje mnogobrojnih mladih igraca

Slijedeci report na kraju sezone...

Edited by Za Hajduk zivot bi dao
Link to comment
Share on other sites

'Vise teksta,manje slika'.

 

Od transfera bi istakao samo tog malog Fiera,može ss od novopridošlice Bernarda.

I ne moraš tolike igrače da dovodiš,džaba stvaraš konkurenciju,dovedi dva/tri ali da su čemu.

;)

Link to comment
Share on other sites

'Vise teksta,manje slika'.

 

Od transfera bi istakao samo tog malog Fiera,može ss od novopridošlice Bernarda.

I ne moraš tolike igrače da dovodiš,džaba stvaraš konkurenciju,dovedi dva/tri ali da su čemu.

;)

 

"Slika govori vise od 1000 rijeci" :thumbup: ...Toga se drzim.Smatram bespotrebnim npr. nabrajati strijelce utakmice ako sam stavio ss od split viewa utakmice ili nabrajati rezultate utakmica kupa cisto da ima teksta ako sam stavio ss od rezultata kup utakmica.Uostalom,ovdje nema puno materijala za pisanje jer je post vezan iskljucivo za transfere..

Mislim i da ima puno vise istinskih pojacanja od Fierra.

Dalje,slazem se da sam previse igraca doveo.Inace dovodim izuzetno malo i ciljano.Ovdje sa pojacanjima imam optimalni broj od 23 igraca,jer sam nakon isteka ugovora veteranima ostao na 14 i prodajom trojice koji su ispod svakog kriterija na 11 igraca.Osim toga,vecinom su mladi i talentovani te ce ekipa drasticnije napredovati kroz naredni period.

Gore je ss od Bernarda.Vidim ga kao desno krilo. :)

Link to comment
Share on other sites

Vidim da si jako išao u dovođenje igrača za napadat te samo jedan za obranu,kakvi su ti braniči?

Sve su pozicije duplirane,golman "tripliran".Doveo sam 4 defanzivca,Kaboula(dobro poznat),desnog bocnog Kvekveskirija(zamjena Laureu).Htio sam tu na RB dovesti vrhunsko pojacanje ali izbor je pao samo na Walkera(oteo mi ga Bolton),pa sam se odlucio za talentiranu alternativu.Za LB je takoder bio slab izbor pa sam doveo najbolje sto se nudilo-Viergevara iz AZ-a.Borit ce se za mjesto sa Ayozeom koji je bio sjajan prosle sezone.I doveo sam mladog talentovanog Rodericka Mirandu koji ce zajedno sa Colottom biti zamjena Kaboulu i Aymathiju-najboljem igracu prosle sezone.

Edited by Za Hajduk zivot bi dao
Link to comment
Share on other sites

"Slika govori vise od 1000 rijeci" :thumbup: ...Toga se drzim.Smatram bespotrebnim npr. nabrajati strijelce utakmice ako sam stavio ss od split viewa utakmice ili nabrajati rezultate utakmica kupa cisto da ima teksta ako sam stavio ss od rezultata kup utakmica.Uostalom,ovdje nema puno materijala za pisanje jer je post vezan iskljucivo za transfere..

Mislim i da ima puno vise istinskih pojacanja od Fierra.

Dalje,slazem se da sam previse igraca doveo.Inace dovodim izuzetno malo i ciljano.Ovdje sa pojacanjima imam optimalni broj od 23 igraca,jer sam nakon isteka ugovora veteranima ostao na 14 i prodajom trojice koji su ispod svakog kriterija na 11 igraca.Osim toga,vecinom su mladi i talentovani te ce ekipa drasticnije napredovati kroz naredni period.

Gore je ss od Bernarda.Vidim ga kao desno krilo. :)

 

Vidi druže,svaki moj komentar je dobronamjeran,i sigurno ti želim pomoći sa pisanjem karijere,jer i sam znam kako je kada sam počinjao.Recimo,kada pišem report karijere,trudim se da mi što ljepše izgleda report,uživam u radu sa fotošopom,želim da mi sve bude u fulu.Na svakom reportu sam napravio sažetak moje najzanimljivije utakmice,za svaki transfer sam naveo razlog.Probaj da ti karijera sliči i storyu,malo više dočaraj,samo više teksta.Napiši svoje dojmove o prethodnoj sezoni,očekivanja u sledećoj i tako.Nadam se da me razumiješ.I ja bi volio nastaviti karijeru sa mojim Željom,ali vjeruj da nemam vremena.Evo ako hoćeš pogledaj moju karijeru,pa probaj nešto izvuć' što će ti pomoći u pisanju.Sretno u nastavku,i naravno da ću te pratiti.

 

http://www.fm-balkan...znicar-by-sema/

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |