Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

3-3-1-2-1 By Gashaa


Gashaa
 Share

Recommended Posts

Evo prikazacu vam jednu moju taktiku deluje malo neobicno ali je i te kako efektna.Veoma dobra defanzivna taktika sa vecim posedom nego u ostalim defanzivnim taktikama i vise stvorineh sansi :)

Team instructions mozda i ne deluju bas kao da su za ovu taktiku ali to je ono zanimljivo :) Svaka ovakva ili slicna formacija je ili contain ili defansive ili counter,sto daje protivnku mnogo vise lopte u nogama a samim tim i vise sansi.Ovako i u napadu i u odbrani imamo po 7 igraca nevezano za kontre protivnika jer se uvek vracaju na vreme sem naravno posle korenra a i napadaju zajedno korak po korak,kazem zajedno znam da rigidna igra i nije bas za to zajednicko napadanje i branjenje ali ovde pali to...Jos nesto ovi krilni stoperi da ih tako nazovem bi trebali da budu ball playing defenders da mogu odmah da proigravaju za kontre ove bekove koji u napadima prelaze na krila.Takodje ovaj zadnji vezni je stavljen na defansive midfielder (support) tako da je i on u odbrani malo ispred suteva i tesko koja lopta pored svih njih prolazi kroz sredinu,a moze i da ucestvuje i u kreiranju napada.Spic ne mora da bude Target man ,to sam ja tako stavio ako imate nekog nizeg igraca tehnicki potkovanijeg i brzeg najbolje je da se stavi deep lying forward (drugi napadac) a ako je visi i jaci Targeg man ,i slucajno ako imate Poacher-a(igraca sa osecajem za gol) u ekipi stavite na Poacher.I da bekove stavljate na automatic ali u player instructions im stavite mentality attacking tek da predje :)

http://img580.imageshack.us/img580/8999/taktikaw.png

Cross aim: six yard box

3 igraca stay back if needed - tri najmanja igraca sa najlosijim skokom i headingom

Challenge Keeper - Najvisi i najbolji igracu u skoku i u headingu.

Attack near post - Postavite nekog spretnog igraca ne mora da bude visok.

Stand on far post - Stoper sa najboljim skokom i headingom.

Attack ball from deep - Drugi stoper napada ovde.

Lurk outside the area - Neko sa dobrim long shot-om treba da stoji ovde i ceka odbicu :)

Go forward - Bilo koja 2 igraca cisto da naprave zbrku u kaznenom :)

http://www.footballmanagerstory.com/wp-content/uploads/pics/2011/10/fm-2012-set-piece-guide-corner-settings.png

Edited by Gashaa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam igrao ni sa Sunderlandom ni sa Srbijom ,ovo za kornere je slika sa neta posto je to poznata 6 yard box taktika,a igram sa Arsenalom karijeru sa 4-2-3-1 primernom i ovom kad igram neke revanse gde imam prednost ili tako nesto nisam je probao na duze ali nisam ni izgubio sa njom :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |