Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Zanima me (treba mi pomoć)


Dino151
 Share

Recommended Posts

primjetio sam da u portugalskoj ligi su većina igrača u kluzuluma...jel možda znate još kojuu ligu da ima puno igrača pod klauzulama?

Brazilska liga, spanska liga, vjerovatno jos par juznoamerickih liga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zanima me , kada se igra sa Atl . BIlbaom i kad hocu da kupim igraca iz spanije , on mi kaze da mogu samo Baskijce da kupujem el moze to nekako da se promeni ili moram uvek da kupujem baskijce.

Edited by Keot
Link to comment
Share on other sites

Ne, za vijeke vijekova moras Baskijce da kupujes. Ali postoji jedna fora, bar je na FM12 postojala. Svakog Spanca koji je mladji od 16 godina kojeg dovedes na posudbu ( bez obzira da li je ili nije Baskijac) on automatksi dobija i baskijsko drzavljanstvo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ne znam na sta si konkretno mislio dino, ali zelim da napravim od Bilbaa novu Barcu i da eliminisem ih sa prva 2 mesta , ali malo mi smeta sto moram samo baskijce da dovodim , ali dobro bice tezi izazov :)

Link to comment
Share on other sites

mene zanima sljedeća stvar...

 

Kada sam prvi put uključio FM13 pisalo mi je da mi je 'Computer performance' 4 zvjezdice,drugi put kada sam uključio pisalo je da su 3 zvjezdice,ali treći put je već prevršilo mjeru,palo je na 2.5 zvjezdica,zna li netko do čega može biti? FM12 mi je bio na 5*,ali očekujem da ovaj padne,ali baš za pola teško -.-''

Link to comment
Share on other sites

kolko sejvova imaš jedan ili više...može biti i do antivirusa sad naznam koji imaš oni najviše crpe rama ne brini igr nije ništa sporija i sa 2,5 zvijezdice a kasnije ti se to digne...meni je nekda 4* nekad 5 a nekad i 3 a sve funkcije jednako rade :D

Link to comment
Share on other sites

kažem ti bitnije ti je ono game speed nego computer performance dobro jedino ako koristiš 3D ja inače igram na 2D pa mi to nije toliko bitno :)

kažem ti sve funkcije rade isto kolko god zvijezdica imao barem u mom slučaju..

Edited by ZakNik
Link to comment
Share on other sites

pozz ,,ovako ja sam provjerio on-line da li moj laptop ispunjava najmanje kriterije za igranje fm 13 ,i dobio sam da mi je ram premal,e to znam rijesiti kupi se dodatna memorija,,,nego recite mi takode pise da mi je video card zastarjela,,da li se ona moze update ili kupiti nova ..hvala unaprijed i izvinjavam se ako nije pravo mjesto za ovo pitanje

Link to comment
Share on other sites

Za laptop graficka? Moze naravno. Jeste da je ona po pravilu najmanje 30% skuplja od grafe za PC, ali moze. Moj ti je savjet, cisto da se ne zajebes, da taj laptop odneses nekom ko se poznaje u kompjutere i da ti on kaze tacno koja graficka moze i slicno.

Link to comment
Share on other sites

Za laptop graficka? Moze naravno. Jeste da je ona po pravilu najmanje 30% skuplja od grafe za PC, ali moze. Moj ti je savjet, cisto da se ne zajebes, da taj laptop odneses nekom ko se poznaje u kompjutere i da ti on kaze tacno koja graficka moze i slicno.

ok,,hvala ti u meduvremenu sam saznao da ne moze i da je skuplje nego kupiti novi barem ovaj moj dell :)
Link to comment
Share on other sites

Obicno to tako bude, to sam i ja htio sa svojim laptopom, kada su mi rekli koliko ce to da kosta, samo sam se zahvalio i otisao direktno u kafanu :D

Nego, ako si mogao da pokrenes FM12 na tom laptopu, vjerovatno ces moci i FM13.

Link to comment
Share on other sites

pozz ,,ovako ja sam provjerio on-line da li moj laptop ispunjava najmanje kriterije za igranje fm 13 ,i dobio sam da mi je ram premal,e to znam rijesiti kupi se dodatna memorija,,,nego recite mi takode pise da mi je video card zastarjela,,da li se ona moze update ili kupiti nova ..hvala unaprijed i izvinjavam se ako nije pravo mjesto za ovo pitanje

 

Zavisi,ako je intergrirana grafička onda se ne može,a da je komp moglo bi se ;)

Link to comment
Share on other sites

pozz ,,ovako ja sam provjerio on-line da li moj laptop ispunjava najmanje kriterije za igranje fm 13 ,i dobio sam da mi je ram premal,e to znam rijesiti kupi se dodatna memorija,,,nego recite mi takode pise da mi je video card zastarjela,,da li se ona moze update ili kupiti nova ..hvala unaprijed i izvinjavam se ako nije pravo mjesto za ovo pitanje

Biti će možda već danas tut o referencama koje trebaju da se igra FM2013.

Link to comment
Share on other sites

zanima me znaci nova opcija u fm pod training moze se namjestit individual role i specific atribute,kada se stavi specific atribute on se vjezbati ono sto mu se stavi jel tako? a kada bi primjer stavio nekom igracu individual role limited defender sto ce on onda vjezbat?dali ce vjezbat sve atribute potrebne za tu rolu ili?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hoce, vjezbace sve atribute potrebne za tu ulogu. Evo primjer. Limited defender koristi 10 atributa ( cini mi se 10, nisam siguran). Tih 100% iz treninga ce se podjeliti na 10 atributa sto znaci da ce se svakom posvetiti 10% vremena (100%/10=10%). Ukoliko samo jedan atribut stavis da trenira, on ce se njemu posvetiti 100%, sto znaci da je velika sansa da ce se prije tako povecati taj atribut nego sa Role treningom. Preporucam da taj individual stavis samo ako taj igrac ima par atributa koji su mu niski i koje zelis da poboljsas, a role za igrace koji su kompletni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |