Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Pomoc oko taktike


Sale92
 Share

Recommended Posts

Ovako, mene zanima kod pravljenja taktika za neki klub. Evo npr ja sam poceo vodit sibenik, i nikako nemogu pronac odgovarajcu taktiku, msm nemogu napravit.

 

 

Koristim sada 4-2-3-1, i odm create tactic i stavim da mi auto namisti ovo Advandce foward itd, ali opet losi rezlutati, uglavnom nekontam nista kod taktika, znam postavit formacije itd i tako to xD ali uglavnom nekontam kako vi uradite da vam taktika bude uspjesan za jedan klub ? aj ako netko ima vremena da objasni nek mi objasni plz  :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 229
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ovako, mene zanima kod pravljenja taktika za neki klub. Evo npr ja sam poceo vodit sibenik, i nikako nemogu pronac odgovarajcu taktiku, msm nemogu napravit.

 

 

Koristim sada 4-2-3-1, i odm create tactic i stavim da mi auto namisti ovo Advandce foward itd, ali opet losi rezlutati, uglavnom nekontam nista kod taktika, znam postavit formacije itd i tako to xD ali uglavnom nekontam kako vi uradite da vam taktika bude uspjesan za jedan klub ? aj ako netko ima vremena da objasni nek mi objasni plz  :)

Za to ti treba puno vremena..kad se desi kao tebi sto se desilo da funkcionise nista...onda radis sledece...

Ides od igraca do igraca i udjes svakom na njegov profil i u personal...

Tu se sve vidi sta igrac voli primer pise mu u opcijama shoot on the sight pa mu pise cut insade to znaci da voli da sutira iz daljine i da sece igru iznutra da igra usko...i sad ako mu ti namestis kontra na tvojoj taktiki on onda ne moze da se snadje...i onda se dese losi rezultati...

 

Sto znaci namestis neku standradnu taktiku primer 4-4-2 i ides redom i podesavas za svakog posebno player instruction jer tamo ima sve opcije da ukljucis i iskljucis....

 

Jos jedan primer kod bekova,,,

Kod njih ima opcija Hug touchline Cut insade i tako dalje by line....tako ih onda i namestis sta voli igrac...

 

Darijo Srna primer pise mu da voli hug touchline to je da voli da se krece uz liniju....i ti ako takom igracu namestis cut insade on ti nece valjati....

 

Nadam se jbg da si me razumeo sta sam ti hteo reci...na kraju krajeva probaj moju 4-4-2 nju sam tako namestio a odgovara svim klubovima...

Link to comment
Share on other sites

evo sad sam uslikao kod mene i vidi na slici kad udjes na igraca onda na positions...a u personal ti pise sta voli a igra dali je playmaker ili ne primer evo slike

http://i54.tinypic.com/6rubg6.jpg

Link to comment
Share on other sites

i kako to ubacit u taktiku?

Pa lepo kad pravis taktiku pa na toj poziciji gde ti takav igrac igra,ides na player instruction basic i imas gomilu podesavanja pa ako voli da se krece centrom onda stavis tamo miidle ne znam sad sve napamet nije mi upaljen fudbal...uglavnom u player instruction basic imas sve i svasta pa vidi ne moze se sve to reci u jednoj poruci kako moras sam da udjes i da gledas da studiras opciju po opciju i tako za svakog igraca posebno
Link to comment
Share on other sites

Hvala kralju,iako mislim da sam dobar u FM-u,neke stvari nikad nisam pratio,zato svaki dan ucim..

Ne može se FM nikad naučiti,uvek ima nekih stvari koje se slabije znaju od drugih..  yo

Link to comment
Share on other sites

nisam zna gdje pitat pa evo ovde. zanima me na koju stranu stavit kojeg dc-a, isto i za mc-e? ako je lijevak na lijevu ili?

i još nešto što kod focus passinga znači down both flanks, down right flanks i down left flanks??

 

Link to comment
Share on other sites

Ja uvijek stavljam ljevake na ljevu, a dešnjake na desnu.. Iako sam sada prvi put ikada zamjenio MC-e, znači dešnjak lijevo i obrnuto..

 

Down both flanks znači da će tvoji igrači forsirati igranje preko bokova, a ovo down right i down left flank znači preko desne strane će forsirat igru, tj. preko lijeve.

Link to comment
Share on other sites

nisam zna gdje pitat pa evo ovde. zanima me na koju stranu stavit kojeg dc-a, isto i za mc-e? ako je lijevak na lijevu ili?

i još nešto što kod focus passinga znači down both flanks, down right flanks i down left flanks??

Sto se tice koga gde pise mu u personal sta voli i ako se zeleni znaci da je to to...a Flanks ti znace krila znaci igrac koji igra krilo...primer down left flanks znaci nize levo krilo....znaci tu se igra tu se upucuje lopta....a both je oboje sredina i po krilima nadam se da si me razumeo

 

ps..

To levak na Levu stranu i desnjak na desnu...to ti sve zavisi od taktike koju koristis...primer na mojoj taktici je bolje levak na desnu a desnjak na levu stranu zato sto moja krila ne vrse napade sa strane nego iznutra  (Cut Insade)...i onda kad levak koji sa desne strane sasece iznutra sto se kaze ka unutra onda mu lopta leze na levu nogu i tako obrnuto

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Mogu i ja nabit attacking, kratke pasove, spor tempo i oduovlačenje do kraja i imat ću veći posjed od controla sa brzim dugim dodavanjima bez odugovlačenja.  :thumbup:

Ako im ostaviš iste postavke control bi trebao imat veći posjed.

Link to comment
Share on other sites

Ne možeš da igraš sa 3 napadača i da očekuješ veći posed lopte. :) Po meni mislim da su najbolje formacije za veći posed lopte sledeće:

 

4-2-3-1 (gk,dl,dr,dc,dc,dm,dm,mc,ml,mr,st), 4-3-2-1 (gk,dl,dr,dc,dc,mc,mc,mc,aml,amr,st), 4-5-1 (klasična, dakle gk,dl,dr,dc,dc,mc,mc,mc,ml,mr,st), 4-4-1-1 (gk,dl,dr,dc,dc,mc,mc,ml,mr,amc,st), i možda ima još neka ne mogu da se setim. Možda ne bi loša bila ni 3-5-1-1 (gk,dc,dc,dc,wbl,wbr,mc,mc,mc,amc,st), napadačka je a dosta je zgusnuta sredina. :) Dakle po meni za zadržavanje poseda ne bi trebalo imati više od 1 napadača napred a što gušću sredinu. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Igram 4-2-2-2 sa sporim tempom i kratkim dodavanjima (control) i imam lijevog beka sa long shots 19, što je predobro za HNL. Zanima me kako da njemu podesim da dolazi često na 30ak metara od gola i puca s te udaljenosti? Stavio sam mu long shots na often, ali u najboljem slučaju ima 2-3 udarca po utakmici.

Link to comment
Share on other sites

Igram 4-2-2-2 sa sporim tempom i kratkim dodavanjima (control) i imam lijevog beka sa long shots 19, što je predobro za HNL. Zanima me kako da njemu podesim da dolazi često na 30ak metara od gola i puca s te udaljenosti? Stavio sam mu long shots na often, ali u najboljem slučaju ima 2-3 udarca po utakmici.

 

Ronald Siklic ?  :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |