Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Moze bit', a i ne mora! 4-5-1 by LingLing


Ling^2
 Share

Recommended Posts

Aha , razumijem, koristim tu taktiku , mislim skinuo sam je u offlineu, super radi sa onakvim drugoligašem Middlesbroughom , prvo mjesto, promocija, ST onako tanak dao 30 komada za sezonu :)

 

Što znači da moram da ti pohvalim ovo , jako dobro urađeno.

 

Iako sam igrao ja sa Playmakerom na MC-u, kako si i sam rekao da je najbolje ako je ST loš sa baratanjem lopte. Super je radilo uglavnom, malo sam i promjena napravio, kao eto ta što je bila MC za playa, i imao sam Target Mana tog ST-a , to je vjerovatno razlog zašto je dao više golova od krila ,kao što si ti rekao da se očekuje...

 

A evo, ubacio sam je i u online, za ligu, pa je malo korigujem onako, na svoju ruku, odnosno nije baš ista formacija , pa me to zeza ,al' što se tiče Team Instructionsa tu držim sve isto, zato sam te i upitao za ovo zašto ST-a da stavljam za playmakera. A sada već može, kako imam Bendtnera i Torje-a koji igraju ST-ove, mogu da im dodjelim to za playeve, a target man ću da isključim kao što si rekao :)

 

Pa ćemo da vidimo kako će da funkcioniše, samo što koristim malo drukčiju formaciju, sa jednim MC-om umjesto dva, odnosno taj drugi MC mi je napadač.

 

Valjda si razumio šta sam htjeo da kažem. Sve u svemu , odlično si uradio :)

Link to comment
Share on other sites

I da, još nešto, ako ST-u stavim da bude play u Team Instructionsima, da li je uredu onda da MC-u dodjelim Deep Lying Playmaker, jer tamo u reportu piše da igra najbolje tako . Mislim ovo pitam jer sebi korigujem malo ovu tvoju taktiku. Neće dolaziti do problema onda kome dati loptu , ST-u ili MC-u ?

Link to comment
Share on other sites

E Ling evo ti što ja imam...

 

http://i.imgur.com/ElkrV.png

 

Prva dva igrača su napadači,treći i četvrti su krila,e pazi to,koliko su golova dali i koliko imaju asistencija,zaista puno od ubičajenih dok je peti po redu AMC koji također ima svega...Mislim da je to smisao toga,a ovo koristim već duže vrijeme,mislim na tu vrstu taktike ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aha , razumijem, koristim tu taktiku , mislim skinuo sam je u offlineu, super radi sa onakvim drugoligašem Middlesbroughom , prvo mjesto, promocija, ST onako tanak dao 30 komada za sezonu :)

 

Što znači da moram da ti pohvalim ovo , jako dobro urađeno.

 

Iako sam igrao ja sa Playmakerom na MC-u, kako si i sam rekao da je najbolje ako je ST loš sa baratanjem lopte. Super je radilo uglavnom, malo sam i promjena napravio, kao eto ta što je bila MC za playa, i imao sam Target Mana tog ST-a , to je vjerovatno razlog zašto je dao više golova od krila ,kao što si ti rekao da se očekuje...

 

A evo, ubacio sam je i u online, za ligu, pa je malo korigujem onako, na svoju ruku, odnosno nije baš ista formacija , pa me to zeza ,al' što se tiče Team Instructionsa tu držim sve isto, zato sam te i upitao za ovo zašto ST-a da stavljam za playmakera. A sada već može, kako imam Bendtnera i Torje-a koji igraju ST-ove, mogu da im dodjelim to za playeve, a target man ću da isključim kao što si rekao :)

 

Pa ćemo da vidimo kako će da funkcioniše, samo što koristim malo drukčiju formaciju, sa jednim MC-om umjesto dva, odnosno taj drugi MC mi je napadač.

 

Valjda si razumio šta sam htjeo da kažem. Sve u svemu , odlično si uradio :)

Rijetko koja taktika je plug and play, ova je radjena za moj online tim jos na pocetku FM12 sezone. Cak i ohrabrujem onog ko zeli da skine taktku da je malo promjeni tako da bude upoznat sa njom.

 

I da, još nešto, ako ST-u stavim da bude play u Team Instructionsima, da li je uredu onda da MC-u dodjelim Deep Lying Playmaker, jer tamo u reportu piše da igra najbolje tako . Mislim ovo pitam jer sebi korigujem malo ovu tvoju taktiku. Neće dolaziti do problema onda kome dati loptu , ST-u ili MC-u ?

Ono sto sam primjetio jeste da je mnogo bolje kada veznom stavis MC-Support. Pogledaj kako sam u PI uradio desnog MC-a, veoma je slican DLP, cak u ovoj taktici i vrsi ulogu DLP.

Link to comment
Share on other sites

Tek sad sam ovo vidio, svaka čast,http://www.cro-manager.net/forum/Smileys/classic/b020.gif skinut ću pa ću isprobat, javim ti rezultate. http://www.cro-manager.net/forum/Smileys/classic/mig.gif

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ling, imam jedno pitanje da li ova taktika je jos uvijek aktivna mislim da li je preporucujes da se i dalje koristi, i da li mislis da ova taktika moze za liverpool (ubacio sam ovaj patch sa svim ljetnim transferima) tako da je squad liverpola sa ovim sadasnjim igracima, bez novih.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Jedna zanimljiva taktika.

Napredna je u smislu da se mora postovati koji igrac ide gdje!

Znaci ovako izgleda taktika:

 

http://i1225.photobucket.com/albums/ee386/LingLingTheUltimate/VitesseTactics_TeamInstructions.png

 

Filozofija je jednostavna, kao i kod svih mojih drugih taktika. Stvoriti sto vise sansi, a protivniku dozvoliti sto manje. Nema onih fazona da jedan igrac ima 100 paseva, ili da jedan igrac zabije 60 golova po sezoni. Igra se timski, disciplinovano i cvrsto u odbrani.

Golman mora biti standardno dobar, ne mora biti sweeper keeper. Mora imati dobar area ability i communication ( bar 13 za ligu petice).

Stoperi:

Jedan je namjesten na cover, i on sluzi kao osigurac. Mora biti brz, dobar positioning i anticipation. Markiranje, kao i concentration je plus.

Drugi je limited defender, on je cistac, vas covjek na koga se uvijek mozete osigurati. Strength, Tackling, Heading, Positioning mora biti visoko, dok je brzina samo plus ( gledate da ne dovodite prespore stopere).

Stoperi moraju imati i solidan passing ( bar 10) da bi mogli sigurno zapocinjati vase napade.

 

Bekovi su standardni, samo sto je lijevi bek malo ofanziniji i s toga preporucam da tu gledate beka koji ima dobar crossing i dribling ( off the ball je plus) pored onih standardnih ( tackling, marking, positioning) atributa.

 

DMC- Anchorman. Cep. Sidro. Roy Keane, Gentile, Gatusso... Bravery, Agression, Determination, Work rate, Strenght, Stamina, Tackling i Marking.. to mora da ima. Passing i first touch je plus. Birajte pazljivo A-mana, veoma vazna karika u timu.

 

Centralni vezni!

Desni CM - Nesto slicno vasem playmakeru, Stamina, Passing, Creativity, Off the ball, Positioning i first touch mora da ima. Tackling, Marking, Decisions je samo plus.

Lijevi CM - Vas Pol Scholes, Lampard, Gerrard, Yaya Toure... Igrac koji daje golove i asistira. Marking, Tackling, Dribling, Finishing, First touch, Passing, Stamina je veoma vazno, sve ostalo je bonus. Ako ima dobar long shots ( bar 15) staviti mu u player instruction 'long shots' na 'sometimes'.

Vazno!! Ako je ljevak, staviti mu cut inside. Ako je desnjak, ostaviti mu moju postavku.

 

Krila!!

AML - Winger. Glavni asistent u timu. Vazno je da bude ljevak, da bude brz, ima dobar dribling i ubacaj. Sve otalo je plus.

AMR- Winger. Druga spica. Pozeljno je da bude ljevak, ali ako nije nije ni vazno. Ako je ljevak, onda mu umjesto 'move into channels' staviti 'cut inside'. Pored ovog sto AML ima, vazno je da AMR ima i finishing, dok crossing nije toliko bitan.

Paznja!! Ukoliko nemate dva ljevaka na AMR i AML poziciji, a imate dva desnjaka, onda im samo zamjenite uloge ( AML stavite 'cut inside').

 

ST- Deep Lying Forward. Finishing, First touch, Balance, Creativity, Work rate je pod moranje. Brzina, dribling, passing i creativity je samo bonus.

Paznja!! Ako vam napadac ima niste ocjene za Creativiy i passing, onda desnog MC-a stavite za playmakera.

width=450 height=281http://i1225.photobu...ew_Stages-3.png[/img]

width=450 height=281http://i1225.photobu..._Fixtures-1.png[/img]

width=450 height=281http://i1225.photobu...ixtures-2-1.png[/img]

width=450 height=281http://i1225.photobu..._Fixtures-3.png[/img]

 

Match preparation - U pripremnom periodu i dok taktika ne postane fluid na svim dijelovima, staviti workload na najvise, te treirati teamwork.

Kada postane fluid, ako zeli da se ne zeza oko ovog, neka prepusti asistentu da obavlja ovaj prljavi posao.

Touchline instruction - Ne koristim cesto, nekad kada vidim da mi je posjed lopte manj od 45%, koristim 'retain possession' i 'work ball out of defence".

 

E ako neko zeli da testira, pa da mi javi rezultate, bilo bi odlicno.

 

DOWNLOAD:

[hide]

http://www.2shared.com/file/KyBihJQX/4-5-1Vitesse__Vitesse_Aug_2011.html

[/hide]

Najpre da vas sve pozdravim pošto sam ovde novi.

Ono što me interesuje @Ling je to kako ti izleda pleyer instructions za svakog od igrača pošto si lepo i detaljno objasnio taktiku. Da li je dovoljno da sve stoji po default-u ili za svakog igrača ponaosob postoje instrukcije do detalja?

Hvala unapred na odgovoru

Link to comment
Share on other sites

Sve zavisi sta zelis sa taktikom. PI ti najvise sluzi da taktiku prilagodis svom vidjenju kako da se igraci krecu i slicno. Taktika moze biti uspjesna i kada sve stoji na default. Mislim da Zaknik tako igra i ima odlicne rezultate.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |