Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

[PROJEKAT] SFRJ Liga


iluzionista
 Share

Recommended Posts

Pozdrav. Vidim da se bavite Jugoslavenskom ligom te reprezentacijom. Ja sam inače za prošli serijal Fm-a napravio jugoslavensku ligu. Ispalo je ok samo što sam radio kako je nekad bilo i imao problema. A sada sam napravio po uzoru na Englesku. Jel ste zainteresirani da vam predstavim to? Uz Jugoslaviju sredio sam Uefa natjecanja, uz LP i EC dodao Intertoto Cup te Cup Winners Cup. Odradio sam kvalifikacije sa Europsko prvenstvo te sam EURO i svjetsko prvenstvo te kvalifikacije za postojeće. Samo imam pitanje...zbog čega mi neće stavit jugoslavensko državljanstvo???

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jedinstvo BIhać kada uzmem ima samo 12 igrača ukupno i još 3 ili 4 u rezervnoj ekipi od kojih neki ne igraju već godinama u tom klubu :S Može li se to nekako riješiti ili nije do vas ?

Tesko se to moze rjesiti kad je tako u igri napravito da bude.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav. Vidim da se bavite Jugoslavenskom ligom te reprezentacijom. Ja sam inače za prošli serijal Fm-a napravio jugoslavensku ligu. Ispalo je ok samo što sam radio kako je nekad bilo i imao problema. A sada sam napravio po uzoru na Englesku. Jel ste zainteresirani da vam predstavim to? Uz Jugoslaviju sredio sam Uefa natjecanja, uz LP i EC dodao Intertoto Cup te Cup Winners Cup. Odradio sam kvalifikacije sa Europsko prvenstvo te sam EURO i svjetsko prvenstvo te kvalifikacije za postojeće. Samo imam pitanje...zbog čega mi neće stavit jugoslavensko državljanstvo???

Na zalost moras procitati veci deo tekstova u ovoj temi da bi razumeo nasu politiku i viziju, najbolje vidi sa admistratorima i otvori temu pa postavi , na ovoj temi mozes slobodno da reklamiras, ali da se ne bi izmesalo posto mi uskoro postavljamo v2 tamo se nadam da ce moci da bude jugoslovensko drzavljanstvo. Ja sam vernik kakav takav al nas sfrj se zasniva da je tito ziv sto znaci bili bi svi na okupu i ne bi bilo klubski lopova koji unistavaju fudbal , osim te cinjenice nismo menjali evropska takmicenja a za sva nasa takmicenja trudili smo se da budu realna, koja bi po meni bila bolja nego sto sad imamo pojedinacno , ugledali smo se na englesku kao najbolji primer i sad dodali jos jedno kup takmicenje slicno onom nemackom pred sezonu. imas prava kao svako na svoje misljenje sugestije, ideje predloge bice razmotreni samo prvo procitaj sta smo uradili . pozdrav

Edited by iluzionista
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

da vas neko i pohvali fantastican posao , ali nazalost ja bas nisam prava osoba da hvalim , jer jos nemam fm 13 , ali pohvala je iskrena jer pratim novosti na projektu i citajuci podatke kako izgleda sfrj liga ja sam prosto odusevljen svaka cast momci . Imam jedno pitanje dal mozete nekako namestiti ili napraviti da se moze igrati na fm 12 , tj dal je izvodljivo ?

Edited by vikiliks
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

fala.

par pitanja: da li su ostale reprezentacije s ovih prostora- cro, ser, bsh... ili sad postoji jugoslavneksa?

koliko godina je potrebno za dobit državljanstvo?

koju verziju igre moram imat da ovo funkcionira? može li na 13.3.0?

Link to comment
Share on other sites

ipak ovo nije za mene. baš šteta, veselija san se tome. igrat hnl s hajdukom već nako 2-3 sezone ne predstavlja apsolutno nikakav izazov.

nije mi jasno zašto ste inzistirali na bajci od lige. mogli ste naprosto napravit regionalnu ligu u okvirima relnoga. bez jugoslavenske reprezentacije, bez za naše prilike astronomskih nagrada-9 milja eura prvaku?! to je cca 50% više nego u realnosti danas iznosi čitav godišnji budžet hajduka! prvak 2. lige miljijun eura ako sam dobro vidio?! prvak izravno u l.p.?! i još drugi u kvalifiikacije? prejaka reputacija.

gospodarstvo zemalja bivše juge je u kolapsu, ljudi uspijevaju preživit zahvaljujuć sivoj i crnoj ekonomiji, ja sam mišljenja da protreseš sve firme od vardara do triglava danas da nećeš skupit 20-ak milja eura žive love koliko treba za nagradni fond ove lige. pa danas ti sponzori plaćaju u naturi, u robi ove il one vrste, nema novaca! totalno nerealno. ne znam zašto stvari ne postavit onakvima kakve su- hajduk je pred vratima bankrota, zvezda kako čujem također, izuzev onoga maksimirskoga kriminalca nikome ne cvjetaju ruže, klubovi se bore za goli život. e meni je baš u tim uvjetima izazov radit, stvarat iz ničega, zapravo iz minusa- nešto. zato sam se razočarao u ovaj projekt sad kad sam sve pročitao. naprosto je nerealno i prelako. nikakav izazov. ajd još multiplayer pa svak vodi neki klub, al ovako sam s cpu-om- bezveze, šetnja. ovo nije nogometna simulacija, ovo je arcade samo takvi.

i kako rekoh, osim toga- ova ideja s reprez. juge mi ne drži vodu.

pohvale na samoj ideji i zasigurno ogromnom trudu, međutim konačan koncept i realizacija istoga mi se nimalo ne sviđa. ali to sam samo ja, bitno je šta većina misli.

još samo jedno pitanje- ima li naznaka da prodo napravi svoju jugo ligu ko za fm 12?

Edited by irilov
Link to comment
Share on other sites

A gle frende uzmi editor pa napravi neznam neku balkansku ligu prvaka i deri sa hajdukom. Šta se mene tiče ova liga je ok odrađena i igrati sa reprezentacijom Jugoslavije je žešći izazov. Probaj igrati sa takvim igračima pa ćeš vidjet.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

prij

ipak ovo nije za mene. baš šteta, veselija san se tome. igrat hnl s hajdukom već nako 2-3 sezone ne predstavlja apsolutno nikakav izazov.

nije mi jasno zašto ste inzistirali na bajci od lige. mogli ste naprosto napravit regionalnu ligu u okvirima relnoga. bez jugoslavenske reprezentacije, bez za naše prilike astronomskih nagrada-9 milja eura prvaku?! to je cca 50% više nego u realnosti danas iznosi čitav godišnji budžet hajduka! prvak 2. lige miljijun eura ako sam dobro vidio?! prvak izravno u l.p.?! i još drugi u kvalifiikacije? prejaka reputacija.

gospodarstvo zemalja bivše juge je u kolapsu, ljudi uspijevaju preživit zahvaljujuć sivoj i crnoj ekonomiji, ja sam mišljenja da protreseš sve firme od vardara do triglava danas da nećeš skupit 20-ak milja eura žive love koliko treba za nagradni fond ove lige. pa danas ti sponzori plaćaju u naturi, u robi ove il one vrste, nema novaca! totalno nerealno. ne znam zašto stvari ne postavit onakvima kakve su- hajduk je pred vratima bankrota, zvezda kako čujem također, izuzev onoga maksimirskoga kriminalca nikome ne cvjetaju ruže, klubovi se bore za goli život. e meni je baš u tim uvjetima izazov radit, stvarat iz ničega, zapravo iz minusa- nešto. zato sam se razočarao u ovaj projekt sad kad sam sve pročitao. naprosto je nerealno i prelako. nikakav izazov. ajd još multiplayer pa svak vodi neki klub, al ovako sam s cpu-om- bezveze, šetnja. ovo nije nogometna simulacija, ovo je arcade samo takvi.

i kako rekoh, osim toga- ova ideja s reprez. juge mi ne drži vodu.

pohvale na samoj ideji i zasigurno ogromnom trudu, međutim konačan koncept i realizacija istoga mi se nimalo ne sviđa. ali to sam samo ja, bitno je šta većina misli.

još samo jedno pitanje- ima li naznaka da prodo napravi svoju jugo ligu ko za fm 12?

pa ja se ne bi slozio sa tobom , ali jedna stvar je bajka ovo nece nikad postojati u stvarnosti, postoje ljudi sa nasi prostora koji su veoma imucni , ja cu spomenuti samo dvojicu i to iz srbije , mitrovic iz pink televizije ima svoju avio kompaniju , filmsku produkciju u simanovcima da ne pricam ko sve dolazi tamo da snima i jos puno , Filip Cepter valjda je dosta ime s obzirom da se vodi kao evropski bogatas, i sad ti zamisli da oni daju dinar za srpski fudbal a cela srbija zna da se utakmice namestaju tako slicno ti je i u ostalim zemljama ,a sad zamisli da se jugoslavija nije raspala i da je dosao novi tito , zvezda se ne bi zadrzala na jednoj tituli svetskog sampiona a mi se ne bi toliko radovali premijer ligi vec isli na stadione. moja ideja je bila 5 zemalja normalan zivot , zamisli sta to znaci sponzoru reklamira svoj proizvod u 5 zemalja , veliko trziste , puni stadioni , ne ceka se samo veciti derbi , primera radi postojala bi velika petorka , i na kraju ne mora da ti se svidja al sto moras da trubis kad te niko ne pita za misljenje , jer neki su se cimali da ovo funkcionise a ti jednostavno ne moras da igras.

za kraj mislim da je irilov lazan profil, zalio sam se kako u temi treba igrac nece niko da pomogne i da su neki neodgovorni a kako ja na ovoj temi trudim svima da pomognem i odgovorim , a posle zatim stize ova zalba ne verujem u slucajnst.

ujedno zelim da pohvalim korisnika ZakNik koji posle moje jucerasnje zalb trebam igracae pomogao i pokazao da je dobar decko bez trunke gordosti.

Edited by iluzionista
Link to comment
Share on other sites

i na kraju ne mora da ti se svidja al sto moras da trubis kad te niko ne pita za misljenje , jer neki su se cimali da ovo funkcionise a ti jednostavno ne moras da igras.

za kraj mislim da je irilov lazan profil,

 

nego šta? samo da vam se pohvale pišu? vidiš, kad me vučeš za jezik- ovo mi oduvik išlo na onu stvar- zato šta je neko nešto napravija, sad mu se treba klanjat i titrat mu testise, nema veze šta je napravija i kako?! koji ego. ne dolazi u obzir- svoj sud o projektu sam napisao i iza njega stojim. a ako je tebi argumentacija za tvoje stajalište to šta si u 1 zemlji našao 2 bogatuna, onda bi se trebao dobro zapitat koliko ti to drži vodu. nema zemlje na svijetu koja nema 2 tajkuna koji mogu uložit toliko novaca da budu mecene nog.klubovima na razini ovih naših balkanskih. pa ne vidim baš da se svugdi rastura. s izuzetkom ruskih krimosa koji su se nakrali po padu komunizma, lige koje su drmale prije drmaju i sad. totalno šuplja teorija.

lažan profil? da, sigurno neki jadnik koji ima nešto osobno kontra tebe ili nekoga od suradnika koji su kreirali ovu ligu, a nema hrabrosti nastupit otvoreno, jel da? koji kompleksi veličine i važnosti...

al čisto da sve bude jasno, imaš me pod istim nikom na

 

znaš rambo amadeusa? kada čovjek sebe počne preozbiljno shvaćat, vrijeme mu je za penziju.

Link to comment
Share on other sites

i na kraju ne mora da ti se svidja al sto moras da trubis kad te niko ne pita za misljenje , jer neki su se cimali da ovo funkcionise a ti jednostavno ne moras da igras.

za kraj mislim da je irilov lazan profil,

 

nego šta? samo da vam se pohvale pišu? vidiš, kad me vučeš za jezik- ovo mi oduvik išlo na onu stvar- zato šta je neko nešto napravija, sad mu se treba klanjat i titrat mu testise, nema veze šta je napravija i kako?! koji ego. ne dolazi u obzir- svoj sud o projektu sam napisao i iza njega stojim. a ako je tebi argumentacija za tvoje stajalište to šta si u 1 zemlji našao 2 bogatuna, onda bi se trebao dobro zapitat koliko ti to drži vodu. nema zemlje na svijetu koja nema 2 tajkuna koji mogu uložit toliko novaca da budu mecene nog.klubovima na razini ovih naših balkanskih. pa ne vidim baš da se svugdi rastura. s izuzetkom ruskih krimosa koji su se nakrali po padu komunizma, lige koje su drmale prije drmaju i sad. totalno šuplja teorija.

lažan profil? da, sigurno neki jadnik koji ima nešto osobno kontra tebe ili nekoga od suradnika koji su kreirali ovu ligu, a nema hrabrosti nastupit otvoreno, jel da? koji kompleksi veličine i važnosti...

al čisto da sve bude jasno, imaš me pod istim nikom na

 

znaš rambo amadeusa? kada čovjek sebe počne preozbiljno shvaćat, vrijeme mu je za penziju.

ja moram odgovoriti , eto vidis da sam te na neki nacin naterao da priznas i da sam u pravu da to osobno pises, a sto se tice ovi dvojice ja sam reko radi primera dvojicu , ako ti mislis da postoje samo dvojica ok , ne tice me se,

ja ne zelim spamovati , pa cu ti reci ovako sto se tice sfrj lige bili smo spremni da izbacimo v3 da bude sto bolja vi kazete ideje a mi vidimo da doradimo, ali ove godine se fm igra puno manje nego prosle jer puno ljudi nije imalo fm, sta vise dosta ljudi je ucestvovalo i ako nije imalo fm 13 , pocevsi od mene i nije mi bilo tesko.

prva liga bi toliko bila jaka pa pogledaj klubove iz 5 zemalja ako ste igrali neku ligu zasebno videcete da prvu ligu cine sampioni i ekipe koje se bore za evropu u svojim zemljama, cak i u drugoj ligi ima ekipa koje na pocetku sezone igraju kvalifikacije za evropu, prvo koji savez bi bio zadovoljan sa regionalnom ligom kad gube toliko mesta u evropi uzmes 5 zemalja i vidis koliko ima predstavnika i to je previse naspram ovi 6 koliko sad liga obezbedjuje da ide u evropu.

liga nije savrsena ali je dobra moze verovatno jos dosta da se doradi i popravi promene neke stvari i ono sto tebe nervira kako sam klubove ubacivo imao sam cilj da od srpske , bosanske , slovenske i hrvatske popunim sa klubovima iz prve 3 njihove lige da ne bi ispalo iz 2 bosanske i 5 hrvatske u istoj ligi i da u svakoj ligi ima pet razlici predstavnika koliko ima i zemalja. Dal cemo izbaciti v3 videcemo a svakako ne zavisi od tebe jer si nekulturan da je neko na fin nacin obratio kao sto su ljudi radili u ovoj temi mi bi kao uvek izasli u susret

ne moramo da se slozimo al mozemo da budemo ljudi, da si normalno napisao komentar i na lep nacin pisao kao sto su svi ostali sad bi se pipremali za v3 , ja nisam gledo ko me hvali ili bolje reci ko je hvalio moj tim ali pamtim da niko nije bio nepristojan kao ti iako nisu mislili isto.

i ti si isto bio ok sa komentarom al da tad si trebo pazis na reputaciju po kojoj te poznaju.

I za kraj svi koji su ucestvovali u temi ako zelje mogu da pisu na temu , u cilju da napravimo v3 da bude bolji i realniji i ako ovo u stvarnosti nece nikad postojati jer smo takvi ljudi .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |