Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Lille O.S.C-Inter-Chelsea-Hertha-Espanyol


Thierry Henry 14
 Share

Recommended Posts

Carlier-Fernandez  :cast: :cast: :cast: :cast: Neverovatan tandem imao sam Khalila i Kadleca u Mursiji ali ova dvojica su ubitacni  :respekt: Sto se tice lige za sada ti ide perfektno jedino se plasim da ne padnes u drugom delu savladao si Barsu a remizirao sa Realom..U Evropi je bilo zanimljivo izvuko si se na kraju al si demolirao Spartu  facepalm Nadam se da ces preskociti MUFC..Srecno dalje  :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 178
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@Zolinho 10

 

Pa ja i ne idem više u školu,što znači da mogu igrati koliko hoću.Zato sam i ovako ubrzao pisanje izvještaja.Ako ove sezone osvojim,sigurno sejv neće ostati na tome.Mora se i Liga Šampiona sa nekim osvojiti :)

 

@Playboy

 

Ja sam stvarno oduševljen sa njima.A platio sam ih zajedno oko 10 M :)

Link to comment
Share on other sites

http://sportlikethis.com/wp-content/uploads/2011/03/Espanyol-fc.png

 

Update 3

 

Liga

 

Napokon,nakon tri provedene sezone u Espanyolu konačno sam osvojio toliko očekivan trofej.Primera je ubjedljivo osvojena sa 103 osvojena boda,9 bodova više od najbližih pratioca Valencie i Barcelone.U 38 odigranih utakmica ostvario sam skor od 33 pobjede,4 remija i jednog poraza.Po efikasnosti smo prvi tim u ligi,dok imamo 5.najjaču odbranu.Polusezonu smo otvorili pobjedom nad Mallorcom i onda nam se Barca približila na bod jer smo kiksali kod Malage(0-0).Onda smo ostvarili jedan impresivan niz pobjeda(9) te time odmakli Barceloni na 6 bodova jer su oni dvaput kiksali u gostima.Niz smo prekinuli remijem sa Realom 0-0 a prvi poraz smo ostvarili upravo protiv Barcelone 1-0.Tad se činilo da će prvenstvo imati neizvjesnu završnicu,međutim Barcelona je opet kiksala a ja sebi taj luksuz nisam mogao priuštiti te do kraja prvenstva sve pobjede ostvario.2 kola prije kraja sam osigurao titulu i nisam mogao da vjerujem kakav sam tim stvorio od prosječnog Espanyola.Inače to je bila prva osvojena titula u klupskoj istoriji.Kao najbolji pojedinci ove sezone bili su očekivano: Andre Vidal sa 9 golova i 24 asistencije,Lion Carlier sa 28 golova u 35 utakmica i Hugo Fernandez sa 22 gola i 12 asistencija.Statistiku svih igrača možete pogledati ovdje.Na kraju sezone djelile su se i nagrade a moj tim je opet bio vrlo aktivan u tom segmentu:Lion Carlier je osvojio nagradu za Najboljeg strjelca a Fernandez je zauzeo treće mjesto u toj kategoriji,Andre Vidal je izabran za Igrača Godine,Ja sam već drugi put zaredom izabran za Menadžera Godine ,Espanyol je osvojio treće mjesto kao tim koji je Najviše napredovao i Biondi,Julio,Vidal,Fernandez i Carlier su izabrani u Tim Godine.Bila je ovo po meni najteža osvojena titula o ovom sejvu.

 

Evropa

 

Pošto sam u vrijeme igranja LŠ vodio veliku bitku sa Barcelonom,odmarao sam neke igrače.To mi se obilo o glavu i izgubio sam od Manchestera sa ukupnim rezultatom 4-0.Prva utakmica u Barceloni se završila 0-0 iako sam imao dosta dobrih šansi a druga u Manchesteru 4-0 a hattrick je postigao Martin Galvan.Od iduće sezone svakako ću se fokusirati više na LŠ.

 

Kup

 

Ove godine smo mogli da osvojimo i duplu krunu ali jedina prepreka koju nismo savladali bila je Valencia.Dovoljno je reći da su nas nadigrali u svim segmentima igre.Moj put do finala možete pogledati ovdje

 

_________________________________________________________________________________

Napokon.Komletiran je izazov "Lige Petice".Možda mislite da je ovo i kraj sejva ali nije.Probaću sa Espanyolom osvojiti još jedina dva trofeja koja mi fale a to su Liga Šampiona i Svjetsko Klupsko Prvenstvo.Možda vam odmah neću pisati novi update,ali uglavnom biće. :)

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast na osvojenoj ligi..Ova trojka(Vidal,Carlier,Fernandez) kao i uvek odusevila..Ostvario si cilj glavni cilj  :cast: Svidja mi se sto si sebi zadao jos jedan cilj da osvojih Ligu Sampiona i Svetsko Klupsko prvensto nadam se da ces ga ostvariti..Srecno  ::love::

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://sportlikethis.com/wp-content/uploads/2011/03/Espanyol-fc.png

 

2022-2023

 

Transferi

 

Za transfere sam dobio odličnih 28 M i odlučio sam zadržati kostur tima i zato sam samo jedno pojačanje doveo.U klub je došao Miguel Angel Calcaterra iz portuglaske Benfice za 19 M.Ovog igrača sam morao dovesti pošto trenutni AML ima 32 godine.To bi bilo sve što se tiče dolazaka a iz kluba su na free otišli Bussmann i Zieler.Uglavnom ovdje možete pogledati istoriju transfera.

 

Liga

 

U ligi smo startovali odlično.Iz dvije utakmice osvojili smo odličnih 6 bodova.Gola nismo primili a zabili smo samo 3 gola a ta slaba efikasnost je najviše izazvana povredom Liona Carliera.Nego prvu utakmicu smo igrali protiv Villarreala i slavili sa 2:0.Bila je to utakmica gdje smo bili dosta bolji od protivnika a jedine golove postigli su Andre Vidal i Giacomo Biondi.Drugu utakmicu,već treću ovog mjeseca smo igrali protiv Valencie u gostima i slavili sa 1-0.Jedini gol za nas je dao Marc Gonzalez Fernandez.Valencia je bila bolja u ovom meču,ali ipak iskustvo igrača je presudilo.

 

Evropa

 

Kao prvak Španije prošle godine,izborio sam direktan plasman u Ligu Šampiona.Na žrebu sam bio smješten u 4.jakosni šešir i dobio prilično laganu grupu.Smještan sam u Grupu G i igraću sa londonskim Arsenalom,CSKA iz Moskve i Kopenhagenom.Očekujem prolaz i prvo mjesto.

 

Superkup

 

Nakon što sam prošle godine osvojio Superkup,ove godine sam dobio priliku i da ga odbranim.Igrao sam protiv Valencie koja je osvojila Kup Kralja.Prva utakmica se igrala na Mestalli i završila se 1-1.Bila je to podjednaka utakmica i ovo je bio najpravedniji ishod.Druga utakmica u Barceloni se završila 3-2 u moju korist.Strijelci za mene bili su Christensen,Carlier i Gonzalez Fernandez.Tako da smo sa ukupnim rezultatom 4-3 odbranili ovaj trofej.

 

_________________________________________________________________________________

To bi bilo sve za sada.Sejv se uveliko igra.Biće uskoro novi update a do tada pratite i komentarišite.Pozz.

Link to comment
Share on other sites

http://sportlikethis.com/wp-content/uploads/2011/03/Espanyol-fc.png

 

Update 2

 

Liga

 

U ligi fantastično igramo.Trenutno zauzimamo 1.poziciju poslije 17.utakmica.Nakon 17 utakmica ostvarili smo skor od 15 pobjeda,remi i poraz i ukupno smo zabili 43 a primili samo 11 golova.Sezonu smo otvorili sa nizom od 10 vezanih pobjeda od kojih najviše vrijedi izdvojiti pobjedu nad Salamancom 6-0,4-1 sa Levanteom i 5-2 nad Recreativom.Prvi kiks u ligi imali smo protiv Barcelone na Camp Nou i odigrali smo 2-2.Slijedi pobjeda nad Betisom te prvi poraz i to kod kuće protiv Reala iz Madrida.Do kraja prvenstva imali smo sve pobjede od kojih je najzančajnija nad Atleticom od 2-1.Od igrača najbolje partije su pružali:Lion Carlier sa 18 golova u 15 utakmica i prvi je strijelac Primere,Andre Vidal sa 8 asistencija i 4 gola u 16 utakmica te Hugo Fernandez sa 8 golova i 6 asistencija u 16 utakmica.Inače Fernandez je izabran u Tim Svijeta dok je Vidal izabran kao zamjena u Tim Svijeta.Lion Carlier je osvojio treće mjesto u izboru za Najboljeg Evropskog Napadača .

 

Evropa

 

Bili smo smješteni u Grupu G sa Arsenalom,CSKA i Kopenhagenom.Grupu smo lako prošli te u 1/8 finala igramo sa Man.Unitedom.Ovo će biti idealna prilika da se osvetim za prošlogodišnji poraz.U grupi smo ostvarili 5 pobjeda i jedan poraz u šest odigranih utakmica .Takmičenje smo otvorili pobjedom nad CSKA,zatim smo ostvarili jednu od najznačajnijih pobjeda ove sezone i to protiv Arsenala.Onda dolaze dvije lake utakmice protiv Kopenhagena da bi opet savladali CSKA.Iako smo izgubili zadnju od Arsenala,osvojili smo prvo mjesto jer su oni kiksali.

 

Kup

 

Ove sezone očekujem da ću opet daleko dogurati.Kup sam započeo utakmicom protiv Ferrola i slavio sam sa ukupnim rezultatom 3-2.Prva utakmica završila se 2-1 za mene,da bi u Barceloni odigrali 1-1.Idući protivnik nam je najveći gradski rival Barcelona.

 

_________________________________________________________________________________

To bi bilo sve za sada.Nadam se da ćete i dalje pratiti i komentarisati.Do idućeg izvještaja,pozdrav. :)

Link to comment
Share on other sites

http://sportlikethis.com/wp-content/uploads/2011/03/Espanyol-fc.png

 

Update 3

 

Liga

 

Titula!I drugu godinu zaredom osvojena je Primera.Bila je to borba do samog kraja i imao sam dosta sreće što moji rivali nisu kaznili moje čuvanje za evropske utakmice.Nego krenimo redom,u ovoj polusezoni odigrao sam 21 utakmicu te upisao 15 pobjeda,2 remija i 4 poraza.Sezonu sam otvorio sa tri vezane pobjede ali onda kreću malo slabije igre te remiji protiv velikih rivala Seville i Valencie.Onda sam nanizao 6 vezanih pobjeda i poslije njih sam imao 3 vezana poraza.Do kraja prvenstva sam nanizao sve pobjede osim zadnje utakmice gdje sam čuvao tim za finale LŠ i očekivano sam od Deportiva izgubio 3-0.Protiv Valladolida sam osigurao titulu golom Carliera.Inače velika legenda Kameni se oprostio na kraju sezone i njemu sam dao čast da brani u nekoliko zadnjih utakmica.Od igrača najviše se istakla slijedeća petorka:Lion Carlier sa 30 golova u 33 utakmice,Andre Vidal sa 13 golova i 14 asistencija u 35 utakmica,Hugo Fernandez sa 17 golova i 12 asistencija u 35 utakmica,Miguel Angel Calcaterra sa 7 golova i 10 asistencije i Fabinho .Statistiku svih igrača možete pogledati ovdje .Na kraju sezone djelile su se i nagrade a nagrade su osvojili:Espanyol kao klub koji je Najviše napredovao ,Lion Carlier za 3.Najboljeg strijelca Lige ,Andre Vidal je osvojio 3.mjesto u konkurenciji za Igrača godine ,Ja sam izabran već treću godinu zaredom za Menadžera Godine i Hugo Fernandez,Biondi,Carlier i Vidal  su izabrani u Tim Godine .To bi bilo sve što se tiče Primere.

 

 

Kup

 

Kao što sam već napisao,kao prvu prepreku smo imali Ferrol i prošli sa ukupnim rezultatom 2-1.Idući protivnik nam je bio naš gradski rival i sa njim smo se dosta namučili i preko penala sam ih uspio pobjediti.Idući protivnik nam je bila neugodna Sevilla i bila je savladana sa ukupnim rezultatom 3-1.Naše takmičenje u kupu se završilo u 1/2 jer smo ispali od madridskog Reala i njih nijednom nisam pobjedio ove godine.

 

 

Evropa

 

I napokon,nakon 13.odigranih sezona mogu se pohvaliti da sam osvojio najznačajnije klupsko takmičenje.Krenimo od početka,nakon što sam prošao grupu sa Arsenalom,CSKA i Kopenhagen i osvojio prvo mjesto u 1/8 finala me dočekao Manchester United.Prva utakmica u Engleskoj se završila 1-1 i jedini gol je dao Biondi nakon prekida.U Barceloni je bila jako neizvjesna utakmica i zahvaljujući Carlieru pobjedili smo 1-0 te prošli dalje.U 1/4 nas je čekala dosadna Barcelona.Prva utakmica se završila našom pobjedom na Camp Nou od 1-0 zahvaljujući Hugo Fernandezu.Revanš smo čvrsto odigrali te se utakmica završila 0-0.U 1/2 finalu smo imali do sada najlakšeg protivnika a to je bio Porto.Prva utakmica kod nas završila se 2-1 a golove su zabili Biondi i Fernandez.Revanš je igran u Portu i oni su vodili 1-0,Fernandez smanjuje na 1-1 i Calcaterra u drugom poluvremenu u 46. i 52.minuti osigurava našu pobjedu.To je bio naš put do finala a u finalu nas je dočekao moj bivši klub Chelsea gdje još igraju igrači koji su bili za vrijeme moje vladavine.Finale je dramatično počelo i Fabinho pravi penal i Chelsea vodi od 32.minute.Samo minut kasnije,Joao Paulo fantastično pronalazi Fernandeza koji iz skoro nemoguće pozicije matira Delača.Tako se i završilo na poluvremnu i u drugom je Chelsea imao laganu inicijativu.U 67.minuti Fernandez iz slobodnjaka fantastično pronalazi glavu Julia i to je 2-1.Nakon nekoliko minuta 3-1 je za nas a opet je zabio sjajni Fernandez.Chelsea je uspio samo do kraja da smanji na 3-2.Poslije osvajanje LŠ nisam mogao vjerovati da sam to uspio i počelo je slavlje dugo u noć.Kasnije je Fernandez osvojio 2.mjesto u konkurenciji za Najboljeg igrača LŠ .

 

_________________________________________________________________________________

To bi bilo sve za sada,nadam se da ćete i dalje pratiti i komentarisati.Do idućeg izvještaja,veliki pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

http://sportlikethis.com/wp-content/uploads/2011/03/Espanyol-fc.png

 

2023-2024

 

Transferi

 

Pošto sam dosta profitovao prošle sezone,ove sezona za transfere imao sam velikih 30 M evra.Opet,novac nisam iskoristio u potpunosti i samo je jedan igrač došao.Igrač koji je došao je Brazilac Jorge .Radi se o odličnom štoperu kojeg sam platio tačno 20 M.To je ujedno bilo i moje jedino pojačanje a klub je napustio mladi Jose Carlos koji će svoju fudbalsku karijeru nastaviti u Herculesu.Cijelokupan pregled transfera možete pogledati ovdje .

 

Liga

 

Pošto je početak lige dosta kasnio,odigrao sam samo jednu utakmicu u njoj.Igrao sam protiv neugodnog  Valladolida u gostima i slavio sa 2-1.Golove su zabili Giacomo Biondi i Hugo Fernandez te nam tako donjeli 3 boda i meni je uvjek važno početi ligu sa pobjedom.

 

Španski Superkup

 

Već treću godinu zaredom igram španski superkup i treću godinu ga i osvajam.Ovaj put igrao sam protiv Reala iz Madrida te se opet mučio sa njima.Oni su bili jedini tim kojeg nisam pobjedio prošle sezone i ove sam morao ih pobjediti.Prva utakmica u Madridu završila se 1-1 a jedini gol za nas je postigao Lion Carlier.Revanš u Barseloni se završio mojom pobjedom od 2-0 a golove su zabili Fernandez i Kerkhof,koji je dao auto gol.

 

Evropski Superkup

 

Prvi put klupskoj istoriji igrano je ovo takmičenje te nam je protivnik bio pobjednik Lige Evrope a to je Werder.Utakmica je loše počela za nas jer je Werder poveo u 7. minuti.Od toga trenutka kreće potpuna ofanziva mojih igrača koja je urodila plodom već u 27.minuti kad je Fabinho iskusno izjednačio na 1-1.Moj tim je do kraja 90 minuta imao dosta dobrih šansi ali lopta nije htjela u gol.I onda u 106.minuti rezerva Villegas zabija za 2-1 te tim rezultatom se završila utakmica.Ovo je već drugi moj trofej ove sezone.

 

Liga Šampiona

 

Kao prošlogodišnji pobjednik ovog takmičenja,bio sam smješten u prvi jakosni šešir.Smješten sam u Grupu A i igraću sa njemačim vicešampionom Hoffenheimom,portuglaskim Sportingom i belgijskim Lokerenom.Očekujem da lagano prođem grupu i ne ostvarim nijedan poraz.

 

___________________________________________________________________________________

To bi bilo sve za sada.Sejv se uveliko igra i novi izvještaj će biti do petka sigurno.Hvala svima na lijepim komentarima i nadam se da ćete još komentarisati ovu karijeru. :)

Link to comment
Share on other sites

http://sportlikethis.com/wp-content/uploads/2011/03/Espanyol-fc.png

 

Update 2

 

Liga

 

Kako je krenulo i ove godine ću osvojiti ligu.U 15 utakmica sam ostvario skor od 14 pobjeda i jednog poraza te držim prvu poziciju na tabeli.U 15 utakmica zabio sam 40 golova a primio 12 i najefikasniji sam tim lige.Početak prvenstva je bio težak naročito jer me u trećem kolu čekao Real Madrid.Njih sam u Madridu dobio 2-1 i znao sam da ću biti jedan od najboljih timova i ove godine.Poslije njih ostvario sam skoro sve pobjede osim predzadnje utakmice gdje sam izgubio od Seville.Redom su padali Hercules(7-0),Almeria(5-1),Barcelona(1-0) i Valencia(2-1).Najbolji pojedinci i ove godine bili su Hugo Fernandez sa 12 golova i 2 asistencije u 15 utakmica,Andre Vidal sa 2 gola i 9 asistencija u 11 utakmica i Lion Carlier sa 9 golova u 10 utakmica.Ove sezone ovoj ubitačnoj trojci se pridružio i Jorge.Momak je odlično odigrao u defanzivi kao i u ofanzivi.Na početku 2024.godine moji igrači su dobili neka priznanja:Andre Vidal,Hugo Fernandez,Jorge i Eduardo Pineda su izabrani kao zamjene u Tim Svijeta ,Hugo Fernandez je osvojio treće mjesto u konkurenciji za Veznjaka Godine i Eduardo Pineda je osvojio drugo mjesto u izboru za Golmana Godine.

 

Kup

 

U kupu sam kao prvog protivnika dobio niželigaša Alcoyana te prošao dosta lakše nego što sam očekivao.U prvoj utakmici sam odmarao igrače i to mi se osvetilo porazom od 2-1.U drugoj utakmici sasvim druga priča te sam dominantno pobjedio sa 13-0 .Svakako jedna od mojih najubjedljivijih pobjeda u ovom menadžeru.U idućoj rundi u kupu igramo sa Sevillom.

 

Evropa

 

Bili smo smješteni u Grupu A sa Hoffenheimom,Sportingom i Lokerenom te osvojili prvo mjesto u grupi.U 6 utakmica ostvarili smo skor od 4 pobjeda,jednog remija i poraza.Prvu utakmicu sam rutinski odradio te pobjedio Sporting sa 4-0.Slijedi gostujući remi sa Hoffenheimom 2-2.Onda poslije toga idu dvije lagane utakmice sa Lokerenom gdje sam ih pobjedio 2-0 i 5-0.Prvi poraz smo doživili u Lisabonu 1-0 da bi na kraju pobjedili Hoffenheim 1-0.Idući protivnik biće nam Porto koji će svakako željeti osvetu za poraz u polufinalu Lige Šampiona.

 

Svijetsko Klupsko Prvenstvo

 

Pošto smo osvojili Ligu Šampiona,igrali smo ovo takmičenje.Kao prvog protivnika dobili smo kineski  Shandong gdje sam više nego očekivano prošao tek nakon penala.Bio sam bolji tim ali lopta nije htjela u gol i gotovo.U finalu su nas čekali New York Red Bullsi koje sam pobjedio 2-0.Prvi gol dao je Calcaterra nakon odbijanca jednoga a drugi gol postigao je i igrač turnira Jorge nakon kornera.Na moj račun je leglo lijepih 3.4 M evra.

 

___________________________________________________________________________________

To bi bilo sve za sada.Hvala na pozitivnim komentarima,nadam se da ćete i dalje pratiti i komentarisati.Do idućeg izvještaja,pozdrav. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |