Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

La Fidanzata D'italia


bŁast€r
 Share

Recommended Posts

http://i.imgur.com/RLE2e.jpg

 

Stigao sam i do polusezone pa je vrijeme za prvi report. Mogu slobodno reci da mi je ovo jedna od uspjesnijih polusezona u ovom FMu, jer sam konacno sa svojom taktikom nesto i postigao, ali jos uvijek to moze bit bolje, samo moram sastavit malo bolju momcad. I sa transferima sam zadovoljan, iznenadio sam samog sebe jer sam doveo cetri igraca, ali opet skoro 60 miliona potrosio. Sad jos moram dovest pojacanje u veznom redu, sto je jedan od najtezih zadataka jer u Italiji je tesko naci dobrog veznjaka.

 

http://i.imgur.com/jxcBu.jpg

 

Dosli su samo Cavani, Balzaretti i Vrsaljko, dok je posudjen Thiago ciji ugovor necu otkupljivat na kraju sezone jer mi je nepotreban u ovom sustavu igre.

Cavanija sam doveo jer mi se ne svidjaju ni Matri ni Quagliarela, pa ih planiram prodat, a on se uklapa u moj plan kupovine igraca koji sam naveo u prvom postu. Placen je velikih 35 miliona eura, ali vjerujem da ce se svaki cent dat za njega isplatit.

Balzaretti jest dosao da bi bio prvi izbor na mjestu lijevog beka jer je De Ceglie ipak losiji izbor od njega, ali ima dosta prostora za napredak.

Kako nisam uspio u Italiji naci dobru zamjenu za Lichtsteinera, morao sam posegnuti za pojacanjem iz inozemstva pa je dosao Vrsaljko.

Thiaga sam doveo jer sam imao u planu igrati i 4-2-3-1 pa mi je trebala rezerva za AMC ali se ova taktika pokazala izrazito uspjesnom tako da je on nepotreban.

 

Otisli su samo oni na koje ne racunam, pa je bolje bilo bar malo zaraditi na njima, te dva mladica na posudbe u Sienu i Monzu.

Sada bi trebali otici Storari, Matri i Quagliarella, a ako bude srece otkupit cu 50% Ekdalovog ugovora od Cagliarija pa necu morat trazit veznjaka negdje dalje.

 

http://i.imgur.com/fy6yh.jpg

 

Doveo sam i dosta pomocnog osoblja kako bi igraci mogli raditi sa sto boljim trenerima, dok je sa onim losijima sporazumno raskinut ugovor cim sam dosao u klub.

 


 

http://i.imgur.com/ILmrJ.jpg

 

Tablica izgleda fantasticno, samo malo upadaju u oci ova cetiri poraza, ali i to je za ljude. Iduce sezone ocekujem prvi dio sezone bez poraza, ali za to ce mi trebati puno bolji stoper koji ce uz Chiellinija odigrati u srcu obrane, jer Bonucci i Bargazli nisu vrhunski stoperi.

Tri od ova cetiri poraza su minimalni, sa samo 1 golom razlike i to protiv boljih ekipa u Serie A - Milan, Udinese, Roma, dok je cetvrti i mene iznenadio. Poraz od Cesene na domacem terenu sa 1:3.

Sve dosadasnje utakmice su

tu.

 


 

Momcad je ovu polusezonu pocela u formaciji

4-3-2-1, ali sa istom nisam bio zadovoljan jer je bilo previse gresaka na sredini terena, pa sam na vrijeme promjeni na 4-1-2-2-1 i tako su zavrsili ovu polusezonu.

 

Najboljim u ovih 17 kola se pokazao onaj koji me najvise iznenadio, jer od takvog igraca nisam ocekivao 11 golova i 9 asistencija -

Milos Krasic. Odmah iza njega je i Edinson Cavani koji mora drugi dio sezone puno bolje odigrati, jer od njega ocekujem bar 30 golova po sezoni, a ne 10 sto je zabio u polusezoni. Rame uz rame s njima dolazi i Eljero Elia, jos jedan igrac sa fantasticnim ucinkom do sada.

Ostatak veznih igraca necu isticati, jer to ne zasluzuju sada, ali uz malo promjena na taktici i oni bi trebali biti bolji do kraja sezone.

I na kraju tri najvaznija igraca u obrani.

Federico Balzaretti koji do sada ima velikih 9 asistencija, Stephan Lichtsteiner i Giorgio Chiellini.

 


 

I za kraj ovog reporta,

financije koje i nisu bas najbolje, jer sam u minusu milion i pol eura na polusezoni, ali bi se to trebalo ispravit kada ode jos nekoliko igraca na koje ne racunam.

Link to comment
Share on other sites

@Dino

Bio si u pravu za njega :D prvo mi je izgledalo previse 14-15 miliona za igraca od 29 godina, a na kraju se isplati jer odlicno igra :D

 

@pepsi

Hvala :D

 

AsXzTG-CIAAzz2B.jpg

http://i.imgur.com/HVWpr.jpg

 

Mislim da bi nakon ove slike gore trebalo svima bit jasno kako je završena sezona.

Nakon polusezonskog izvještaja kojeg ste vidjeli par postova iznad ovoga, dolazi i na red onaj s kraja sezone.

 

Jedini cilj koji je postojao u drugom djelu sezone bilo je ostajanje na prvom mjestu u Serie A, osvajanje Coppa Italia i dovodjenje jednog igraca iz talijanske lige koji ce biti zamjena za Pirla, Marchisia i Vidala.

 

Sve to jest ispunjeno. Naslov u Serie A osiguran je kolo prije kraja, Coppa Italia je osvojena nakon produzetaka, pobjedom protiv Parme sa 2:1, a doveden je i igrac koji će zamjenjivati Pirla, Marchisia i Vidala. Taj igrac jest Marco Verratti - mladi perspektivni veznjak koji je iz Pescare dosao za 2 miliona eura.

 

Kroz cijelu sezonu sam pratio klubove u Serie A i nasao par igraca koji bi mogli biti pojacanje za mene, ali nece svi doci vec ove sezone, jer ne planiram puno mijenjat momcad, već samo dovesti nekoliko pojacanja jer će borba za naslov ove godine bit jos malo teža, posto će se i ostali klubovi pojacavat, a uz to slijedi i igranje u Ligi Prvaka sto je 10ak utakmica vise u sezoni.

 

 

http://www.superdobitak.com/static/uploaded/news/9/97515-serie-a_logo.jpg

 

Sto reci nakon fantasticne sezone? Jedina mrlja su ovih 8 poraza, sto je previse za klub poput Juventusa i iduce sezone ocekujem maksimalno 5 poraza, te takodjer i ovako velik broj primljenih pogodaka. Ali sto drugo ocekivati kad invalid Barzagli igra u prvoj momcadi?

Najbitnije je da je 30. Scudetto osvojen, sto cu nadam se ponavljati i iducih nekoliko sezona.

Tablica na kraju sezone pokazuje da smo unatoc prosjeku od jednog primljenog gola po utakmici imali jednu od najboljih obrana u Serie A, te naravno najbolji napad sto je ocekivano s obzirom da je Cavani placen 35 miliona eura.

Put do naslova u drugom djelu sezone je

ovako izgledao.

Bilo je tu mnogo zanimljivih utakmica poput ovih koje cu istaknuti. 5:4 protiv Genoe, pobjeda u gostima kod Milana i razvaljivanje Rome.

 

Nagradu za najboljeg strijelca lige odnio je, naravno, Edinson Cavani. Odmah iza njega su Alberto Gilardino i Milos Krasic

I u

momcadi godine se nalazi velik broj mojih igraca, tocnije pet. Malo neocekivano za mene je izostanak Lichtsteinera iz odabrane jedanaestorice.

Najbolji asistenti u Serie A su bili Wesley Sneijder i Milos Krasic sa 14 asistencija, dok je odmah iza njih Balzaretti sa 12.

Milos Krasic je igrac koji je u sezoni cak 9 puta ponio epitet igraca utakmice, dok su iza njega svi sa 5 i manje tih epiteta.

I pogled na

ovo pokazuje koliko smo nadmocni bili tokom sezone.

 

 

http://www.pronostici24.it/wp-content/uploads/2012/03/Coppa1.jpg

 

I Coppa Italia je osvojen, pa smo tako dosli do duple krune vec u prvoj sezoni.

Kup smo osvojili pobjedom

2:1 protiv Parme u finalu.

 

Na

putu do tog trofeja padali su Lecce sa 4:1, Roma 4:0, Napoli ukupnih 5:3 i na kraju Parma sa 2:1.

 

 

http://i.imgur.com/xdSW1.jpg

 

Ekipa na kraju sezone je

ovako izgledala.

Istaknuo bih samo igrace koji su i mene iznenadili svojim odlicnim igrama ove sezone, a oni su redom:

Milos Krasic - od njega nisam ocekivao da bude moj najbolji pojedinac ove sezone, jer po meni niti ne zasluzuje igrati u prvoj momcadi, ali kako nije bilo boljeg izbora za AMR morao je igrati, pa na kraju zavrsio kao najvece iznenadjenje ove sezone.

Eljero Elia - i od njega nisam ocekivao tako dobre igre, ali njegova brzina je ono sto je svim protivnicima stvaralo ogromne probleme.

Stephan Lichtsteiner - odradio je fantastican posao u obrani, ali zaradio previse zutih kartona. I u napadu je bio solidan, ali ni blizu Balzarettiju.

Federico Balzaretti - dobar u obrani, odlican u napadu. Jos jedan igrac koji me iznenadio iako sam mislio da je precijenjen.

 

http://i.imgur.com/O8lZB.jpg

 

Najvece iznenadjenje za mene je bilo

preuzimanje kluba od strane klupske legende Pavela Nedveda, te saniranje minusa koji sam napravio tokom sezone.

Pricalo se da ce za trenera postavit Lippija, ali na kraju nista od toga i u iducu sezonu ponovno krecem na klupi Juventusa.

 

Dobio sam ogromnih 55 miliona eura za transfere. Planiram dovesti ponovno maksimalno 5 igraca za prvu momcad i mozda kojeg mladica za juniore.

Dolaze sigurno jedan stoper koji bi bio pojacanje za bilo koju ekipu u Italiji, ali i vecinu u svijetu. Uz njega moram dovesti i jednog golmana, jer Storari ima 33 pa ce otici, a Branescu sa svojih 18 godina jos nije dovoljno dobra rezerva za Serie A.

Doci ce naravno i veznjak jedan, a tu se nadam da cu uspjeti vrlo jeftino otkupit 50% Ekdalovog ugovora od Cagliarija i rijesit sve probleme u u veznom redu.

 

Ako nekog od standardnih prodam, morat cu dovest zamjenu za istog, ali se nadam da prodaje nece biti.

 

Cilj je ove sezone ponoviti osvajanje Serie A, Coppa Italia i bar cetvrtfinale Lige Prvaka sto i nije neostvarivo sa ovakvom ekipom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uh kakva sezona,zaista fenomenalno,prvo mjesto samo što je trebap umjesto Intera iza tebe biti Milan da izgleda kao i u RL...Krasić je odličan igrač,mislio sam ga dovoditi,ali je meni star.Vrlo je zanimljivo to što je Nedved uzeo klub,legenda kluba ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |