Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Fc Lorient-Real Madrid-Inter-Everton-Bayer-Vitesse-Olympiakos-Ofk Beograd-Steaua


Thierry Henry 14
 Share

Recommended Posts

http://3.bp.blogspot.com/_WhZIOeGtQ7o/SU40-CHyqcI/AAAAAAAAAo8/7TeJi2MNK5s/s200/Everton_logo.jpg

 

Polusezona

 

Transferi

 

Doveo sam samo dvojicu igrača i to na posudbu.Radi se o:

 

Carlos Vela-odlični Meksikanac,nije imao mjesta u Bayernu pa sam ga posudio.Ako nastavi sa dobrim igrama,mogao bi i kupiti

Gokhan Yildiz-solidni Turčin,došao na posudbu da bude backup

 

Od boljih igrača klub je napustio Craig Dawson za 5 M.

 

To je to što se tiče transfera a cijelokupni pregled možete pogledati ovdje

 

Liga

 

U ligi se odlično držimo,trenutno smo 4. na tabeli sa 7 bodova manjka u odnosu na prvoplasirani Liverpool.U 23 odigrane utakmice trenutno imamo skor od 15 pobjeda,2 remija i 6 poraza.Apsolutno sam zadovoljan što se tiče trenutne pozicije u ligi i nadam se da ću je zadržati.Jedan od mojih najtežih poraza od kada igram FM je bio protiv Man.Uniteda gdje sam izgubio sa 9-3.Bila je to nevjerovatna utakmica,Manchester je svaku šansu pretvorio u pogodak.Za mene je 2 gola postigao Senouovo.Nakon te utakmice dobijamo Fulham ali se Senouovo povređuje i gubimo velikog igrača.Poslije toga takođe težak poraz od Arsenala od 5-1.U idućim utakmica solidno igramo gdje je u prvi plan stupio rezerva Tim Pollard.Pollard je svojim golovima donio dosta bodova timu a ostaće upamćen po hattricku kojeg je postigao protiv Manchester Citiya.Od te utakmice sa Cityem gubimo samo od Tottenhama sa 5-1.Što se tiče pojedinaca najbolji su bili Tim Pollard sa 15 postignutih golova i 6 asistencija u u 26 utakmica i Magaye Geuye sa 14 golova u 24 utakmice.

 

Kup

 

Već u prvoj sezoni imam priliku da osvojim Carling Cup.Put do finala bio je jako težak.Već u prvoj rundi viđena je epska utakmica protiv Burnleya koja se završila 5:5 ali boljim izvođenjem penala,prošao sam ih.U idućim rundama rutinski dobijamo Walsall i Blackpool da bi izbacili Ipswich na penala.U 1/2 finalu dobijamo najvećeg rivala Liverpool.Prva utakmica kod nas završila se 3-1 gdje je Vela zabio svoj prvenac.U uzvratu gubimo sa 1-0 ali ipak ulazimo u finale.U finalu igramo protiv West Hama.Što se tiče FA kupa,ispao sam od Brightona.

_____________________________________________________

Hvala svima na lijepim komentarima,posebno mi je drago što mi je tema PINNED.Nadam se da ćete i dalje pratiti i komentarisati.Do idućeg izvještaja,pozdrav :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://3.bp.blogspot.com/_WhZIOeGtQ7o/SU40-CHyqcI/AAAAAAAAAo8/7TeJi2MNK5s/s200/Everton_logo.jpg

 

Kraj sezone

 

Liga

 

Prvu sezonu sa Evertonom sam fantastično odigrao te zasluženo zauzeo 3.poziciju na tabeli.Prezadovoljan sam,nisam očekivao direktan plasman u Ligu Šampiona a ni Evropu nakon onog teškog poraza od Uniteda.U 38 odigranih utakmica ostvarili smo čak 25 pobjeda,4 remija i 9 poraza te zabili 86 a primili čak 60 golova.Odbrana će se svakako pojačati iduće sezone.Nakon zadnje utakmice koju sam opisao,igrao sam revanš protiv Uniteda te slavio sa 5:4.Čak 5 različitih igrača je tad zabilo gol.Nakon toga i Arsenal je stradao sa 2:0 te se revanširao i njima za poraz od polusezone.Od utakmice sa Arsenalom vezali smo 5 uzastopnih pobjeda.Poslije te serije smo remizirali sa Wolvsima,da bi pobjedili veliki trio Man.City,Chelsea i Liverpool.Imali smo 2.mjesto kod sebe ali slabo smo odigrali kraj sezone i na kraju smo ipak završili treći.Najbolji igrači ove sezone bili su Magaye Gueye sa 21 golom u 41 utakmici,Tim Pollard sa 20 golova u 37 utakmica i Carlos Vela sa 11 golova i 10 asistencija u 17 utakmica.Statistiku svih igrača možete pogledati ovdje.

 

Kup

 

Kao što sam u prošlom izvještaju napisao,došli smo do finala Carling Cupa.Tamo smo igrali sa West Hamom.Poveli su golom Rodrigueza da bi Dunn izjednačio.Adam Johnson dovodi naš tim u vođstvo u 77.minuti da bi Fleck izjednačio na 2-2.Utakmica je otišla na penale i dobili smo sa 4-3.I tako sam osvojio prvi trofej kao menadžer Evertona.

_________________________________________________________________________

Hvala svima na komentarima,pozdrav :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://3.bp.blogspot.com/_WhZIOeGtQ7o/SU40-CHyqcI/AAAAAAAAAo8/7TeJi2MNK5s/s200/Everton_logo.jpg

 

2019/2020

 

Transferi

 

Pošto smo prošle godine osvojili visoko treće mjesto,dobili smo oko 20 M za transfere.U klub su došli sledeći igrači:

 

Arkady Khomyakov-odlični defanzivac,došao za 10 M evra uz još određene procente

Alessandro Nemo-talentovani lijevi bek,zapazio sam ga dok sam vodio Inter.Došao za 1,7 M

Mesut Ozil-iako ima 30 godina,mislim da će dosta poboljšati našu igru.Došao kao slobodan igrač

Oumar NDiaye-vrlo dobar golman,došao nakon preporuke skauta.Cijena od 15 M možda je velika,vidjećemo kako će se pokazati.

Emmanuel Jimoh-takođe još jedan dobar defanzivac,došao na posudbu iz Lyona.

 

To su bili svi dolasci,najviše smo zaradili od prodaje Ninisa 8 M.

 

Liga

 

Prvenstvo smo otvorili pobjedom nad WBA od 3-1 golovima Rodwella,Elma i Akachara.Slijedi veoma teško gostovanje u Manchesteru protiv City-a i tu smo izvukli bod.Seneuovo i Khomyakov su bili strijelci ali mogli smo i do 3 boda.Zatim igramo protiv najvećih rivala kod kuće te se ta utakmica završila 1-1.U idućem kolu rutinski dobijamo West Ham sa 2-1 golovima Seneuova.Trenutno smo 5.na tabeli sa 8 osvojenih bodova iz 4 utakmice.

____________________________________________________________________________

Hvala vam na komentarima,do idućeg izvještaja,srdačan pozdrav. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://3.bp.blogspot.com/_WhZIOeGtQ7o/SU40-CHyqcI/AAAAAAAAAo8/7TeJi2MNK5s/s200/Everton_logo.jpg

 

Transferi

 

Klub je jedino pojačao dobro nam poznati Carlos Vela koji će na kraju sezone preći kao slobodan igrač u naš klub.

 

Liga

 

Trenutno se odlično držimo u Premier ligi te zauzimamo 1.poziciju na tabeli sa 10 bodova više u odnosu na drugoplasirani Manchester United.Prezadvoljan sam igrom i što je napokon taktika postala jaka.U 23 utakmice ostvarili smo skor od 20 pobjeda i 3 remija sa gol razlikom 66:20.Svakako vrijedi izdvojiti razbijanje Uniteda kod kuće sa 4-1 kao i West Ham sa 6-1.Jedina utakmica u kojoj sam bio blizu poraza bila je protiv Arsenala kada je Gueye u 90-oj minuti zabio za 1:1.Najbolji igrač u ovoj polusezoni bio je Theophile Senouvo koji je postigao 14 golova u 26 utakmica te imao 9 asistencija.

 

Evropa

 

Dobili smo dosta tešku grupu u kojoj sam igrao protiv svoja 2 bivša kluba Real Madrida i Intera.U prvoj utakmici remizirali smo kod kuće 1-1 protiv Intera da bi kasnije razočaravajuće odigrali u Švajcarskoj i opet remizirali protiv Young Boysa.Slijede 3 uzastopna poraza,protiv Reala dvaputa i jednom protiv Intera da bi u zadnjoj utakmici rutinski savladali Young Boyse sa 3-0.U 6 utakmica osvojili smo samo 5 bodova te time izborili Evropsku ligu gdje igramo protiv Seville

____________________________________________________________________________

Toliko od mene,pozdrav :)

Link to comment
Share on other sites

Vidim da si obranu pojačao vrhunski, tako da više nečeš primati tako puno golova. I jako mi je žao što nisi stigao Citya, pa da najnogometniji grad na svijetu konačno bude na mjestu. :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://3.bp.blogspot.com/_WhZIOeGtQ7o/SU40-CHyqcI/AAAAAAAAAo8/7TeJi2MNK5s/s200/Everton_logo.jpg

 

Kraj sezone

 

Liga

 

S ponosom vas obavještavam da sam osvojio Premier ligu.Kao što možete vidjeti na

tabeli,liga je osvjena bez poraza uz 31 pobjedu i 7 nerješenih utakmica.Presrećan sam jer je ovo bila sezona koja se ne zaboravlja.Glavnog konkurenta smo ostavili čak 16 bodova iza sebe.Tim je zabio čak 95 golova a primio samo 28 i time imamo i najbolji napad i najbolju odbranu u ligi.Bilo je dosta lijepih pobjeda moga tima a izdvojio bih 2-0 nad Tottenhamom,2-0 nad Unitedom i 5-0 nad Stokeom.Utakmica u kojoj smo bili najbliži porazu bila je protiv Wolvesa ali Pollard zabija u 90+ za 2-2 i osvajamo bod.Što se tiče pojedinaca najbolji su bili:Theophile Senouvo sa 21 golom u 45 utakmica i Mesut Ozil sa 12 golova i 19 asistencija u 55 utakmica.Pored te dvojice odlični su bili i Arkady Khomyakov,G.Dos Santos i Rodwell.

Evropa

 

 

Pošto smo u grupnoj fazi završili takmičenje u Ligi Šampiona,igrali smo Evropa Ligu.U prvoj nokaut fazi igrali smo protiv španske Seville.Sa pobjedama od 4-1 kod kuće i 1-0 u gostima izbacili smo lakše nego što smo očekivali ovaj tim.U idućoj rundi igrali smo protiv našeg najvećeg rivala i prošli zahvaljujući golu u gostima.U gostima smo izgubili 3-2 da bi kod kuće u samom finišu meča Dejan Lovren zabio autogol i osigurao nam prolaz.U 1/4 finalu ovog takmičenja dobili smo Bilbao sa ukupnim rezultatom 5-1(4-0 kod kuće,1-0 u gostima) da bi u polufinalu sasvim neočekivano ispali od Kaiserslauterna zbog gola u gostima.Kod kuće smo ih dobili 3-2 ali su oni nas u Njemačkoj iznenadili te pobjedom od 1-0 nas izbacili.

 

 

Kupovi

 

Kao što sam već ranije napisao,igrali smo finale Liga kupa protiv Arsenala.Ovaj put ovo takmičenje nismo osvojili jer je Arsenal bio bolji i jači protivnik.Što se tiče FA kupa to smo odigrali previše utakmica.Ovo previše naglašavam jer smo odigrali 3 dvomeča u ovom takmičenju,ali krenimo redom.U prvoj rundi lako savladavamo QPR sa 3-0.U drugoj rundi prolazimo WBA,u gostima smo odigrali 1-1 a kod kuće 0-0.U idućoj rundi u zadnjim minutama ispuštamo pobjedu protiv N.Foresta te odigravamo 2-2, da bi ih kod kuće razbili sa 3-0.Ispali smo od Arsenala,kod kuće 2-2 smo odigrali a u gostima 3-0 izgubili.Moje učešće u FA kupu možete pogledati

 

________________________________________________________________________________

Toliko za ovaj put.Izvinjavam se što nema više ss,nešto forum baguje pa mi izbacuje grešku "Method Not Implemented".Dao sam otkaz u Evertonu i sada čekam posao u Bundesligi pa da i to osvojim.Do idućeg izvještaja,srdačan pozdrav.

:)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

http://live.esport.ge/uploads/posts/2011-12/1322762093_bayer-leverkusen.jpg

 

Transferi

 

Sredinom jula dobio sam poziv od Bayera da ih vodim ovu sezonu.Budžet za transfere bio je oko 20 M i ja sam doveo sledeće igrače:

 

Jim Bryant-fantastični meksički napadač,došao za skromnih 5.5 M evra.Od njega puno očekujem ove sezone

Germaine Schilder-talentovani Holanđanin koji igra po desnoj strani,došao za visokih 17.5 M evra

Jano-došao na posudbu iz Liverpoola,posudba je koštala 2.3 M evra i vjerujem da će se isplatiti

Pored ovih igrača u klub su ranije došli:

Mario Martins-odlični napadač,na posudbi je iz Liverpoola

Alexander Otte-dosta perspektivni golman,stigao za male pare.

 

Nakon svih transfera tim izgleda ovako

 

Liga

 

U ligi trenutno zauzimamo 3.poziciju sa 11 osvojenih bodova u 5 utakmica.Svoju avanturu u Bundesligi počeo sam na jednom od težih gostovanja,igrao sam protiv Borussie iz Dortumnda.Utakmica se završila 2-2 iako sam bio dosta bolji protivnik.Svoju prvu pobjedu ostvarujem protiv Werdera kada naš najbolji igrač Nene,dvaputa zabija za konačni rezultat 2-1.Poslije toga slijedi remi u Hannoveru da bi u 4.kolu napravili senzaciju.Kod kuće je savladan aktuelni šampion Njemačke sa rezultatom od 7-1 uz 3 gola Nenea i 2 Bryanta.U 5.kolu rutinski smo savladali Dresden a 2 gola dao je Nene.

 

Evropa

 

Naš put u Evropa ligi počeo je u 3.pretkolu.Tu smo izvukli Mogren.U prvoj utakmici u Crnoj Gori slavili smo sa 3-1 da bi kod kuće rutinski pobjedili sa 4-0.Sa ukupnim rezultatom od 7-1 plasirali smo se u plejof Evropa lige gdje smo izvukli neugodni grčki Aris.U prvoj utakmici kod kuće slavili smo sa rezultatom od 7-2 da bi u Grčkoj bilo 4-0 za naš tim.Izvukli smo ne tako slabu grupu sa Lilleom,Dniprom i Zurichom

 

________________________________________________________________________________

Hvala svima koji prate ovu karijeru,do sledećeg izvještaja,srdačan pozdrav

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://live.esport.ge/uploads/posts/2011-12/1322762093_bayer-leverkusen.jpg

 

Polusezona

 

Liga

 

U ligi jako dobro stojimo i trenutno smo 1. na tabeli sa 42 osvojena boda iz 18 utakmica.Tim je pružao jako dobre partije tokom cijele polusezone i mislim da smo zasluženo tu gdje jesmo.Jedna od najvećih pobjeda u ovom menadžeru bila je 29.11.2020 godine protiv ekipe Hoffenheima.Kod kuće sam ih savladao sa rezultatom 10-3,bilo je užitak gledati tu utakmicu.Od pojedinaca najbolji su bili:Nene sa 21 golom i 9 asistencija u 29 utakmica,Jim Bryant sa 19 golova i 7 asistencija u 23 utakmice i Mario Martins sa 16 golova i 10 asistencija u 29 utakmica.

 

Evropa

 

Igrali smo Evropa ligu u kojoj smo bili u grupi sa Dniprom,Zurichom i Lilleom.U prvoj utakmici savladali smo Dnipro u gostima sa 2-1 uz 2 gola Jim Bryanta.Slijedi domaća pobjeda protiv Zuricha od 4-0 da bi u naredne 2 utakmice sa 1-0 savladao Lille.U iduće 2 utakmice ostvarujemo 2 pobjede te sa maksimalnih 18 bodova prolazimo dalje.U nokaut rundi smo dobili Bordeaux.

 

Kup

 

U prvoj rundi njemačkog kupa jedva smo savladali jedan nižerazredni klub sa 1-0.U drugoj rundi stvari su krenule na bolje te smo dobili Wehen sa 3-0.Derbi je viđen u 3.rundi gdje smo golom Martinsa savladali Bayern.U idućoj rundi igramo protiv Freiburga

 

_________________________________________________________

Toliko za ovaj put..Hvala na komentarima,nadam se da će ih još biti.Pozdrav :)

Edited by Thierry Henry 14
Link to comment
Share on other sites

http://live.esport.ge/uploads/posts/2011-12/1322762093_bayer-leverkusen.jpg

 

Kraj sezone

 

Konačno,sa ponosam vas obavještavam da sam osvojio i Bundes ligu te time ostvario svoj cilj a on je bio osvajanje liga petice sa jednim menadžerskim nalogom.Pogled na tabelu pokazuje da smo dominantno osvojili Bundes ligu i imali finu prednost od 11 bodova razlike u odnosu na B.Dortmund.Imali smo najjači napad u ligi jer smo dali 91 gol a i najjaču odbranu jer smo primili 36 golova.U 34 odigrane utakmice ostvarili smo skor od 23 pobjede,6 remija i 5 poraza te sasvim zasluženo osvojili titulu.Ovu polusezonu počeli smo sa pobjedama,zatim slijedi promjenjiva igra tima u kojoj su rezultati varirali od pobjeda,remija pa do poraza.Igrači koji su najviše zaslužni za osvajanje titule su:Nene,fantastični Brazilac,dugo vremena prvi strijelac lige.Kasnije se fokusirao na asistencije te tako postao i najbolji asistent lige.Osim Nenea istakli su se i Mario Martins sa 29 golova u 49 utakmice i Jim Bryant sa 19 golova u 24 utakmice.Jim je dugo vremena bio povređen i vjerujem da bi ostvarili bolje rezultate sa njim u drugim takmičenjima.Statistiku svih igrača možete pogledati ovdje.

 

Evropa

 

Pošto smo ubjedljivo prošli grupu u Ligi Evrope,u nokaut fazi smo naletjeli na Bordeaux.U prvoj utakmici slavili smo sa 2-1 u Francuskoj da bi u revanšu u Njemačkoj izgubili 1-0.Tako smo prošli dalje zbog više postignutih golova u gostima.U sledećoj rundi dobili smo Kaiserslautern.Ovaj klub je ponovo bio koban po mene jer su me godinu dana ranije izbacili dok sam vodio Everton.U gostima smo izgubili 3-0 da bi kod kuće nedovoljno slavili sa 1-0 i tako smo ispali iz ovog takmičenja.

 

Kup

 

Iz prošlog izvještaja ste mogli saznati da sam došao do 1/4 finala kupa Njemačke.U 1/4 finalu sam igrao protiv Freiburga te slavio sa 2-1.Junaci su bili Toprak i Hupperts.U 1/2 finala kupa smo izgubili od Kolna sa rezultatom 2-1.Jednostavno,igrali smo sa dosta rezervnih igrača i mislim da smo i dobro prošli što se tiče ove utakmice.

 

 

________________________________________________________________________________

 

Napokon,rješio sam svoj cilj što se tiče ovog menadžera.Sa ovim sejvom još nije gotovo te uskoro očekujte nove izvještaje.Hvala svima koji su komentarisali i pratili,nadam se da ćete i dalje nastaviti sa tim.Do idućeg izvještaja,pozdrav

:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |