Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Kupiti/prodati igrača


Dino151
 Share

Recommended Posts

Eliminiraš shot from distance PPM i dobiješ sjajnog igrača.

James je mala maca ako je ko od vas dovodio Shaqiri-a taj ne gleda gdje suta i jel prema golu jednostavno samo da je sutne pa gdje ode ali kad se to istrenira bude prejak AMR...

Link to comment
Share on other sites

PPM prevazilazi okvire taktike. Dio toga se može smanjiti oduzimanjem creative freedoma i rarely postavkama, ali igrač će i dalje u 90% slučajeva forsirati svoje navike. Zato je od ključne važnosti obratiti pažnju na postojeće PPM-ove i na treniranje novih.

 

Sa pravilno odabranim PPM-ovima kroz ekipu se može dobiti sex od nogometa, ali sa loše odabranim samo za jednog igrača kompletna postavka pada u vodu. Playmaker sa shot from distance je tragedija za čitavu ekipu.

 

Off topic je, tako da neka šira diskusija bi se trebala voditi u nekoj od tema sa treninzima u prvom planu.

Link to comment
Share on other sites

Evo par razloga zasto igraci sutaju iz daljine iako ste im stavili to na rarely:

Creative freedom im je visoka, a kada im je sloboda data, onda ce da rade sta im je volja.

Nema slobodnog igraca u fazi napada, s toga igrac smatra da je najbolja opcija sut iz daljine.

Nizak Teamwork. Cak i kada ima opciju za dodati, igrac ne zeli nego i dalje trci sa njom i suta iz daljine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To stoji, ali shot from distance je glavni razlog. Sa LS podešen na rarely igrač zaista rijetko ulazi u isforsirane šuteve bez obzira na ostale postavke, sa prisutnim PPM-om nema pomoći ma šta da se uradi.

Link to comment
Share on other sites

Pogresno. Kod mene Kara ima taj PPM, pa skoro nikada ne suta iz daljine, a dolazi u poziciju da moze sutati veoma rijetko. Bas zbog ovih gore navedenih razloga mu mogu redukovati tu 'manu'. Naravno, lakse je to uraditi CMu nego krilnom igracu, ali ako igrac ispunjava ove uslove, a rijetko ko ispunjava, zlatan si. Ako ne, e onda run with ball smanjiti i nadati se da mu decisions seze bar 15.

Link to comment
Share on other sites

Šta mislite, dal da idem na zamjenu? Vodim Napoli.

 

http://www.pohrani.com/f/3O/13i/unHrgSX/alessandro-gamberini-ove.png

 

http://www.pohrani.com/f/3S/141/3rGXt9Ez/mehdi-benatia-overview-a.png

Link to comment
Share on other sites

Pogresno. Kod mene Kara ima taj PPM, pa skoro nikada ne suta iz daljine, a dolazi u poziciju da moze sutati veoma rijetko. Bas zbog ovih gore navedenih razloga mu mogu redukovati tu 'manu'. Naravno, lakse je to uraditi CMu nego krilnom igracu, ali ako igrac ispunjava ove uslove, a rijetko ko ispunjava, zlatan si. Ako ne, e onda run with ball smanjiti i nadati se da mu decisions seze bar 15.

Ja sam radio test gdje sam istom igraču u editoru sklonio PPM i uzimao je tri do pet šuteva manje po utakmici. Po meni je to glavni uzrok i sumnjam da me neko može uvjeriti u suprotno, jer sam svojim očima vidio razliku u identičnim uslovima.

Edited by Fritz
Link to comment
Share on other sites

Evo kod mene za sada u dvije utakmice Kara ima dva suta prema golu. Ne nuzno iz daljine, jer nisam pratio to tada. I to sa pozicije CM. Kada odigram vise utakmica, okacicu i SS. Ono sto ne mogu da uradim, to je da Ronaldu ogranicim suteve iz daljine, jer mu je prakticno nemoguce to uraditi (citaj, ne znam kako).

Link to comment
Share on other sites

Kara je garant neki BWM (defend) ili sl. koji je izuzetno limitran sa slobodom, svakako neće ulaziti u nepromišljene poteze jer igra alibi igru, probaj spriječiti nekog playmakera ili ofanzivnog igrača šuteva sa distance navedenim metodama pa javi rezultate. Baš me zanima uspjeh.

Link to comment
Share on other sites

Prije box to box. Bar meni igra tako nesto. Kao sto sam rekao, ako igrac ne zadovoljava ono gore sto sam naveo, naravno da ce da uzima dosta suteva. Ali mu sa razlicitim metodama mozes da smanjis taj broj i ucinis to podnosljivim. A ako hoces da dovedes nekog pleja koji ima SFD i los TW, e onda nisi prvenstveno ti napravio dobar posao jer taj igrac nikada nece biti ono sto mi smatramo tradicionalnim playmakerom.

Link to comment
Share on other sites

Ne dovodim, nego zateknem takvog igrača. Recimo Gerrard u Liverpoolu, nemoguće ga je koristiti u ofanzivnoj ulozi, nemoguće ga je koristiti u playmakerskoj ulozi zbog PPM-a (jedna od dvije akcije koje idu preko njega će završiti njegovim šutem), nemoguće ga je koristiti u BTB ulozi jer je uloga predinamična za njegove godine, na kraju ostane svega par rola koje će znatno limitirati njegove mogućnosti samo da ne bi šutao u svakoj situaciji. A prodaj Gerrarda, onda baš nisi dobar u glavi.

 

Sa transferima priča stoji, ali PPM-ovi su transcendentni za taktiku.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam radio test gdje sam istom igraču u editoru sklonio PPM i uzimao je tri do pet šuteva manje po utakmici. Po meni je to glavni uzrok i sumnjam da me neko može uvjeriti u suprotno, jer sam svojim očima vidio razliku u identičnim uslovima.

Ja sam u zadnje vrijeme poceo prije svake utakmice ono sto ima touchline instruction stavim pump ball into box i jos nesto ne znam tacno ali bitno je da se vidi razlika jer igraci vecinom salju u senaesterac a i krilni igraci kad sutaju ide u okvir gola,samo sto se to mora svaku utakmicu stavljati ali nije mi tesko ako cu povecati broj pravih prilika pa neka jos neko proba pa javi da li je to slucajnost ili ne...

Link to comment
Share on other sites

Da ga doveden za masne pare? Bija bi prvi golman? Molim hitan odgovor.

 

http://www.pohrani.com/f/2K/wu/23edBXDR/screenshot030.jpg

http://www.pohrani.com/f/3P/43/2DJskPY9/screenshot029.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |