Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

-Ambidextrous Milos-


milosizpisara™
 Share

Recommended Posts

..Reč Pisca..

 

Evo,nakon propalog pokušaja da se napiše jedna zanimljiva priča,odlučih se za jedan interesantan potez.Kao što ste mogli videti,napravio sam Treiler za ovu priču,pretpostavljam prvi,nadam se ne poslednji u ovom pdf-u.Tim treilerom sam vam svima obećao da ću pisati vrhunske nastavke,i da ću ih pisati redovno.E sad,priča.Ovom pričom ću pokušati da reformišem sve FM-priče,naravno na bolje.Po vašim komentarima sam to dobro započeo,ali početak je samo mali deo moje ideje.U ovu priču pokušaću ubaciti malo humora,drame,horora i fantastike.Da,fantastike.Potrudiću se da ova priča ne bude samo još jedna priča o Milošu,nego priča koja će,pre svega podstaknuti sve vas da počnete igrati FM,pisati priču,itd...Toliko od mene u uvodu,uživajte u avanturama Miloša koje slede.

 

---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ----

 

Deja Vu

 

 

http://i148.photobucket.com/albums/s36/stevnnickel/stardddf.jpg

 

 

 

-Mačkice,kući sam.Rekao sam,pomalo razočarano.Malena?Jesi tu?Ušao sam u sobu,ona je pričala na mobitel.-E moram ići,vidimo se..nekad.-Ko je to bio?-Ma neki poslovni partner,ko će ga znati.Kako ste prošli danas?Mrzim kad beži od teme!-Izgubili smo od Mančestera 1-0,toliko smo bili blizu bodu.-A jebiga.Ajde spavaj sad,biće ti lakše.-A ja sam mislio da me ti malo oraspoložiš...?Osmehnuo sam se.-A ljubavi nisam raspoložena,spava mi se..Čudno.Nikad me nije odbijala.Legao sam razočaran.-Laku noć.Rekla je.-Ma laku noć.Naljutio sam se.Ne znam šta joj je.Pre je navaljivala na mene kad god je stigla,a sad neće ni da me poljubi.-Dragi,zaboravila sam te poljubiti.Hah!-Laku noć sad..-Uzela je telefon u ruke i počela pisati poruku..Ajde ko je jebe,brzo će na spavanje...

Nešto kasnije...

Kome pišeš poruku?-N..Nikom!Zašto?Prećutao sam i okrenuo se..Sumljiva je,sutra cu pokušati nešto...

 

Sutradan,žena se budi,ja smislio opasan plan  :zlo: ...

 

Dobro jutro dragi..Zašto si tako obučen?Spremio sam se kao pred utakmicu,fino odelo,plava kravata..tip top.-Putujem u Nemačku,na neke pregovore..Dolazim verovatno za dva-tri dana.-A jooj..Ajde valjda ću izdržati nekako.Okrenula se i zgrabila telefon u ruke.Znao sam!Opet me vara 100%!...

..Izašao sam u dvorište i sakrio se u žbunje..Odlučio sam sačekati pola sata tu,verovajući da će neko doći..Nada umire poslednja,jel tako?

I baš kada sam razmišljao da izađem i izvinem joj se što sam sumljao,eto ti njega,valjda ljubavnika..Mašala,Mercedes..Potrčala je prema njemu i zagrlila ga.Mene nije ovako grlila ni kad sam platu kući donosio..Ušli su u auto..Odlučio sam da ih pratim,znatiželjan sam.Seo sam u auto i krenuo za njima.

 

..Nakon 20 minuta vožnje,negde u Engleskoj...

 

Autoput,jeli?Ma gde li to idete balvani jedni??-Bio sam ljut,a ko nebi bio,šta da kažem bre klincima za ovo?!Ovaj kako je krenuo,ni sam ne zna gde će.Skrenuli su ne neki putić,makadam.Nakon nekih kilometar od autoputa naziralo se more.I njegova jahta!Ogromna je jebote!Izašli su,i stali pred jahtu,nešto pričati.Ja se prišunjah,ne znam zašto.-A šta ako joj je rođak ili tako nešto?Uhvatio ju je za dupe i ušao u jahtu.-Ku*ac rodjak,sad je najebao!Potrcao sam prema jahti koja je vec krenula.Na kratko sam razmislio,da li da skačem ko majmun ili da je sačekam kući?Ma kakva sačekuša!Stani bre!Dreknuo sam i skočio prema jahti.AAah!..

 

Uspeo sam da se uhvatim za samu ivicu jahte,ali sam odvalio glavom te pao u nesvest..i u more..  :wink: ...Nekoliko trenutaka kasnije budim se u vodi.U jbt,u vodi!Krenuo sam plivati,ali nije baš dobro išlo.Pola telesnih organa mi je bilo zaleđeno (koliko sam mogao primetiti) tako da sam se jedva kretao,ali mogao bih uspeti...da sam hteo.U jednom trenutku sam počeo razmišljati..Znaaam da nije najbolje vreme za razmišljanje,ali došlo mi tako...Jebote,pa žena me vara!Posao samo što nisam izgubio,Blackburn mi zadnji!Jedini razlog su mi klinci,ali i oni su mali,neće se ni sećati ovoga...Opustio sam se.

 

 

 

Oko tri meseca kasnije...

 

Rehabilitacijski Centar Sidney,Australia

 

----------------------------------------------------------------------------------

 

-Nastavak očekujte večeras-

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Rehabilitacijski Centar Sidney,Australia

 

----------------------------------------------------------------------------------

 

 

http://aforeverrecovery.biz/wp-content/uploads/2010/11/DSC_8225.jpg

 

3 Meseca Posle Nesreće

 

Ajde polako,polaakoo..Donesite malo vode,probudio se.Kroz maglu sam video doktoricu kako me lagano šamara nebi li me probudila.Miloše ajde budi se,prošli smo kroz ovo mnogo puta.Kol'ko puta??Taako.Evo,ispravila sam ti jastuk,nasloni se.-Doktorice,gde sam ja?Uputila mi je neugodan pogled.Okrenula se prema drugoj sestri i rekla -Opet je zaboravio..Ponovo je pogledala prema meni i počela pričati -Nalaziš se u Australiji,na rehabilitaciji.Jel se sećaš barem zašto si ovde?-Mislim da se sećam,udario sam glavom od brod..-Ma kakav brod,Pao si sa terase dok si pecao i skoro se na smrt zaledio..Navodno su te neki ribari izvukli,ko će ih znati..-Ma nije tako bilo,kad vam kazem!-Miloše,policija je bila ovde i sve nam je ispričala,ovo je samo posljedica gubitka kratkog pamćenja.-Ali,ali bili su njih dvoje,žena i on,uhvatio ju je i ..Cinično sam pričao.-To pričaš svaki put kad se probudiš,ne znam samo odakle ti takva glupost..Tvoja žena je bila ovde nekoliko puta u poseti dok si bio u komi.-Kakva je?Smirio sam se.-Kako misliš kakva je?-Jeli lepa?-Jao Miloše..Jeste,lepa je.Ajde sada odmori,ako želiš izađi malo na svež zrak,prošetaj..Na drugom si spratu,da znaš.Imaš lift odmah ispred sobe.-Uredu.E,a kako se zoveš?-Zanimljivo,prvi put me to pitaš.Sestra Helga.Hoćeš da ti donesem novine,stalno pišu o tebi?-O meni?Ajde donesi,biću negde dole..

 

Nakon desetak minuta lenčarenja ustao sam iz kreveta.Bolele su me noge ali su mi rekli da to mogu očekivati posle tolike kome.Oslanjao sam se na levu nogu,desnu sam povredio u igračkoj karijeri.-Sačekaj me dole Heriette,saću ja.-Molim??Neki dedica iz moje sobe mi se obratio.-Heriette jesi to ti?Taman htedoh da mu odgovorim kad je naišla sestra helga,nosila je novine.-Ne obraćaj pažnju na njega,izgubio je sećanje unazad 10 godina..Jadničak,ničeg se ne seća.Nego evo ti nekoliko novina,uglavnom sve pišu o tebi u sportskom delu.-To me raduje.Vidimo se Helga.Uzeo sam novine,i izdvojio jedne da ih čitam dok ne dođem do dole.Ušao sam u lift,tu je bio neki momak,verovatno onaj što radi po liftovima,vidio sam to u jednom filmu.-Hah!Gle ovo,Liverpool sve bliži famoznom Vujičiću!Obratio sam mu se.-Video sam Miloše.Onaj moj radosni smeh je prešao u strašljivo lice..Pogledao me popreko i bolesno se nasmejao,te pritisnuo dugme za zaustavljanje lifta..-Imamo nekih neizmirenih računa,čini mi se.Tebi Miloše?Uplašio sam se.Dobro sam se uplašio!-E,izvini ali ja tebe ne poznajem,stvarno ne znam ko si,b..bio sam u komi zadnjih,ovaj,par meseci..stvarno...Ne znam.-Sad ću da te podsetim,nije problem!-Sad ti kažem,nikoga ovde ne znam..-Ahahaha,obožavam ovo raditi,šta si se zaledio matori,pa zajebavam te !-Molim??-Ja sam,Poulie,igrali smo karte kad si se budio zadnji put!-Na smrt si me prepao čoveče!Al stvarno se ne sećam ničega,žao mi je.-Ma nema veze,igraćemi mi opet.Nego da te pustim iz lifta...E,i još nešto,tu za recepcijom je neki lik,kaže de se poznajete,i da te hitno treba.-Aha..ok..Poulie.Vidimo se.Okrenuo sam se i izašao iz lifta..Mamu mu njegovu mislio sam da me oće ubiti..-Gle,Miloš se probudio!-Čulo se šaputanje.-Dobro jutro!Okrenuo sam se i viknuo curama iza sebe.Ne gledajući kuda hodam,odvalio sam u nešto veliko.Nekoga velikog..U jebote!Pa to je..

 

 

U nastavku : Suočavanje s istinom,te veliki doček na aerodromu u Londonu

 

 

Link to comment
Share on other sites

Rehabilitacijski Centar Sidney,Australia

 

----------------------------------------------------------------------------------

 

http://aforeverrecovery.biz/wp-content/uploads/2010/11/DSC_8225.jpg

 

Uhh..Izvinjavam se,nisam gledao.Roy Hodgson!Gospodine Roy čast mi je pričati sa vama,veliki sam fan,kako Liverpoola tako i vas.Nego..Šta vi radite ovde?-Roy ostavi ga!Začuo se treći glas iza Hodgsona.Nije ti on ništa kriv,uprava je tako odlučila.Ostavi ga kad ti kažem!Onako mrtav ozbiljan,Naizgled bivši trener Liverpoola hvata me za kragnu i diže od poda!-Da se nisi usudio potpisati taj ugovor...Jel ti jasno?!-Kakav ugovor??Ubrzo su svi prisutni u bolnici bili u holu,stali oko mene,Hodgsona i onog trećeg.-Izgubio sam život zbog tebe.Rekao je tiho i okrenuo se.-Ali Roy!Pogledao me preko ramena.Ti si veliki trener,naći ćeš sebi posao kad tad!Pa seti se šta si sa Fulhamom radio.Izašao je pognute glave.Onaj treći što je pokušao da zaustavi Roya u nameri da me ubije,prišao mi je.-Ja sam Keny Daglish,skaut Liverpula.Želeo bih da porazgovaram sa tobom o mestu menadžera.Celo ovo vreme sam znao da će mi kad tad ponuditi ugovor,a meni sve što je bilo na pameti je Roy Hodgson i njegova osećanja.-Ajde na terasu...

Dok smo hodali prema terasi duboko sam razmišljao o situaciji koja se desila pre par momenata.Ne mogu ni da zamislim koliko je ovaj posao značio Royu čim je on došao u Australiu da mi zapreti jebote..Pre onog ekscesa sam osećao veliko poštovanje prema treneru Liverpula a sad,sad ga žalim.-Drago mi je da želiš da pregovaraš sa Liverp-Neću ugovor.-Šta??-Kažem da neću ugovor!Šta tu nije jasno?Zbunio sam ga,tražio je prave reči.I oću da vratite Gospodinu Hodgson posao.Ne vratite li mu lično ću se pobrinuti da Liverpul doživi krah.-Ali Miloše!-Izvoli prošetati,vrata su ti ja mislim ravno.Ispadoh glup.-Činiš veliku pogrešku Miloše,veliku!Hodao je i govorio,a ja sam ga samo gledao i smejao se.Da li sam učinio pravu stvar,Da li sam pametno postupio pitam se?Ako jesam,onda je super,jer narod kaže da dobro dobrim vraća se...

 

 

 

Dan posle susreta,dan pre povratka u Englesku

 

 

Sestro Helga!Viknuo sam videvši Helgu kao prolazi kroz hodnik.-Dobro jutro Miloše.Kako mogu pomoći?Govorila je ulazeći u moju sobu.-Jel ima novina danas?--Ima,ima..Opet samo vi.-A šta da se radi kad sam popularan.Rekao sam kroz smeh.-Evo novine,mislim da vam je kolega iz sobe završio čitanje.Zgrabio sam novine i okrenuo zadnju stranu gde je sport.Zanimljiv naslov,Vujičić odbio Liv'pool,u igri još Everton i Tottenham.-Sestro Helga,jel me neko tražio ovo jutro?-Ne,nije niko.Jel znaš da odlaziš večeras?-Odlazim?gde idem?-Ne znam to,rečeno mi je da te pošaljem na aerodrom gde će te preuzeti neki agenti.Govorila je spremajući plahte na drugom krevetu.-Aha..A kad tačno idem večeras?-Oko 19h mislim.-A sad je?-12h.Još nešto gospodine?-Ništa,izvini što sam te zamarao.Rekao sam kroz smeh.

Nadajući se da će me na aerodromu čekati trenerski agenti Evertona i Tottenhama,mislio sam se gde da odem.hmm Everton..Rodwell,Pienaar,Cahill...A Pijevci...hmm..Auu Bale..

 

 

18:00h,Aerodrom Sidney

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/sr/thumb/b/be/Sydney_airport_logo.png/250px-Sydney_airport_logo.png

 

Krenuo sam iz bolnice nešto ranije,bolje da poranim nego da zakasnim.Poručili su mi da idem u VIP ulaz kako bi izbegao novinare i u miru porazgovarao o mom budućem angažmanu.Helga me dovezla svojom limuzinom,autom starijim od Biblije.Pozdravio sam se i zakoračio na aerodrom.-Jeli ono on?Video sam neku dvojicu kako me gledaju.-Jeste,jeste ajdemo!Ustali su i krenuli prema meni.Obojica su trkom došli i borili se za moju ruku,koji će pre da me pozdravi.-Dobar dan Gospodine Vujičić.Ja sam potpredsednik Evertona,a kolega mi vrši istu funkciju samo u Tottenhamu.-A imena?-Nema potrebe za tim,nemamo vremena.Sa kim prvo idete u sobu?-Sobu?-Da,da pregovarate.-Ajde sa tobom.Ne znam kome sam rekao,zaboravio sam kako su se predstavili.Ušli smo u sobu gde su se nalazile dve stolice i sto.Seli smo.Pregovori su počeli.

 

Everton Man - Gospodine Vujičić,ove preogovore moramo brzo obaviti,jer avion kreće za 45 Minuta a ako budete pregovarali sa kolegom iz Tottenhama nećete stići na avion.

Ja - Ako mi se dopadnu pregovori neći ni pričati sa kolegom.

Everton Man - To mi se sviđa.Za početak da vas pitam kakav stil fudbala preferirate?

Ja - Atraktivan,lep za oko,od noge do noge,bez dugih dodavanja.

Everton Man - Ok.Drugo pitanje je kakva očekivanja imate ove sezone?

Ja - Kod mene su očekivanja uvek velika jer ako ne mislim o velikom uspehu on neće ni doći.Za početak očekujem kvalifikacije za Ligu Evrope.

Everton Man - U tom slučaju transfer budžet će vam biti 9 miliona E a budžet za plate 850.000 E sedmično.

Ja - Odgovara mi.A moja plata?

Everton Man - 15.000 E sedmično.

Ja - Uhh...

Everton Man - 16?

Ja - 19.000E i neću ni pričati sa kolegom iz Tottenhama.

Everton Man - Dogovoreno!Evo ti spisak igrača,malo prelistaj dok si u avionu.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Od tog dana započela je jedna nova era.Era zvana Miloš Vujičić.

Zašto sam potpisao ugovor sa Evertonom?Jeli to dobro ili loše?

Da li je ta odluka uticala na sulude stvari koje ću raditi u ludim Engleskim noćima?

 

To samo Bog i ja znamo.

 

 

Link to comment
Share on other sites

lol lol

Kralju, već pomislio da je ovo još jedna priča sa Liverpoolom kad ono veliki obrat  :cast:

Jedino mi izbor kluba nije nešto, sad neću moć prakticirat ono šta je Shankley reko:"Kad se osječam loše, pogledam tablicu Premiershipa da vidim kako Everton stoji."  xD

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |