Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Arsenal Fc


Gashaa
 Share

Recommended Posts

Arsenal Football Club

 

http://icons.iconseeker.com/png/fullsize/soccer-teams/arsenal-fc-logo.png

 

Arsenal Football Club je engleski fudbalski klub sa sjedištem u sjevernom Londonu. Klub je najčešće spominjan kao Arsenal, a poznat je i pod nadimkom Tobdzije (The Gunners). Klub igra u FA Premier Ligi i jedan je od najuspješnijih engleskih klubova. Osvojili su 13 Premiershipa, 10 FA kupova, no nikad nisu osvojili naslov europskog prvaka, a samo su 2006. igrali u finalu Lige Sampiona. Međutim, osvojili su Kup kupova i Kup velesajamskih gradova.

 

Arsenal je osnovan u sjeveroistočnom Londonu 1886., a 1913. preselio je na stadion Highbury i tamo igrao domaće utakmice sve do proljeća 2006. da bi se potom u ljeti iste godine preselio na novoizgrađeni stadion Emirates Stadium, koji prima 60.355 gledalaca. Arsenalov lokalni rival iz severnog Londona je klub Tottenham Hotspur.

 

Stadion

Emirates Stadium je

nogometni stadion u sjevernom Londonu na kojem svoje domaće utakmice od ljeta 2006. igra Arsenal. Stadion ima kapacitet od 60,432 mjesta, što ga čini drugim najvećim stadionom u Engleskoj Premier Ligi nakon Old Trafforda, doma Manchester Uniteda. Stadion je zamijenio Arsenal Stadium, poznatiji kao Highbury, koji je svojim kapacitetom od 38,419 mjesta postao premalen zahtjevima publike i kluba. Stadion je izvorno bio poznat pod nazivom Ashburton Grove, prije negoli je prava na imenovanje u listopadu 2004. otkupila zrakoplovna tvrtka Emirates Airline iz Ujedinjenih Arapskih Emirata.

http://student.fizika.org/~mdjuric/8raz/Hedja/emirates_stadium_hok040108_c_huftoncrow_1.jpg

 

Ciljevi za prvu sezonu

Arsenal je jedan od najvecih klubova na svetu a nema trofej lige sampiona tako da cu u prvoj sezoni probati da u svim takmicenjima odem sto dalje i da napravim tim koji ce kasnije osvojiti ligu sampiona,naravno mnogo je bitno da prve sezone osvojim bar jedan trofej a potrudicu se da osvojim Premijer ligu i neki od kupova.

Link to comment
Share on other sites

Uradjeno

Dovedeni su igraci koji su bili najpotrebniji klubu,odradjene pripreme i odigrano prvih par utakmica u sezoni.

Dovedeni igraci : Mario Gotze,Marek Hamsik i Yaya Sanogo.U sledecem prelaznom roku bi trebalo da dovedem golmana ili ce scesni da postane sigurniji vremenom i levog beka ako Gibbs ne ojaca malo.

Pripreme

Oko mesec dana sam radio samo na fizickoj spremi tj na kondicionim treninzima i igrao utakmice protim nesto slabijih protivnika,cisto da se popravi fitnes i moral koje je bio veoma los na pocetku verovatno zato sto sam stavio da sam bio Sunday-league player ili kako se vec zove (zato sto volim da bude sto realnije).A kasnije sam stavio tehnicke treninge i odigrao utakmice sa dobrim klubovima.

Rezultati pripremnih utakmica : Arsenal - Bodmin 7:0,Hull-Arsenal 0-3,Cowdenbeath-Arsenal 0-6,Fluminense-Arsenal 1:2,Arsenal - Juventus 5:0,Colorado-Arsenal 0:4.

Pocetak sezone

Posle dobrih prirema ocekivao sam dobre rezultate ali ocikledno da su mi zafalili Robin Van Persie i Yaya Sanogo,koji su povredjeni tako da sam ostao na par nedelja bez pravog spica,prve dve utakmice u ligi i 2 kiksa 1-1 sa Wigan-om kod kuce i u gostima Wolves-ima isti rezultat.Ali sam istovremeno prosao u grupnu fazu lige sampiona podevivsi Dinamo Kyiv ukupnim rezultatom 7:3.Grupa u ligi sampiona nije ni mnogo laka ni mnogo teska.Igracu sa Bazelom,CSKA-om i Rangersom.

 

Eto to je za sada to pa se javljam na polusezoni

:)

Link to comment
Share on other sites

Evo poslusacu te ubacicu 2 cisto da bude malo lepse i preglednije :) Ali dosta mu treba da ih upload-uje a ne znam kako mogu da isecem sa slika nepotrebne stvari i da je smanjim samim tim :)

Link to comment
Share on other sites

puno si potrosio, a nisu ti trebali ti igraci

mislim da gresis ,jer ne mozes ti da kazes koji su igraci meni potrebni za moj fazon igre,moju formaciju i sta volim kod igraca i ostalo :) ali lepo od tebe sto komentarises :)))
Link to comment
Share on other sites

ja se izvinjavam stvarno sam zaboravio na ovo :) evo sad cu kada se vec zavrsila sezona da sve prikazem najvaznije pa cu kasnije biti redovan :)

 

Uradjeno u prvoj sezoni

Osvojeno 4. mesto u ligi,osvojen FA cup,polufinale Liga kupa i ispadanje u osmini finala lige sampiona od Olypmiacosa.

Liga : Posle loseg veceg dela prvenstva promenio sam neke stvari i ekipa je pocela da igra na mnogo ozbiljnijem nivou i nekako se sa 8. mesta probila do 4. sto je los rezultat sa obzirom na ocekivanja ali bar je izborena liga sampiona.

FA Kup: Ni u jednom ni u drugom kupu nisam dobija protivnike protiv kojih sam mogao da odmaram tim,sve sami premijerligasi i poneki drugoligas,ali eto borili smo se i osvojili bar jedan trofej u sezoni.

Liga Kup: Ispali u polufinalu od Celsija zbog prenatrpanog rasoreda.

Liga sampiona: Lagano prosli grupu a onda ispali od Olimpijakosa u osmini finala sto je najgori rezultat od pomenutih gore.

A evo i sadasnje ekipe

 

Ali i pored ne tako dobre sezone ponudjen mi je novi ugovor do 2017. godine sto me je veoma obradovalo i naravno prihvatio sam! I u toku priprema za novu sezonu ponudjeno mi je mesto selektora Velike Britanije na Olimpijadi sto sam prihvatio i osvojio 3. mesto ,a nesrecno sam u polufinalu ispao od Brazila koji sam pobedio u grupi,koji je kasnije osvojio Olimpijadu.

 

Pocetak sledece sezone

Pripremama nisam posvecivao puno paznje jer je u toku bila Olimpijada samo sam igrao utakmice sa slabijim klubovima i drzao ih vecinom na kondicijonom treningu.Prve takmicarse utakmice bile su protiv Rangeras-a u kvalifikacijama za LS i tu sam pobedio ukupnim rezultatom 11-3 ,4-2,7-1.U ligi sam poceo lose prve 2-3 utakmice ali onda se sve sredilo i naredjao sam 4 pobede i remi sa Man City-jem u poslednjih 5 utakmica.U Liga Kupu sam izbacio Chelsea-a sa 4:0 i sada u cetvrtfinalu idem na Bristol City.

 

PS. Ne znam zasto ali nmg da postvaim slike pise mi da nisam allowed ..

:( Ali popravicu to nekako :)

Edited by Gashaa
Link to comment
Share on other sites

moram priznati da me pomalo cudi sto si osvojio tek 4, mjesto u ligi ja evo bas igram s njima i prvu sezonu sam doveo mandandu,sissoka i andrea ayewa(najskuplji sissoko 14 mil eura)i osvojio sam 2.mjesto ,odmah iza uniteda,u drugoj sezoni sam doveo teveza za jeftine pare (15 mil eura) i vecinu sezone sam bio prvi s dosta bodova prednosti ali onda me je united stigao u zadnjih par utakmica i oduzeo mi naslov,sada sam u trecoj sezoni doveo sam hamsika i lovrena ali united me izfrustrirao i nikako da nastavim...

Link to comment
Share on other sites

ma super je klub ,imaju puno mladih perspektivnih igraca ,samo prvo sto sam napravio otjero sam benayouna natrag u chelsea.jedina zamjerka je kad igram s njima ozljedeno mi pola tima, u prvoj sezoni svi kljucni igraci :van persie,sissoko,song,vermaelen,ramsey vecinu sezone mi bili "out"

samo jedan savjet rijesi se squillacija,almunije,rosickog,chamakha,bendtera,denilsona,younga i abou diabya i za novce sto dobijes od njih dovedi kvalitetnije igrace.eto zelim ti sretno.

Link to comment
Share on other sites

Odlicno ,samo cepaj , odlicno mesto u ligi , probaj dalje u ligi sampiona sledece sezone , nadam se da ces popraviti pa da ubacis slike Pozdrav do sledeceg reporta ... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |