Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Zebrette - The White-Blacks


lukakralj
 Share

Recommended Posts

http://www.pvmgarage.com/contenuti/2009/06/football_logo31.jpg

 

UDINESE

 

 

 

Udinese je osnovan 1896, u Udinama, Friuli-Venezia Giulia. Seriju A nikada nisu osvojili, mada su bili drugi 1955., a treci 1998. U kupu Italije takodje nisu imali puno uspeha, a najveci je bio drugo mesto davne 1922.

Mitropa i Anglo-Italian Cup su osvojili po jedanput, 1980. odnosno 1978.

 

 

Znacajniji igraci koji su branili crno-bele boje su brazilac Zico, Oliver Bierhoff, Lugi Delneri, legendarni golman Dino Zoff i mnogi drugi.

 

Naravno tu su i treneri poput Bore Milutinovica, Lucijana Spaletija, Alberta Zakeronija, a trenutni "sef strucnog staba" je Francesko Gudolin.

 

 

 

Stadio Friuli

 

 

 

Sagradjen 1976., prima oko 41.000 ljudi, ali je ogranicen na 31.000. Dimenzije stadiona su 105 x 68 metara.

 

 

http://www.fussballtempel.net/uefa/ITA/Friuli5.jpeghttp://www.udin-e.it/wp-content/uploads/2010/07/stadio-friuli.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Dresovi za sezonu 2010/2011.

:)

 

 

 

 

 

Prvobitan sastav ekipe

 

Golmani:

 

Samir Handanovic

Rafael Romo

 

Odbrana:

 

Damiano Ferronetti

Medhi Benatia

Maurizio Domizzi

Andrea Coda

Cristian Zapata

Dusan Basta

Giovanni Pasquale

Pablo Armero

Juan Cuadrado

 

Sredina:

 

Kwadwo Asamoah

Emmanuel Badu

Gokhan Inler

Giampiero Pinzi

Almen Abdi

Matej Vydra

Alexis Sanchez

 

Napad:

 

Antonio di Natale

Fernando Forestieri

Antonio Floro Flores

German Denis

 

 

 

Pocetni transfer budzet je postavljen na nepunih 5M,a platni na 840k.

 

 

 

 

 

 

 

 

To be continued.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 37
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zavrseni letnji prelazni rok i pripremne utakmice

 

http://img.skysports.com/09/06/295x160/Transfer-Centre-800_2315540.jpg

 

 

Neymar doveden zbog manjka levog krila, a i Di Natale vise nije u cvetu mladosti.

 

 

Henri Saivet, moze da menja levo i desno krilo, odlican za tu funkciju, doveden na pozajmnicu sa perm. fee od 6M.

 

 

Dodo, obecavajuci levi bek koga svi vec znaju, doveden na pozajmnicu sa perm. fee od 3.3M.

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

Pripremni deo dobro odradjen, nadam se da mozemo preneti dobru atmosferu i rezultate u utakmice Serije A.

 

 

 

 

 

Trenutna taktika i prvi tim/postava

 

 

 

 

 

 

 

To bi bilo to za predsezonu, sl. update ide ili na polusezoni ili dva komada na dva meseca. Hvala unapred za sve kritike.  :cool:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

SEPTEMBAR I OKTOBAR 2010

 

 

 

 

 

 

Kao prvo, cilj u Seriji A mi je da makar izborim neko mesto koje garantuje plasman u Euro Cup, ako ne i u Ligu Sampiona sto bi bilo veoma dobro. Odboru sam rekao upravo to, i mislim da imam dovoljno dobar tim za ostvarenje cilja.

 

Odigrane utakmice za septembar i oktobar u Seriji A:

 

 

Tabela nakon 1 kola odigranog u novembru, u kojem sam pobedio Djenovu. :)

 

 

 

 

Udinese vs Samdoria

1:0

 

 

Dobra prva utakmica, Samdoria nadigrana u svemu sem upucenim sutevima van okvira gola. Jedini pogodak postigao Antonio Di Natale, asistent Forestieri, a igrac utakmice Zapata. Sve u svemu zadovoljan sam otvaranjem sezone.

 

 

Milan vs Udinese

1:0

 

 

Veliki Milan, prva teska utakmica u sezoni. Bod je bio i vise nego dovoljan, i sve do 89. minuta smo odolevali atacima Milana, kada nas je srusio Massimo Ambrosini. Dobra partija Handanovica i Zapate, a igrac utakmice je bio Papastathopoulos (??).

 

 

Udinese vs  Fiorentina

2:0

 

 

Fiorentina pociscena sa terena, dobra partija celokupne ekipe a pogotovo Neymara i Isle, koji je proglasen igracem utakmice. Golove postigli Pinzi i Neymar, asistent Di Natale. Dosta zutih kartona, i Kwadwo Asamoah povredjen na 3 meseca.  :(

 

 

Catania vs Udinese

1:2

 

 

Katanija postigla gol u 3 minutu, i utakmica je bila poprilicno izjednacena od tada, igrali su dosta prljavo sve do druge polovine drugog poluvremena, kada su Sanchez i Di Natale, na asistencije Isle (koji je kasnije proglasen za igraca utakmice, i Inlera, doneli 3 boda u Udine.

 

 

Udinese vs Bari

1:0

 

 

Dominirana utakmica, mada rezultat ne govori bas tako. Jedini koje je uspeo da pronadje mrezu protivnika je bio Andrea Coda, u 84. minutu iz kornera, na asistenciju Bettochija. Igrac utakmice bas on. Povreda Zapate na 4 nedelje.  :(

 

 

Cagliari vs Udinese

1:1

 

 

Mrtva igra Kaljarija. Napade su zasnivali na mojim greskama i kontranapadima. Posed lopte na mojoj strani, ostalo na njihovoj. Uz malo srece izboren je bod, golom Floro-Floresa u 92. minutu. Povreda Sancheza na 3 meseca.  :(

 

 

Udinese vs Lecce

3:1

 

 

Primljen gol vec u 2. minutu utakmice, ali nakon toga potpuna dominacija mojih izabranika. Dva gola Di Natalea i jedan Benetije, sva 4 gola postignuta u prvom delu igre. Di Natale igrac utakmice.

 

 

Chievo vs Udinese

1:3

 

 

Slicna situacija kao u mecu sa Lece-om, samo sto je utakmica bila vise izbalansirana. Podeljeno cak 10 kartona, od toga jedan crveni u 83. minutu, Serhiju Pellisieru. Neymar asistirao, postigao pogodak i proglasen igracem utakmice. Golove postigli i Floro Flores koji se kasnije povredio i German Denis, koji je usao u 88. minutu i postigao prvenac za Udinese.

 

 

Udinese vs Lazio

1:1

 

 

Prvo poluvreme so obelezili gol Zaratea u 55. sekundi, povreda Handanovica i crveni karton Ledesme, osim toga, jako dosadno poluvreme. U drugom poluvremenu, konstantni napadi igraca sa Friulija i prevelik broj propustenih prilika. Razocaravajuc rezultat, a jedina svetla tacka je bio pogodak Floro-Floresa na asistenciju Mateja Vydre i celokupna njegova partija. Igrac utakmice, zasluzeno, Mauro Zarate. Sve u svemu, mogli/trebali smo do pobede.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Samo jedn... a, ne, cekaj, pa ovo nije to...  :huh:

 

 

 

E sad', u kupu Italije odigran samo jedan mec, protiv Livorna. Izboren plasman u sledece kolo u kome se sastajemo sa Portosummagom.

 

 

Udinese vs Livorno

3:2

 

 

Mec odigrala druga postava ekipe, Ferronetti dobio creveni karton, mada prolaz u sledece kolo je jedino sto je vazno. Golove postigli Pasquale, Richard Lugo i auto gol Andree Lucija.

 

 

 

 

 

 

 

Igraci koji su obelezili septembar i oktobar

 

 

 

Andrea Coda - sjajna igra u odbrani uz dva postignuta gola i igraca utakmice. Iznenadjujuce dobre igre Italijana su mu ucvrstile mesto u prvom timu ekipe iz Udina.

 

 

Cristian Zapata - pre povrede je svoju duznost obavljao odlicno. Iskazao se u nekoliko prilika, ali nazalost povreda ga je sputala da ucini nesto vise.

 

 

Neymar - odlican wonderkid, poceo da dokazuje da vredi svih 18 miliona koliko je placeno za njega. Trebalo mu je malo vremena da se prilagodi igri, i jos dosta se ocekuje od njega.

 

 

Antonio Floro Flores - u odsustvu Di Natalea, odlicno se pokazao i samim tim napravio konkurenciju do sada neprikosnovenom imenjaku u startnih 11. 4 gola 2 asistencije.

 

 

Link to comment
Share on other sites

NOVEMBAR, DECEMBAR 2010 I JANUAR 2011

 

 

 

 

 

Genoa vs Udinese

2:3

 

 

 

 

Sjajan mec za gledanje. Puno prilika. Mattia Destro nas je unistio sa dva pogotka, dok je Neymar dva puta asistirao. Dobra partija i Inlera sa dva pogotka. Sve u svemu, vazna pobeda u teskom mecu. Bravo za moje momke.

 

 

 

Udinese vs Inter

1:0

 

 

 

 

PAO JE INTER. U jako teskom mecu, gde je Inter prakticno dominirao, auto-gol kapitena reprezentacije Srbije je odlucio. Imali smo svojih prilika, nekih cak i veoma dobrih, ali Inter je imao cak 21 sut ka golu a ni jedan nije uspeo da savlada SJAJNOG Rafaela Romu koji je odmenjivao Handanovica zbog povrede. Navijaci su rekli da su zadovoljni, mada sam ja bio pre-zadovoljan. Ovom pobedom smo izbili na celo tabele!

 

 

 

 

Cesena vs Udinese

2:1

 

 

 

 

Nazalost, radovanje nije dugo trajalo. Cezena je iznenadila i dobila, u odsustvu velikog broja prvotimaca zbog umora. Ovaj poraz sam oprostio svojim igracima zbog, naravno, velike pobede nad Interom.

 

 

 

 

Udinese vs Juventus

1:3

 

 

 

 

 

Jos jedan derbi, ocekivan makar bod izvucen iz ovog duela. Sve je lepo pocelo Di Nataleovim golom, ali onda - katastrofa. Sva 3 gola primljena na identican nacin, protivnicki napadaci probili u sredinu i sutim iz sesnaesterca. Nikakva igra nakon toga, cak ni nakon sto je Marco Motta dobio crveni karton. Smor.

 

 

 

 

Napoli vs Udinese

1:1

 

 

 

 

Jos jedna lose odigrana utakmica. Napoli je bio bolja ekipa, i imali smo srece sto smo uzeli i ovaj jedan bod. Jedina svetla tacka Dusan Basta!

 

 

 

 

Udinese vs Bologna

0:1

 

 

 

 

E, ovo vec nije u redu! Izgubiti od Bolonje, kod kuce. Dominirali smo celu utakmicu, ali prilike nisu bile realizirane. Neverica posle ove tekme sam izgubio zelju.  Viviano, njihov golman, sjajno branio.

 

 

 

 

Udinese vs Parma

2:0

 

 

 

 

Jeeeeeeeeeej. Losa forma je iza nas, nadam se. Parma pobedjena i oduvana sa terena. Nisu imali sut u okvir gola. Dva gola Di Natalea na dve asistencije wonderkida Neymara, doduse jedna mu nije pripisana xD.

 

 

 

 

Palermo vs Udinese

1:2

 

 

 

 

Nastavak odlicne igre. Di Natale show once again, a Neymar opet sa dve asistencije dok mu jedna nije pripisana. :o Nadam se da se dobra forma nece skoro zavrsiti!

 

 

 

 

Brescia vs Udinese

1:2

 

 

 

 

Bresa pociscena sa terena! Bilo je problema sa realizacijom ali dva gola si ipak bila dovoljna da pobedimo. Igrac utakmice Andrea Coda, koji je postigao i pobedonosni gol! Winning-run se nastavlja, samo tako! Povratak Sancheza (assist) i Asamoah-a , jupi!

 

 

 

 

Roma vs Udinese

0:2

 

 

 

 

 

Poslednja utakmica polusezone, pred utakmicu sam se nadao bodu, ali moji igraci su mi pokazali drugacije, tj. odneli sva 3 boda na Friuli. Roma je bila bolja ekipa, napadali su, ali rezultat od 2:0 pokazuje da je Udinese spreman na SVE ove sezone. Odlicna utakmica nikog drugog do Jo Inge Berget-a, povratnika u Udinese, sa dve asistencije.

 

 

 

 

Sampdoria vs Udinese

0:0

 

 

 

 

Mrtva Samdoria. Izdrzala je sve napade, nikako nismo uspeli da zatresemo mrezu Curci-a. Igra je bila sasvim solidna, ali opet, problem realizacije.  Stefano Lucchini je blistao u odbrani Sampdorije, a Cassano se nije ni video, Zapata jedini obavio svoju duznost. Nebitno, makar ih nije usrao gol. :)

 

 

 

Udinese vs Milan

2:1

 

 

 

 

Ostao sam bez reci. Sanchez POKIDAO! Cela ekipa je odlicno odigrala, nismo dali Milanu da pridje blize golu, Zapata neumoljiv sem greske pri autogolu, ali necu mu uzeti za zlo. Svaka cast mojim izabranicima, osveta za poraz u prvoj utakmici! Takodje, oba beka su bila zapazena.

 

 

 

 

Fiorentina vs Udinese

1:1

 

 

 

 

Poslednja utakmica u Januaru odigrana solidno, ali opet problem u realizaciji. Bili smo malo bolja ekipa i zasluzili pobedu, ali eto, to je fudbal. Gol jako glupo primljen, Frey odlicno branio, nazalost po nas. Nebitno, gledamo u buducnost , a ne proslost. Sanchez dobar.

 

 

 

 

Tabela Serije A posle 22 odigrane utakmice:

 

 

 

Kaskam za Juveom i Interom koji su odlicni ove sezone, kako se i ocekivalo. O manjem od 3. mesta na kraju sezone necu ni da razmisljam!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Portosummaga vs Udinese

0:3

 

 

 

 

Rutinska pobeda, nema sta puno da se prica, Vydra uz Di Natalea zatresao mrezu Italijanskog nizeligasa.

 

 

 

 

Parma vs Udinese

0:3

 

 

 

Sjajna igra i obezbedjen prolaz u 1/4 finala Italijanskog (Coffee :D) Cupa. Sanchez pokazuje znake povratka u formu. Parma nije puno pokazala, ali ne mogu da ne pohvalim svoje izabranike. Dobra forma se nastavlja, u 1/4 finalu se sastajemo sa Cezenom gde ocekujem pobedu i prolazu 1/2 finale!

 

 

 

 

Udinese vs Cesena

2:0

 

 

 

 

Dobra partija cele ekipe. Cezena pociscena sa terena i izboren plasman u polu finale kupa! Manje nisam ni ocekivao, a za dalje videcemo, sastajemo se sa Palermom tako da nije previse ocekivati cak i finale. U drugom 1/2 finalu su Bari i Napoli (koji je eliminisao Inter). Gol Kadleca na debiju, a Di Natale postigao najbrzi gol u istoriji Udinezea u 18. sekundi. :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dva igraca dovedena, vise njih prodato. Ovako izgleda transfer center:

 

 

 

 

 

 

Rafael Toloi - doveden cik posle letnjeg prelaznog roka, ali mu mesto u prvih 11 nije sigurno zbog vise nego dobrog Andra Code. Tek treba da odigra prvu utakmicu u crno-belom dresu zbog povrede.

 

 

Vaclav Kadlec - wonderkid doveden zbog nove taktike, koja zahteva dva spica, Di Natale polako ulazi u pozne godine. 5miliona relativno malo.

 

 

[[[[[[[Da li je neko imao iskustva sa Kadlecom, tj. kako mogu najvise da izvucem iz njega? :)]]]]]]]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DO SLEDECEG VIDJENJA!  BOKICIC

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |