Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Fc Lorient-Real Madrid-Inter-Everton-Bayer-Vitesse-Olympiakos-Ofk Beograd-Steaua


Thierry Henry 14
 Share

Recommended Posts

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/archive/a/a6/20100614142812!FC_Lorient.png

 

Polusezona

 

Transferi

 

Doveli smo samo dva igrača za koje mislim da su dosta kvalitetni igrači.Radi se o:

 

Marko Arnautović-koji je došao na posudbu iz Arsenala

Khouma Babacar-došao iz Fiorentine,dao sam Coutadora za njega,vjerujem da će se višestruko isplatiti.

 

Većih odlazaka iz kluba nije bilo.

 

Liga

 

Nevjerovatno,nakon 19 odigranih utakmica držimo 1.poziciju u ligi sa 7 bodova viška u odnosu na Lyon.Momci su sjajno odigrali ovu polusezonu te ostvarili 14 pobjeda,remi i 4 poraza uz gol razliku 39:26.Dvaput smo ostvarili niz od 5 vezanih pobjeda što je bilo ključno u postizanju ovakvog uspjeha.Jednu od najuzbudljivijih utakmicu u ovom menadžeru sam odigrao protiv Auxerrea gdje je briljirao D.Boyata sa 3 postignuta gola.Osim ove pobjede izdvojio bih i pobjede protiv Valenciennesa i Marseillea.Od igrača najbolji su bili Cavenaghi,Lens i C.Rodriguez(izvinjavam se što nema njihovih screenshotova,prekasno sam se sjetio da ih uzmem).

 

Kupovi

 

U Coupe de la Ligue trenutno igramo 3.rundu.U prvom kolu smo iznenađujeće pobjedili Bordeaux sa 4-0 gdje je bivša nada Arsenala Gile Sunu postigao hattrick.U idućem kolu igramo protiv Nantesa i dobijamo sa skromnih 1-0 ali dosta više smo mogli pobjediti.U idućem kolu igramo protiv Monaca i siguran sam da prolazimo dalje.

Što se tiče French Cupa tu smo se plasirali u iduću rundu pobjedom nad Red Star 93 od 4-0.

 

Evropa

 

U Evropismo se jako dobro pokazali i nemamo poraza u grupi.U prvom kolu igrali smo protiv Tottenhama i izvukli veliki bod u Engleskoj(2-2).Sledeću utakmicu igramo sa Brondyem i osvajamo tri boda.U meču protiv Herthe ukupno osvajamo 4 boda a do kraja takmičenje smo ostali neporaženi.U nokaut rundi igramo sa Laziom.

______________________________________________________________________

Hvala svima na komentarima,drago mi je da neko prati ovu karijeru.Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/archive/a/a6/20100614142812!FC_Lorient.png

 

Kraj sezone

 

Liga

 

Čudo se desilo,niko nije vjerovao u nas i na kraju smo osvojili prvu poziciju u francuskom šampionatu.Nisam mogao da vjerujem da već u drugoj sezoni osvajam jednu od najjačih evropskih liga.U 38 odigranih utakmica ostvarili smo skor od 26 pobjeda,2 remija i 10 poraza uz gol razliku 76:52.Nezadovoljan sam svakako sa velikim brojem primljenih golova i u idućoj sezoni potrudiću se da to popravim.Često su i povrede bile uzrok velikom primanju golova ali u dva poraza od 5-1 protiv Nantesa i 4-0 od Valenciennesa ja sam najveći krivac jer sam testirao neke taktike koje mi sada u novoj sezoni odlično funkcionišu.Osim što sam primio dosta golova u francuskoj ligi sam i zabio najviše što je vrlo prijatna stvar.Dosta igrača se individualno istaklo ove sezone ali ja sam izdvojio samo dvojicu:Cristian Rodriguez koji je imao u sezoni 16 golova i čak 36 asistencija i Khouma Babacar sa 24 gola u 24 utakmice.Statistiku ostalih igrača možete pogledati ovdje.Inače,Rodriguez je proglašen za igrača sezone a Boyata i Rodriguez su izabrani u idealan tim francuskog prvenstva.

 

Kupovi

 

U French kupu sam ispao dosta rano dok u Coupe de la Ligue sam najbolji.Možda ne po igrama najbolji ali osvojio sam ga jer sam imao relativno lak put do finala.U polufinalu me je čekao Monaco i njih sam savladao 4-1 uz briljantnu partiju Kevin Monneta-Paqueta.Finale sam odigrao protiv Lyona i to je bio jedan od najvećih preokreta od kada igram FM.Lyon je vodio 2-0 nakon poluvremena,održao sam motivirajući team talk i to se isplatilo.Prvo Babacar sam 2 gola u 2 minute donosi izjednačenje i u 88.minuti Lee Addy nakon kornera zakucava loptu glavom u mrežu za konačnih 3-2

 

Evropa

 

Pošto sam prošao grupe u Evropskoj ligi,igrao sam u prvoj nokaut rundi protiv Lazia.U Rimu se utakmica završila 2-2 što mi je dosta odgovaralo dok kod kuće nevjerica.Nakon poluvremena gubio sam 2-0 i morao sam zabiti 2 gola kako bih uopšte izborio produžetke.Na početku poluvremena dosta bolja igra i Rodriguez zabija za 1-2.Do kraja regularnog djela Mendy izjednačava i igraju se produžeci.U produžecima Monnet-Paquet i Miyaichi zabijaju i to je konačnih 4-2.U idućoj rundi igrao sam protiv Rubina i ispao sam.U prvom meču bilo je 1-1 ali kod kuće sam izgubio 2-0 iako sam dosta bolji protivnik bio.

 

_______________________________________________________________________________

To bi bilo sve za sada,nadam se da će bar neko komentarisati ovo.Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/archive/a/a6/20100614142812!FC_Lorient.png

 

2013-2014

 

Transferi

 

Za transfere smo dobili oko 15 M i ja sam pokušao da ih što bolje iskoristim.Klub su pojačali:

 

Shinji Kagawa-najveće ovogodišnje pojačanje Lorienta,došao kao slobodan igrač ali na treningu se povredio te će pauzirati do oktobra

Danny Wilson-vrlo dobar štoper,došao takođe kao slobodan igrač iz Liverpoola

Nikola Aksentijević-jedan od najvećih talenata srpskog fudbala,došao za 2 M

Lazar Marković-najveći dragulj Partizana,plaćen 1.6 M

Luc Castaignos-holandski napadač,došao na posudbu iz Intera

Stephane Ruffier-jedan od najboljih golmana u Francuskoj,plaćen 5 M

 

Najviše smo zaradili od prodaje Quercie,čak 1.5 M

 

Superkup

 

Prva službena utakmica u sezoni bila je utakmica francuskog superkupa.Tu smo igrali sa meni veome mrskim Montpellierom.Utakmica se završila 3-1 u moju korist.U drugoj minuti Estrada dovodi Montpellier u vodstvo ali samo 15 minuta nakon toga Filip Janković(moje pojačanje na polusezoni prošle godine,izvinjavam se što nisam ss stavio) zabija za 1-1.Nakon toga pojačanja su se počela isplaćivati jer su Marković i Castaignos zabili za prvi trofej ove sezone.

 

Liga

 

Ligu smo otvorili pobjedom nad Metzom od 3-1 gdje Castaignos i Wilson zabijaju prve golove u Ligue 1.Nakon toga ostvarili smo dva remija Breistos(2-2) i OM (1-1).Babacar se tek vratio u četvrtom kolu i to na maestralan način.U pobjedi nad Auxerrom zabio je hattrick.Poslije te pobjede Montpellier nam se revanširao za superkup.Sve u svemu,solidan start sezone gdje smo ostvarili 2 pobjede,remi i 2 poraza u 5 utakmica te zauzimamo 5 poziciju na tabeli.Što se tiče Lige Šampiona tu smo upali u grupu sa Manchesterom,Atleticom i Kopenhagenom.Nadam se prolasku dalje.

 

_______________________________________________________________________________

Hvala obojici na komentarima,nadam se da će još neko komentarisati.Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/archive/a/a6/20100614142812!FC_Lorient.png

 

Polusezona

 

Transferi

 

Iako sam odlučio da nikog ne dovodim u ovom prelaznom roku,Arsenal mi je poslao na posudbu dvojicu igrača.Radi se o:

 

 

Lucas Digne-talentovani lijevi bek,svakako će dobro doći da zamjeni Mendya

Michel-desni bek,dobijaće povremeno šansu

 

Liga

 

Trenutno poslije 22 kola držimo 2.poziciju na tabeli sa 3 boda zaostatka u odnosu na prvoplasirani Lille.U 22 odigrane utakmice ostvarili smo skor od 14 pobjeda,4 remija i 4 poraza uz gol razliku 47:29.Zadovoljan sam,vjerujem da do kraja možemo izboriti prvu poziciju.Ono što me opet brine jeste veliki broj primljenih golova koje je skoro pa isto kao i prošle godine.Razlog tome je što mi se skoro svaka utakmica završi GG i to ću probati rješiti iduće sezone.Efikasne pobjede smo ostvarili i ove sezone i to nad Sochauxom(4-2) i Caenom(4-2).Od igrača najbolji su bili:Khouma Babacar sa 11 golova u 14 utakmica i

Lazar Marković sa 4 gola i 9 asistencija što je za mladog igrača savršena polusezona.

 

Kupovi

 

U Coupe de la Ligue se nisam baš naigrao.U prvoj rundi dobijam Valenciennes 2-0  dok u drugoj rundi gubim od Lillea 1-0 i time su moje nade da odbranim trofej okončane.U drugom francuskom kupu sam i dalje aktivan te me čeka meč protiv Marseillea.Prije toga su izbačeni Lille(2-1) i Istres(6-0).

 

Evropa

 

Kao što sam već napisao bio sam u grupi sa Manchesterom Unitedom,Atleticom i Kopenhagenom.U prvom kolu igram protiv Atletica te na poluvremenu gubim 2-0.Nakon toga slijedi preokret i tim pobjeđuje sa 3-2.Iduća utakmica bila je sa Unitedom u Manchesteru i tamo dobijam 1-0 golom Rodrigueza.Slijedeće 2 utakmice sam morao dobiti kako bih prošao i to sam i uradio.Pao je Kopenhagen 2 puta (3-1 i 4-1) i time sa 12 bodova sam bio prvi u grupi.Nakon toga sam ostvario još 2 poraza i izborio drugo mjesto u grupi.U idućoj rundi igram sa Bayernom.

 

_______________________________________________________________________________

Hvala na komentarima momci.Do idućeg izvještaja koji će biti u sledećoj godini veliki pozdrav.

 

Link to comment
Share on other sites

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/archive/a/a6/20100614142812!FC_Lorient.png

 

Liga

 

Evo već i drugu godinu zaredom,titula je osvojena,ovaj put znatno dramatičnije nego prošle godine.I ove godine bodovna razlika je bila samo jedan bod i dosta govori o jednakosti timova.U 38utakmica ostvarili smo skor od 24 pobjede,5 remija i 9 poraza sa gol razlikom 79:51 čime smo opet najefikasniji tim lige ali dosta golova i primamo.Bilo je dosta lijepih pobjeda ali i gadnih i neobjašnjivih poraza.Igrama kod kuće sam zadovoljan dok ću se iduće sezone potruditi da i u gostima pružam dobre igre.Ključna pobjeda u prvenstvu bila je u zadnjem kolu protiv PSG-a gdje je Danny Wilson poslije ubačaja iz slobodnjaka donio titulu mom timu.Od pojedinaca najbolji su bili:Khouma Babacar sa 23 gola u 41 utakmici,Shinji Kagawa sa 17 golova i 10 asistencija u 37 utakmica i Lazar Marković sa 8 golova i 19 asistencija u 42 utakmica i sa time je postao najbolji asistent lige.Statistiku svih igrača možete pogledati ovdje.U oba francuska kupa sam ispao.

 

Evropa

 

Odigrali smo istorijsku sezonu u Ligi Šampiona ali nismo bili sposobni da odemo stepenicu više.Prošli smo grupu sa Manchesterom,Atleticom i Kopenhagenom kao drugi i dobili smo minhenski Bayern.U prvoj utakmici minimalnu pobjedu donosi Nikola Aksentijević golom u 77-oj minuti meča.U revanšu gubimo sa 3-2 ali to nam je ipak bilo dosta za prolaz dalje.Idući protivnik na našem evropskom putu bio je slavni Real iz Madrida.U prvoj utakmici na Santiago Bernabeu smo odigrali 1:1 fantastičnim golom Kagawe.U Lorientu smo igrali zatvoreno,Ronaldo i kompanija su dosta toga mašili i meč se završio 0:0.Opet prolazimo zbog gola u gostima.U polufinalu sam imao više nego lagan posao jer mi je protivnik bio Bayer Leverkuzen.U Lorientu utakmica se završila 3:1  gdje su se u listu strijelaca upisali Castaignos,Kagawa i Babacar.U Njemačkoj smo izvukli remi 0:0 i to je značilo da smo se plasirali u finale Lige Šampiona.U finalu smo izvukli jedan od najjačih klubova na svijetu te nismo imali dosta toga pokazati.U prvim minutama moj tim je stvarao šanse ali iz jedne kontre Messi daje gol i to je značilo slom mojih snova.Uskoro mreža mi je postala sve punija i punija i onda u 94-oj minuti Babacar zabija za čast i to je konačnih 4-1 za Barcelonu.Ovo finale je bilo neočekivano i mislim da u idućoj sezoni ako me sreća opet posluži mogu dogurati i do 1/2 finala.Sa finalom sam osigurao velike prihode.Moj put do finala možete pogledati ovdje

_______________________________________________________________________________

Nadam se da će biti neki komentar,pošto sam već počeo 5 sezonu,imam materijala i da opišem 4-tu tako da očekujte uskoro brzi update.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |