Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Dečko u usponu


ŽeljkoDelija
 Share

Recommended Posts

Trenerska Akademija

 

http://www.dodaj.rs/f/X/IK/2JkerMrc/male.png

 

Dnevnik mladog sturčnjaka Željke Nikolića koji trenutno privodi kraju svoju zadnju godinu u akademiji fudbala u Beogradu.

 

http://www.korcula.net/history/people/didovic_rade_dnevnik.jpg

 

29. Decembar 2009. godine

Subota

Grad:Beograd

Mjesto:Akademija fudbala,Beograd

 

"Dobio sam zadatak za zadnji ispit,da pronadjem posao u nekom amaterskom klubu i da pokazem sve sto sam naucio. Prof. dr Branko Pokrajac ce biti moj nadzornik i prati ce moj rad. Imam vremena do 24. Januara 2010.godine da pronadjem klub i da zapocnem sa radom. Ukoliko ne uspijem pronaci klub mora cu da ponovim zadnju godinu,a jos nemam nista u planu. Imam dobrih prijatelja u cijelom svijetu,koje sam upoznao preko ove akademije pa cu probati preko njih nesto da pronadejm. Ako uspijem pronaci strani klub moguce je da postanem sudent generacije sto bi znacilo jedan veliki plus u potrazi za poslom."

 

Potraga za poslom

 

http://www.b92.net/news/pics/2010/10/1435828594cb9e6d51fcdb453083370_extreme.jpg

 

Uzmem svoj telefonski imenik pa pocnem da trazim prijatelje koji bi mi mogli pomoci.Listajuci imenik pronasao sam svog prijatelja,Harolda Robertsona, iz Juzne Afrike sa kojim se cesto cujem pa da ga nazove i pitam moze li mi on pomoci.

 

-Željko Nikolić:Halo, Harold ovde Željko sa akademije fudbala iz Beograda.

-Harold Robertson:Pozdrav druze iz Srbije.Otkud da me zoves danas, navikao sam da me zoves nedeljom,a danas subota.

-Željko Nikolić:Evo drugar,kao sto sam ti pricao prosle sedmice polazem zadnji ispiti dobio sam najtezi zadatak do sada, moram pronaci neki amaterski klub i da ih vodim na neko vrijeme dok ce me profesor pratiti i gledati kako radim i da li sam ista do sada naucio.Pa tebe zovem da te pitam ima li kod vas neki klub, jer si mi pricao prosli put da imate dosta mladih ekipa.

-Harold Robertson:Kao da sam znao, imaju 1 klub u Juznoj Africi 2. liga osnovan 2006. godine sa zanimljivim imenom African Warriors.Predsjednik tog kluba je moj poznanik, tacnije poznavao se sa mojim tatom,a i mene zna. Da ne duzim, ako si zainteresovan ja cu ti dogovoriti sastanak za sledecu godinu posto su sada praznici.

-Željko Nikolić:Naravno da sam zainteresovan,samo ja bih to sto prije da rijesim, ako mozes za sutra da mi dogovoris sastanak pa cu ja da dodjem prvim avionom, ako bude neki let vec danas cu da krenem.

 

 

Poslije 15minuta zvoni mi telefon.

 

-Harold Robertson:Evo ja zovem Harold, sredio sam ti razgovor.

-Željko Nikolić:Jel pocela sezona tu? Ako jeste kako stoje na tabeli? Pricaj mi malo o njima.

-Harold Robertson:Kakva sezona? Pocinje tek za 8 mjeseci. Tacnije 21.8.2010godine igraju prvu sluzbenu utakmicu.

-Željko Nikolić:To mi onda nece pomoci. Izvini sto sam ti smetao Harolde, ja moram do juna da vodim klub na nekoliko sluzbenih utakmica. Hvala ti jos jednom, sretno cujemo se uskoro.

 

Tako je mladi stručnjak nastavio potragu za novim klubom...

 

Saznajte u sledecem nastavku hoce li Nikolić zavrsiti zadatak u zadanom roku!

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Vreme prolazi posla nema!

 

Zapis iz dnevikna Željke Nikolića.

 

http://www.korcula.net/history/people/didovic_rade_dnevnik.jpg

 

 

24. Januar.2010. godine

Utorak

Grad:Beograd

Mjesto:Akademija fudbala,Beograd

 

"Tako je dosao dan kada sam ja vec uveliko trebao da se spremam za novu sezonu sa svojim klubom. Medjutim posto nisam uspjeo da pronadjem klub u roku od 25 dana,danas idem da se pronadjem sa prof. dr. Brankom Pokrajcem i da ga molim da mi produzi rok bar 5 dana. Siguran sam da se to nece desiti ali cu pokusati sve samo da ne moram ponavljati razred sto bi bilo previse za moju siromasnu porodicu."

 

Dolazim u zgradu fakulteta i odlazim u profesorov ured.

 

http://www.derventasrcem.net/writePerm/UploadPhotos/OMAZIC%20BRANKO%20Kopie.jpg

 

-Prof. dr. Branko Pokrajac:Dobrodosao Nikoliću, nadam se da mi nosis dobre vijesti.

-Željko Nikolić:Dobar dan profesore, nazalost nemam dobre vijesti. Trazio sam klub stalno medjutim niko ne zeli neiskusnog 25godisnjek menadzera na svojoj klupi.Pa vas sada molim da mi produzite rok za bar 5 dana, snaci cu se sigurno, ako treba osnovat cu svoj klub.

-Prof. dr. Branko Pokrajac:Zalim Nikoliću, morat ces ponavljati ovaj razred kompletan, znas i sam da je u ovom razredu 1 ispit ako polozis dobijes licencu ako ne polozis zelimo ti srecu sledece godine.

-Željko Nikolić:Dajte profesore 5 dana vas samo molim, znate da me moji roditelji nece moci toliko izdrzavati. Ako sada ponovim razred to znaci da nema stipendije i da moram placati punu cijenu,a moji roditelji to ne mogu! 5 dana trazim od vas i nista vise, necu da mi propadnu 3 godine zivota!

-Prof. dr. Branko Pokrajac:Znam ja Nikoliću da ti imas problema, imamo ih svi, tako da sretno ti sledece godine.

 

http://www.jsbielicki.com/gallery/db_mama-i-tata1.jpg

 

Odlazim iz profesorovog ureda i odmah zovem roditelje.

 

-Željko Nikolić:Halo,tata zovem te u vezi fakulteta i ovog zadnjeg ispita.

-Tata:Zdravo sine, sta je bilo? Mogu li ti nekako pomoci?

-Željko Nikolić:Tata,mislim da ovaj put ne mozes.Nisam prosao ovaj ispit,nisam pronasao klub u zadanom roku,pa cu morati godinu da ponovim,a znam kakvo je stanje kod kuce. Zato ne trazim da vi gladujete a ja da se skolujem. Samo zovem da ti javim da se ne brines da cu vec nekako naci posao i zaradjivati i za se be i za vas.

-Tata:Sine znas da nemamo, trenutno nismo u mogucnosti da ti uplatimo ponovo tu istu godinu. Trebao si se vise potruditi,ako hoces vrati se kuci naci cu ti posao. Uvijek mozes kopati kanale i cistiti puteve.

-Željko Nikolić:Snaci cu se ja tata, ne brini se za mene. Idem sada pa cu te nazvati uskoro.

 

http://www.babusnica.com/pics/stara_kuca.jpg

Kuca mojih roditelja

 

I tako se Nikoliću sve okrenulo naopako. Malo mu je trebalo da zavrsi skolu i da nadje posao,ali nije imao srece. Njegova buducnost je sada u smetlarstvu!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Spavam danju, radim nocu za gradsku cistocu....to je to...pises vrhunski :thumbup:

Pa to se trazi  :thumbup:

 

Priča je. :cast: :cast: Šteta za posao. :/

Cak me nije htjela policijska akademija Japana koja ima ukupno 4 igraca, a ucitana mi Japanska liga  :odvala:

 

Napokon da se i jedna od mojih prica za FM11 cita  hmm

Link to comment
Share on other sites

Hocu majko hocu u gradsku cistocu!

 

http://www.e-turizam.com/images/stories/kontejner.jpg

 

Dnevnik Beogradskog smetlara!

 

http://www.arbeiterbund-fuer-den-wiederaufbau-der-kpd.de/AnneFrank.png

 

11.Juli.2010.godine

Nedelja

Grad:Beograd

Mjesto:Na prednjem sjedistu smetlarskog kamiona.

"I tako skupljajuci smece po ulici i cisteci kontejnere po ulicama, slucajno sam naisao na neki dnevnik nekog nepoznatog covjeka.Uzeo sam malo da ga prelistam pa sam se sjetio svog dnevnika i lijepih dana na fakultetu. Pa evo cim sam sledeceg jutra posao na posao ponjeo sam svoj dnevnik, da mogu da zapisem nesto dok mi je pauza.Posto nemam inspiracije za pisanjem jer sam doslovno u govnima do grla, samo cu ovo da zabiljezim za danas."

 

Kao i svakog dana dolazim kuci poslije posla i legnem da spavam,ali nesto me smetalo pa nisam mogao da zaspim i oko 20:00 izadjem malo da prosetam gradom.Dok sam setao gradom slucajno naidjem na Roberta Prosineckog koji je zurio u pravcu Marakane.

 

-Željko Nikolić:Dobro vece gospodine Prosinecki!

-Robert Prosinečki:Dobro vece mladi gospodine.

-Željko Nikolić:Ja sam Željko, veliki sam fan Crvene Zvezde i cak sam se nadao da cu postati jednoga dana menadzer tog kluba.

-Robert Prosinečki:Drago mi je Željko ja sam Robi.Svako ko voli fudbal,mislim da bi htjeo da vodi Zvezdu.

-Željko Nikolić:To ste upravu. Cak sam dosao do 4. godine na fakultetu za trenera, medjutim nisam prosao,a roditelji nemaju novca da mi plate ponovo istu godinu.Sada radim kao smetlar.

-Robert Prosinečki:Stvarno? Ajde necemo ovde na ulici da pricamo, hajde samnom do Marakane pa cemo tamo u Zvezdinom restoranu da popijemo nesto i popricamo.

 

I tako krenem ja sa Robijem prema Marakani.Brzo smo dosli do restorana i odmah smo nastavili pricu...

 

-Robert Prosinečki:Kazes nisi zavrsio fakultet i sad si smecar?

-Željko Nikolić:Upravo tako. Zadnja godina, na ispitu mi dali zadatak da pronadjem klub i da vide sta sam naucio, ali nisam uspjeo. Niko nece neiskusnog menadzera bez da nema veliku fudbalsku karijeru, kao ti na primjer.

-Robert Prosinečki:Bas mi te nekako zao. Znam ja kako mi je bilo dok sam bio mladji. Pa koliko kosta ta zadnja godina na fakultetu?

-Željko Nikolić:Puno brate mili 7,000 evra. Ostale sam mogao da prodjem zbog stipendije,a ovu ne mogu.

-Robert Prosinečki: 7,000 evra?! Pa oni vas pljackaju tamo!

 

Izvadi Robi iz svog dzepa knjizicu sa cekovima i napisa mi bez razmisljanja jedan od 7,000evra i pozeli mi srecu!

 

 

-Željko Nikolić:Ja ne mogu ovo da prihvatim. Svima je tesko, izborit  cu se sam za sebe.

-Robert Prosinečki:Ne budi budala. Uzmi ovo zavrsi tu zadnju godinu i onda ces mi vratiti kad postanes trener Reala,Barselone ili nekog velikog kluba!

 

Pozdravimo se mi jer se Robertu zurilo kuci i ja odmah odem na banku da podignem novac.

 

width=450 height=337

http://i.ytimg.com/vi/EhTfQVCuJ_4/0.jpg[/img]

 

U nastavku saznajte sta sam uradio sa parama!!!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sta uciniti sa 7,000 evra?

 

http://tvrecappersanonymous.files.wordpress.com/2010/07/pen-paper.jpg

 

15.Juli.2010.godine

Četvrtak

Grad:Lokeren,Belgija

Mjesto:Daknamstadion,Lokeren

 

"I tako ja odlucim da ne upisujem ponovo zadnju godinu i sa ovim parama od Prosineckog dodjem u Belgiju. Zaputio sam se kod svog poznanika Patrika, koji stanuje ovde u Lokerenu i na putu do njegove kuce naisao sam na stadion fudbalskog kluba Lokerena.Bas me privukao ovaj mali i lijepo uradjen stadion, pa sam odlucio da ga istrazim malo.I tako dok sam pregledao stadion, vidio sam igrace Lokerena kako treniraju. Medjutim tu je nesto bilo cudno, nigdje nisam vidio nekog ko vodi trening.Pa sam odlucio da sidjem dole i porazgovaram sa njima."

 

http://www.hln.be/static/FOTO/pe/5/10/0/media_xl_3573240.jpg?20100201130139

 

Kada sam sisao na teren odmah su se igraci Lokerena okupili oko mene i poceli da me zapitkuju razne stvar.Posto nisam nista razumio, predstavio sam se na Engleskom

 

 

-Željko Nikolić:Hello i am Željko! Do you spea English?

-Ivan Leko:Pozdrav Željko, ti si sa Balkana? Jel razumijes Hrvatstki?

-Željko Nikolić:Da ja sam iz Srbije, a ti si iz Hrvatske. Izgledas mi poznato, ti si Leko?

-Ivan Leko:Da ja sam Ivan Leko. Zasto si dosao ovde? Neko te poslao? Kako su te uopste pustili da sidjes na teren?

-Željko Nikolić:Pa nije me niko poslao, nije bilo nigdje nikog pa sam ja odlucio da pogledam stadion.Kada sam dosao ovde vidio sam nesto cudno, vi nemate trenera? Sami trenirate?

-Ivan Leko:Prosle sezone smo bili 14. jako lose smo odigrali pa nemamo trenera.Uprava razmislja da proda klub zbog dugova, a mi treniramo kao amateri.

-Željko Nikolić:Ja sam mislio da ste vi puno bolji klub. Cuo sam za vas jer su vas vodili neki strucnjaci iz Srbije i iz Hrvatske.

-Ivan Leko:Ma bili smo nekada odlican klub.Ja sam prosle godine dosao ovde.Inace sada sam kapiten i nadam se da se necemo raspasti. Samo ne znam zasto tebi sve ovo pricam.

-Željko Nikolić:Zasto ne bi? Ja sam studirao za trenera u Beogradu, medjutim nisam zavrsio zadnju godinu pa sam skupio nesto novca i dosao ovde da trazim posao.Volio bih da postanem menadzer.

-Ivan Leko:Pa ti si meni premlad za menadzera.Koliko imas godina?

-Željko Nikolić:Imam 25godina, pa nikad nije prerano da se bavis onim sto volis. Sto prije pocnem duze cu se baviti ovim poslom.

-Ivan Leko:Zanimljivo i pored svih drzava na Balkanu ti dosao u Belgiju da skupljas iskustvo?Lakse bi ti bilo tamo naci posao.

-Željko Nikolić:Znam ali Belgija mi se cini kao zemlja stvorena za mene.Mogao bi postati tvoj trener, nikad se ne zna sta nam zivot srpema. Ajde pitaj suigrace da li su zainteresovani da vam ja vodim ovaj trneing, da vidim kako je to?

-Ivan Leko:Ne znam bas, zasto bih to uradio? Ko si mi ti?

-Željko Nikolić:Pa ne znam zasto, ali budi prijatelj pa pomozi Balkancu.

-Ivan Leko:Ne znam ni ovo zasto ali poslusat cu te. Sacekaj tu pa cu ti reci sta smo odlucili.

 

Leko odlazi da prica sa svojim suigracima.U mjeduvremenu na tribinama se pojavio vlasnik Lokerena Roger Lambrecht.

 

 

-Ivan Leko:Nikoliću!!! Odi ovamo da se dogovorimo!

-Željko Nikolić:Evo me dolazim.

-Ivan Leko:Evo ti prilike mali da se dokazes, iza tebe je na tribinama vlasnik ovog kluba. Ne okreci se! Pravi se da ga ne vidis i odradi najbolje sto znas.Ako je on zadovoljan ti ces dobiti posao u to sam siguran.Daj sve od sebe da ovo lici na profesionalni trening.

-Željko Nikolić:Hvala ti!Potrudit cu se!

 

Pocinje trening!

 

 

-Željko Nikolić:Ajmo curice 5 krugova oko terena za zagrijavanje! Rezervni golman ko je?

-Stefan Deloose:Ja sam rezervni golman.

-Željko Nikolić:Hajde da mi pokazes gdje su markeri i cunjevi!

-Stefan Deloose:Hajde zamnom, ja sam inace Stefan Deloose. Drago mi je sto ces voditi danasnji trening.

-Željko Nikolić:Ja sam Željko Nikolić, drago je i meni sto cu voditi danasnji trening. Bilo bi mi jos draze da ostanem tu nekoliko godina da vodim treninge.

 

Vracam se sa Delooseom sa svim potrebnim spravama i okupljam igrace oko sebe da im saopstim sta cemo raditi danas.

 

 

-Željko Nikolić:Evo ovako igraci, ja cu da vodim danasnji trening. Znam da me onaj gore prati pa bi mi bilo drago kad bi vi dali sve od sebe. Znam da vam ja nista ne znacim, ali vi meni znacite. Nadam se da cete se potruditi. Evo sta cemo danas raditi. Kao prvo svako ce mi od vas reci na kojoj je poziciji igrao prethodne sezone i koja mu najvise odgovara,a za dalje cu vas obavjestiti.

 

I tako svi su oni meni rekli na kojim pozicajam igraju i koju poziciju vole pa sam odlucio da ih podjelim u grupe.Trening je trajao puna 2 sata,a za to vrijeme Roger Lambrecht je pozvao jos neke ljude iz uprave da prate moj trening.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |