Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Cardiff City FC


Denny Crane™
 Share

Recommended Posts

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

http://www.fotorola.com/uploads/2998ce4ae1.png

 


 

Pripremni period

 

Pripremni period je prošao solidno, u utakmicama sam dosta kombinovao pa tako da nisam ni očekivao bolje rezultate. Protiv FSV Frankfurta smo odigrali odlično, pobedili smo sa 2:0 ali smo kontrolisali utakmicu svih 90. Minuta, odnosi na šut ka golu su bili 14:1 za mene. Posle toga smo igrali sa velikim Bešiktašom, i tu smo izgubili 0:1, tokom celog meča smo parirali odlično, imali su više lopte u posedu i šuteva na gol ali to se i očekivalo, gol odluke je pao o 38. minutu strelac je bio Bobo. Nakon te utakmice smo igrali sa Motherwellom odigrali smo nerešeno 1:1 što je stvarno razočaravajuće kad se pogleda statistika. Šutevi na gol (u okvir gola) 17(8):(3)6. Posed lopte 66%:34%. I poslednja utakmica na pripremama je bila protiv Udinezea. I ako smo izgubili zadovoljan sam igrom. Sve je bilo rešeno u prmo poluvremenu, poveli smo u 12. Minutu golom Chopre, ali je usledio brz odgovor Udinezea. I German Denis je stavio tačku na ovaj meč u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena.

 


 

Prelazni rok

 

Prelazni rok je prošao odlično! U klub je stiglo čak osam igrača. Sve su to mladi igrači osim Tomasa Rosyckog koji je stigao kao slobodan igrač. Potrošeno je 24, 5 miliona Eura, a u nastavku ćemo videti da li se to isplatilo.

 


 

Zadovoljan sam pripremama i prelaznim rokom. Sada da se usresredimo na borbu za opstanak jel će biti stvarno teško.

Link to comment
Share on other sites

http://www.fotorola.com/uploads/2998ce4ae1.png

 


 

Barclays Premier League

 

Trenutno se na tabeli nalazimo na odličnom devetom mestu, ali imamo utakmicu više od Aston Vile i Evertona pa se ne zna da li ćemo ostati na toj poziciji dok svi timovi ne odigraju mečeve 21. Kola. U ligi nam ide stvarno mnogo bolje nego što sam očekivao, i ako nam mediji predviđaju povratak u Championship tj. 18. Mesto, za sada smo daleko od toga. Čelnici kluba su zadovoljni našim utakmicama u ligi, imamo mnogo uspona i padova ali će se i to popraviti. Uglavnom vežemo po dve pobede, pa onda jedan poraz i sve tako u krug. Imali smo jednu crnu seriju od pet poraza za redom, ali to nije smetalo da posle toga nastavimo da igramo mnogo bolje. Kad god su mediji predviđali ne moguće za Cardiff protiv Engleskih velikana, bilo je baš suprotno od toga. Uvek smo slavili, dobili smo Man Utd u prvoj utakmici 1:0 kod kuće, a u drugoj utakmici smo pobedili sa fantastičnih 3:1 u gostima. Drugi veliki uspeh za sada u ovoj sezoni je pobeda protiv Chelsea rezultatom 1:0. I za kraj sam ostavio utakmicu protiv Man City-a. To je možda i najbolji uspeh pošto je City trenutno na boljoj poziciji od Cheslea i Man Utd. U toj utakmici smo slavili sa 0:1.

 


 

English League Cup

 

U ovom takmičenju nismo daleko dogurali. Naime stigli smo do trećeg kola i tu je bio kraj za ovu sezonu. Tako smo i prošle sezone u FA Cupu stigli do treće runde, a u League Cupu do polufinala. U drugoj rundi smo pobedili Wycombe 1:2, au trećoj nas je eliminisao Liecester rezultatom 1:3.

 


 

Prelazni rok

 

Još jedan solidan prelazni rok je iza nas. U klub su stigla dva igrača, to su Marco Verratti i Henri Lansbury. Verrati je stigao za 4 miliona Eura i potpisao ugovor na 3 godine, dok je Lansbury pozajmljen do kraja sezone. U klub su trebali da stignu i Vaclav Kadlec, ali je transfer otkazan zato što smo prešli limit za pozajmica igrača iz Čelszija. Jedino je još ostalo da se vidi da li će iskusni Michael Owen pojačati ovaj mladi tim kao slobodan igrač, u toku su još pregovori oko visine plate i još nekih sitnica.

 


 

Sve u svemu jedna fantastična polusezona je iza nas, napravili smo par neočekivanih rezultata. Sada sledi naporan rad da bi smo se zadržali negde na sredini tabele do kraja sezone.

Link to comment
Share on other sites

http://www.fotorola.com/uploads/2998ce4ae1.png

 


 

Barclays Premier League

 

Za novi klub u Premier ligi posle dugo godine je sasvim dobro 15. Mesto koje smo u osvojili na kraju još jedne uspešne sezone za ovaj klub. Posle sjajne igre u prvom delu sezone izgledalo je da će Cardiff napraviti senzaciju ako uspe da izbori prvih neko od prvih 7 mesta koje vode u Evropu, ali u dgurom delu sezone, lošim utakmicama vratili su se u realnost. Tj. u donji deo tabele. Po meni je to jedna od najlošijih polusezona za klub, 3 pobede, 5 nerešenih i 9 poraza. Uspeli smo da uzmemo bod Liverpulu i Sitiju. Pri kraju sezone smo uspeli malo da se dignemo, vezali smo dve pobede za redom, protiv Blekpula i Šefild Junajteda, i odigrali nerešeno protiv West Hema, tako da nam je to i donelo tu 15. Poziciju.

 

FA Cup

 

Ni ovde nismo odigrali Bog zna šta. U trećoj rundi smo pobedili Bristol City sa 1:3, i to se ispostavilo da je poslednja pobeda u ovom takmičenju u toj sezoni. U četvrtoj rundi smo izgubili od Boltona 2:1.

 


 

Nisam baš nešto zadovoljan kako smo igrali, ali dobro, šta je tu je. Sada krećemo polako da sklapamo tim za evropu, budžet nam je 50 miliona Eura tako da se nadam da ćemo se dobro pojačati.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |