Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Deportivo La Coruna


Bili Tić
 Share

Recommended Posts

DEPORTIVO

Jedan od velikana spanjolskog nogometa,klub koji je u najsvijetlijim godinama svoje proslosti bio sposoban pomrsiti racune imperijama poput Reala i Barce,klub koji je u zlatnom periodu izmedu 1995. i 2002. osvojio 2 spanjolska kupa i jedno prvenstvo,klub koji je odusevljavao nastupima u ligi prvaka gdje je kao aucajder bio sklon senzacijama,ali i klub s povijescu punom turbulencija.Nekoliko desetljeca unatrag dozivjeli su sudbinu koja im je odredena i danas,bacati ljagu na renomirano ime u nizem rangu natjecanja.Cilj je,naravno,vratiti se u Primeru..

 

Stadion:Riazor

Kapacitet:3460

 

Puno ime kluba:Real Club Deportivo

de La Coruña, S.A.D.

 

 

To je bio vjerovatno najkraci moguci uvod.Nisam od nekih "novinarskih clanaka".Bitnija mi je srz same igre,a u tom segmentu cu nastojati ponuditi sto vise screenshotova

 

Razlog zbog kojega sam preuzeo tim:Deportivo je ime,zasluzuje bolje od druge lige,ima par interesantnih igraca poput Aranzubie,Guardada,Domingueza koji uz dugorocno pametnu transfer politiku mogu ciniti osnovu u buducnosti velikog DeportIva.

 

 

Dugorocni ciljevi:

  • Izboriti povratak u Primeru u 1. sezoni
  • u 3.,najkasnije u 4. sezoni izboriti plasmana u ligu prvaka
  • u 5.,najkasnije 6. sezoni postati prvakom Spanjolske
  • igrati suvremen,atraktivan,ucinkovit i balansiran nogomet
  • voditi strpljivu i pametnu transfer politiku
  • imati vecinom domace(spanjolske igrace)
  • pojacati omladinsku akademiju,pokusati "proizvesti" ponekog talenta

Edited by Za Hajduk zivot bi dao
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 34
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Evo,suocavam se s prvim ogromnim problemom.Guardadu istice slijedece ljeto ugovor,a financije su u uzasnoj situaciji.Kad ga stavim na "key player" mogu mu dati 250000 godisnje,a po aktualnom ugovoru ima 1,1 mil.Necu,naravno nikoga dovoditi,usput ce skupiti nesto od prodaje pa mu dati najvise sto mogu.Ako odbije,jbg.,glavni igrac na transger listu.

Zali boze truda,ali stvarno demoralizirajuce...

Link to comment
Share on other sites

REZIME PREDSEZONE 2011/2012

Ocekivao sam puno,malo toga se ostvarilo.Docekao me dosta obiman igracki kadar pa sam odlucio rijesiti se viskova.Usput sam namjeravao malo popuniti klupsku blagajnu.Nije bas islo.Zbog uzasne financijske situacije nisam nikoga dovodio osim nekoliko pojacanja u strucnom stozeru.Nekim vrlo vaznim igracima poput Aranzubie,Valerona i posebno Guardada istice ugovor,a nemam sredstava da im ponudim novi,ni izbliza..Odlucio sam riskirati,a ne prodavati ih,jer bi bez njih ekipa bila puno slabija.

 

Stoga se,naravno,transfer period sveo iskljucivo na prodaju i ciscenje omladinskog pogona od netalentovanih igraca.

U predsezoni sam sve podredio fizickoj spremi,tako da je sad,pocetkom rujna "familiarity" ispod 1/3.Nema smisla trositi trening na taktiku ako 4-5 igraca slijedece ljeto ide iz kluba.Pokusavam 3 formacijske varijante.Sve se svode na kratku pas igru i sto brze oduzimanje lopte.Zasad ne funkcionira previse dobro

:S ,ali imam 42 kola vremena da stvorim dominantan sistem.1 zanimljiv podatak-6 od 11 igraca je 30+ godina.

Najvjerovatnije cu se dugorocno opredijeliti za ovu taktiku i formaciju,ili bar nesto slicno.

 

Dosadasnji ucinak je debelo ispod ocekivanja.1 poraz u 2 kola i nije neka katastrofa obzirom da je pocetak sezone,ali brine inertnost u napadu i katastrofalno branjenje kornera(oba gola od Las Palmasa).Unatoc blagoj dominaciji u obje utakmice,mora bolje!Srecom,ima vremena za napredak.A opravdanje je izostanak Guardada u obje utakmice.

Dosadasnje utakmice:

Las Palmas

Numancia

Edited by Za Hajduk zivot bi dao
Link to comment
Share on other sites

GLedaj da sve stavis u jedan post a ne da spamujes, normlano da je zahtevno , ja radim reporte i po 2 sata, Inace lep pocetak , zanmiljiva taktika i brate mnogo si doveo pojacanja , kukas za pare , pa to je uzrok sto ti se trose tolike pare a jos nikog nisi ni prodao, Srecno dalje.

Link to comment
Share on other sites

GLedaj da sve stavis u jedan post a ne da spamujes, normlano da je zahtevno , ja radim reporte i po 2 sata, Inace lep pocetak , zanmiljiva taktika i brate mnogo si doveo pojacanja , kukas za pare , pa to je uzrok sto ti se trose tolike pare a jos nikog nisi ni prodao, Srecno dalje.

Pogledaj malo bolje,nisam nokog doveo... ???

Link to comment
Share on other sites

REZIME SEZONE 2011

 

 

Rezultatski sezona na razini ocekivanja,1. mjesto u segundi i promocija u primeru.

Mozda djeluje uvjerljivo,ali bilo je izuzetno tijesno,10ak kola prije kraja sam se odlijepio trecem Las Palmasu na 10 bodova,a tek 4 kola prije kraja sam preuzeo 1. mjesto Xerezu koji je na kraju potpuno posustao..

Kad je igra u pitanju,gol-razlika ce vam mnogo reci.Obrana uvjerljivo najbolja u ligi,napad ne bas tako dominantan.Donekle razumljivo,jer igram kontrolirano s velikim posjednom i malo rizika cak i naprijedKontrola je tu,izgleda da u svakom trenutku kontroliram utakmicu,ali cak 8 puta sam izgubio.Previse za segundu.Preracunato u primeru to je zastrasujucih 20-25 poraza..

Evo izdvojeno nekoliko boljih izvedbi:

protiv Celte:

protiv Valladolida:

KUP:

Nisam stavio visoko na listi prioriteta ovo natjecanje,prvenstveno jer imam uzak igracki kadar,pa sam tu dao priliku malobrojnim rezervama.Naime,nakon zimskog prijelaznog roka sam sveo kadar na 19 igraca,od kojih su 2-3 ispod svake razine,klasicna popuna kadra.Nije se moglo dalje od Sportinga iz Gijona.

Premda,i u toj utakmici sam imao sanse.Nisam ih iskoristio pa su oni to kaznili u revansu..

Tokom sezone sam dugo lutao kad je taktika u pitanju bez znacajnijih promjena kad je rezultat u pitanju.Kljucnim su se ipak ispostavile promjene na man marking,jos agresivnija igra i izrazeniji pressing.Nakon sto se ekipa izrazitije navikla na taktiku uslijedio je najupecatljiviji niz od zavrsnih 8 pobjeda bez primljenog gola..

http://www.images.fm-balkan.com/images/580R.C._Deportivo_de_La_C.png

 

ISTAKNUTI POJEDNINCI

 

Riki:

Iskusni napadac kojega sam koristio doslovno na svim ofanzivnim pozicijama u nedostatku(boljih) rjesenja.Odlican ucinak,jos da nije bilo onih povreda...

Laure:

Desni bocni kojega sam na pocetku vidio kao rezervu prekaljenom Pablu.Izborio se za prvu postavu i iskazao kao najkontantniji igrac uz kolegu mu na lijevo strani obrane.

http://www.images.fm-balkan.com/images/132Laure_Overview_Attribu.png

Ayoze

 

Lijevi bocni.Slicna prica kao s Laureom.Bio je na pocetku pretpostavljen iskusnom Morelu Rodriguezu,kojega sam na zimu prodao za 0,5 mil.Ustalio se i dominirao na lijevoj strani

Aythami:

Stoper visoke kvalitete,od kojeg sam malo manje ocekivao od Colotta,partnera mu u obrani.Ispostavilo se da je puno znacajniji po obranu Aythami,pogotovo jer je davao dimenziju vise u kreiranju napada iz dubine.

 

TRANSFERI(ukljucujuci sijecanj):

Naravno,nema se,nema ni pojacanja.Jedino pozitivno je sto sam uspio okupiti solidan strucni stozer.

Valjda se biti nesto para za ljeto.Spominju se stalno takeover talks..Kamo srece da netko imucan kupi klub.

Edited by Za Hajduk zivot bi dao
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |