Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Karijera by SlobaGrobar


SlobaGrobar
 Share

Recommended Posts

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/hr/thumb/3/3b/Real_madrid.gif/150px-Real_madrid.gif

 

Završena je i moja druga sezona na klupi Reala i to veoma uspešno. Osvojena su četiri trofeja. Super Kup posle manje pauze od dve godine, Primera drugi put zaredom, Španski Kup posle 17 godina ako se ne varam i Liga Šampiona posle 7 godina. Za sada još nisam odlučio da li ostajem na klupi Reala ali šanse su 80% zbog toga što bar za sada ni u jednom većem klubu ne preti smena trenera. Pod većim klubovima mislim na Juventus, Inter, Milan, Mančester Junajted, Čelsi, Arsenal, Bajern, Barselona. Videću da li će biti nekih promena u narednih 20-tak dana ako ne bude ostajem trener Reala sa motivom više, osvojiti šest trofeja u jednoj sezoni. (Super Kup Španije, Super Kup Evrope, Svetsko Prvenstvo Klubova, Špansku Ligu, Španski Kup i Ligu Šampiona) Za početak pošto na netu nisam našao nijednu sliku trofeja Super Kupa Španije rećiću ovako. Super Kup sam osvojio na neverovatan način. Prvi meč sam poražen sa 1:3 i mislio sam da je gotovo ali u drugom meču ekipa pravi neverovatan podvig i pobeđuje sa 6:2 i donosi u tom trenutku prvi trofej u sezoni. Ako hoćete neki skrin tražite.

 

http://www.dodaj.rs/f/3a/5X/3a2ywtUG/amqmte.png

 

 

Kao i uobičajno opet sam malo zasrao oko transfera ali sada rezultati stoje iza mene pa mogu da se vadim. Za početak odlasci. Klub su napustili velik broj igrača, od poznatijih kojima je istekao ugovor to su Jerži Dudek i Mahamadou Dijara. Na pozajmicu su otišli Kanales (Viljareal), Garaj (Lion) i Lasana Dijara (Inter). Što se tiče igrača za koje sam dobio obeštećenje bilo ih je dosta ali ću reći samo one poznatije. Gago (4.2m, Werder), Kaka (12.5m, Lion), Benzema (13.75m, Juventus), Pedro Leon (4.5m, Lacio), Drente (3.8m. Palermo) i Nani koji je bio tek došao pred start sezone a na zimu je otišao i to za cenu koju je i kupljen 22.5m. Prodat je u Arsenal. Prelazimo na igrače koji su pojačali klub. Klub je potrošio na pojačanja 210 miliona, nije kupovano na rate već sam od prodaje imao 65 miliona, nekih 40 miliona od prošle sezone i 144 miliona za ovu sezonu. Došli su Pastore (30m, Palermo), Humels (10m, Dortmund), Muntari (15m, Inter), Nani (22.5m, Mančester Junajted), Kodina (1.3m, Hetafe), Pato (45m, Milano), Marselo (25m, Mančester Siti), Ronaldinjo (7.5m, Milano), Pacini (14.75m, Sampdoria), Song Heung-Min (13m, HSV), Miguel Veloso (26.5m, Đenova).

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/d/d0/Liga_BBVA.png/200px-Liga_BBVA.png

 

 

 

 

I ove sezone je osvojena Primera ali na veoma težak način. Čak sam posle 16 kola (tad je polovina sezone u Španiji) pomislio da je neću osvojiti jer je razlika u poenima za drugim (Barsa) bila 4 a prvim (Atletikom) čak 10. Ali dolaskom Pacinija sve je došlo na mesto i u naredne 22 utakmice zabeleženo je čak 18 pobeda, 1 nerešen i svega 3 poraza. Titula je po meni obezbeđena onog trenutka kada sam dobio Atletiko sa 4:0 i ako je to tek bilo 29 kolo zahvaljujući boljem međusobnom skoru sam ja prvi i ako imamo isti broj poena. Zvanično titula je obezbeđena kolo pred kraj kada sam pobedio Viljareal sa 5:2 pa tako i ako sam izgubio u zadnjem kolu a Atletiko pobedio i bez obzira na to što smo bodovno poravnati zahvaljujući međusobnom skoru drugi put zaredom je osvojena primera. Od skrinova pored tabele ubacio sam četiri ubedljive pobede (hteo sam još ali one iz prvog dela sezone ne mogu da otvorim) i sezonske nagrade.

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/87/Copa_del_Rey_de_F%C3%BAtbol_-_1978.jpg/150px-Copa_del_Rey_de_F%C3%BAtbol_-_1978.jpg

 

 

 

Osvojen je i ovaj trofej. Za Real konačno posle 17 godina. Na putu do finala kao što vidite izbacili smo Deportivo, Barselonu i Malagu dok u finalu smo igrali rutinski koliko nam je trebalo za pobedu. Najteži mečevi su bili svakako oni sa Barselonom gde su moje defanzivne sposobnosti došle do izražaja te sam tako u prvom meču namerno igrao na 0:0 i uspeo u tome dok na njihovom terenu sam igrao na kontre i zahvaljujući kombinaciji Ronaldo - Pacini gol je postignut onda sledi totalna defanziva i u polu finalu smo. Malaga nije bila težak zalogaj za nas dok protiv Hetafea smo isto krenuli malo zatvorneije i hteo sam da pokušamo iz prekida da damo gol što mi je i uspelo. Slobodan udarac koji je iskosa sa nekih 20 metara izveo Ronaldo iskoristio je Kedira koji je bio najvišlji u skoku i kao i uvek čim se da gol u ovako važnoj utakmici sledi apsolutna defanziva na koju Hetafe nije imao odgovor i novi trofej je osvojen.

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/b/bf/UEFA_Champions_League_logo_2.svg/180px-UEFA_Champions_League_logo_2.svg.png

 

 

 

 

I konačno osvojio sam i Ligu Šampiona. Grupu sam prošao teže nego što sam očekivao. Tek kao drugi, prvi je bio Dinamo Kijev sa kojim sam jednom igrao nerešeno a jednom su me i porazili ali tada sam ja već obezbedio prolaz u nokaut fazu. U osmini finala čekao me je Lion koji je prošle godine stigao do finala ali Barsa je bila jača od njih. U prvom meču sam ih savladao 0:2 a onda je na našem terenu sve ostalo da se odradi rutinski sa opet naravno defanzivom i eto mene u 1/4 protiv Čelsija. Prvi meč Čelsi se nije video, ni jednom nije šutnuo na gol a mi smo propustili šanse za pobedu i prvi meč je završen rezultatom 0:0. U revanšu koji je se igrao na Santijgao Bernabeu hteo sam u prvih pola sata da ih pritisnem što jače  i da što ranije postignemo gol pa da se ja lepo zatvorim i tako je i bilo. 10 minut Pacini 1:0 i contain do kraja meča i rezultat je ostao 1:0 a mi prolazimo u polu finale gde nas na moje veliko iznenađenje čeka niko drugi nego Fejnord. Sa Fejnordom smo ipak izašli na kraj lakše nego što smo očekivali. Prvi meč na Santijago Bernabeu lagano smo dobili 2:0 dok u revanšu sam se opet odlučio na malo defanzivniju igru i na kontre da ipak ništa ne prepustim slučaju i dobio sam i taj meč 0:1. U finalu nas je čekao Leverkuzen koji je izbacio Atletiko Madrid te je i nama posao bio olakšan. Jedini gol je postigao Ronaldo u 48 minutu iz penala dok su oni jednu od retkih šansi za izjednačenje imali takođe iz penala ali ga je Kasiljas odbranio kao i par prilika pred kraj meča te je tako on i proglašen za igrača utakmice. Real je osvojio 10 titulu Lige Šampiona u istoriji a 9 je takođe bio osvojio protiv Leverkuzena dok zanimljivo da Leverkuzen sledeće sezone neće igrati u evropi jer su u Bundesligi završili tek kao 8.

 

NAJBOLJI IGRAČI OVE SEZONE



Link to comment
Share on other sites

Ko igra u sportingu?5 su na tabeli.Moze ss formacije?

Sto si vratio Marcela?

 

SS Sportinga:

http://www.dodaj.rs/f/45/1f/3XRMkcKM/real-sporting-sad-sporti.png

 

Formacija obična 4-4-2.

 

Marsela sam vratio jer mi je prodajom Drentea trebao pod hitno levi bek a on je hteo da se vrati i po meni je uz Ešli Kola najbolji levi bek na igrici. :bo:

 

Svaka cast Slobo da rezulatatima i predstavljanju sezone. :)

 

Cenim da ces otici ove sezone negde. :thumbup:

 

Nadam se jer bi voleo i sa nekim drugim da probam da osvojim LŠ. Real nisam hteo pre više da ojačavam da mi se ne dogodi posle da ne mogu da ga pobedim kada budem vodio drugi tim. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Sloba Transferi slabi... Moglo je to bolje  lol lol Šalim se transferi ne mogu bolji od onih koji hoće da dodju , Senzacionalne pobjede , Šta li ćeš to dovest za tih famoznih 172 Miliona  :)

 

Samo 2-3 igrača. Jbg. ti igrači su trenutno jedni od najboljih u evropi i ne mogu da ih dovedem jeftino. Na EP su igrali neverovatno. :cast: :cast: :cast:

Link to comment
Share on other sites

Samo 2-3 igrača. Jbg. ti igrači su trenutno jedni od najboljih u evropi i ne mogu da ih dovedem jeftino. Na EP su igrali neverovatno. :cast: :cast: :cast:

 

Samo pazi-nakon svakog velikog takmičenja neki igrači su stvarno precenjeni, pa onda kad promene sredinu, pogore.  :D

173 mio.?  :o :O Ipak dobro, da financijsku krizu nisu stavili u FM.  :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

Taman sam mislio da kada podnesem ostavku na kraju sezone trebaće mi vremena dok nađem posao u nekom velikom klubu ali... Rećiću samo Sir Alex Ferguson se povlači na kraju sezone... :D Ako mi prihvate aplikaciju biće mi 30% a možda i 40% teže nego u Realu. :bo:
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |