Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

[TAKTIKA]Napadačka taktika za jače klubove


juanes
 Share

Recommended Posts

- Taktika je napadača te je za jače klubove u određenoj ligi- Prije opisa ću vam reći da se dosta golova primi nakon datog gola, a ja mislim da je do buga u dodatku 10.3.0- Formacije je 4-2-2-2 sa sledecim rasporedom :~ Odbranu cine GK,DL,DC,DC,DR~ Sredinu MC,MC,AML,AMR~ Napad ST,ST= Filozofija igre je rigidna(Rigid) sto znaci da se igraci drze svojih pozicija i ne tako cesto izlaze iz formacije tima odbrana igra odbranu itd= Pocetna strategija je Napad(Attacking), kod mene je u najvecem slucaju i zavrsnaKod att. strategije je sustina, brzo preuzimanje lopte i njena distribucija u napad radi postizanja cilja u nasem slucaju gola= Stil igre(Playing Style) je sledeci:~ Nacin dodavanja(Passing Style) je Shorter, znaci kraca i preciznija dodavanja~ Kreativna sloboda(Creative Freedom) je More Expressive sto je malo u kontradiktorno Filozofiji igre ali u ovom slucaju daje rezultate~ Presing(Closing Down) je default, razlog ovakvom pristupu je sledeci da je Stand off more protivnik bi prolazio kako hoce a da je Press more igraci bi se prebrzo trosili~ Oduzimanje lopte(Tackling) je default razlog je, More Cautios = Gledaj ga dok ti busi golmana More Aggressive = Puna korpa kartona(ne onih sto skupljaju cigani nego oni sto ih onaj cika obucen u crni triko deli kako mu je volja)~ Markiranje(Marking) je zonski(Zonal) sto znaci branjenje dela terena koji igrac igra~ Centarsutevi(Crossing) znaci ostre i brze lopte u kazneni prostor(sesnaesterac )~ Drzanje pozicije(Roaming) je Stick To Position kao sto i Filozofija igre kaze, znaci radi sta sam ti ja rekao= U igri ucestvuju i plejmejker i target men- Instrukcije igraca:GK - ROLE: Goalkeeper - DUTY: DefendDR - ROLE: Full back - DUTY: DefendDC(desni) - ROLE: Ball playing defender - DUTY: CoverDC(levi) - ROLE: Defender Central - DUTY: StopperDL- ROLE:Wing back - DUTY: DefendMC(desni) - ROLE: Advance playmaker - DUTY: Attack - PlaymakerMC(levi) - ROLE: Deep lying playmaker - Duty: DefendAMR - ROLE: Winger - DUTY: AttackAML - ROLE: Inside forward - DUTY: SupportST(desni) - ROLE: Advanced forward - DUTY: Attack - Target manST(levi) - ROLE: Deep lying forward - DUTY: Attack- Preporucujem povremeneo mjenjanje uloga za AML i AMR kao i DL i DR mslim u toku sezone mada mozete probati i na utakmici.
:::::NIJE MOJA TAKTIKA:::::by simche85

 

[privitak je izbrisao admin]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 15
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Primenjivao sam slichnu taktiku, ali uglavnom radi chuvanja rezultata. Znam da zvuchi smeshno to shto rezultat chuvam napadachkim stilom igre, ali evo objashnjenja: Napad je najbolja odbrana! Naravno, umeren napad, a ne overload. I uz to, ako i izgubim loptu u napadu, izgubio sam je na protivnichkoj polovini, te rivalu treba vishe vremena da dodje do mog gola. No, da ne tupim previshe, kao shto rekoh, taktika je odlichna, ali za chuvanje rezultata, naravno, uz male izmene:

Starting Philisophy: Control (uz dodatak u touchline instructions: Retain Possesion - zadrzhavanje lopte)

Pressing: Press more (pogotovu ako ste bolji tim od protivnika. Ne treba ni jednom rivalu dozvoliti da se ''razleti'' po terenu.

Tackling: More Coutios (ali u opposite instrucitions namestite HARD TACKLING na protivnichku odbranu kompletnu, i na krila (MR/AMR i ML/AML). Nece biti previshe kartona, garantujem!!!

Marking: Zonal (pogotovu ako u odbrani imate starije i sporije igrache. Ako su vam shtoperi spori, MAN marking je samoubistvo)

Player instructions: otprilike kao shto je navedeno gore, s tim shto nije loshe jednog MC-a prebaciti na DMC i odrediti mu da bude Anchor man. A jedan napadach (Deep Laying Forward) neka bude na Support, i to neka bude onaj sporiji.

Link to comment
Share on other sites

Nisam. Ali, ne postoji taktika koja ''sigurno'' donosi pobedu protiv Intera!!! Taktike treba upravljati prema protivniku. Ono shto sam ja izneo je samo osnovni pristup, kojim se otvara vecina utakmica. A vec od 30-og minuta, ma koji rezultat bio, taktika se u manjoj ili vecoj meri menja, modifikuje i sredjuje srazmerno sa igrom protivnika.

Shto se korner bug-a tiche....nemam komentar;)

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam reko da je nemoguce pobediti Inter, ili bilo koji drugi klub, vec da ne postoji taktika koja GARANTUJE pobedu protiv Intera. Pa uzmi i ponovi tu utakmicu gde si ih dobio, i videcesh da  nece biti isti rezultat. Dajte bre ljudi, nije shto je Inter, ili bilo koji drugi klub, ali skapirajte da ne postoji NAJBOLJA, SIGURNA, NAJJACHA i slichne taktike.

 

@David Villa:

Ne znam kako se pishe na fejsu. Nemam nalog. Ja jedino dodajem slovo ''h'' uz slova koja bi trebalo da imaju kvachicu, i to zato shto mi pisanje cirilicom nije dozovoljeno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |