Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Pomoc oko taktike


Sale92
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 229
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Totenhem Premier Divizija

media mi predvidja da budem 6

-Higly Ambition

Nmg skreen shota nmg da objasnjavam zasto..

        GK : David De gea

Dr,Dl :M richards i Ricardo oliveira (regen) DC Dc :  M dawon i R shawcross Mc Mc :Verratti (nekad modric) i Hudelstone aml amr: Bale lennon St st :Balotelli i akvafreska

Konkurent za titulu

Problem je sto mi odbranu igraju samo 5 igraca....Kad je kontra Krilima ne pada pamet da se priblize mom golu ni na 40 m a i verratti bleji na centru...Nema ko da mi zaustavlja kontre...Tako primim sve golove ...

Link to comment
Share on other sites

Ovako Hudelstone igra Ball winning midfilder dok verratti Advanced playmaker (attack ) a ovaj defend ova dvojica krila mi igraju winger...Ja bih najradije igrao 4 2 3 1 sa 2 Defanzivna midfildera ali to je nemoguce kakve igrace imam...Uvek ce mi neko biti ljut...

Link to comment
Share on other sites

Nisam neki stručnjak za taktike tačnije nisam uopšte stručnjak ali od ovog menadžera pravim za svaki tim sam sebi taktiku i ne koristim tuđe pa kako bude bude. Pokušaću da ti pomognem pa ti javi dal ti je uspelo.

 

Moj predlog ti je da izbaciš jednog napadača i da ga staviš na amc i da nastaviš sa jednim napadačem da igraš.

 

Dakle gk, dl,dr,dc,dc,mc,mc,aml,amr,amc,st. :)

 

E sada... Krilima prebaci inside forward (attack), prvom igraču iza napadača dakle amc stavi advanced playmaker (attack) a centralnim veznim (mc) stavi ball winning midfielder (defend) i box to box midfielder (support).

 

Poželjno je da ovaj ball winning midfielder bude i neko ko može da igra na poziciji zadnjeg veznog. :) Recimo Huddlestone je vodeći kandidat za tu rolu. :) On igra podjednako dobro i na dm i na mc poziciji.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tamo gde si ubacivao grafiku imaš i folder tactics. Ubaci tu. Posle ćeš u igri moći da učitaš tu taktiku.

 

Hval Skipper ali ako mi molim te mozes dati tocnu putanju gdje trebam da ubacim  :shame:

Link to comment
Share on other sites

Da li mogu da namestim da iz kornera centriraju samo onom igracu koga obelezim?

 

hmm  Koliko sam ja upoznat, direktna naredba ne postoji, ali mozes npr da stavis tog igraca na prvu stativu, a da kazes da izodjac gadja prvu stativu. Isti slucaj i sa petercom i drugom stativom...  :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Utakmicu počinjem na Attacking i ne dominiram. Čak i teško dolazim do prilika. Ali kada stavom Overload i kažem "Take more risks" onda igram kao najbolja ekipa na svijetu i gazim sve pred sobom. Znam da će mi netko reć da cijelu utakmicu odigram na overload, ali mislim da je to bez veze.

AI mi je vjerojatno pročitao taktiku pošto sam prvu polusezonu dominirao, a sad se, ajmo reći, mučim. Pa me zanima jel bi nekako mogao igrat pod Attacking kao pod Overload?  :D

Link to comment
Share on other sites

Uf, tesko pitanje. Ne znam koliko mogu igraci da ti izdrze da stalno celu utakmicu igras overload?  hmm Drugo poluvreme kad padne kondicija bi bio opasno ranjiv...

Tesko se dominira attacking-om (mislim na posed/sutevi/%uspesnih pasova statistiku).  hmm

Mozda pa probas da odredjene periode igras kontrolu kojoj ces da das neke ofanzivnije naredbe kao npr 'take more risks' i da nju kombinujes sa overload-om i attacking.

Recimo:

-Kod kuce kad igras odigras prvih 10 min overload, pa preseces sa kontrolom, da se u slucaju da ne das gol, protivnicki odbrambeni ne bi previse motivisali i da bi se tvoji konsolidovali. Ako povedes onda bacis na attacking, sa malo opreznijim 'shout'-ovima. Tako kombinujes do kraja. Ako ne uspes da povedes do 30. min, das im 5 min 'take a breather' pa opet 'overload'. Nesto slicno radis i drugo poluvreme.

-U gostima ti nikako ne preporucujem attacking, jer ja sam cesto umeo da se opecem ako krenem napadacki u gostima s kim god da igram. Tu kontrola/kontre/overload kombinacija dosta dobro za mene radila.

 

Nadam se da ovo moze da ti pomogne...

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |