Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Moze bit', a i ne mora! 4-5-1 by LingLing


Ling^2
 Share

Recommended Posts

Jedna zanimljiva taktika.

Napredna je u smislu da se mora postovati koji igrac ide gdje!

Znaci ovako izgleda taktika:

 

http://i1225.photobucket.com/albums/ee386/LingLingTheUltimate/VitesseTactics_TeamInstructions.png

 

Filozofija je jednostavna, kao i kod svih mojih drugih taktika. Stvoriti sto vise sansi, a protivniku dozvoliti sto manje. Nema onih fazona da jedan igrac ima 100 paseva, ili da jedan igrac zabije 60 golova po sezoni. Igra se timski, disciplinovano i cvrsto u odbrani.

Golman mora biti standardno dobar, ne mora biti sweeper keeper. Mora imati dobar area ability i communication ( bar 13 za ligu petice).

Stoperi:

Jedan je namjesten na cover, i on sluzi kao osigurac. Mora biti brz, dobar positioning i anticipation. Markiranje, kao i concentration je plus.

Drugi je limited defender, on je cistac, vas covjek na koga se uvijek mozete osigurati. Strength, Tackling, Heading, Positioning mora biti visoko, dok je brzina samo plus ( gledate da ne dovodite prespore stopere).

Stoperi moraju imati i solidan passing ( bar 10) da bi mogli sigurno zapocinjati vase napade.

 

Bekovi su standardni, samo sto je lijevi bek malo ofanziniji i s toga preporucam da tu gledate beka koji ima dobar crossing i dribling ( off the ball je plus) pored onih standardnih ( tackling, marking, positioning) atributa.

 

DMC- Anchorman. Cep. Sidro. Roy Keane, Gentile, Gatusso... Bravery, Agression, Determination, Work rate, Strenght, Stamina, Tackling i Marking.. to mora da ima. Passing i first touch je plus. Birajte pazljivo A-mana, veoma vazna karika u timu.

 

Centralni vezni!

Desni CM - Nesto slicno vasem playmakeru, Stamina, Passing, Creativity, Off the ball, Positioning i first touch mora da ima. Tackling, Marking, Decisions je samo plus.

Lijevi CM - Vas Pol Scholes, Lampard, Gerrard, Yaya Toure... Igrac koji daje golove i asistira. Marking, Tackling, Dribling, Finishing, First touch, Passing, Stamina je veoma vazno, sve ostalo je bonus. Ako ima dobar long shots ( bar 15) staviti mu u player instruction 'long shots' na 'sometimes'.

Vazno!! Ako je ljevak, staviti mu cut inside. Ako je desnjak, ostaviti mu moju postavku.

 

Krila!!

AML - Winger. Glavni asistent u timu. Vazno je da bude ljevak, da bude brz, ima dobar dribling i ubacaj. Sve otalo je plus.

AMR- Winger. Druga spica. Pozeljno je da bude ljevak, ali ako nije nije ni vazno. Ako je ljevak, onda mu umjesto 'move into channels' staviti 'cut inside'. Pored ovog sto AML ima, vazno je da AMR ima i finishing, dok crossing nije toliko bitan.

Paznja!! Ukoliko nemate dva ljevaka na AMR i AML poziciji, a imate dva desnjaka, onda im samo zamjenite uloge ( AML stavite 'cut inside').

 

ST- Deep Lying Forward. Finishing, First touch, Balance, Creativity, Work rate je pod moranje. Brzina, dribling, passing i creativity je samo bonus.

Paznja!! Ako vam napadac ima niste ocjene za Creativiy i passing, onda desnog MC-a stavite za playmakera.

width=450 height=281http://i1225.photobucket.com/albums/ee386/LingLingTheUltimate/EredivisieOverview_Stages-3.png[/img]

width=450 height=281http://i1225.photobucket.com/albums/ee386/LingLingTheUltimate/VitesseFixtures_Fixtures-1.png[/img]

width=450 height=281http://i1225.photobucket.com/albums/ee386/LingLingTheUltimate/VitesseFixtures_Fixtures-2-1.png[/img]

width=450 height=281http://i1225.photobucket.com/albums/ee386/LingLingTheUltimate/VitesseFixtures_Fixtures-3.png[/img]

 

Match preparation - U pripremnom periodu i dok taktika ne postane fluid na svim dijelovima, staviti workload na najvise, te treirati teamwork.

Kada postane fluid, ako zeli da se ne zeza oko ovog, neka prepusti asistentu da obavlja ovaj prljavi posao.

Touchline instruction - Ne koristim  cesto, nekad kada vidim da mi je posjed lopte manj od 45%, koristim 'retain possession' i 'work ball out of defence".

 

E ako neko zeli da testira, pa da mi javi rezultate, bilo bi odlicno.

 

DOWNLOAD:

[hide]

http://www.2shared.com/file/KyBihJQX/4-5-1Vitesse__Vitesse_Aug_2011.html

[/hide]

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

svaka cast..taktika je  :cast:  :cast:  ponovo sada kad sam krenuo sa newcastleom ubacio sam je i kad ono cuda...dobio fulham u gostima 3:1 i man city 1:0..ako ovako nastavim imam naslov :D znam da je tek drugo kolo, ali igrao sam dosta pripremnih tekmi i jos nije potupno uvjezbana...zasada bez poraza u 6 tekmi...  ::love::

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ne valja kod mene, dobio sam gol, a ne mogu zabit jednome strasburu

Hvala na pokusaju :)

2 gola u ligi...evo ti slika tekmi do sada

 

http://www.pohrani.com/t/3l/5h/4y1LxYzu/newcastle-united-fixture.jpg

Dobro je, nije strasno... ja sam u 10 kola primio 1 gol  lol

Kako ti sad ide ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Da, moras imati tacno ovakve igrace da bi imao ovakav efekat. Al' ovo nije taktika koja ce ti garantovati 100 golova u sezoni. Al' zato od 70 golova, 65 ce biti plod timskih akcija.

Link to comment
Share on other sites

Da, moras imati tacno ovakve igrace da bi imao ovakav efekat. Al' ovo nije taktika koja ce ti garantovati 100 golova u sezoni. Al' zato od 70 golova, 65 ce biti plod timskih akcija.

 

Pa da, takav stil igre kao u taktici i uspeces.. Nema nijedna sad univerzalna taktika, svako treba da zna kako njegov tim moze i treba da igra i u skaldu sa tim da pravi taktiku ;)

 

Moram je i ja probati se Željom,nego da te pitam,nakon koliko kola ti je postala fluid? :)

 

Zavisi kako ti igra tim, ako su navikli npr na defanzivne taktike, na napadacku ce se navici posle duzeg perioda nego na neku njima poznatiju i prirodniju, isto tako zavisi od tempa, markinga kako su navikli tj u cemu su najbolji (ako su navikli na Man mrk, trebace im vise vremena da se prilagode novoj taktici ako je u njoj zonska odbrana, ako razumes sta hocu da kazem)..

Edited by The Special One
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Ovako:

Kada napadacu stavis ulogu playmakera, onda ce on da se izvlaci po loptu i imace jednu ulogu koja odgovara najvise krilima. Vise nece on biti glavni napadac, nego krila. Naravno da ce i napadac dati dosta golova, ali krila zajedno bi trebala dati vise od njega. Bar sam tako ukonponovao taktiku. Ovo sam radio za Online takmicenja pa sam trazio nesto sto se teze cita, jer sam skontao jednog lika koji mi je procitao taktiku samo tako.

Zasto bez targetmana ? Kada ukljucis opciju targetman, onda ce tvoj tim njega traziti kao prvu i zadnju opciju. To je uredu ako imas mocnog napadaca koji moze da sacuva loptu, ali ti onda napad postaje manje raznovrsan.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |